Azi
Dołączył/a: luty 2017
Warszawa
14 obserwujących
13 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
1
Cieszę się. Przyjemnej i owocnej pracy życzę :)
26
Może zamiast pobierać zasiłek idź jednak do pracy?
0
W poprzednim sezonie pierwszy mecz w PK graliśmy 24 października. W 2016 graliśmy 30 listopada. W 2015 - 28 października. 2014 - 3 grudnia.
Obecnie jesteśmy po meczach 1/64. My zaczynamy chyba o 1/16, więc zapewne wejdziemy do gry w listopadzie lub grudniu.
0
Na pewno jest taka klauzula?
0
Nie klasyfikuje zawodników. Semedo ma jakąś blokadę do podłączania się. Jakby się bał, że jak pójdzie kontra i padnie bramka to go zjadą w prasie. Problem w tym, że zamykając skrzydło sam przyczynia się do zwiększania szans rywali na kontry. Dużo łatwiej broni się, kiedy nie trzeba pilnować jednej strony.
Nie potrafię zrozumieć czemu Semedo tak gra - niczego mu nie brakuje a przynajmniej nie jestem w stanie niczego dostrzec. Kiedy już się podłącza to wygląda bardzo dobrze. OK z większości z tych akcji nic nie wynika ale taka jest piłka. W większości przypadków trzeba przeprowadzić X akcji żeby zdobyć bramkę.
3
Messi i Suarez zawsze będą tam gdzie piłka. To irracjonalny zarzut - szczególnie w odniesieniu do Messiego - że nie chce grać.
Jeżeli na prawej stronie nie ma Semedo i zostaje tam sam Rakitic to po co ktokolwiek ma tam schodzić? Z kim mają klepać?
Mylisz przyczyny ze skutkami. Jeżeli boczny obrońca się nie podłącza do akcji - a Semedo tego nie robi - to nikt go przecież nie zastąpi. Skutek jest taki, że nie mamy prawego skrzydła.
Ile razy Messi w poprzednim sezonie pokazywał Semedo że ma się podłączać do akcji? Teraz robi to Rakitic (tylko z meczu z Valencią: 53 minuta, 63 minuta i przede wszystkim 70 minuta, gdzie Rakieta wygląda jakby wydzierał się na Semedo za kretyńską grę).
Tylko proszę nie piszcie mi, że nie można mieć dwóch ofensywnych bocznych obrońców. Przecież u nas grali Alba i Alves. Od sezonu 12/13 do 15/16. I nie traciliśmy z tego powodu jakiejś kosmicznej liczby bramek. Za to mieliśmy dużo większą łatwość ich zdobywania.
Ale to pewnie tez wina wszystkich tylko nie Semedo...
0
Na Malediway czy Karaiby za wygraną? Wyślij jakieś pamiątki albo chociaż pocztówkę :)
0
Wiem. Możliwe że wróci bo BVB nie ma chyba możliwości wykupienia bez naszej zgody.
0
To nadal nasz zawodnik
5
"Ruscy hakerzy fałszują ankietę. Potem podłączyli się jeszcze Chińscy. Na koniec CIA. Ale proszę się nie martwić - nasze KOMPETENTNE jury zdecydują co i jak."
0
Mnie najbardziej dziwi pozycja.
Dość typowe jest wystawianie młodzieży w ofensywie, głównie na skrzydłach - gdzie ważna jest szybkość. Ale na stoperze? Tam dużo razy trzeba się przepchnąć, wykazać siłą, powalczyć o górną piłkę. Ciężko oczekiwać od nastolatka, że da rade walczyć z dorosłymi chłopami.
0
To był kiepski pomysł - fakt. Mamy farta że Alba nie gra w kadrze.
Nie mogę się doczekać PK - chcę wreszcie zobaczyć inny skład.
0
Najbliższe 3 mecze gramy z ogórkami. W dodatku u siebie. Kto wie? :P
0
Raz ładnie wyszedł na zdjęciu :D
Zrobi mu się fryz na Pazdana i po problemie ;)
2
Ciekawa teoria. Jakie argumenty?
2
W PEC Zwolle (Eredivisie) gra Sepp van den Berg. Chłopak ma... 16 lat (17 urodziny w grudniu) i rozegrał już 11 spotkań ligowych w pierwszej drużynie. Co więcej - zbiera całkiem niezłe noty.
Co ciekawe chłopak gra na środku obrony.
Profil:
https://www.transfermarkt.pl/sepp-van-den-berg/profil/spieler/541231
De Ligt debiutował chyba po 17 urodzinach.
1
Nie jest to jakoś strasznie wygórowana cena. Chyba że to bez zmiennych.
Zejście do 100 mln + dużo zmiennych powinno być realne. O ile nie jest to kaczka dziennikarska.
0
Wiadomo że jedna decyzja pociąga za sobą inną. W takim wypadku Busi i Rakitic (i Arthur) zwyczajnie powinni grać trochę głębiej. Akurat Rakiecie i Busquetsowi powinno to pasować. Pierwszy lubi wyjścia - ale z kontrą albo w drugie tempo. A Busi jest specjalistą od przewidywania sytuacji, bo szybkości to on nie miał nigdy.
0
Zgadzam się. Na tel. przycisk wysłania wiadomości zasłania część tekstu i utrudnia pisanie, nanoszenie poprawek itp.
1
Oby :)
Z nierealnych jeszcze Kimmich
1
Isco
2
Może Futurama
1
https://www.fcbarca.com/85689-sport-sergi-roberto-powinien-wrocic-do-gry-juz-po-przerwie-reprezentacyjnej.html
25
https://encrypted-tbn0.gstatic.com/images?q=tbn:ANd9GcTU3tYWUq8ZkpkTBu2JVGwYC92RfaSyoGJtoSqmPEM1fO0nvZ_9Gg
13
Trzeba przyznać że dziennikarze się nie patyczkowali. Wprost zadali mu chyba wszystkie najważniejsze pytania. Od umowy z Valverde, przez transfery aż po promowanie wychowanków. Z wyjątkiem niechęci gadania o konkretnych transferach, to nie unikał odpowiedzi. Podkreśla że to wspólne decyzje itp. itd. Brzmi to nieźle.
"Zawodnicy muszą zrozumieć, że poziom pierwszego zespołu bardzo utrudnia szybkie dotarcie do elity Barcelony. To najlepszy zespół na świecie, na najwyższym poziomie konkurencji, więc wymagania wobec młodych graczy są brutalne."
Fajny cytat. Prawdziwy. Boli mnie brak szans dla wychowanków ale sytuacja wygląda tak jak mówi Segura. I Malcom też nie ma lepiej...
0
Nawet jeżeli nie ma możliwości zagrania do przodu (co nie jest do końca prawdą ale tak załóżmy) - to i tak zmusi całą drużynę rywali do przesunięcia się bliżej prawej strony. Ale najważniejsze jest aby zrobić trochę miejsca - czy to w środku a jeżeli nie to z lewej strony.
Jeżeli nie będzie takiej gry, to rywal zawsze będzie miał do pokrycia tylko lewą stronę i środek - co bardzo ułatwi im obronę. Trzeba korzystać z każdej strefy.
W pierwszej połowie Semedo miał dobre wejścia. Dostawał podania i miał komu odegrać. Jeżeli piłka będzie po prawej to Messi też tam przejdzie, bo on idzie tam gdzie piłka. Jeżeli na prawej nie będzie Semedo to piłki też tam nie będzie i nie będzie tam z kim grać.
Najgorsze w grze Semedo jest to, że jego postawa wpływa bardzo źle na Rakitica, który czasem chce rozciągnąć grę na swoją stronę. Przykład wstawiłem wyżej.
https://zapodaj.net/images/c726375e91d15.jpg
Sam zobacz ile przestrzeni ma Rakitic. Wystarczyłoby żeby Semedo obiegając go ściągnął jednego z rywali. Środkowi obrońcy z automatu musieliby się przemieścić (miejsce w środku). Rakitic miałby opcję podania do Semedo, zagrania do Leo lub Suareza w środku, przerzut do Alby lub Dembele albo w ostateczności wycofanie piłki. Tyle opcji daje jedno obiegnięcie prawego obrońcy. Brak tego ruchu daje takie opcje: wrzucenie piłki w tłok (bez sensu) lub jej wycofanie.
https://zapodaj.net/images/8450461c7b276.jpg
Tak powinno to wyglądać, gdyby Semedo był w zaznaczonej strefie. Bez jego ruchu Rakitic jest 1 na 2 + ewentualna asekuracja ze środka. Z Semedo byłoby 2 na 2, więc chcąc nie chcąc środek MUSI wyjść do asekuracji.
Na czerwono opcje jakie miałby Rakitic. Nie zaznaczałem opcji przerzutu piłki na lewą stronę, bo tego raczej nie robimy w podobnych sytuacjach.
Linie w prawo to albo lekkie rozciągnięcie gry lub zagranie do linii końcowej - w obu przypadkach oczywiście do Semedo.
0
Dokładnie tak to wygląda. Prawe skrzydło to w 50% prawy obrońca. Jeżeli on nie bierze udziału w grze to gry w zasadzie tam nie ma. Dużo osób tutaj myli skutek (brak prawego skrzydła) z przyczyną (prawy obrońca jest zbyt pasywny).
0
Takie ustawienie Messiego to moje marzenie :)
0
Zresztą Semedo jest nieporównywalnie lepszy w defensywie niż S. Roberto. A jednak kiedy ten jest zdrowy to Semedo siedzi na ławie.