Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Aragorn33 jakoś mi iranu nie żal dokonuja publicznych egzekucji protestujących którzy mają dość reżimu.Dostarczaja rakiety jemenowi który strzela do cywilnych statków na morzu czerwonym płynących do Europy.Dostarczają Shachidy i technologie ruskim ktorzy strzelają do szpitali , domów itp....obrzydluwy reżim ....
1
@Karol145 Pprodówki się zamyka bo mówiac oględnie jest za mało chętnych.Z powodów demografiA służba zdrowia jest zadłużona na 25 mld.
Pomimo zwiekszenia nakładów na slużbę zdriwia w 3 ostatnich latach.
W porównaniu do ostatniego pełnego roku rządów poprzedników (2023), obecny rząd (KO, Trzecia Droga, Lewica) zwiększył nominalne nakłady na ochronę zdrowia o dziesiątki miliardów złotych rocznie.
Oto szczegółowe zestawienie wzrostu wydatków w ujęciu rocznym:
W 2024 roku: Wydatki bieżące na ochronę zdrowia wyniosły 293,6 mld zł, co oznacza wzrost o 47 mld zł w stosunku do 2023 roku, kiedy to wyniosły 246,6 mld zł. Według danych Ministerstwa Zdrowia, same publiczne nakłady w 2024 roku były o 20 mld zł wyższe, niż wymagały tego minimalne limity ustawowe.
W 2025 roku: Planowane wydatki publiczne mają wynieść ponad 222 mld zł. W budżecie tym przewidziano rekordową dotację dla NFZ w wysokości blisko 33 mld zł.
W 2026 roku: Sejm uchwalił budżet zakładający nakłady na poziomie 247,8 mld zł. Będzie to wzrost o kolejne 22 mld zł w stosunku do planu na rok 2025.
Główny Urząd Statystyczny
Główny Urząd Statystyczny
+6
0
@Kgorecki2500 nue ma znaczenia co gadaja iranczycy i co gada trump .Wojsko robi swoje.A poza rakietami iran nic nie ma na plaszczyźnue wojskowej.Jeśli amerykanie wpierw zaatakuja wyspę zrobią błąd wpierw trzeba zniszczyć im rakiety i infrastrukture wojskową i być może zniszcztć jakueś drogi i mosty aby utrusnić też dojazd do wyspy i zniszczyć lodzie aby utrudnić desant na wyspę irańcxykom.Przemysł stoczniowy już znuszczono bi popisano o tym .Z tego co wiem desant orzyplyna akcj noe robią to oewnie dalej niszcza sklady rakiet wyrzutnie itp.
0
@Kgorecki2500 a kto powiedzuał że musza zacząć od razu od wyspy .Miże zaczną wpuerw od sklafu rakiet i uranu.Oraz ścuągneli w liczbie 40 sztk samoloty do niszczenua czołgów i małych lodzi.Wyspę moga przejąć jak osiągną cele.Samą wyspę mogą bombardować raz ba jakiś czas
0
@Kgorecki2500 irańczycy czekają na coś co nie nastąpi.Tam będa wpierw bombardować szybki desant zalatwienie sprawy i natychmuastowy powrót.Oni nie biorą człogów altylerii itp....i nie mają duzej liczby piechoty....pojechali zadaniowcy
0
@Kgorecki2500 to sie naczekają;) bo oni bedą rajdy robić;)nue ciągną Anramsów Aoachy itp......wynika z tego że nie rozumią co robia amerykanie.
0
@piekielnewrota mieliśmy w polowie sezonu straconych 20 bramek czyli tyle co Araujo z Andreasem mieli za xaviego na koniec roku.Obecnie stracono 28 bramek czyli wiecej niż średnia.Trzeba powiedzieć że w obronie pomaga zmiana brankarza czyli nie bęszie 44 bramki stracone a powiedzmy 44 może 38 na koniec sezonu.Elementem który powinno się poprawić to szybkość powrotu aby zawodnik dogoniił przeciwnika z piłką albo wszedł z piłką albo bark bark czy wlożył ręke przed zawodnika.Za wolny jedt na to na oewno Cubarci.Jesli da sie wyprzedzić to mamy sam na sam.Tego problemu nie ma Andreas i Araujo ale maja problem z kontuzjami.Martin najszybszy nie jest.Gdyby bronili szybcy i silni obrońcy z wslizgiem to stracilibyśmy przy tak wysokiej obronie 30- 32 bramki.Obniżylo by to liczbę remontad.Trzeba też przyznać ze Cubarci sie poprawił od 2- 3 meczów ale dalej taki Salach Dembele czy Mbappe go objadą.Dka mnie powinniśmy szukać szybszych obrońców.Wbrew pozorom i wyżej ustawiona obrona tym więcej czasu aby dogonić zawodnika z piłką i też ten zawodnik musi wykonsć dluższy sprint i szybciej się męczy aby wykończyć sytuacje.Na ten element Flick nie zwraca uwagi i tracimy 10 goli więcej niż powinniśmy.
0
@maroon a konfederacja z pisrem ruskom i Amerykanom;)
0
@AduŚ07 To są obrońcy ,nie maja być do końca grzeczni musza ryzyko ppdejmować.
1
@RinooniR
Kurcze ,Steve Vai z Coca Cola, zrobili ich wersje hymnu mundialu, ma bazie Jumpa Van Halena.Co to zmałysz przy nim skakał.
No tylko tych naszych tam nie będzie....
Szkoda , odpadła lepsza drużyna.
1
@norbi77 W sumie porażka mówisz kilka słów i skojarzenie jest z prezydentem.Niezależnie , czy ta strona czy ta jak widzę ..Powinno wejść prawo ,które dopuszcza ludzi, bez takich podejrzeń.Prezydent mógł się poddać sądowi 24h czy mógł się poddać wykrywaczowi kłamstw.Miał taką możlowość.Nie zrobił tego wzbudzając wątpliwości i teraz opinia o nim wśród wielu ludzi jest nienajlepsza.A traci na tym urząd prezydenta.....
A co do samego filmiku, nieźle go podpuścił:)
2
@norbi77 niech ich bierze;)
4
@norbi77 i akurat są juz trochę po terminie ważności;)oatatnia misja;)
1
@Witekk10 Hiszpania Francja
0
Maksymalna prędkość (top speed), jaką Alessandro Bastoni osiągnął w oficjalnych rozgrywkach, to 33,71 km/h
To bardzo slaby wynik Mbappe z nami biegał 34 km....a sa szybsi....a my gramy wysoką piłkę.Dostanie pilkeęza sobą na wolne pole nie dogoni przeciwnika.....
.
0
@europejczyk my mamy straconych 28 bramek.Sŕedna straconych Barcy między rokiem 2010r a 2023 to 27 na konuec sezonu......obecna obrona Barcy to nie porozumienie.Z chwalonym inigo traciliśmy 44 bramki i byl rekird remontad ktore orzykrywaly do dupy defensywe.zpowód za niscy i xa wolni.Nasz Maldini jest ttochę wyższy.
0
@ViscaMat Najwyższa prędkość Alessandro Bastoniego w Lidze Mistrzów UEFA 2025/26 wynosi ????????,????????????????/????.
Mbappe z nami biegal 34km .My gramy wysoką obroną wrzucą mu pilkę za niego to nie dogoni gościa.zmy musimy mieć zawodników ktorzy te 35 km biegają....inaczej będą remontady ....tylko top na to nie pozwoli...
2
@PW27 nie był nie odzowny wraz z Cubarcim stracili 44 bramki!!!! w lidze średnia miedzy 2010 a 2023 roku to 27 bramek.To jest zgroza.......atak za pomocą remontad naprawiał błedy do czasu interu.
Generalnie problem i Martineza i Cubarsiego to niski wzrost i nie sa szybcy.Jak ktoś im wrzuci za nich piłkę to obaj nie dogonią szybkiego zawodnika jak Mbappe co w meczu z nami boegał 34km ......
0
Jeśli mamy kupować wolnego obrońce to nie poro#umienie
0
@RobertNieLewandowski ja tylko chciałem powiedzieć że on potrafi grać.Tylko że są lepsi w kadrze a brak gry robi swoje.
0
@Peciak
Tego co zrobił w obecności Ziobry Rydzyk mowiąc ze ksiadz mial pokusę no miał a kto nie ma.Czyli ryszyk sugeruję że wszyscy sa pedofilami.I jest to zwrócenie siŵ do Ziobry aby nie ruszał siadki pedofili księży przenoszonych z kościola do kościola pod ochronę biskupów.A także tu bylo zwrócenie sie do ziobry aby byli bezkarni.Obrzydzenie w tej sprawie są brawa dla rydzyka od księży.Awiadomo że rudzyk to tak naprawdę dzialacz pisiwski do ktorego jeździ cala wirchuszja z pisu łącznie z kaczyńskim morawieckiem czy nowym kandydatem na premiera Czaenkiem.
0
@Roobo
Jeszcze gorzej weźmy pisiwskiego dzialacza niehakiego Rydzyka ktory za frukty daje pisowi w oarlamencie dodatkowe miejsca w parlamencie.
I za te miejsca w oarlamencie rząda o d pisu bo był tam minister sorawiedliwości Ziobro aby nie karalu za pedofilie.Bo taki był to orzekaz to było usprawidlewienie pedofili księży.
Rydzyk usprawiedliwia tych księży a kto nie ma pokusy.Ja nie wiem czy pisowcy maja pokusę ns dzieci.....Bylo to kierowane do ministra ziobro.Tu masz jedną sprawę co statyczstycznie moze wystąpić vs zorganizowany ststęm pedofili wsród księży gdzię są przenoszeni z parafi na parafie gdzie chronia ich biskupi oraz tak naprawdę rząd za stolki w sejmie.
0
@arasz1819 tamten ma ludzi ktorzy noe lubia orbana.....
2
@Jurny Nie jest to podejście właściwe.W ukrainie wojnę wygrywq się
A. Altylerią
B dronami
W przypadku a starczy nam amunicji na 2 tyg wojny orzy ricznej produkcji.Wojna trwa 4 lata.
Systemu antydronowego nie namy a rusek na wrzuca drony a rakiety znajdują po kilku miesuącach turyści.
A ten program pomijając borsuki kraby irp.realizuje te rzeczy.Zauważ ze usa ma konflikt chcę mueć kolejny z Kubą a brakuje im Tomahowków i chcę broń opłaconą dla ukrainy przeznaczyć na walkę z iranem.
Masz swuat w ktory trump wstaje i sobie myśli dziś piedolniem grenlandie albo Kanadę albo iransja wyspę z ropą., chiny chcą tajwan , a ruskie chcą ukrainy i odbudowe ruskich wplywow w Europue wschd.
Zasluzyliśmy sie aby kupić armayo chaubice czolgi z chin i usa kraby tylko uzbrojenia do nich nie ma;)
Pamiętaj ze ruskie nuszcza wszystko co na dridze gwalcą kobiety zabijają porywaja dzueci koszty walki u nas będa ogromne i lepiej aby mieć broń.qbo inaczej ta pożyczka to bedą drobne w pprownaniu ze stratami które moze przynieść wojna.
0
@NeroTFP1 że facet sugeruję jej że do garów i powoli ją przyzwyczaja;)
3
@Elvisek pedri też robi kułeczka xavi również..
2
@Comentateiro
W dobie gdzie grania jest tyle a kontuzjowani są często wszyscy środkowi .Bo robią najwięcek kilometrow .A gramy o wszystko zostawiłbym ich obu.
1
Aja uważam że trzeba korzystać z ich obu środek u nas ma drugie imie.
" kontuzje"
Pedri
Olmo
Fermin
Frankie
Bernal
Gavi
I chyba też Casado maja kontuzję.W srodku wykręcaaz duże liczby jak biegasz grasz w ataku i w obronie.Związku z tym zatrzymałbym obu.Co do de jonga jak został kapitanem zaczoł więcej walczyć.Poza tym dovrze gra z Pedrim.
Jeśli mamy geać o LM pptrzebni są obaj.Z całego zesrawienia najsłabszy chyba jest Casado chodź serca do gry mu nie brakuje jak jest w formie jest znakomity.
0
@heniusss ma to dowidzić że Araujo nie jest surowy.Nie jest latwo w lidze hiszoańskiej i LM nie być przedryblowanym ani razu..Dodam że srednia atrat bramek w ka lidze barcy od 2010- 2024 to 27 bramek.Z cubarcim i inigo to dramat ponad 40 obecnie już w połowie tego sezonu to 20. Rusigier jest stary i jest na końcu swojej kariery korzysta z doswiadczenia.Ma czas i na LM itp.Aeaujo ma 27 lat
0
@PatWhat nie mogę tego stwierdzić bo nie pamieram w ostatnich meczach gral bardzo dobrze i był chwalony jako idealny wspolpraciwnik Pedriego.Generalnie co do Raphini to zgoda ale więcej ludzi to też szybsze tempo i wieksza rotacje inaczej chcę się biegać.W 1 meczu widziałem jak de jong gral gorzej.
Warto zwrócić uwagę że w tym sezonie trochę kontuzji miał.
Frenkie de Jong zmagał się z kilkoma problemami zdrowotnymi w bieżącym sezonie (2025/26), zanim doznał obecnej, poważniejszej kontuzji pod koniec lutego 2026 roku.Oto zestawienie jego urazów i przerw w tym sezonie:Luty 2026 (obecna kontuzja): Doznał urazu mięśnia dwugłowego prawego uda podczas treningu. Przewidywany czas pauzy to około 5–6 tygodni, co oznacza, że jego powrót planowany jest na kwiecień.Luty 2026 (uraz pachwiny): Krótko przed urazem uda pauzował przez kilka dni (7–10 lutego) z powodu problemów w okolicach pachwiny.Grudzień 2025 (choroba): Na początku grudnia (1–5 grudnia) opuścił kilka dni treningów i meczów z powodu gorączki/choroby.Październik 2025 (dyskomfort fizyczny): Odnotowano krótki okres (23–24 października), w którym nie był w pełni sił z powodu ogólnego dyskomfortu fizycznego.Wrzesień 2025 (uraz mięśniowy): Na samym początku sezonu (5–17 września) zmagał się z urazem mięśniowym (uda), który wykluczył go z gry na blisko dwa tygodnie. Warto również pamiętać, że początek sezonu 2024/25 de Jong stracił z powodu długotrwałej kontuzji kostki, która ciągnęła się od kwietnia 2024 roku i uniemożliwiła mu m.in. występ na Euro 2024.