Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Mow_mi_Douglas chyba tam ludzie przejrzeli na oczy 25% inflacja strata kasy z ue ,korupcja i oligarchowie robią swoje....Chodz dopoki nie ma wynikow wyborow nic nie jest pewne.Trzymam kcouki za przegraną orbana.
0
@JimMorrisonFCB oba kraje prowadzily skedzctwo tylko ruskie mialy lepszy distęp do wszystkoego..
3
@CLS63AMG Generalnie oceniając sprawy to robienie na tym polityki przez pis to porażka.Dobrze ze wrak zostal w Rosji bo zribili by z tego szopkę co uprawuali przed palacem prezydenckim i mieliśmy doczynienua z "dziadami" obrońcy krzyza itp.To zwyczajne oglupuanie naridu.Niestety wstawienie Lecha Kaczyńskiego pozwolilo jarosławowi kaczyńskuemu na pokolenia podzielić naród.Jeszcze gorzej że na tym Maciarewicz przewalił w komisji sledczej kase...Skutki tej katastrofy sa dużo wieksze niż sama katastrofa.....
0
@michaleu Dopóki nie ma kogoś na jego miejsce a mimo wzzystko ferran i alvarez nie orzekonują pomimo ostatniego meczu alvareza .
0
@Bogan ja też swietny grajek ale niestety....
0
@Bogan byl na tyle szybki że nie bylo to problemem i ostatnie o czym bym pomyślał to ze na tym tle był problem.A sporo jako juz ekip widzialem .Bo bylem jako dziecko na stadionie w Barcelonie gdzie stadion mial 115 tys a Romario był napastnikiem.Byl to okres kiedy legia przegrywala z Hajdukiem split w pucharach.Cubarsi ma akurat z tym problem.Nie ma planu B jak zagrają mu za plecy piłkę.Inaczej wyglada tu Andreas czy Araujo.Ich szanse na dobra reakcje są wieksze.Inba szybkość inne zasięgi czy siła.Tu jest problem
0
@Peciak związku z tym że ktoś źle zrobił, to uprawnia drugą stronę do pojechania na maksa i zrujnowanie na wiele lat prawa w Polsce.Do tego stopnia aż wstrzymano nam kasę z ue ,bo zwyczajnie staliśmy się niewiarygodni.A ue przekazuję nam kase i nie chcę aby rząd ją ukradł.
https://www.youtube.com/live/M2Co6vGw9Qo?is=R3Ek6ZrIr0aIlrXR
W iadomo po co się niszczy praworzadność......po to aby robić wałki.
A czy robiono - fundusz sprawiedliwości , villa plus, pałac saski ( pensje samochody wydatki) cpk -nik wykazał szereg nieprawidłowiści wtdatki - typu oltarze w kosciołach , czy zrobienoe sobie z lasów funduszu wyborczego orzez solidarną Polskę, ake i pegasus czy srebrna.....
Wiadomo po co to się robi.....
Jeśli patrzymy jaja partia blokuje naprawę praworzadności to robi to pis nawet kosztem kasy z ue .
Czy oni chcą mieć praworzadność czy wyciągneli wnioski ,czy dalej chcą robic co robili.Nic się nie zmieniło ,skoro boją się że zabiorą im safe przy ewentualnie wygranych wyborach......( praworzadność )
Nigdy kiedy rządzilo ko czy po nie byly zagrożone z powodu prawirzadności kasa z ue.
0
@Cryptolis o tak tu masz rację;)
1
@GeneralXavi też mi się wydaje że prezydent nie przyjmujac ślubowanie uzurpuje sibie bezczelnie prawo do wybuerania sibie licxby sedziow aby dvac o interes oartyjki aby robili walki w stylu willa plus , fundusz sorawiedliwosci przykrywali srebrną , budowali pałac saski za gigantyczna kasę;) czy cpk gdzie pasa nawet nie ma.Wiadomo ze tk cytujac Szesło po orostu im się należy.Wiadomo po co rowalili praeorządność i dlaczego Duda 10 razy lamal konstytucje.
Co ciekawe ten sam Duda krytykuje decyzje Nawrockiego o ze sobie sędziów wybiera;)
Nawet Duda pozamiatał Nawrockiego
https://wiadomosci.wp.pl/no-powinien-zrobic-nawrocki-duda-o-slubowaniu-sedziow-tk-7273351338400000a
2
@Tasde żenada zamiast naprawiać prawo to dba a pisowcy mieli większość w tk.Lamali prawirządność, aby byc bezkarnym, aby przechodziły wałki pokroju pegazus, villa plus czy fundusz sprawiedliwości....czy przykryć srebrną ....słabe to....
0
@Coveta
Z nim jest doś prosta sprawa gral z Mbappe ktory z pilka biegał 34, 4 km w meczu z nami tyle biega Andreas z lepszymi zasięgami.Bo jest wyzszy.
Cubarcie biega 33km.Mbapie ma jeszcze na metrze przyspieszenie i charyzme czego nie ma Cubarci w meczu z Inigo Barca wygrywa ale MbapPe strzela 3 bramki gRal z inigo ktory też jest niski i wolny.
Czy winie Cubarsiego że jest wolny to raczej cecha naturalna....alw ma to swoje konsekwencje wyzej nerek nie podskoczysz....
0
@Bogan calościowo też mial doskonałą ręakcję co daje metry.....Cubarci tego nie ma postaw go przy Gavim.Nie można takich zarzutów mu stawiać bo to oznacza ze nigdy nie widziałeś go w grze.Dla mnie calościowo to byla jego mocna strona.Aprinter nawet szybki moze przegrac w blokach walkę....temu az oczy sie swiecily aby zareagować byl niesamowity.Ktoś kto by czytał taki opis jak dałeś ze mamy doczynienia z jakims wolnym gościem co biegał sobie bo biegał.Tumczasrm to był facet ktory zył za cała drużynę to bylo w nim szalenie imponujące.Raczej to co mu zarzucano to ze nie mial techniki.Musial jak to mowic nadrabiac ambicja aby im dorownać.
0
@Ws7
No to sie nie doczytałeś.
Wady Cubarsiego
1 za wolny
2 nie ma charyzmy ppstaw go przy Gavim...
3 jest też za niski.
4 co prowadzi ze nie ma zasiegów co moze spowodować karny jak z Martinezem
5.Nie jest silny facet , porownaj go z Araujo.
Calościowo prowadzi to do tego ,że nie jest to obrońca na zawodników o wybitnych cechac jak duza szybkość czy wzrost lub siłę.A tacy ludzie grają w najlepszych klubach i walcza w LM.
Nie ozbacza to ze Cubarsi nie potrafi bronić.Potrafi i sorawdzi sie w 80% przyoadkach zawodników.Tylko nie wybitnych zawodników.Nie jest to zawodnik od półfinaliw LM.bo z niższymi zespolami poradzi sobie chodź i tam sa zawodnicy wybitni.
Nie jest to zawodnik na live , inter , psg niektorych zawodnikow Atletico jak Sorlor w formie bo on czasem znika.Czy Mbapoe z Realem ktory z nami biega 34, 5 km to jest poza jego zasięgiem
Arsenal czy Bayern Monachium.Tu go kompletnie nie widzę....
Natomiast on potrafi podać.
Natomiast przed tym meczem zaliczyl kilka dobrych meczy natomiast wcześniej był slaby.....
0
@Ws7 jak nie masz niczego merytorycznego do napisania to lepiej kolorowankę zrób......idealne dla ciebie;)
0
@Coveta ale generalnie gdyby był szybki to nie byloby tej sytuacji....
1
@Bogan ale Pique mial wzrost zasięgi wchodził wslizgiem czy barkiem potrafił spychać do boku.Muał wzrost ktorego nie miał Cubasi.
To nie jest prawda że Puyol był wolny .zon stwierdził że nie jest tak szybki jak overmars co nie oznacza ze nie byl szybki.To jest też mega skromny facet który umniejszy swoje zasługi chwaląc innych.Jest to po prostu klada facet i on miał takie reakcje jak mp w meczu z Mediolanem Ppprosił Ronaldinhio aby mimo iż ten był już w Mediolanie aby zrobić wspólne zdjęcie.Miał wsoaniałą reakcje.
Poza tym mial haryzmę jaka w tym zespole miał Gavi.Cubarsi z calym szacunkiem to jest grzeczny chlopczyk i tej charyzmy ze swieczka szukać.
A co o tym mówi sztuczna inteligencja.
Carles Puyol był uważany za szybkiego, zwrotnego i niezwykle dynamicznego obrońcę, zwłaszcza na pierwszych metrach. Jego szybkość, w połączeniu z determinacją, siłą fizyczną i doskonałym czytaniem gry, pozwalała mu na skuteczną rywalizację z najszybszymi napastnikami świata jeden na jednego. Wikipedia +2Oto kluczowe aspekty jego szybkości i stylu gry:Szybkość reakcji: Puyol nadrabiał inteligencją i przewidywaniem, co pozwalało mu reagować szybciej niż rywale.Dynamika: Był bardzo dynamiczny, co pomagało mu w odbiorach piłki oraz interwencjach.Wydolność: Słynął z niesamowitego zaangażowania i pracy na boisku, co utrzymywało jego formę fizyczną na najwyższym poziomie przez całe spotkanie.Porównania: Mimo że sam żartobliwie stwierdził, iż nie posiadał "szybkości Overmarsa", jego szybkość użytkowa była wystarczająca, by stać się jednym z najlepszych obrońców swojej ery.
0
@Coveta On jest za wolny jak z Martinezem a tu przyblokował nogę.Fdyby to tylko ręce rozlożone to ok ake tu jontakt z nogą był.Od tyłu zawodnik Atletco nie był na to przygotowany.Kartka zaslużona.
0
@Bogan to nie jest jego wina że jest za wolny .Jak jest gość za szybki to go nie dogoni jest sam na sam , jak jest ktoś nie aż tak szybki to masz faul jak na Martinezie z interem.Czy jak wczoraj.On jest dobry na 80% przeciwników Barcy ale nie na 4 LM.
1
Nie twoja wina chłopaku, że jesteś za wolny.Tak masz i tyle.....
0
@marcin62 w internet i szukaj :) ja nie wyszukiwarka;)
1
No Cubarci nie jest zawodnikiem na 4 zespoly walczące w lidze mistrzów od półfinałow w zwyż.On jest za wolny jak zawodnik jest mega szybki to jest sam na sam albo jak jest mniej szybki to dauluje jak wczoraj albo jak z zmartninezem z interem.Mnie to nie dzuwi.On potrafi bardzo wiele .Ale szybkości nie ma i nie pokarze tego z wszystkimi.Nie będę na niego wieszał psy.Raczej pokazuje co mu brakuje.
0
Za szybki to on nie jest ......z nim jest taki oroblem ze albo jest sam na sam albo czerwona kartka jak jarny z Martinezem.
Mówiłem że Cubarci jest dobry 80% przeciwników ale nie na kilka zespołow w ludze mistrzów .Chodź mimo wszystko Atletico bym nie wymieniał ale nie widze go przeciw Sorlotowi w formie bo on tez zwyczajniw znika.Martin też z nim nie mial szans i tu z Barcy jego moze kryć Araujo albo Andreas.
Dla mnie Cubarci nie jest zawodnikiem na Ligę Mistrzów na 4 najleoszych klubów.
Ake nie nuszczyłbym go jak Araujo bo potem taki zawodnikn jest emocjonalnie znuszczony i to nie pomaga to mlody chłopak.
0
@Recha_0684
Na całym świecie zbudowano dotąd ponad 200 tokamaków. Obecnie aktywnie działa kilkadziesiąt takich urządzeń, które pełnią rolę eksperymentalnych laboratoriów przygotowujących grunt pod sukces projektu ITER.
Najważniejsze działające obecnie tokamaki to:
JT-60SA (Japonia) – największy obecnie operacyjny tokamak na świecie, który w 2026 roku wdraża kluczowe systemy pomiarowe z USA.
EAST (Chiny) – znany jako chińskie „sztuczne słońce”, regularnie bijący rekordy czasu utrzymania plazmy.
WEST (Francja) – wspomniany wcześniej reaktor w Cadarache, służący jako poligon doświadczalny dla technologii użytych w ITER.
KSTAR (Korea Południowa) – zaawansowane urządzenie nadprzewodzące, kluczowy gracz w azjatyckich badaniach nad fuzją.
DIII-D (USA) – jeden z najważniejszych amerykańskich reaktorów badawczych.
Max-Planck-Gesellschaft zur Förderung der Wissenschaften
Max-Planck-Gesellschaft zur Förderung der Wissenschaften
+4
Warto zauważyć, że branża ta dynamicznie się zmienia. Podczas gdy historyczne reaktory, takie jak brytyjski JET, zakończyły pracę (grudzień 2023), powstają nowe konstrukcje prywatne, jak SPARC firmy Commonwealth Fusion Systems w USA, które mają osiągnąć gotowość operacyjną w 2026 rok
0
@Recha_0684
To może po prostu poczytaj o tym projekcie.To będziesz wiedział o co chodzi.A takich projektow jest więcej.
Sztuczne słońce” we Francji to projekt ITER (International Thermonuclear Experimental Reactor) – gigantyczny, międzynarodowy reaktor fuzyjny (tokamak) budowany w Cadarache. Jego celem jest okiełznanie fuzji jądrowej, czyli reakcji zachodzącej w gwiazdach, w celu produkcji czystej, niemal nieograniczonej energii.
Kluczowe informacje o projekcie:
Lokalizacja: Cadarache (południowa Francja).
Technologia: Tokamak – urządzenie magnetyczne utrzymujące plazmę o temperaturze milionów stopni Celsjusza.
Cel: Udowodnienie możliwości uzyskania większej ilości energii z fuzji, niż zużywa się na jej zainicjowanie.
Uczestnicy: Projekt wspierany przez ponad 30 państw, w tym kraje UE, USA, Chiny, Japonię, Koreę Płd. i Indie.
Osiągnięcia: W lutym 2025 r. francuski reaktor eksperymentalny WEST ustanowił rekord, utrzymując plazmę przez 22 minuty, co jest znaczącym krokiem milowym dla projektu ITER.
To jeden z najbardziej ambitnych i najdroższych projektów inżynieryjnych w historii ludzkości, mający zapewnić alternatywę dla paliw kopalnych
1
@Rastafarnianin nikt sue na nic nie zgodził.Poza zaaieszeniem broni.Iran rzucił na stół 10 pkt a pakistan mówi o 15pkt.
Na dodatek lotniskowiec george Bush z 3 niszczycielami i lodzia podwodna płynie na wschd i mniej więcej 12 bedzie w giblartatze i pewnue z tydz mu zajmue doplyniecie do morza czerwonego.Beda miec 3 lotniskowce z mowymi zaoasami 1... a i tak iran strzeka do arabi Saudyjskiej.Nie zdziwilbtm sie jakby chodziło o to aby trochę puścić tankiwców a napoeorzana bedzie potem.
0
@Marcin199310 być może 1 na trenera aby burdelu nie byłoPomysł ciekawy.
0
@Aequlibre
usa niczego nie zaplacą jak nie będa chcieli .Na razie iran nie kwapi się do negacjacji .Vance ppwiedxiał że Donald bywa niecierpliwy.Tak naprawdę to za 4 dni lotniskowiec Bush minie Giblartar i doplyniecie do morza czarnegi zajmie im tydz..Tam sa 3 miszczyciele z tomahowkami 90 wyrzutni plus lidz podwodna rownież z tomahowkami.Ten lotniskowiec wyspecjalizowany jest w zaklucanue naprowadzanua rakiet.Wygląda na to że jeśli usa mówi ze iran nie usiadzie do rozmów to poza jakąś chcę cia i to srednia do rozmawiania to nic nie maja ustalone.Iran przedstawił jakies 10 pkt ktore sa abstrakcyjne bo to zniszczenie im elektrowni i mostów to na lata sa w dupie.
Abstrakcyjne to wszystko
0
@bartulek98 Patrząc na słabszą formę Arsenalu.To faworyt jest ktoś z Bayern - Psg.Raphinia wróci po klasyku .Chyba zdąży na ewentualny mecz z Arsenalem.Wróci de jon i Bernal.Chyba Andreas nawet wróci.Problem widzę w tym ze wszyscy muszą być zdrowi i muszą być w formie.Nie wiem czy taki Gavi wróci fo Formy cxy Ferran wróci do formy jak pokaże się Rushford.Noe dbamy o minuty dla Rooniego.Pedri gra slabiej.Jest jakiś przedziwny problem z wytzymałościa Araujo czego nie było zq xaviego.
Nasze szanse nie są wielkie.Ale Realu też nue.Na dziś nr1 jest Bayern.Real miał sporo szczęścia że nie przegral 4 czy 5:2.bo z 2 bramki mohli strzelić.
1
@Comentateiro We wczorajszym meczu widzialem 2 drużyny o roznym poziomie .Generalnie te 7 pkt w La lidze są bez cenne.Zdobycie LM jest mega trudne.Real prawdopodobnie zostanie z niczym w tym roku.Mimo tkzw. gwiazd według nich .za zostali spr9wadzeni w 1 polowie do sposobu gry Atleticoi autobus i laga
0
@bartulek98 ale wygranie z bayernem jest niewielkie.Generalnie wygranie la ligi jest ważne.