Borneo
Dołączył/a: maj 2018
10 obserwujących
1 obserwowany
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@Kgorecki2500 co innego zaatakowac wojsko co innego amerykańskie ziemie i cywili.Jeśli weźmiesz kwestie wzbagacanua uranu w szybkim tempie .To masz sytuacje poważną.Nikt tu nie jest naiwny do czego Iran dąży.Sam nie chciałbym aby nad Polską latało jakieś badziewie ktore moze nie dolecieć.
0
@Kgorecki2500 a myslisz że bazy w radzionkowie i w rumuni to od tak sobie .A iran który deklaruję zniszczenie Izraela i Usa to nigdy noe strzelal rakietami balistycznymi do Izraela;)
0
@Kgorecki2500
Iran od lat pracuje nad technologiami rakietowymi, które teoretycznie mogłyby dosięgnąć Stanów Zjednoczonych, chociaż eksperci często debatują nad tym, jak blisko jest to "imminent threat" (bezpośredniego zagrożenia).
Arms Control Association
Arms Control Association
+1
Oto kluczowe informacje na ten temat:
Rozwój technologii: Iran aktywnie rozwija programy kosmiczne (satelitarne), które wykorzystują technologie balistyczne (SLV – Space Launch Vehicles), mogące być zaadaptowane do budowy międzykontynentalnych rakiet balistycznych (ICBM).
Testy i deklaracje: W styczniu 2026 roku pojawiły się doniesienia, że Iran przetestował nową rakietę o zasięgu rzekomo wynoszącym około 10 000 km, co teoretycznie umożliwia uderzenie w USA.
Cele: Chociaż oficjalnie Iran często deklaruje ograniczenie zasięgu swoich rakiet do 2000 km (co pozwala na rażenie celów w regionie Bliskiego Wschodu i części Europy), dąży do uzyskania możliwości rażenia celów w większej odległości.
Ocena ekspertów: Mimo szumnych zapowiedzi, amerykańskie agencje wywiadowcze często oceniały, że Iran nie posiada jeszcze w pełni operacyjnych rakiet ICBM zdolnych do uderzenia w kontynentalną część USA, a osiągnięcie takiego celu to kwestia lat, nawet w optymistycznych dla nich scenariuszach.
Współpraca: Rozwój irańskich rakiet dalekiego zasięgu jest często wspierany przez technologie pozyskiwane z zewnątrz, np. z Korei Północnej lub Rosji.
Arms Control Association
Arms Control Association
+10
Podsumowując, Iran intensywnie pracuje nad takimi rakietami, a w 2025/2026 roku poczynił deklarowane postępy, jednak wciąż trwają spory, na ile te zdolności są już gotowe do użycia operacyjnego
Usa od dawna soę szykują baza w Rumuni i zradzionkowie kest przeciwko Rakietom irańskim
5
Super ale caly problem wynikł z tego ze miał skurcze.Moze fizycznie nie czuł że moze wrócić nastąpila zmiana Flick go wystawia raz na 5 meczy i liczy że fizycznie bedzie ok;)
0
@panczo przesadzasz od wejscua do ue zwiększyliśmy liczbę dróg z 700km do ponad 5 tys .W ciągu 5 lat skinczymy budowac drogi.Akirat na tle Europy mamy infrastrukturę stosunkową w wyniki ogromnych transferow z ue a i tak na kolejne lata transfer kasy z ue bedzie wyrażony w funduszu spojności .Pod warunkiem że pis nie dorwię się do wladzy i ze za praworzadność tej kady jak orbanowi nie wstrzymają.Obecnie Węgry gonią Orbana widzą jakoe pseudo korzyści z tego mieli.Zafundowal im 25% inflacji.Pis nam dał 18% ale też bylaby 25% gdyby nie byloby dopłat.Średnoa ue calkowita to 1 cyfrowa.
Noe możesz nie wydac na amunicje kasy jesli zapozyczasz sie na 400 mld na sprzęt i tu z calym szacunkiem czolgi z korei czy Abramsy czy kraby borsuki itp to ine fizycznie są.To nie są przejedzone pieniadze.Ale bez amunicji to mozesz sibie to wyrzucić do kosza.Bedziesz musial zaplacić kredyty za czołgi koreanskie amato chalubice bez amunicji;)
Sory ale to mie poważne.Jeśli dzieci chca mieć panstwo musza dolazyc sie do ochrony.Nasze pokolenie placilo dlugi za komune i wybudowalo infrastruktore z ktorego jest tez pkb.Dostana rezerwy zlota ale za ochrone oanstwa aby je miec beda musieli płacić .My tez placiliśmy.Oanstwo ma miec silne wojsko.
0
@Aequlibre lawla mie jest krótka lontuzji jest dużo.Trudno aby starsi dawali rade fizycznie bo w tym obszarze Anglicy mieli przewagę.Mzmy zawodnikow bez formy po kontuzjacj
1
@Hosh no ale socjal to kest to czym pis obciazyl kolejne r:ady
1
@panczo oczywiscie ze w safe 0 chodzi aby tluste koty usuadly na nowych stołkach i zarabialy jak króliczki u glapińskiego.Szkoda że robi się to kosztem wojska i obronności
Noe wiem czy zauważyłeś ale w wojnie w ukrainie 2 rzeczy sa decydujące amunicja i drony .
Amunicji mamy biorac pod uwahę roczna produkcje na kilka dni a rakiety po kilku miesiacach znajdowali jacys turyści.A jak przyszlo do zestrzeliwania kilku rakiet robily to zagraniczne f35 za ogromne pienuadze.Bo do naszych koteańskich samolotow blaszak nie kupił nawet uzbrojenia.Teraz przedstawili projekt pro inflacyjny stolki plus.Kasa nie eiadomo kiedy.Alurat safe na budowac fabryki amunicjo od 2- 4 lat a Sun do 2 lat.Czyli tyle czasu nie bedzoemy mieć amunicji do broni kupioną na kredyt 6- 7 % na 400 mld zadluzonych w korei i usa.
Jeśli przyszle pokolenie ma to splacać powiem tak.myśmy placili dlugi komuny , budowaliśmy infrastrukture a teraz trzeba zabezpieczyć państwo aby moeli gdzie żyć.Infrastrukturę będą miećSa w lepszsj sytuacjo od nas na starcie gdzie bylo 700 km dróg jak wchodziliśmy do ue a teraz jest ponad 5 tys.Now maja co narzekać.Powstana miejsca pracy ktore bedzie dawać pkb.Nie martwiłbym sie o splatę.Brak amunivji i systemu antydronowego jest w tym momencie ważniejszy niz kasa.a co do wydatkow jesli źle sa wydawane to trzeba nad tym pracować.To oczywiste.
0
@NeroTFP1 myślę że trochę nas dobiły kontuzje i przemęczenie bez formy jest
Rushford
Fermin lopez
Olmo gra w kratkę
Lewandowski
Kunde
Raphinia
Cubarci lepuej zaczoł grac w ostatnich 3 meczach ale na przeciwnikach noe w formi
Bylo wczoraj widać zmęczenie i fizyczna przewqgęprzeciwnika.
Brak bylo de jonga Gawiego
To sa przyczyny
0
@Ignareks tylko dalej to noe jest facet na topowych zawodników.Tu nawet komentarz byl taki ze naoastnicy noe wykorzystują sytiacji.Przeciwnik byl dzis zwyczajnoe slaby .Podobnie zreszta hak w meczu gdzie gral na ospalego Sorlota czy tego afrykanca na skrzydle gdzie on był zwyczajnie slaby i tez nie wukorzystywal swoich szans.Tzeba sie przygladać ale to nie jest człowiek na ten zespół.Mbappe Dembele , Salqh w formie go pojadą.....My musimy miec graczy na taki zawodnikow jesli chcemy mysleć o LM.Chodz dzis taki fermin to cień czlowieka podobnie Rashford.....jesli mamy przejsc dalej to musza sie ogarnąć.Bo to nie wygląda.Remis był nie zasłużony.
0
Komentarz usunięty przez użytkownika
2
Nie zaalużyliśmy na remis jesreśmy bez formy...
0
Araujo dobrze dziś podaje bezpiecznie bez strat.
0
@Walker steve vai nqgrał z nim nawet spprą część mateeiału na płytę.Ale Zakk się przestraszył wrócił i nagrał całą płytę Ozmosis.Z tej współpracy ukazał się jeden numer i nie wiem czy Vai do swoich projektów czegoś nie wykorzystał.Ale pracowali nad całą płytą.
2
@Walker
Lubię Zakka czy Randiego ale ten gitarzysta z teledysku też świetnie wymiatał.Niezły wariat.
0
@Bykunn dla jasnosci nie popieram trumpa i nie popieram czy skrajnie prawicowej parti ktora rzadzi w izraelu.Noevma nic gorszego niz reżim umotywowany religija gdzie nowo mianowany szef jest mld kosztem ludzi.W iranie sa 2 typy wojska w tym wojska strażników rewolucji ktorzy powoloni sa po to aby pilnować reżim.Wybicie strażnikow oraz dygnitarzy i wywiadu zniszczy rezim.W pewnym momencie puszxza starlinki pojdzie internet i ludzie sami przejma wladze.Na razie internetu nie ma
0
@Bykunn
Nikt chce bombardować ludzi i cywili.
Trump jasno ocenił co było niszczone.
Flota
Łączność
Obrona przeciwlotnicza i dygnitarze oraz fabryka broni.
W interesie irańczykow jest zniszczenie reżimu ktory publicznie wykonajue karę śmierci i strzela do demonstrantow jak miesiąc temu.Dostarczyli shachedy Rosji i technologie ktora zabija cywilów w ukrainie.
Pracuja nad wzbogaceniem uranu i nad rakoetami dalekiego zasięgu które obejmują Polskę.
Ostatnio iran ppwoedzial że Polska to sojusznik usa.Co odnotowala ministerstwo spraw zagranicznych.
Reżim jest do zmiamy aby ludzie mogli normalnie żyć.
0
@betonito popieram atak na iran gdyż:
To reżim religijny wykonuja polszowe egzekucje na stadionach
Strzelali do demonstratow
Dostarczaja shachidy i technologie rosjanom ktorzy morduja ludność
Dostarczaja rakoety jemenczykom ktorzy teroryzują statki na morzu czerwonym
Dązą do posiadania broni atomowej
Mają rakoety dalekiego zasięgu dotyjającą Polskę
Tworzą oś zła wraz z Rosją , Bialorusią , Chinami , Wenezuela Kubą.m koreą jemenem bardzo silny i zly blok.Popieram tutaj interwencje usa pod warunkuem zmiany wladzy w Iranie i zrobienia z tego w miarę normalnego kraju arabskiego.Na wzór Maroka
0
@takisobiektos nie jest kwestia wejścia w dupe.Jest rożnica jak putin wali w szkołÿ na ukrainie bo tak chcę zrobić.
https://glos.pl/rosja-kontynuuje-wojne-w-ukrainie-bomby-niszcza-kolejne-szkoly
A jak masz dane ze to są strażnicy gwardi.
To jest rożnica i ja o tym mówię.Dla jasnosci nie jestem zwolennikiem trumpa czy Nataniachu.Chciałem aby wygrala Harris.W orzypadku Nataniachu to skrajna prawica.Trudno aby mnie o to podejrzewać.Nie popieram ani lewicy ani prawicy.
Popieram atali na reżim Iranu.Gdyż iram wspódpowiada za przekazanie shachidów Rosjanom ktorzy morduja ludzi w ukrainie.Takze dostarczaja rakoety jemenowi i twirza oś zlą z Rosja koreą płn Bialorusią jemenem Chinami.Dobrze ze trump to rozpierdala.W tym asoekcie mu kibicuje.Reżim wykonuje kary śmierci na stadionach .I wymotdowal wielu protestantów.Jest za zniszczeniem tego reżimu.Także za uwolnienienia irańczykow od tych morderców.Tu trumpowi kibicuje.
0
@Colon on jest wyjątkowy i ma bardzo wyjątkowe gitary Lindy Manzer..Drewno z giełdy itp....wspaniała symbioza...
3
@Safrani
Nr 1 to polskie drogi.Chyba najpiękniejszy motyw do Polskiego filmu.
Pat metheny wzioł go mawet na warsztat on dostal 17 grammyza jazz
Wyrózniłby Janosika swietny motyw i genialnie obrazuje postać i góry .
3 nie wiem musialbym się zastanowic ale Polskie drogi sa nie do przebicia
7
@clyde .am nadzieję że ppgonią orbana Wegrzy.Blokuje nam kasę za broń przekazana ukrainie.Zrobil im 25 % inflacji zablokowal im srodki z ue.To szkodnik.Oby go pogonili podczas wyborów....
1
@Roobo tu jest jedna rzecz .Na miejscu tej szkoły był korpus strażników rewolucji islamskiej.Prawdopodobnie dane a temat tego miejsca były złe w ciagu tygodnia zbombardowano ponad 6 tys celow.Nie jest to celowe zabicie dzieci w szkole.
1
@Roobo profesor;) żyjący w świecie naszej szkapy;)
0
@tomek8756 czyli wrogiem nie jest dla noego Rosja a tusk.....
0
@maroon ie do mońca tak jest wzbogacenie uranu do oewnego momentu jest bardzo powolne.
Ale od pewnego momentu jest bardzo szybkie.I iranowi nie diele brakuje.Ten uran jest schowany w jaskiniach i usa planują akcje komandosów aby tam wejść i go przejąć.
0
@AssisMoreira przy dzisiekszych slużba cia i mosadu w iranie i pegasusie i satelitach reżim po prostu zostanie zabity a iran nic juz nie zrobi bo nie ma systemow obronnych teraz to jest ekzekucja kto zginie to decyzja usa.I będzie jak z wenezuela bo tam sa zloza ropy i gazu . I iran dostarcza bron rosji hezbolachowi i jemenowi.Trudno aby amerykanie wypuścili wolno reżim.
0
@LAMC_10
Zgadzam się z tym
W ojna w iraku trwala w 1 miesiac
1 zniszczyli system rakietowy a potem wykończyli wojsko sadama oszczędzili.
Tu bedzie to trwalo 2 .iesuace bo bedą musieli powybijac reżim i oslabić wojsko Iranskie .A potem przejma wpływy nad iranem.
0
@goldmetaxa ale z drugiej strony jak po wenezueli iran trafi pod buta usa a innej dtogi tu nie ma .Bo ten nowy ptezydent zaraz bedzie martwy.Po prostu nie obrony przeciw lotniczej i będą im wykańczać wille zgromadzenie itp.To caly ten system rozwala jak i wojsko.W iraku trwalo to miesiac 1 tydzw pustynnej burzy trwalo niszczenie obrony w kolejnych rozmontowali wojsko.Tu iran nie ma szans bo na miejscu dzualaja slużby wywiadowcze izraela i usa i maja oegasusai satelity.A skoro nie ma wojsk na lądzie w iranie.To iran zwyczajnie nic nie może.W tej chwili dla reżimu i wojska to egzekucja.Chiny Korea płn jemen Bialoruś Rosja stracą Iran.Obecne problemy są przejściowe na mój gust do 2 miesięcy.
0
@RoberDzik nie mieszałbym.tu demokracji.Wcześniejszy system w Pplsce był gorszy.Obecnie problemem to uczestnicy tego systemu.W każdym systemie byłby z nimi problrm.