17

VAR powinien być używany do karania piłkarzy za nurkowania w polu karnym. Żółta albo nawet czerwona kartka. To jedyna szansa, aby wyeliminować pady z futbolu. Z roku na rok jest coraz gorzej z aktorstwem. Aż się nie chce oglądać meczów. Umięśnieni kolesie a przewracają się jak dzieci.

8

Już mną nie miota jak szatan, ale negatywne emocje po wczorajszym występie naszych w talent szoł wciąż pozostały...

Śmiało można postawić Polskę obok takich piłkarskich potęg jak Arabia Saudyjska czy Tunezja. Nie mieliśmy żadnego stylu. Nie było ofensywnej gry, nie było ataków skrzydłami, nie było kontr, nie było gry pozycyjnej, nie było zagęszczenia środka pola, nie było konsekwencji w obronie. Niczego, kurde, nie było. Gdyby chociaż zagrali jak Australia czy Islandia, z nakreślonym schematem w danym meczu - cofamy się, asekurujemy, gramy piach aż zęby skrzypią... z innym rywalem bardziej się otworzymy. Naprawdę nie potrafię zrozumieć trenera Nawałki. O co mu chodziło? Graj 6 spotkań innymi ustawieniami i na pierwszy mecz MŚ wyjdź 4-4-2. Chciał zaskoczyć rywala? Nikt nie był tak zaskoczony naszą grą i taktyką jak my sami. Myślę, że już zawodnicy sobie popłakali, a teraz trzeba się kopnąć w dupsko i stanąć na rzęsach w kolejnym spotkaniu. Ostatnie dwa mundiale z naszym udziałem kończyły się wygraną w trzecich meczach. Owe trzecie mecze miały to do siebie, że wychodził inny skład niż w dwóch poprzednich. Może warto wyciągnąć z tego jakąś lekcję i nie czekać do pojedynku z Samurajami, lecz już z Kolumbią pan Nawałka powinien zastosować kilka roszad? Przede wszystkim Milik na ławkę...

1

Ja się z Tobą zgadzam, kolego. Mam ochotę napisać litanię przekleństw, ale dostałbym bana... więc jedynie wydukam... Kamil kurrrrrrrrrrrrrr, wracaj, ja Cię błagam, bo nasz środek obrony.....

2

Wiecie co? To jest farsa, ale... Mieliśmy ten pierdzielony mecz otwarcia, a teraz będzie mecz o wszystko, a potem... oby był mecz o awans... kurde jego mać!!!... wreszcie...

1

Nie obrażaj mnie Bykunnie :)

Spoko, każdy ma prawo do żartów, przecież się nie gniewam.

Z Tobą lubię rozmawiać, choć rzadko się zgadzamy, ale uważam, że wzajemne dywagacje nas rozwijają i możemy się konfrontować, coś nowego wyłuskać... więc proszę Cię, nie zasmucaj mnie, głupkowatymi prowokacjami... nie chcę mi się bawić w miażdżenie innych jednostek... nie Ciebie... naprawdę cenię nasze przeciwstawne rozmowy.... ajjj....

0

Więc dajmy se spokój. Ochłońmy. Za tydzień, dwa, możemy wrócić do wzajemnych dyskusji. Na chwilę obecną nie mam ochoty z Tobą rozmawiać, rozumiesz? Odnoszę wrażenie, że wziąłeś sobie mnie za punkt odniesienia do konfrontacji własnych przekonań na różne tematy. Chwilowo znajdź sobie inny. Pokornie proszę o nie komentowanie moich wpisów. Obiecuję, że Twoich nie będę.

0

Zrozum. Przestałem czytać Twoje wypowiedzi. Czy piszę o kadrze, czy o czymś innym, ostatnio mnie publicznie atakujesz, choć prywatnie całkiem dobrze się nam rozmawiało. Już mi wystarczy. Nie mam ochoty z Tobą dyskutować, dopóki nie zmienisz swojego podejścia. Panimaju? Ja przysięgam, że w ramach naszego rozejmu, Twoich wpisów komentować nie zamierzam! Rozumiesz???

5

Znudziłeś mi się. Ostatnio każdy mój komentarz - nagle, bach, wyskakuje Twój anty. Nawet już nie czytam Twoich wpisów, więc se oszczędź klepania w klawiaturę, ziomek.

20

Tam każdy może opowiadać autorskie farmazony. Jesteśmy reprezentacją opartą na kilkunastu piłkarzach. Gdy brakuje nam Glika, jak widać po dzisiejszym meczu, nikt nie jest w stanie go zastąpić. I Cionek, i Bednarek po prostu dali ciała. Stąd się zaczął główny problem. Pomniejszy (wcale nie!!!) polegał na ustawieniu. Jak można grać 6 spotkań towarzyskich, i każde z nich inną taktyką, niż tą, którą wychodzi się na mecz MŚ? Jakaś linia obronna? Halo! Bo ja nie widzę! I ten parokrotnie wracający po kontuzji Milik. Nie bójmy się tego szczerze powiedzieć - Nawałka popełnił karygodne błędy. Jak można nie wykorzystać roli jednego z najlepszych napastników na świecie? Jak można nie być w stanie z takimi piłkarzami jak Zieliński i Krychowiak, rozrzucać długich piłek, przyspieszać gry i rozciągać jej na skrzydła? Aj-waj! Skrzydła! Nasza największa siła, stała się tragi-komedią. Ta sam moc, która wywindowała nas do mistrzostw, dzisiaj nie istniała. Afrykańska myśl szkoleniowa wyłączyła nasze skrzydła z gry. No Kurde!!! Potrzeba nam innej recenzji??? Nie było dośrodkowań, nie było ścinania akcji do środka, nie było podań z drugiej linii na strzał. Ten mecz, Panie i Panowie, przede wszystkim przegrał Adam Nawałka. Tak, ten sam, zasłużony selekcjoner i taktyk, który dał nam tyle radości, i którego bardzo cenię. Ale dzisiaj nie można wkładać głowy w piasek jak struś i udawać, że nic się nie stało. Tylko konstruktywna krytyka kadry może pomóc reprezentacji w kolejnym meczu. Bo jeśli odwalimy manianę z Kolumbią, będziemy mieć blackout. Kolejny cios maczugą w czerep i dobranockę. Kurde bele, w swojej kibicowskiej karierze, nie chciałbym przeżywać tego po raz kolejny.

P.S. Milik nie może wyjść w podstawowym składzie z Kolumbią. Lubię go, ale jest bez formy. Sabotuje naszą grę. Panie Adamie, myśl, kombinuj, rób coś pozytywnego. Musimy zagrać ofensywnie. Dość zagłaskanej taktyki. Czas przypierzyć, dać wodze fantazjom. Albo laur albo śmierć. Nie ma innej drogi.

0

Zgadzam sie w dwustu procentach. Piona Generale :)

0

Czytałem na poważnie dopóki pisałeś o Lewym. Kane wczoraj był beznadziejny, ale zdarzyło mu się otrzymać kilka piłek i z tego szczelił dwie. Guru RL9 nie dostał żadnej, więc nie miał okazji szczelić ani razu. Dalszy Twój wywód nie ma sensu, bo to są kolejny multiplikacje bo, bo, bo, bo, bo... całkiem słuszne zresztą, ale nie odnoszą się bezpośrednio do esencji tematu...

0

Typowa 9 wymaga podań. Chyba że ktoś uważa, iż Lewy nie jest typową 9. Koniec przekazu.

6

Nie o takem komentarze walczyłem. Biłem się z poprzednim PZPNem i trenerem na życie, na śmierć. Nikogo nie zdradziłem, na nikogo nie donosiłem. A że zawsze są plusy dodatnie i plusy ujemne...

Jako główny wątek tego wpisu podejmę sytuację Roberta. Miej w składzie Lewandowskiego, prawdopodobnie najlepszego napastnika od 40 lat, i swoją taktyką nie daj mu przestrzeni do gry, nie predestynuj skrzydłowych i ofensywnych pomocników do podań w jego stronę. Jednocześnie Janusze i Grażyny wymagają od Lewego, aby grał jak Messi, choć on Messim nigdy nie był, nie jest, i nie będzie. Czy z naszą myślą szkoleniową naprawdę jest wszystko w porząsiu? Bo mnie się nie wydaje. Następnym razem takiego grajka możemy mieć za sto lat. Jeśli do tej pory nie nauczymy się jak światowej klasy zawodnika obsługiwać podaniami, możemy sobie co najwyżej kciukami naiwaniać w pady. Robert Lewandowski w aktualnej reprezentacji Niemiec, niemalże gwarantowałby im tytuł MŚ. Jeszcze przed pojawieniem się niesnasek transferowych, dojcze redaktoren piali z zachwytu nad taką konfiguracją. A teraz jest sportowa bessa i szukanie jelenia. I w Rajchu, i w Polszy. Dziękuję bardzo wszystkim.

2

Yyy... napisałem waleczny Góralski, ewentualnie Linetty, bo to podobna pozycja? Milik nie grał nic. Był piątym kołem u wozu. Kompletnie się nie sprawdził. Już wolę Kownackiego czy Teodorczyka. Daj spokój. Lubię Arka, ale po tym meczu (i nie tylko) nie ma co go bronić. Jego nieobecność pomoże zmienić ustawienie...

18

Jak dla mnie na Kolumbię: choćby i niepełnosprawny Glik, waleczny Góralski i brak Milika. Ewentualnie wejście Linettego. Poza tym trzeba uruchomić naszą główną broń, czyli skrzydła. Bez tego Lewandowski może być i najlepszym napastnikiem we Wszechświecie, lecz jeśli nie dostanie piłki, to przecież sam jej sobie ani nie narysuje, ani jej nie wyczaruje. Należy rozróżnić typowe 10 od 9, kurczę jego mać!!!

50

Obejrzałem wszystkie mecze w pierwsze kolejce i z czystym sumieniem mogę napisać, że byliśmy wśród najgorszych 5 drużyn. Zagraliśmy tak beznadziejny futbol, że to nie był futbol. Wciąż wierzę w kadrę i Nawałkę, ufam im i wierzę w wyjście z grupy, ale czy jest mi w stanie ktoś powiedzieć po jaki grzyb przez ostatnie 5-6 spotkań graliśmy trzema środkowymi obrońcami i z dwoma wahadłowymi, a z Litwą 4-3-3, żeby z Senegalem zagrać 4-4-2? Ktoś, coś? Przecież to jest właśnie K-O-M-P-R-O-M-I-T-A-C-J-A. Kadra nie spotyka się ze sobą tak często jak piłkarze z klubu... Powinna mieć wypracowany konkretny styl... Tymczasem mieliśmy tasowanie... I po 6 meczach zagraliśmy takim ustawieniem... Halo, Houston? Mam awarię silników!

1

W tym meczu Senegal nie pokazał zbyt dużo. Większość ich akcji wynikała z naszych błędów. Koniec telegrafu.

20

Wieta co, chołpaky, cebulaky, take same jak ja?

Zagraliśmy beznadziejnie, tragicznie, nasze główne torpedy - skrzydła, nie działały. Środek pola był beznadziejny. Jak już pisałem, wstydem jest, żeby jeden z najlepszych napastników na świecie nie dostał podania. Senegal jest przeciętny. Powiedzmy to sobie szczerze, przegraliśmy ze średnią drużyną. Uważam, że kontuzja Glika zrobiła nam fikołka na huśtawce i rozbiliśmy sobie głupi ryj o piaszczystą podłogę. Jestem niemal pewien, że z Kamilem tych dwóch bramek by nie było. Może i nie byłoby naszej bramki. Najpewniej byłby remis. A tak moim zdaniem jest mizeria z ogórkami. Jest źle. Kolumbia grała w dziesiątkę i miała przeciwko sobie karnego, ale atakowała. My, wraz z Arabią, Tunezją i jeszcze jakimś prawiczkiem np. jak Panama, zagraliśmy najgorzej w tej pierwszej kolejce. Pozostały dwa mecze. Albo będzie ogar, albo do svidaniya.

0

Jasna sprawa. Dziękuję za zwrócenie uwagi :)

0

Nie. Glik jest opoką defensywy, dyrygentem. Gdyby grał, nie stracilibyśmy tak beznadziejnych dwóch bramek. Pozdrawiam serdecznie :)

1

Słabe LSD, bo nie pasuje.

0

Hę?

8

Wszystko wskazuje na to, że wraz z kontuzją Glika przegraliśmy mundial.

1

Wraz z Arabia i Tunezja jestesmy najgorsi w pierwszej kolejce. Serce mnie boli, ale to prawda.

16

Z drugiej strony Senegal wcale nie jest mocarzem w tym meczu, prezentuje się lepiej, a i owszem, ale potrzebował Cionka do strzelenia bramki. Jeśli Nawałka w przerwie meczu dokona taktycznych roszad, wszystko zdarzyć się może. Wstydem jest sytuacja, gdy jeden z najlepszych napastników na świecie nie dostaje nawet pół-podania!!!

1

Niestety nie oddaliśmy chyba celnego strzału na bramkę. Nie gramy nic. Kompletnie. Moim zdaniem Milik pierwszy do zmiany. Jeśli po przerwie drużyna się nie ogarnie, to będzie pewna przegrana. Zamknęli nam skrzydła, nie istniejemy. Nigdy bym się nie spodziewał, że drużyna z Afryki będzie lepiej zorganizowana taktycznie od Polski. Czas wylizać rany i ruszyć do przodu.

29

Gdybym urodził się w Berlinie - kibicowałbym z całych sił Niemcom. Gdybym urodził się w Moskwie - kibicowałbym z całych sił Rosjanom. Ale jestem Cebulakiem-Polakiem-Rodakiem i jestem z tego dumny, dlatego z całego serca dzisiaj będę trzymał kciuki za naszych kochanych husarskich Cebulaczków!!! Panowie, do boju! Dwanaście lat czekania. Rywal jest trudny, ale dajcie z siebie wszystko, wejdźcie na szczyty własnych możliwości. Niech ORZEŁEK na piersi Was motywuje. Lecimy!!!

1

Nie znam, innym razem, obiecuję :) Teraz jestem nakręcony na mecz. Cebula ze mnie :D

4

"Baptised in fire
Forty to one
Spirit of Spartans
Death and glory
Soldiers of Poland
Second to none..."



Jedziem!!!

41

Dzisiaj o godzinie 17 - jak w wigilię - powinna zaświecić się pierwsza gwiazdka, więc jak wielka rodzina zasiądziemy do piłkarskiego stołu. I ci wierzący w reprezentację, i niewierzący. I racjonaliści, i sceptycy, i chwilowi optymiści, i nawet ci, dla których drużyna narodowa nie znaczy wcale zbyt dużo. Prawie wszyscy zgodnie z naszą polską tradycją o tej godzinie będziemy ucztować. Przełamiemy się sportowym opłatkiem, na dwie godziny staniemy się dla siebie jak bracia i siostry. Futbol potrafi łączyć i spajać uczucia. Po dwunastu latach oczekiwania są gigantyczne. Jak i stres. Czy pod choinką znajdziemy wspaniałe prezenty, wprost z marzeń naszego dzieciństwa? Czy może Mikołaj po prostu przyniesie nam rózgę? Do przodu, Polsko!

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?