0

@RoberDzik ty nie rozumiesz on ją zaczoł aby skończyć.Doda sobie kolejną wojne że ją sjonczył do cv;)

0

@BojanKriKicz no nie masz 2 vazy buklearne i w rasziinkowie jesli iran strzelalby do usa i rizwijał program rakiet dalekiego zasuęgu to strzelalby nad nami.....problem jest taki ze im te rakiety po drodze spadają.Spadaly lecac na izrael.Zobaczymy jsl bedzie polityczna sytuacja w iranie w iraku za sadama w koncu go zlikwidowali

0

@tbas kiedyś latały na irak za sadama jak debiutowqly teraz do iranu

0

@PatrychoO

rumuński polityk George Simion (lider partii AUR) wielokrotnie deklarował, że on i Karol Nawrocki to sojusznicy w ramach ruchu inspirowanego MAGA, dążący do wzmocnienia suwerenności narodowej i relacji z USA.
W reorii program safe ogranicza wpływy Rosji w europiecwschd

0

@PatrychoO
W ruchu MAGA (Make America Great Again) faktycznie istnieje nurt myślowy, który zakłada strategiczne przesunięcie priorytetów z Europy na Chiny, co mogłoby wiązać się z ustępstwami wobec Rosji w Europie Wschodniej.
Oto kluczowe aspekty tej strategii:
"Reverse Nixon" (Odwrócony Nixon): Część doradców związanych z Donaldem Trumpem sugeruje próbę wbicia klina między Moskwę a Pekin. Podobnie jak Richard Nixon w latach 70. otworzył się na Chiny, by osłabić ZSRR, niektórzy stratedzy MAGA uważają, że należy dążyć do "zimnego pokoju" (ang. Cold Peace) z Rosją, aby ta przestała być młodszym partnerem Chin i skupiła się na własnych interesach.
Hierarchia zagrożeń: W optyce MAGA (reprezentowanej m.in. przez wiceprezydenta JD Vance'a oraz stratega Elbridge'a Colby'ego), to Chiny są jedynym egzystencjalnym zagrożeniem dla USA. Rosja jest postrzegana jako zagrożenie drugorzędne, którym powinna zająć się sama Europa.
Strefy wpływów: Donald Trump wielokrotnie wyrażał sceptycyzm wobec rozszerzania NATO i sugerował, że silne państwa powinny mieć prawo do kontrolowania swoich regionów. W niektórych planach związanych z tym ruchem pojawiają się propozycje akceptacji rosyjskiej "strefy wpływów" w byłych państwach radzieckich w zamian za zakończenie wojny i neutralność Rosji wobec konfliktu USA-Chiny.
Przerzucenie kosztów na Europę: JD Vance podkreśla, że Europa musi "dorosnąć" i samodzielnie finansować swoją obronę, ponieważ zasoby USA są potrzebne na Pacyfiku. To podejście może być interpretowane jako przyzwolenie na większą dominację Rosji w regionie, jeśli Europejczycy nie będą w stanie sami jej powstrzymać.
Chatham House
Chatham House
+6
Podsumowując: Ruch MAGA nie deklaruje wprost chęci "oddania" Europy Wschodniej, ale jego przedstawiciele są gotowi na daleko idące kompromisy terytorialne i polityczne (np. w kwestii Ukrainy czy granic NATO), jeśli uzna się to za niezbędne do skoncentrowania wszystkich sił USA na rywalizacji z Chinam

0

@PatrychoO skoro nie chcę tych flag....to mu przeszkadzaja .Pamietaj że to człowiek ruchu maga czyli America first.
A oni nie specjalnie są za ue czy nato.W teorii oni by oddali eurooe wschd Rosji aby Rosja olala Chiny i byla z nimi przeciw Chinom.Co on bęszie jakieś fkagi nato czy ue nosił

0

@PatrychoO może sobie ustawuać na 1 moejscu flagę Polski ,potem Nato i potem ue.Prezydent nie popiera ue i nato.To nie chciał tych flag.

0

No i super losowanie:) odpodnie albo psg albo chelsea.Z obiema ekioami nam nie idzie.Real lekko moeć nie będzie aby mamy przecuwnika na miarę naszych kontuzji.Dobre losiwanie:)

0

@Zelazny_Mike bardzuej ochydny jest jacxynski blokujący safe
89% ma zistać w Polsce z tego progrsmu.

Amunicji mamy na kilka dni biorac pod uwagę riczna produkcje

A znajdujemy ruskie drony i rakiety na terenie Polski.Pis nie woedział ze im rakieta wpadla i cywil ją znalazł
Dziś wojna to zasoby amunicji i drony.Zbudowanie fabryki amunicji to od 2 do 4 lat
Zbudowanie san to 2 lata

Mozna ruszyć przemysł polski i sorzedawać San borsuki krab....
My się zaatanawiamy nad marszałkiem jak tu pis robi sabotaż.Bo nie podoba im się że noe można ukraść tych pieniedzy....i tego się boją.Czyli oni zdefraudowaki by te środki? Taki mają plan....
A konfedracja nastawiona na biznes nie chcę budowanua polskiego przemysłu.Mowia ze sa oatriotami a nie chcą inwestycji w Polski przemysł 89%

To jest tak naprawdę gruby temat a nie vo marszalek wygaduje w ukrainie....


0

@Recha_0684 liczba glowic byla zmniejszona bo trzeba bylo drogo konserwiwać.A i tak tej broni bylo za dużo.Dlatego zmniejszano liczbę glowic obecnie zamieniono na taktyczna broń atomowa doatosowana do malego oanstwa aby nie znisxczyć reszty bez powiwkszania arsenalu.
Amerykanie buduja nowy pocisk bo ich pociski sa orzestarzale.

Z najnowszych danych (stan na 2024/2025 rok) wynika, że era redukcji broni jądrowej dobiega końca, a światowe potęgi nuklearne zwiększają liczbę operacyjnych głowic jądrowych.
Forsal
Forsal
+1
Oto kluczowe fakty w tej kwestii:
Rosnący arsenał: Liczba w pełni operacyjnych (rozmieszczonych) głowic jądrowych na świecie wzrosła. Według szacunków SIPRI z początku 2025 roku, światowe mocarstwa posiadały łącznie ponad 12 200 głowic.

1

@kubs23 oczywiścię zrobienie aby iran był normalny to będzie z korzyścią dla nich i calego tamtego regionu.Oni zbroją jemen ktory strzela do statków który bedących cześcią europejskiego transportu.

2

@michal26
Nue ma osób ktore tak psóly by ue jak kaczynski z Orbanem i obecnie dochodzi trump i ue broni się przed orbanem i kaczynski bo nikt nie da kasy, aby ta kasa byla defraudowana a praworzadność po to jest aby to blokować.Konstytucja ma chronić ludzi przed zakusami rządu.I dzis nawrocki nie chcę tej sprawy uporządkować.Praworzadność zagraża interesom polski w ue.Wchodzac do ue każdy kraj uznaje że prawo ue jest nad prawem krajowym gdyż ue nie dostosuje sie do praw każdego państwa oddzielnie bo to fizycznie nie realne.Dlatego to państwa dostosowują się do ue.Ale w pewnych obszarach to one decydują.
Ue ma problemy ze ma braki w zasobach w ebergetyce i zawsze panstwo gdzue kupi węgiel gaz będą nakladaly marze i beda mialy leosze warunki aby u nich inwestować .Stąd ue inwestuje w oze bo zmniejsza to zależność od drogich distawcow ktorzy przysylaja mial i inne gówno....Ake kwestia jest ilościowa i technologiczna i ilosciowa aby obnizyc ceny energii.Orzy odpowiedniej ilości ets nie bedzue bo nie bedzie emisji.Dlatego ue idzie tą drogą.A jak mówię kupisz węgiel odkogoś masz drozszą energie......jestes droższy.Jeśli pisowski tk pkdwaza glowna zasadę ue ze prawo ie jest nad prawem krajowym to masz drogę do polexitu.Gdybyś realiziwal to co mówi konfa zaraz mialbyś zabrane srodki z ue hak z pisem i stanie budiwa dróg itp...to strzał w stopę......bo tu mamy rozwój.Konfa czy pus nie maja zadnej finansowej alternatywy.Pis nie dość że blokuje kasę z ue bo chcą kraść to jeszcze kradną.......Czy konfa i pis są w interesue polski ? No nie w intetesie polski jest kasa z ue.....
Tymczasem poskanka brylka i zajaczkowkja jedna jest z oro rosyjskim Afd a druga z orbanwm przeciez to smietdzi Rosja wystarczy posluchac zajaczkoskiej.....
Piza tym jak mówię polityka klimatycxna ue jest orzede wszystkim polityka dywersyfikacji europy od drogich dostawców.Którzy i tak musza miec zysk i nie ma tu szansy byc ko kurencyjnym.Cos tu nie zrobil wyzej berek nie podskoczysz....Dlatego ue idzie w taką poliykę.Węgiel w Polsce i tak sie skonczy i jest gliwnue wydobywany nie idkrywkowo a to są koszty.

0

@Recha_0684 on moze być i 2 minuty jeśli zredukuje w te 2 minuty arsenal jądrowy ......to dla mnoe wystarczy .Arsenal jądrowy w rękach usa i Rosji mogą zniszczyć 6 krotnie ziemie.Jeden, który ma guzik to facet odpowiedzualny za masowe morderstwa .....bo zyje mentalnie w carskim swiecie a drugi jest nie przewidywalny chodź nie zarzucam mu użycie atomu .Ale chęć dolączenia ziem ( grenlandia czy Kanada jest żywa.
Jeśli nie skreślasz safe to zwracam honor....

0

@kubs23 dokładnie tak usa sie wxiely za koalicje chiny korea Rosha iran Jemen wenezuela , kuba I kraje afrykańskie.
Wzieli się za to.Nie dziwię im się.

0

@tbas ale Zidana uwielbiałem jako gracza.Real był bardzo kreatywny.Pptem stał się synonimem wrzutek A Real walków o LM jak chodzbyvmecze z Bayernem.W zasaszie Real nigdy nie grał ladnie dla oka od czasów meczów gdzue Zidan grał.Bo nie mówie o pojedyńczych zrywach viniego czy Mbappe.Bo też obaj są profesjonalnymi nurkami.

0

@tbas w naszym interesie jes5 ta interwencja bo pociski do usa moga leciec przez radzionkow a jak strzelali na izrael to po drodze spadały.A po za tym przestaną pomagać ruskim.A jesli zmienia władzę Rosja i chiny straxą sojusznika.

0

@Recha_0684
To zależy za kim jesreś.
Jeśli jesreś murem za ruskim mundurem to rozumiem czemu to napisałeś.
Jeśli zmniejszenie liczby glowic nuklearny to dia Ciebie nie ważna rzecz.To mowi o tobie sporo.
Jeśli chcesz podwazać faceta po Harvardzie to rownież mogę tylko wspolczuć bo rownież mogę ci współczuć.
Różnimy suę tym że ja potrafię docenić po prawej stronie prezydentow ty nie.
Co do Nawrockiego
Jeśki uwazasz ze system Antydronowy i amunicja ktira starcza na riczna produkcja na kilka dni i uwazasz ze to jest nie potrzebne bo zapis o tu ze w przypadku ukradzenia środkow zablokują kasę bo to grozi .Tu nie ma jakiś innych zastrzerzeń .
Pytanie zasadniczę czy pus chcialby zdefraudować jasę na to jak w funduszu sorawiedliwości robila to solidarna polska.
No i jeśli nie chcesz fabryku amunicji czy tarczy antydronowej.To jesteś zwyczajnie po stronie rosyjskiej.Bo zwyczajnie nie ma innego wytlumaczenia.....

0

@ZwyklyKibicBarcy04 tylko się na Barce zmotywują....

0

@FCB24 ja cenię grę de jonga .Ta jego cecha wyprowadzania piłki kiwając się jest wyjątkowa i robi to w sposób wyjątkowy.Jeśli zespół nie mize wyjść z pod presingu to ta umiejętność jest na wagę zlota .Coraz lepiej gra do przodu i w defensywie.Z Pedrim świetnie wspołpracuje .Bramkę strzelił.Nie wybrałbym Francuza.Te umiejętności lepiej do nas pasóją.

1

@Gibbon_FCB strzeli bramke jest gigantem potem.Słaby mecz juz narracja idzie w druga stronę.Taki raczej jedno meczowy gigant;)jak gra Realu;)

0

No lubi pukać chłopak chorągiewki taki fetysz;) njech mu do domu moze dadzą;)

0

@Recha_0684
To jest powód dlaczego dostał nobla a nie skóra

Barack Obama podjął kilka konkretnych i głośnych inicjatyw na rzecz ograniczenia zbrojeń, które stały się bezpośrednim powodem przyznania mu Nagrody Nobla. Oto najważniejsze z nich:
1. Przemówienie w Pradze (kwiecień 2009)
To był kluczowy moment. Obama wygłosił historyczne przemówienie, w którym zadeklarował dążenie USA do „świata bez broni jądrowej”. Choć przyznał, że cel ten może nie zostać osiągnięty za jego życia, jego deklaracja radykalnie zmieniła język międzynarodowej dyplomacji i dała impuls do nowych negocjacji.
National Archives (.gov)
National Archives (.gov)
+3
2. Traktat New START z Rosją (2010)
To najbardziej wymierny sukces Obamy w tej dziedzinie. Podpisał on z prezydentem Rosji Dmitrijem Miedwiediewem nowy układ o redukcji zbrojeń strategicznych:
Wikipedia
Wikipedia
+1
Redukcja głowic: Obie strony zobowiązały się do ograniczenia liczby rozmieszczonych głowic nuklearnych do 1550 (to spadek o około 1/3 w stosunku do poprzednich limitów).
Ograniczenie nośników: Limit dla rakiet (ICBM, SLBM) i ciężkich bombowców ustalono na 700.
Weryfikacja: Traktat wprowadził rygorystyczny system inspekcji na miejscu, co zwiększyło wzajemne zaufanie obu mocarstw.
Wikipedia
Wikipedia
+4
3. Szczyty Bezpieczeństwa Nuklearnego (Nuclear Security Summits)
Obama zainicjował cykl międzynarodowych szczytów (pierwszy w 2010 r. w Waszyngtonie), które skupiały się na zabezpieczeniu materiałów rozszczepialnych na całym świecie. Celem było uniemożliwienie terrorystom zdobycia składników potrzebnych do budowy tzw. „brudnej bomby”. Dzięki tym działaniom wiele państw (np. Ukraina czy Chile) pozbyło się zapasów wysoko wzbogaconego uranu.
National Archives (.gov)
National Archives (.gov)
+2
4. Porozumienie nuklearne z Iranem (JCPOA, 2015)
Pod koniec swojej prezydentury Obama doprowadził do zawarcia wielostronnego porozumienia z Iranem. Teheran zgodził się na drastyczne ograniczenie swojego programu atomowego i poddanie go ścisłej kontroli międzynarodowej w zamian za zniesienie sankcji gospodarczych. Miało to zapobiec wyścigowi zbrojeń na Bliskim Wschodzie.
The American Presidency Project
The American Presidency Project
+1
5. Zmiana doktryny (Nuclear Posture Review)
W 2010 roku jego administracja ogłosiła nową strategię, która zmniejszyła rolę broni jądrowej w obronności USA. Stany Zjednoczone zobowiązały się m.in., że nie użyją broni atomowej przeciwko państwom jej nieposiadającym, które przestrzegają układu o nierozprzestrzenianiu (NPT).

Jeśki chodzi o nawrockiego to powiem tak.
Jeśli nie podpuszę safe to jest zwykła zdrada
1 zarowno amunocja jak i drony decyduja obecnie o losach wojny w ukrainie.
Amunicje a raczej fsbryke bedziemy budować od 2- 4 lat
2 system obrony san bedziemy budować 2 lata

3.Według szacunków ekspertów i urzędników państwowych, dzisiejsza roczna produkcja amunicji artyleryjskiej w Polsce wystarczyłaby na zaledwie kilka dni intensywnego konfliktu o skali takiej, jak wojna na Ukrainie.
Ppdsumowując noe jesreśmy gotowi do wojny z Ruskimi .
4 Rosjanie niszczą wszystko zostają zgliszcza.
Koszty tego są gigantycxne dkatego nato zmoenilo doktrynę i chroni granic wsch ue.
5 miejsca pracy w polsce i możliwość sorzedawania San które jest prosuktem nowym na runku i w zasadzie nie ma jeszcze mocnej konkurencji
6.w gre wchodza inwestycje w stalową wole cxy kravy i borsuki ktore rowniez mozna eksportować....
Jesli tego nie podpusze to jest zdrajca.
Ograniczenia nie tycza sie kamieni milowych czy praworzadnosci bo tego tu nie ma ale jeśli ktos ukradnoe pieniadze.W i teresie polski aby nikt tego nie ukradł.......
Jak on tego nie podpisze to bedzie to zwykla zdrada......

0

@Recha_0684 ludzie pod wplywem politycznego marketingu wybierają róznych orezydentow.U nas wybrali Faceta kibola, ktory nie ma rozliczonej przeszlisci jaki sutener bo to nie zistalo zbadane, naciagnoł na mieszjanie, bierze snusy w ważnych momentach a nik wykazał nieprawidlowości w 2 instytucjach które priwadził sa nieorawidlowości .Ale gdyby kaczyński wskazał myszka miki to by wygrala i myszkamiki bo taki jest poziom spoleczeństwo to samo jest i w innych krajach.Nie wiem jaki prezydentdm była by Harris.Na pewno w stosunku do Ukrainy zachowywal się bardzo dobrze.Trump to nie porozumuenie.....Natomuadt z prezydrntow usa dobry byl Regan , stary Bush, młody to pomyłka i Obama był dobry wiadomo absolvent Harvarda.

1

@Safrani na pldn na wyspach jeżdza malymi samochodami.Mazda cx5 czy Raf4 nie jest problemem ale wieksze samochody to faktycznie można rozmawiać.
Te samochody nadają się do jazdy najwyżej do 155 km bo potem potężnue riśnie spalanie.Możesz jechać dużo szybciej tylko stracisz na stacji.Zużycie paliwa noe jest ich mocną atroną a duze palą jeszcze więcej.

2

@Safrani raczej trzeba ocenuc w ramach gatunku.
Bo seria Sami swoi byla fenomenalna, jak rozoętałem 2 wojnę światowa czy filmy Barei..
Ciężko tutaj pprównywać je z innymi filmami trzeba by zrobić kategorie jakieś...

1

@hasan 7 pod nocnym Aniołem to syraszne dłużyzny były ,wyszedłem z tego filmu...

0

@Zelazny_Mike
A my się zastanawiamy czy podpisać safe.....
Obecnie wojna to drony i amunicja.
Safe to drony i amunicja.Budowa systemu antydronowego San to 2 lata a amunicjia to od 2 lat w górę.....
A my jak zwykłę kłucimy sie o drobne.....patrząc na to co ruskie robią z miastami......dodatkowo są miejsca pracy a na San można zarobić.....

0

@Recha_0684 sam nie wiesz co mówisz trump to żenada.Nokt nie twierdzi ze Biden jest idralny bo nie był .Ale trump to kryminał.Porządny to był Regan np....

0

@Recha_0684 najgorszym ptezydent to Trump.Wyjtkowo szkodliwy typ.W zasadzie to orzez Putina i przez niego zeuropa musi się zbroić a Polska się zadluża .....Typ chcę ziemie sojusznika.....gosc noeporozumienie....Za Bidena noe było problu z dostawami broni do ukrainy.Trump jak przejol wladze to zawiesił i ukraina zaczęla mieć problemy brak distaw atacams cxy himars byly kosztowne......

0

@fotohobby to prawda są bardzo inowacyjni i sprawni ruskie im nawet uszkodzili fabrykę tych pociskow flamingo i linie montarziwe natychmisdt przeniesiono.
Ruskim coraz trudniej będzie a nie latwiej.Bo zasobów maja coraz mniej .A tu ue jest bogata i to finansuje.

Tak, Ukraina nadal produkuje broń typu FP-5 Flamingo (często klasyfikowaną jako pocisk manewrujący dalekiego zasięgu), mimo że rosyjskie ataki spowodowały przejściowe trudności w jej wytwarzaniu.
UA.NEWS
UA.NEWS
+1
Oto kluczowe fakty dotyczące obecnej sytuacji produkcyjnej:
Wznowienie produkcji: Prezydent Wołodymyr Zełenski potwierdził w lutym 2026 roku, że choć rosyjskie uderzenia na zakłady obronne (należące do firmy Fire Point) zniszczyły dwie główne hale montażowe i wymusiły przerwę, produkcja została już wznowiona w nowej lokalizacji.
Relokacja i bezpieczeństwo: Linie produkcyjne zostały przeniesione, aby chronić je przed kolejnymi atakami, a pierwsze partie pocisków po wznowieniu prac trafiły już do ukraińskich jednostek.
Aktywne użycie bojowe: Broń Flamingo jest regularnie wykorzystywana do uderzeń głęboko na terytorium Rosji. W lutym 2026 r. pociski te miały trafić m.in. w Zakłady mechaniczne w Wotkińsku (produkujące rosyjskie rakiety Iskander i Jars) oraz duże składy amunicji w Kotłubaniu.
Charakterystyka broni: Flamingo to tania w produkcji alternatywa dla zachodnich pocisków, o zasięgu szacowanym nawet na 3000 km. Wykorzystuje ona silniki turboodrzutowe (np. AI-25TL), co pozwala na osiąganie dużych prędkości przelotowych.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?