Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kgorecki2500
Jeśli chodzi o cele trumpa w Iranie to życzę mu aby mu się udalo bo reżim w Iranie jest bardzo zły.Zwykli mordercy szkodzacy w regionue jak w ukrainie cgcący mueć broń atomową.Nie nam wobec nich cienia sympati.W przecuwieństwie do ludzi z Iranu Też jest za tym aby trump stracił wladze z bardzo wiele powodów.Też jestem przeciwyny prawicy Natanuach.Jak i terorystom z hamasu i hezbolachu ppwiązanych z reżimem iranski.Jedyne co mozna poprzeć to cele ysa w iranie.Reszta sie nie nadaje.
0
@Kgorecki2500 t
Wypowiedź, pochodzi z wywiadu udzielonego przez Donalda Trumpa dla Fox News w kwietniu 2026 roku. Dotyczyła ona tajnej operacji dozbrajania przeciwników reżimu w Iranie.
Kluczowe fakty z wypowiedzi Trumpa:
Cel dostaw: Trump twierdzi, że USA wysłały "bardzo dużo broni" przeznaczonej dla irańskich protestujących, aby wesprzeć ich walkę z rządem w Teheranie.
Rola Kurdów: Broń miała zostać dostarczona do Iranu za pośrednictwem grup kurdyjskich, które pełniły rolę pośredników.
Kto go "oszukał": Według słów Trumpa to właśnie Kurdowie go zawiedli (lub "oszukali"), ponieważ zamiast przekazać broń protestującym w głębi Iranu, mieli ją zatrzymać dla siebie. Trump stwierdził wprost: „Myślę, że Kurdowie zabrali tę broń”
0
@Kgorecki2500 popatrz tu cie interesuje jedna wioska a tu kompletnie nie interesuje cie likwidacja wiosek takze z przycxyn wojennyn.
Sory jedzie to hiipokryzja czyli popatciem jednej ze stron.Mozna dać dużo wieksza liczbe i nie jest to problem bo to nie ta strona konfliktu.
Ludzie których Pitin delegowal na wijne nie zyją byli zastrzeleni i gineli cxy to przez wejście na miny czy to dronami czy to z armato chaubic.Stracili życie w dzialaniach wojny .Tak samo jak w libanie..Dodam ze noe popieram żydow bo i jedna i druga strona jest zla jesli chodzi o wladze.
0
@Kgorecki2500 jak do nich strzelali to wiadomo ze były mbnejsze;)ludzie sa zastraszeni
0
@Kgorecki2500 sa 3 sprawy trump zachęcał aby prptestyjacy w techeranie przejeli wladze.
Jedna z nacji w iraku sa kursowie i gdyby chciano robic operacje na lądzie oni byli by podstawowa i tu o tą broń chodzi.
Ameryjanie tez tak robili po ataku biladena.Dając wsparcie z powoetrza.
Sa bojówki irańskie milicja w iraku
Np.
w Iraku funkcjonują liczne formacje paramilitarne silnie powiązane z Iranem, określane często jako proirańskie milicje lub bojówki. Nie są one jedną „milicją irańską”, lecz siecią kilkudziesięciu różnych ugrupowań.
Najważniejszą strukturą skupiającą te grupy są Siły Mobilizacji Ludowej (arab. Al-Haszd asz-Szabi, ang. Popular Mobilization Forces – PMF). Choć formalnie podlegają one rządowi w Bagdadzie, wiele z nich w rzeczywistości realizuje interesy Teheranu i uznaje zwierzchnictwo irańskich dowódców, m.in. z Sił Ghods
3 rozne sprawy
Co inne milicja iranska w iraku co innego kurdowie nie lubiocy iran co inbego kwestia protestów w techerenie i syrzelanie do orotestujących
0
@Kgorecki2500
Kłamiesz celowo czy co z tobą jest nie tak.
protesty w Iranie – w tym najnowsza fala z lat 2025–2026 – nie miały podłoża wyłącznie ekonomicznego. Choć trudna sytuacja gospodarcza często stanowiła bezpośredni impuls do wyjścia na ulice, demonstracje szybko przeradzały się w ruch o charakterze politycznym i światopoglądowym.
Facebook
Facebook
+1
Główne podłoża protestów:
Ekonomiczne (Zapłon): Bezpośrednią przyczyną wielu wystąpień była rekordowa inflacja, drastyczny wzrost cen żywności, deprecjacja waluty oraz systemowy kryzys energetyczny.
Polityczne: Protestujący szybko zaczęli domagać się zakończenia rządów islamskich i obalenia reżimu ajatollahów. Na manifestacjach regularnie wznoszono hasła takie jak „śmierć dyktatorowi”.
Społeczno-obyczajowe: Istotnym elementem (szczególnie widocznym w protestach po śmierci Mahsy Amini w 2022 r. oraz późniejszych) był sprzeciw wobec narzucanych norm religijnych, ograniczeń wolności kobiet oraz brutalności policji obyczajowej.
Prawa człowieka: Brutalna pacyfikacja demonstracji przez władze stała się kolejnym powodem do gniewu społecznego. Według raportów organizacji międzynarodowych, w ostatnich latach doszło do licznych naruszeń praw człowieka, masowych aresztowań i blokad internetu mających na celu zatuszowanie skali represji.
WP Wiadomości
WP Wiadomości
+5
Współczesne protesty w Iranie są opisywane jako „największa masakra w historii współczesnego Iranu” ze względu na liczbę ofiar śmiertelnych (szacowaną na tysiące osób) i skalę brutalności służb bezpieczeństwa
Widziales aby ktos w Polsce był zabijany masowo na protestach w obecnych czasach czy byly wykonywane publicznie kara smierci za protesty....
0
@Kgorecki2500 to nie oni bojówki milicyjne w iraku to nie są kurdowie.Ci nienawidzą Iran.
0
Komentarz usunięty
0
@Kgorecki2500 tu mówisz o jednej wsi a w rosji kilka dziesiąt wsi ginie takze z powodu morderstwaz Putina .zbo brani sa ludzie ns wojne prości ze wsi.zoczywiście demografia robi swoje .Ale to też są dzialania wojenne.Notabane Rosja to mocny sojusznik Iranu gdzie i oran distarczyl shachedy i technologie Rosji a Rosja dosyarcza iranowi dane wywiadowcze i mówi sie o dostawach broni pod pozorem pomocy humanitarnej.To nie są 2 różne wojny tylko jedna duża w róznych regionach.
0
@Kgorecki2500 jaka propaganda o czym ty mówisz .To że kobiety w iranie są źle traktowane wiadomo nie od dziś.To że życie ludzkie w krajach arabskich mniej znaczy to też wiadomo.
To że na ulicach sa pokazowe egzekucje to też wiadomo.To ze podczas ostatnich protesrow zabito dziesiatki demonstrantow a cześć skazano na karę śmierci to tez wuadomo.
https://www.bankier.pl/wiadomosc/Przerazajace-doniesienia-z-Iranu-Tysiace-ofiar-protestow-i-liczne-wyroki-smierci-9090242.html
https://www.pap.pl/aktualnosci/iran-w-protestach-moglo-zginac-365-tys-osob-najkrwawszy-konflikt-od-lat
To ze nikt nie widzial syna Ajatollacha a tylko jego przemówienie nagrano audio to też wiadomo.Bo mówia ze jest ranny.
https://www.o2.pl/informacje/bojownicy-beda-tlumic-protesty-iran-podjal-decyzje-7270539971557600a
Wszystko co ta osoba mówi z rożnych źródeł sie potwierdza sam walisz propagandę ktora broni zły reżim.Dla jasności co nie jest obroną dla prawicowego żłegorządu izraela.Bo to i to jedt zwyczajnie zle.
0
@Kgorecki2500
To jest niesamowita liczba 266 wsi zniknęlo w 2005 roku ale wiadomo wojna i demografia.
W ciągu ostatnich dziesięcioleci z mapy Rosji zniknęło około 34 tysiące wsi. Problem wymierania rosyjskich miejscowości jest masowy, a proces ten jest napędzany przez emigrację ze wsi do miast oraz fatalną sytuację demograficzn
0
@Frimpong a pewno trzeba wzmacniać skład.Trzeba luczyć w lidze mistrzów.Nie miżna odpaść z Atletico cxy Realem.
Powiedzmy jak przegraliby z Bayernem live czy Arsenalem ns dziś byłoby to do przelkniecia zwlaszcza że sa kontuzje.
1
Ciekawy artykuł co dzieje się w samym Iranie
https://www.fakt.pl/polityka/rezim-w-iranie-budzi-strach-iranczycy-bardziej-boja-sie-wladzy-niz-wojny/6h7x801
1
@Vegeta88 letko celowo napisałem...
https://www.fakt.pl/polityka/rezim-w-iranie-budzi-strach-iranczycy-bardziej-boja-sie-wladzy-niz-wojny/6h7x801
1
@robsesh trzeba ich zrozumieć w pucharze króla ich nie ma 7 pkt tracą.Ogranie Bayernu marne szanse.Niby mają gwiazdy ale w sumie nie wiadomo .Na pewno w social media....pp ludzku się denerwują....co zrobisz...
0
@Aragorn33
Nie ma letko.
https://wiadomosci.wp.pl/mocny-cios-w-iran-nie-zyje-general-masoud-zare-7272096838199488a
0
@marcin62 no niekoniecznie.
Od 4 dni płynie lotniskowiec zgeorge bush wraz z armadą.Naprawiono drugi lotniskowiec najwiekszy na swiecie Gerard Ford w Chorwacji wyplynoł w koerunku Iranu przed wczoraj.
Jeśli dotrą na miejsce o porze o której mówi trump siła udedzeniowa samolotów niesamowicie się zwiększy.......
0
@DJ6 powinieneś bierki elektryczne pooglądać jak nie rizumiesz specjalizacji na poszczególnych pozycjach.A Martin straci swoją jeśli przyjdzue Bastoni.Skoro on taki swietny.to po co Bastoni;)
0
@DJ6 nie jest lepszy bo robią kompletnie co innego na boisku.Pedri jest fizycznie slabszy i nie wygra z olbrzymami bark bark jak zrobi to Auraujo który ma wieksze zasięgi we wślizgu noe zablokuje strzału ciałem bo nie ma takich warunków.Tak samo w drugą stronę Araujo nie rozegra pilki jak Pedri.Także inaczej bronią bo pedri w srodku dobrze broni ale glowki w polu karnym z Araujo nie ma szans Porownujesz tira z samochodem osobowym i to i to jest samochód tylko profil jest inny i pod co inne.Porownanie twoje jest w teorii blyskotliwe a w praktyce z dupy.Mówiac wprost.
0
@DJ6 Martin nie przeskoczył bo nie grają na tej samej pozycji Araujo to prawy stoper i PO i czasem napastnik.A Mattin to śr lewy obron i lewy obron
0
@DJ6 wczoraj też grał bardzo dobrze.Na stoperze byloby bezpieczniej mniej przyspieszeń.
1
@wicek11 no jak się wielkiego faceta stawia na bocznym a nue stoperze gdzue biegasz jak skrzydlowy to kontuzja gotowa...
0
@partymaker wczpraz zqgrał bardzo dobrze wszystkie podania dichodziły czemu miał czegoś nue wytzymać;) o orzed kim....
6
Spory facet powinien grać na stoperze
0
De jong jest potrzebny
0
Najlepsze w miarę bezpueczna sytuacja w lidze
Obu szkoda bo i Araujo barszo dobrze gral i vardzi sie z piłką poprawił nie wiem czy coś naqet źle podał.
0
O to twraz przydalby sue de jong.
1
@Tridente2015
Ale czy widzisz sytuacje gdzie obrońca wybija pilkę gdzie jego intencją nie jest kopniecie i zrobienia krzywdy i naoastnik jest spóźniony.A bardzo często cxy to bramkarz na szybkości jak jest sam na sam wybijaja takue piłki mocno w trybuny albo orzed suebie.To jedt intencją Martina.
Teraz masz sytuację gdzie to obrońca się spóźnua nastnik jest pierwszy i z pełnym impetem wchidzi w nogi napastnika nie trafiając w piłke.Uważasz że obaj zaslugują równie na czerwoną kartkę?
Bo jeden ma intencje faulu a drugi nie.
Dkatego w decyzji sędziego jest rozróżnienienie ten co faktycxnie chciał faulować distaje czerwo.A ten co nie chcuał atakować był 1 i grał w pilkę a orzecuwnik był spóźniony dostaje żóltą kartkę.Bo mógło się to kontuzją skończyć.Oamiętaj też ze mozesz wejść bark w bark zgodnie z przepisami i może sie zdażyć że orzecuwnik diatanie kontuzji i skręci nogę.W tym przyadku zawodnik nawet kartki nie dostanie.Tu przeciwnik wyszedł bez kontuzji.
Dlatego distał żóltą.
3
@BulaKG
Po pierwsze gracz Atletico był spóźniony po drugie obrońca grał w pilkę wybijał silnie piłkę.To nie jest to samo gdyby obrońca sie spóźnił i wchodził w nogi.Nie ma intencji obrońcy do faulu w przyoadku tego faulu. A intencja jest ważna kara musi być bo mogla być kontuzja i tu żółta kartka była słusxna.Impet był spowodowany wybiciem daleko piłki co robią obrońcy
2
@Tridente2015
Po pierwsze gracz Atletico był spóźniony po drugie obrońca grał w pilkę wybijał silnie piłkę.To nie jest to samo gdyby obrońca sie spóźnił i wchodził w nogi.Nie ma intencji obrońcy do faulu w przyoadku tego faulu. A intencja jest ważna kara musi być bo mogla być kontuzja i tu żółta kartka była słusxna.