Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
43
Dzisiaj uratowałem życie 12-latkowi. Szedł w koszulce Bellinghama i nie zareagowałem.
2
Ale jaki to jest komfort kibica Barcy. Jeśli Barca Flicka będzie zawodzić, można spokojnie włączyć na mecz pięknie grającego Realu Alonso i podziwiać.
Jesteśmy wygranymi.
2
@Martwy Nie. Potężny jest tylko Bayern.
2
Zeszły sezon: włączam mecz potężnego Bayernu, a tam na ławce trenerskiej rywala Alonso.
Przyszły sezon: włączam mecz Barcy, a tam na ławce trenerskiej rywala Alonso.
Alonso - Ty przestań mnie prześladować.
1
@don'T.R.I.P.e Na razie jestem na etapie, gdy Japońcy kombinują jak zataić fakty o egzekucjach Amerykanów, a jeśli chodzi o eksperymenty, zostały wspomniane na 77 stronie. Wątek jest rozwojowy.
0
@Matiasio Obowiązuje hierarchia:
1. FC Barcelona, potężny FC Bayern Munchen, Lech Poznań
2. Reszta
Doceniam, ale to nie ikona potężnego Bayernu jak Neuer, Muller, czy Lahm lub Kimmich
0
@5ebek Prawie mnie rozmiękczyłeś.
1
Czytam właśnie książkę "Jeńcy" o losie amerykańskich pilotów złapanych przez Japońców w czasie 2 wojny światowej.
Ale nie zamierzam dzielić się moimi spostrzeżeniami. Dlaczego mam pozwolić by obcy ludzie wchodzili w moją intymną relację z bohaterami książki?
0
@Frimpong @Lanosss Ja się obawiam, że Real Alonso będzie w lidze rzadko gubił punkty.
7
To co, dzisiaj wieczorem trzeba prowadzić obserwację wroga działającego pod komendą nowego generała?
Oby Alonso okazał się wtopą Realu.
3
@Kapitan hawk razem z kolegą sprowadzacie sprawę nieco do absurdu.
Tu nie chodzi ani o hałas, ani o to co kogo relaksuje.
Jak będziesz wyjmował jeden miniaspekt z całości, to dojdziemy do absurdalnych wniosków z kotletem.
Przygotowanie obiadu to nie grzech, a praca w niedzielę tak, tym bardziej gdy zakłóca innym spokój. Możesz iść nawet dalej - puszczenie donośnego bąka, idąc Twoim tokiem rozumowania, może wyrwać kogoś z religijnej medytacji : )
2
@Safrani Szkodzi świętowaniu dnia wolnego innym np. chrześcijanom.
Zresztą chyba wiesz o czym mowa? Księgowego może relaksować liczenie, nikomu nie szkodzi, a w niedzielę pracy wykonywać nie wolno. I nie ma tu znaczenia czy go to relaksuje.
2
@Safrani Kogoś może relaksować palenie w windzie, a wiadomo, że jest to mało chrześcijańskie. Nie liczy się tu jednostkowe spojrzenie własnymi oczami.
8
@NeroTFP1 Formalnie mają chyba rację, bo cos tam było chyba by dzień święty święcić.
Więc w sumie trzymanie się zasad, gdy jest się wierzącym nalezy odebrać na plus, a nie minus.
1
@clyde Ja niedawno pożegnałem się z bliskim członkiem rodziny, po niemal rocznej opiece po udarze. Wiedzieć, że ktoś umrze, a tego doświadczyć, to kompletnie inne sytuacje. Nie da się tego ogarnąć, bo po śmierci dopada człowieka uczucie nieodwracalności zgonu.
To jest nokaut przez duże N. Nie da się tego zracjonalizować, mówiąc, że przecież to wszystkich czeka. Ale uważam, że można i warto to przepracować (choć nic na siłę).
Dla Ciebie przepracowaniem byłaby właśnie ta wizyta na cmentarzu. Zakładam, że wizyta byłaby niezwykle emocjonalna, ale prawdopodobnie zrzuciłabyś z siebie te emocje, które ewidentnie w Tobie tkwią.
0
@clyde To ciekawe, ale widocznie jest kwestią indywidualnej wrażliwości.
Ja na cmentarzu odwiedzam mojego przyjaciela z podstawówki, który zmarł wiele lat temu na białaczkę. Jakkolwiek to zabrzmi, te wizyty są sympatyczne i może to wpływ przepięknej lokalizacji - w każdym razie, czas zaleczył rany i na tym polega nasza zdolność do tego by "iść dalej"
Ale są osoby, które ewidentnie nie są w stanie, zatem należysz ewidentnie do tej grupy osób. Jak już wspomniałem, to rzecz jednostkowego podejścia, wynikającego z wielu wypadkowych.
5
@SelloutCrowd Podejrzewam, że decydują oszczędności, bo nie jesteś jedynym, który musi żebrać o skierowanie. Każde badanie to koszt.
0
@Rifek
1.Nico gra w defensywnym Bilbao, stąd ograniczone możliwości pokazania arsenału ofensywnego
2. Barca strzeliła niemal 2 razy tyle goli co Baskowie, zatem szanse na robienie znacznie lepszych liczb są nieporównywalnie wyższe
3. Flick rozwija niemal każdego piłkarza, chyba, że jest się zupełnym betonem, a zakładam, że potencjał Williamsa nie został w pełni uwolniony
4. Nico w otoczeniu piłkarzy o wysokim potencjale, jak np. w repce Hiszpanii, wygląda znacznie lepiej niż w zachowawczym Bilbao
5. W lipcu kończy zaledwie 23 lata, więc przed nim świetny okres po zebraniu już odpowiednich i bogatych doświadczeń.
6. Barca potrzebuje typowego skrzydłowego, a Williams potrzebuje klubu, który umożliwi mu wskoczenie na wyższą półkę. Obie strony mogą sobie wzajemnie pomóc.
7. Zawsze istnieje ryzyko, ze się nie powiedzie, ale to dotyczy każdego piłkarza, który zmienia klub.
1
@GTBTP Teraz, jakby dziecko wchodziło na drzewo, to co drugą gałąź musiałoby dzwonić do mamy z informacją, że nic mu nie jest. A wcześniej mama wyłożyłoby na pod drzewem 10 materaców na wszelki wypadek.
Makabrycznie programuje się obecnie dzieciństwo dzieciakom.
3
@tomek8756 Zawodnik idealny, wzór profesjonalisty, znakomity piłkarz.
2
Lewy nie jest bez winy, opuścił kluczowy mecz eliminacji i ze względu na wybieranie sobie meczów, absolutnie nie zasługuje na opaskę kapitańską.
Jednak nie mam mowy o przeprosinach wobec Probierza, czyli Dyzmy, który nigdy nie powinien zarządzać grupą reprezentantów. To ignorant z nieadekwatną oceną własnych umiejętności, niegodny posady trenera reprezentacji, który dostał angaż dzięki chorym układom z discopolowym ignorantem na posadzie prezesa PZPN.
To Probierz powinien przeprosić wszystkich Polaków za zmarnowanie 2 lat reprezentacji i jej kibicom.
0
@kanver_ A pamiętasz jak wyglądała gra Raphinhi po zgrupowaniu reprezentacji? Liczbami się bronił, ale niemal cała odpowiedzialność za robienie gry spadła na młodego Yamala. Rapha potrafił mieć gola i asystę w meczu, w którym grał fatalnie, a lewe skrzydło nie istniało.
Nico wnosi inne walory
1
@GTBTP Ty nie zauważyłeś od dekady narracji Mentzenowców (jego 5-tka) i pisowców o zawszonych czy zarobaczonych imigrantach?
Przecież słowo "ciapaty" to wręcz oręż konserwatystów w Polsce, a punkty na tym obrażaniu migrantów zbiera się tak obficie, że aż Rafałek z Tuskiem się dopasowali na czas wyborów.
Jak się otwiera socjal (500+) i mowę nienawiści wobec migrantów i to kiełkuje przez wiele lat, to potem tak wytresowanego, bezmyślnego narodu nie jest łatwo oduczyć. Ba, to może być niemożliwe.
Wybory prezydenckie i wzrost notować konfiarzy, pokazują , że Polacy stawiają na, delikatnie mówiąc, sceptycyzm wobec migantów.
0
@GTBTP "Totalnej katastrofy na skalę światową" - trzeba było od razu napisać, że do końca świata, skoro nie piszesz na poważnie.
1
@Stinger_ Ja też nie mam pojęcia w jakim kraju jest obecny turniej. Nie muszę udawać, że nie pamiętam tego szumu o wyjazd w trakcie sezonu. Przecież to zaburzało sezon europejskim hegemonom i traktowane było jako zło konieczne.
Teraz to zło konieczne jest w chyba jeszcze gorszym terminie, ale za to sowicie opłacane.
Widać, że kalendarz ma być wypełniony po korek.
1
@Stinger_ O ile pamiętam terminy P . Int był zimą, więc to był jakiś wyjazd w trakcie sezonu na 2 mecze.
Sprawdziłem, że dla zespołu z Europy to był wyjazd na 1 mecz. Real w 2024 roku zagrał w finale, wygrał 3-0 i do domu.
To rozumiem. Reszta meczów, to dla mnie zawracanie gitary, a wszystkie mecze oprócz finału z udziałem Realu to coś co nie zaistniało chyba w świadomości kibica piłki. Wiedziałeś, że Real grał z Pachucą z Meksyku? Ja nie.
1
@tbas Spostrzegawczego to aż miło poczytać.
3
@Herato To brzmi sensownie, ale skoro tak, to po cholerę tworzyć atrapę LM?
Kiedyś mistrz Ameryki Płd grał z mistrzem Europy i komu to przeszkadzało?
0
@Stinger_
Ale idiotyczna odzywka, na zasadzie odszczekania, ale bez treści. Do kogo to pytanie? To do mnie? Mnie dziwi wynik dzisiaj? Skąd Ty się urwałeś? Przecież piszę o bezsensie tego turnieju, właśnie ze względu na pseudorywali. Więc piszę dokładnie odwrotnie niż insynuujesz.
Nie. Ponieważ w meczach mocniejszych rywali, mamy dwa zespoły o pewnym poziomie sportowym, a wynik trudno wytypować, nawet jesli potem jest 0-5.. Ba nawet słabsze zespoły z Europy mają określoną kulturę gry.
Dziś przebieg meczu był znany przed meczem, a wynik jest o 3 gole różnicy wyższy niż te Twoje 9-2 z LM. I w przypadku Auckland to nie jednostkowy wypadek - ten zespół amatorów jest tragicznie nieprzystający do niczego.
1
@blakkudium Jak sama liczba goli wskazuje na 10. A uczciwie mówiąc, nie rozumiem sensu grania takich piknikowych meczów po sezonie, w ramach rzekomej rywalizacji. Poziom tego rywala to katastrofa.