Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@BorzyKrzys Tak tak, a świstak zawija w sreberka. Ja tego nie oglądam. W radiu TOK FM, którego jestem słuchaczem, istnieje świat inteligentnych obu płci, więc jestem zadowolony.
0
@Nano22 Nie jesteś gamoniem, piszę, ze udajesz. Zasadniczo tak, co wynika z wielowiekowej "tradycji", zakorzenionych zwyczajów.
Dam Ci przykład odwróconej sytuacji. W porankach TOK FM gospodarz audycji zaprasza w drugiej części audycji do studia 2 lub 3 komentatorów politycznych. Przez ok 2 lata, poranki prowadziła Dorota Warakomska z Kongresu Kobiet. I wyobraź sobie, że ona ani razu do skomentowania wydarzeń nie zaprosiła faceta.
Tam były tylko i wyłącznie kobiety. Dla mnie to był dramat, szowinizm w zwierciadle, całkowite wykluczenie z debaty głosu męskiego.
I wiesz co jest najlepsze, że wszystkie kobiety były między kompetentne a wybitnie kompetentne.
Ten brak facetów, był nawet trudny do zniesienia psychicznie. Strasznie tendencyjny. Ale co było motywacją Warakomskiej? Najprawdopodobniej niebywały szowinizm mężczyzn w przestrzeni publicznej. Akcja budzi skrajną reakcję.
Dlatego należy dbać o szacunek dla obu płci i budować wysoki standard debaty publicznej. Punkt widzenia kobiet wychodzi poza męskie schematy, a faceci omawiający męskie macice bez ich udziału to mój ulubiony przykład patologi.
1
@Nano22 Dalej odwracaj kota ogonem i udawaj gamonia, który nie wie o czym mowa.
2
@IronSanHybrid Chyba, że partie decydują, to obciąża partie a nie redaktora. Jednak parytet - 100% mężczyzn nie jest zgodny nawet z elementarnym pojęciem rachunku prawdopodobieństwa istnienia osób inteligentnych wśród obu płci.
2
@Kgorecki2500 I to jest właśnie szowinizm i robienie z kobiet idiotek. 100% kompetentnych facetów. Przynajmniej jest okazja by poczytać żenujące wpisy właśnie w stylu Twojego.
Jednocześnie pięknie to obrazuje, jak głęboko pewne patologie są zakorzenione w Polakach. Skąd ta wtórność, brzmisz jak dinozaur/dziaders z minionej epoki, kolego.
3
@Nano22 To co zrobiłeś z definicją słowa szowinizm, to całkowite odwrócenie kota ogonem i gwałt na umyśle. Można to zrozumieć w ten sposób, że zaproszenie samych mężczyzn to wzór walki z szowinizmem.
A stwierdzenie, że zaprosił osoby a nie mężczyzn to żenujący szczyt żonglerki słownej podskórnie uzasadniającej szowinizm.
Na rasistowskim forum, myślenie tego typu to standard. Dla mnie osiągnąłeś szczyt żenady tym wpisem.
2
@IronSanHybrid Ale oderwane w jakim sensie? Jeśli tak jest, to mają rację. I w jakim sensie żenadą byłoby ich stwierdzenie, a nie fakt, że Rymanowski zorganizował męską nasiadówkę? Ciężko Cię zrozumieć
3
@Deviler Zaczyna się od rozbicia, które potem przechodzi w otępienie, a na końcu człowiek patrzy w jeden punkt do końca życia ...
7
@mekston Faktograficznie jest to ciekawe, ale na murawie pomiędzy nimi jest prawdziwa przepaść w jakości. Ja się zastanawiam, jak z tak topornej gry jak wczoraj Messi wyczarował gola i 2 asysty. Prawdziwy hegemon na murawie o 2 długości przed dowolnym drugim zawodnikiem.
3
Spokojnie, potknie się o kota w domu i kolejne 6 miesięcy z głowy
22
@mekston Ile ten człowiek naprzegrywał z reprezentacją po karnych lub dogrywkach, to aż głowa może rozboleć od pecha.
1
@DonAndrzejos Dziś to nie był ładny futbol. Kreowanie pięknych, składnych akcji przychodziło z trudem. Znamienne było to, że najlepsze akcje Argentyna najlepsze akcje przeprowadzała, gdy Ekwador wyszedł wyżej w poszukiwaniu remisu, a na murawie pojawił się di Maria.
Poza tym Ekwador uprawiał takie kopyciarstwo, że mecz zamieniał się w jatkę i był dość fizyczny. To, że Leo w tym układzie wyczarował gola i 2 asysty to geniusz własny krasnala.
1
Dzięki wszystkim za wspólne oglądanie i czas do wyra
@DonCorleone ładnie odnotuj gol i 2 asysty Messiego w kajeciku i czekamy na półfinał
6
Co Leoś się narzeźbi wśród tych wyrobników. Kompletnie nie pasuje do tego meczu
0
@Kettger A dzis było łatwo?
8
Di Maria rozruszał ten niemrawy atak
9
@izabella Idź już spać Izka
4
W tym meczu jest bardzo niska zawartość piłki w piłce
2
Żeby Plata nie zaaplikował Argentynie plomo
2
Messi na harfie, a reszta na piłach tarczowych
5
@izabella Przeżyjemy to jakoś, ja pozwalam
2
Kuje, kuje Argentyna sukces, z gracją kowala (nie mylić z zapijaczonym piłkarzem) wielkim młotem
1
@Don-Corleone Hola Amigo, trzeba cenić Leo na finiszowych metrach kariery, tego za wiele nie zostało, niestety
2
Bardzo łatwo oszukać obronę Argentyny wrzutkami na główkę. Muszą uważać w tym elemencie - 2 razy się upiekło, ale ...
Waleczni ci Ekwadorczycy, tanio meczu nie oddadzą, mało zespołowych akcji Argentyny, niewiele płynności, a parę szybszych akcji pokazało, że tych walczaków można jednak rozklepać
12
@dariooo Ale zaszachowałeś redakcję! I co oni teraz poczną?
1
@don'T.R.I.P.e Włosi grają przepięknie. To chichot losu, że żeby obejrzeć efektowny, fantazyjny i techniczny futbol włączam mecz Włochów, a jednocześnie Barca zapewnia mi tortury jałowego klepania na obniżonych obrotach. I za chwilę ta ziewnia wraca.
Hiszpanie grają w stylu obecnej Barcy. Zresztą przypomnij sobie jak wyglądała Barca z Lucho od wiosny 2 sezonu. Mając dream team do dyspozycji zespół grał w poprzek.
0
@Vaven Ominąłeś ostatnie zdanie? Kto gardził kobietami zajmującymi się dziećmi niepełnosprawnymi?
A porównywanie kobiet walczących o swoje prawa do esesmanów ze względu na znaczek jest szacunkiem do kobiet? Nie mówiąc o celowym i metodycznym obcięciu dofinansowania na organizacje walczące o prawa kobiet?
Kontrola macic tez Cię ominęła?
To 4 przykłady z brzegu, ale całość wypowiedzi przedstawicieli PiSu jest pogardliwa dla kobiety myślącej.
Choć Ciebie pewnie podnieca bukiet kwiatów jaki Szydło dostała od Kaczora po zwycięstwie 1:28 w Parlamencie Europejskim. To takie rycerskie
0
@FanBarcy22 Rzeczywiście jak nie mówisz jawnie "lejcie kobiety" to je szanujesz. Pokraczne jest Twoje wyobrażenie szacunku do kobiet, które są poniżane przez PiS poprzez odmawianie im prawa do niezależności i chęć wcielenia w role kur domowych, które mają być rodzicielkami dzieci.
Podobnie z szacunkiem pisowców do dzieci niepełnosprawnych i ich matek, co widzieliśmy w parlamencie
6
@Barcakolcz Sianie nienawiści? Przecież średnio rozgarnięty człowiek widzi pogardę pisowców do kobiet i traktowanie ich przedmiotowo. Sianie nienawiści do kogo? Co Ty bredzisz?
13
@juliacicha Cześć Julio i proszę popraw zdanie "Duńczycy rozprawili się z Duńczykami"