0

@masik86 też ubolewam nad tym.2 swietnych stoperow których kurczę dopadł kryzys.Dobrze że chodź Araujo się ogarnia.

1

@Kgorecki2500 dać mu nobla i papieża w jednym.A czy pod watykanem są jakoeś złoża;)

5

A Kaczyński marzył o Budapeszcie;)
To skoro domek z kart Orbana się rozsypał.
To na kim będzie wzrował się kaczyński , skoro ten styl rządzenia skończylo się klęską.
Przejęcie mediów sądów czyli brak praworządności, stworzenie oligarchów u na ( obajtek) nie uchroniło Orbana od straty wladzy .Caly system zostanie odwrócony.Dla Kaczyńskiego to kozetka psycholog i depresja;)....


0

@RosjaninBut bo zostsły projektowane do innych warunków.
Ta wojna z Iranem mocno rozwinie usa bo zweryfikują pewne rzeczy.Obecnie wzdluż brzegu Iranu plywaja drony kontrolujące brzeg od strony oceanu.Myślę że te drony mogą dostosiwać do warunków w ormuz nie narażając życia a rozbrpic czy zniszczyć minę.

Co do samych dronow to ameryjanie ponoszą straty ale taki dron robi dużo więcej niz tani dron.W akcjach poszukiwawcxych udzwigu itp...
Dron MQ-9 Reaper (Żniwiarz) to zaawansowany, amerykański bezzałogowy statek powietrzny (UAV) klasy MALE (Medium-Altitude Long-Endurance), przeznaczony do zadań rozpoznawczych oraz uderzeniowych.

Oto główne możliwości drona MQ-9 Reaper:
Długotrwałe misje zwiadowcze: Może pozostawać w powietrzu przez ok. 20-30 godzin, realizując misje obserwacyjne i patrolowe.
Zwalczanie celów naziemnych: Dzięki wysokiej precyzji może niszczyć cele pancerne oraz piechotę za pomocą pocisków kierowanych laserowo (np. AGM-114 Hellfire).
Wysoki pułap i zasięg: Operuje na pułapie do ok. 15 200 m (50 000 stóp), co czyni go trudnym do wykrycia przez niektóre systemy obrony przeciwlotniczej.
Zaawansowane sensory: Wyposażony jest w zaawansowane systemy radarowe i kamery, co umożliwia skuteczne monitorowanie strategicznych regionów.
Udźwig: Może przenosić uzbrojenie i wyposażenie o wadze do 1700 kg.
Prędkość: Prędkość przelotowa wynosi ponad 300 km/h.

Drony te są wykorzystywane do zadań bojowych, poszukiwawczo-ratowniczych oraz wywiadowczych (ISR). Zostały również zamówione przez Polskę (wersja MQ-9B).

Niewatpliwie kolej a weesja wrzmie pod uwagę zestrzrlenia.Budzet Amerykanski ma byc 2 krptnie wiekszy.

0

@masik86 ja mu kibicuje ale widziałem sytuacje w których bezradnie mógł dostac czerwo bo nie mógł dogonic faceta za kolnierz a to jedt silna strona 2 u nas stoperow Andreasa i Araujo.Ostatnio 36 latek zwyczajnie obiegł zmartins i gdyby lepiej przymierzył bylaby bramka .Mowa tu o Espaniolu.Eric uchodził za faceta ambitnego grajacego glowa z podaniem jeśli poprawił by szybkośc to byloby genialne.U nas przy 2 stoperow przynajmnoej jeden musi być szybki.Martin i Cubarsi razem to prxynajmniej jeden gol( piłla wrzucona za plecami)

0

@ToWinaSedziego
Wiesz ruskie doznały drugiej porażli ,chciały przejąć Rumunie a sa tam bazy nato w tym ogromną bazę ameryksńską.Rumunia kupiła broń amerykańską.Jak by wpadło to we wplywy Rosyjskie słaby temat.
Teraz stracili ruski mofel państwa oligarchiczny na wzór Rosji.I strata wielszości konstytucyjnej to Węgrzy normalność przywrócą.Zostaje ruski słiwak Fica.
Co do niektórych naszych wiepbicieli Orbana to niech zobaczą fo czego doprowadził Orban i co zrobili zwykli ludzie.
A do tego systemu prowadzi kaczyński.
Czy to jest aby dobra droga dla Polski.Niech zobaczą jak ludzie cieszą się zmianami.
A Kaczyński chciałby mieć Budapeszt.....


3

Nie wstawienie Araujo na stopera to samobujstwo zlapał forme swietnie do grywa i ciężko mu zagrać za plecy jeśli Flick chcę awansować dalej nirvmoze wstawić Ercia ktory za szybki nie jest.

0

@BorzyKrzys nic. Ie mógł zribić innego przy wiekszości demokratycznej jakby zaczoł kombinować to ten jego majątek i jego ktory ukradł by mu zwyczajiie roznieśli.Potraktowany był jak dyktator.Gdzie ludzie wkraczaja do palaców plądrują domy.Taka przewaga to sygnal gdzie go mają.....

0

@tbas A tam cBolec upo prostu naszym chlopakom noe brakuję luzu;)


0

@KrychaFCB to sprubuj sfałszować wybory gdy naród daje bo w zasadzie można to powiedzieć większość konstytucyjną.A on ma aktywa na Węgrzech.To ludzie by go zwyczajnie roznieśli.....

0

@Roobo to nieprawda .Orban w kryzysie dal im 25 % inflacji co czują do dziś .Zablokowal politykę kase z ue.Węgry staly sue jedne z najslabsxych oaństw na marginesie Europy z ruskim panem w tle .Na dodatek Orban wprowadził oligarchow dorobiki sie grubej kasy tajze orban i córka.Przejeli tv sądy i wszystko.Zniszczono oraworzadność
Chcę zauważyc ze to marzenie jaroskawa K .Te rządy doznaly kłęski nie jest to probkem 16 lat rzadiw.Ludzue powinni otworzyc oczy dokąd prowadzi sytuacja w ktorej do wkadzy dochodzi kaczyński i jak finalnie się to skonczy ......to jest kleska takiego myśkenia o rzadzeniu.A kaczynski jasno mówił ze chce miec w polsce zbudapeszt.Nie mieszaj w to innych parti.

1

@JanuszKorwinMikke w tej chwili Araujo zlapał dobrą formę i swietnie zaczyna grać do przodu.W ataku zaczyna zdobywać bramki .Bo zaczynał jako napastnik

2

@Peciak Rosja nie zyska na ormuz .Bo ukraince im rozwalili infrastrukturę energetyczna na Bałtyku i sukcesywnie robią gdzie sie da zaczęli atakować statki.
Co do ormuz to jest to strzał w stopę arabów .To nic innego nie oznacza że surowce są niepewne.Już zaczyna się zwiększać inwestycje w oze z tego powodu aby zmbiejszać zapotrzebowanie na surowce.Ten 5 letni budzet ue stawia na magazyny energi aby stabikiziwać sieci .U nas na sieci przeznaczono 70 mld a na pomorzu buduja najwiekszy magazyn energii w Europie aby stabilizowaly farmy .Dodatkowo zaczeto inwrstowac w Afryce płn w zielony wodór i orzez gliblartar hiszoanie francje do niemiec i polskę będzie możba to kupować.Ue chce się z dywersyfikowac od chin usa opec + i Rosji.
Podpusaka masę umów z krajami Afrykanskimi, Tajlandią, Australią, Indiami i Mercosur ktory nie obejmuje tylko rolnictwa.zdlatego ta umowa zostala przegłosiwana.Nikt tu się nie ogląda tylko od dawna się dywrsyfikują.

4

@BillyButcher też to jest porażka Kaczyńskiego.On marzył o takim rzadzeniu jak Orban i mimo calkowitej wladzy .Opozycja w zasaszie ma wieksziść konstytucyjną.To pokazuje upadek tego sposobu myślenia....
Bravo Węgry:)

0

@RoberDzik oby nie .Stracimy kase z safe a obronność jest ważna .Ludzie powinni zobaczyć do czego doprowadził orban i jak to się końcxy....A kacxyński chciał mieć Budapeszt.Pielgrzymki pisowcow tam śmigały.Ostatni sondaż to 50 na 50.A braun leci w dół jeśli zejdzie ponizej 5% to zabieże pisowie 5% a to sporo.

0

@lukmrz plus kounde na boku.Flick nie ma wyboru.Cubarsi ma czerwo.A Martin to lewy srodklwy a Andreas nie gra.Ale to dobra wiadomość bo Cubarsi na szybkie wyjścia jest za wolny.Gdyby Cubarsi mógł grać Flick by go wystawił.Ale na mój gust to błąd.Tylko zaraujo noe moze nic spieprzyć a Martin musi sie skupić bo 36 latek go objechał i gdyby lepiej uderzył bylaby bramka.

0

@brd42
Tzn ustalmy co dobrego robił Martinez.
Ustawiał zespoł do spalonych, dobrze dośrodkowywał i miał dobre przerzuty.
Wady Martineza- jest jeszcze wolniejszy od Cubarsiego i niższy.
Wraz z Cubarcim stracili 42 bramki w la lidze.Rekordowa liczba remontad ratowala słabą obronę.A piękne przerzuty podania i liczba soalonych stworzyła iluzje divrej obrony.
Tymczasem za xaviego obrona którą dysponujemy
Kounde , Araujo, Andreas , Balde
Osiagnęla na koniec sezonu 20 bramek!!!!!
Oczywiście gramy wyżej.Ale gdyby Martinez i Cubarci byli szybsi to dluzszy dystans dałby im więcej czasu aby dogonić przeciwnika.Tymczasem jak są wolniejsi to naoastnik odchodzi i zyskuje wiecej czasu na strzelenie gola , moze zwolnić i kiwnąc.I ja nie mówię że w tym systemie obrońcy powinni bronić na poziomie 20 goli ale niech skończą sezon nie 40- 44 a np .30.To juz jest dużo.Mamy obevnie straconych 30 bramek.Idą na 37- 40 bramek.Chyba z 6 kolejek jest.A mozna to zmniejszyć majac szybszych stoperów.Dla mnie Cubarci nie spelnia wymogów pod kluby
Inter mediolan
Liverpool
Psg
Real Madryt- Viniciusz Mbappe objadą go.
Atletico - Sorlot 195 cm Cubarci 184cm gra glową;)
Bayern Monachium
Prwnie poradzą sobie City jakis Foden pewnie mu ucieknie
Arsenal.
Jest za słaby na te ekipy pod kontem wzrostu i szybkości.I jakus szybkich zaeodników z La ligi ktodzy mają dzień.

Co do Realu to mają 3 gwiazdy.
Bramkarz
Mbappe
W kratke Vini o ile nie pełni obowiązkow walczącego z Rasizmem i rozwalania meczy.Reszta to zdolni mnie lub więcej zawotnicy ktorzy bywaja porzyteczni jak np .Valverde .
Problem tego zespolu ze zrobiono z nich gwiazdy za nim coś tak naprawdę zrobili.Efekt jest taki że ogon zaczol machać psem i taki Alonso ktory oczekiwal pracy drużyny odszedł.Zawodnik który nie broni to pół zawodnika.....Co jest problemem Realu także w obronie.
Nie mają zawodników na poziom Ramosa czy Hakimiego.A Romos też nie był zawodnikiem na poziomie Messiego czy Ronaldinhio.Trochę Real przepłacił za tych ludzi.brakuje im zawodników klasy tonoego Krosa itp...Barca zanim zrobiła zespół na kazsej pozycji próbowala kilku zawodników denisów Suarezów itp.....być może Real czeka ten sam proces.


0

@lukmrz tak tylko Pedriemu błysku jest brak .Pewien poziom ma ale on sam na siebie był nawet zły.Nie wiem jak będzie z dominacją Atletico gralo tylko 2 zawodnikami z meczu LM.Ttlko walka technika i jakość bo fizycxnie mogą być lepsi.

0

Ale Balde dal też odpoczac Cancelo przed Atletico który mlody nie jest.Nie wymagalbym formy po kontuzji.To nie roboty.
Plus że zagral chwile Frankie.
Minus ze Atletico odpoczywalo a Barca grala.
Plus że ferran się przebudził.Marcus cos strzelił
Dobra Forma yamala.
Minus slaba forma Pedriego.

0

@Borneo takie mam wrażenie średnia od 2010r dob2023 byla 27 goli juz jest wyższa.
Problem jest w tym ze i Martin i zcubarci sa za wolni.Martina wyprzedzil 36 letni zawodnik a Cubarsi jak mu zagrasz za plecy to nie do goni moze faulowac od tylu jak Martineza czy goscia z Atletico.Wolałby pare stoperów Araujo bo poprawil do przodu rozegranie i forma idzie d9 góry oraz Andreasa gdyby byl zdrowy.T9 tych bramek straconych bylo mbiej.Zwlaszcza te za plecami stoperow i w wszystkue piłki wysokie z glowki.

0

@brd42 w mojej ocenie obrona i tu i tu jest slaba.
Gdybym miał zesrawić moją obronę Barcy to dałbym Kounde, Araujo który się poprawił zwlaszcza w rozegraniu do przodu.
Andreasa jakby był zdrowy
Cancelo
Uważam że tych bramek byloby mniej


0

@Gaucho moje wrażenie jest takie że obrona i tu i tu jest tragiczna

0

@brd42 ale u nich był jakiś cyrk z kontuzjami .....

9

Ja się z tym zgadzam.
Oglądałem do 60 min.
Ale dodam swoją 5
1.Araujo zaczyna fajnie grać piłką.Notuje sporo podań do przodu.Fajnie dośrodkowqł.Naprawdę w tym się poprawił.
2.Pedri chyba jest w słabej formie.
3 Martina dziś wyprzedził starszy pan z za pleców i gdyby dobrze uderzył i nie bramkarz była by bramka.Marnie to wygląda
4 Fermin fajnie się rozwija gra coraz lepiej.
5.Gavi musi uwarzać na kartku aby nie było jak w povxzatkowej czesci kariery.Powinien zlaoać balans w obu meczach zarwal kartkę.Moze to sie skończyć grą w 10


0

@MessiForeverTheBest Dobrze że zawodowiec jest wsród nas;)i jaki skromny;)

0

@gaucho104 mieszjam w Wqie i bał się inwestycji ze beda walki.Zrobił .uzeum i tyle.Wyniki popatcia na końcu byly slabe bo tak byl odbierany.To byl prezydent ktory meldiwal wykonanie zadanua Jarkowi.To jarek byl prezydentem....on wczesniej nawet nie byl w tym smoleńsku polecial tam dlatego bo mial niskie notowania.To był piczciwy czlowiek z do ra żona i jako osoba leosza od jaroslawa i gdyby on rzadził nikt nue zniszczył by praworzadności itp..Noe bylo by takiej dewastacji polotuki jak teraz.On przestrzegał przed skrajną prawicą.A kaczyński Czarnkiem chcę uść w to w maslo bo istotna jest partia.Kaczyński byl słaby.W wawie to strata czasu.....

0

Trochę to śmueszne nie wuadomo czy zalemany będzue do 2029r;).

0

@Szklaner tu niczego nie było żadnego zamachu nie było.kaczyńskiemu zależy na partii i zrobi wszystko dla niej i tą politykę na śmierci brata uprawiał używając katastrofę smoleńską jako paliwo wyborczę.Gdyby mu na Polsce zależało nie dzieliłby Polski.Dobry przywódca wie że podzielony naród to słaby naród.Miał zjednoczoną Polskę i mógł to poprowadzić dalej.Jeśki orzyjrzysz się jego dzialalności to on szuka wrogow zrwnetrznych hak i wrwnetrznych i tak motywuje zwokenników.
Zewnetrzni wrogowie to
Ue i Niemcy
Wewnetrzni
Rzadzący
Sluzba zdrowia
Nauczyciele
Niepelnosprawni
Lgbt
Sędziowie
Jemu zależy tylko na partii.....
To nie jest przywódca.
Co do kaczyński


Przed wylotem do Smoleńska 10 kwietnia 2010 roku, poparcie dla prezydenta Lecha Kaczyńskiego było niskie, a wyniki sondażowe wskazywały na małe szanse na reelekcję w wyborach prezydenckich zaplanowanych na 2010 rok.

Tu nie byloby zamachu bo obiektywnie kaczyński byl skabym prezydentem i warszawawy.Poza muzeum nic nie zrobił jak i Polski.Sam zamach tu zrobił robotę zaczęto stawiać pomniki itp.Zamachu tu zadnego nie było.
Z perspektywy Polski szkodliwie podzielil naród.....
Co do Smoleńska Jaroslaw tą paranoją z Antkiem skutecznie zmęczył ludzi Smoleńskiem.

0

Swoją droga to orawica w la republika to nievma swoich zaufanych no nie eiem czy ich nazwać mozna dziennikarzy;)

0

@Roobo no glapiński on nie musi mieć dziennikarzy .Wystarczy mu ufać;)


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?