Comentateiro
Dołączył/a: lipiec 2023
Poznań
53 obserwujących
71 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie ma spielera nad Thomasa Mullera
0
@cosinus90 No wyszedłeś z norki. Miło otrzymać odpowiedź od Ciebie po latach. Oczywiście jak zawsze prezentujesz bardzo rozsądne podejście, pewnie bardziej wyważone niż moje w sprawie Koemana. Serdecznie pozdrawiam
1
@ranger3120 Czyli wg googla jednak rozmiar się liczy?
0
Jako naczelny sceptyk i niedowierzający Koemanowi, bardzo jestem ciekaw pojedynku z Cadizem. Jest wyjazd, jest zespół może nie renomowany, ale na pewno z czołówki i ciekawe czy zobaczymy Barcę jęczącą w ataku, czy grającą z polotem jak w ostatnich 2 meczach. Jeśli nie zobaczę stylu i powtarzalności w kolejnych kilku meczach, nie uwierzę.
Oby Koeman był jak Rijkard, który 1 sezon miał trudny, ale jak odpalił to jeńców nie brał.
0
@patry295 Coraz gorzej z Tobą. Czego nie rozumiesz w fakcie, że we wpisie początkowym nie ma przedstawionych 2 stron problemu jak w uczciwej rozprawce. Teraz tezy @Kusco15 poparł artykułami, ale argumentów 2 strony jak nie była, tak nie ma. Czyli grzech początkowy dalej istnieje.
Na poziomie licealnym taki paszkwil dostaje 2 oceny w dół na starcie, albo zostaje odrzucony z powodu nie spełnienia braków formalnych.
To ja rzekomo sieję ferment, ale pomimo tego jak nie było rzetelności, tak dalej jej nie ma. Dla mnie to dalej materiał jak z "Wiadomości" dopóki nie dostanę rzetelnego a nie wybiórczego porównania obu płci.
Zresztą odwiedziłem jedną stronę:
https://annlove.pl/dlaczego-nie-ma-w-polskim-prawie-wyludzenia-alimentacyjnego/
i pytam:
Co to k***a jest? Wygląda jakby kolega Kusco tę stronę założył. I o takich kwiatkach mówię. Co ja mam z tego wywnioskować?
Kończę panie "Holecki". Jeśli @Kusco15 napisze coś bardziej wyważonego i nie będzie popierał tego stronami typu annlove.pl daj mi znać.
0
@patry295 PS. Ja nie odnoszę się do Twojego szczegółu, bo wtedy dałbym się wciągnąć do dyskusji z człowiekiem, który prezentuje tu widzenie tunelowe. A w odpowiedzi do Kusco nie o to mi chodziło. Przeczytaj ją jeszcze raz.
Nie cierpię rozmywania głównej idei rozdrabnianiem. To dewastuje przekaz, i tak dałem się niepotrzebnie wciągnąć Tobie w zapasy w błocie, które zabijają tę ideę. Znakomicie podsumował temat kolega @patataj
2
@patry295 Wpis całościowy Kusco, wobec danych z UE, rzuca fałszywe światło na temat. Jest jednostronny i ma sugerować uciśnienie mężczyzn. Jest to tekst całkowicie tendencyjny. Wystarczy, że nie ma elementu równoważącego argumenty w jedną stronę i tekst staje się niewiarygodny. Dlatego dostrzegając defekt na poziomie podstawowym, bezsensowne byłoby wchodzenie w szczegóły, co Ty bez sensu zrobiłeś. Każde przekłamanie, czyli tu fałszywa teza całego przekazu, znajduje fałszywe poparcie wspierając się prawdziwymi danymi.
Czyli dane szczegółowe nie mają znaczenia nawet jeśli okażą się prawdziwe, skoro ominiemy kategorie będące kontrargumentem do tezy przemycanej między wierszami przez autora. Kurtyna
2
@patry295 Ja nie prowadzę tu merytorycznej dyskusji. Kolega dał wpisy bez pokrycia, wyimkowe. Nie mam ambicji udowadniać mu, że jest stronniczy, niech sam sobie sprawdzi dane. Dlaczego mam kogoś wyręczać? Skoro zamieszcza wpis, to niech ponosi za niego odpowiedzialność.
Nie skrytykowałem autora tekstu, tylko jego podejście. To zasadnicza różnica. A liczne przypadki nierzeczowego i uprzedzonego podejścia na la Rambli są bezsprzeczne, podobnie jak popieranie tutaj postaw rasistowskich.
Jesteś słabiutkim obserwatorem jeśli nie dostrzegasz tej delikatnie mówiąc niechęci sporego grona użytkowników.
0
@patry295 Nie będę się odnosił na argumenty bez dowodu. Niech najpierw je przedstawi i poprze dowodami, czyli danymi ze źródeł. Dopóki ich nie przedstawi mamy czytadło.
0
@patry295 Nazwij to uprzedzeniem do kobiet lub brakiem obiektywizmu, względnie przechyłem wykluczającym podejście zobiektywizowane.
Kończę dyskusję, bo na pewno nie mam już czasu na czepianie się słówek. Jednak obserwacje zakładki La Rambla prowadzą mnie do mało optymistycznych wniosków.
0
@patry295 Nie będę się bawił w udowadnianie nieprawdziwości nietwardych dowodów. Kawa na ławę, a nie ślizganie wg rachunku prawdopodobieństwa.
Wystarczy się opierać na twardych danych.
3
@patataj Świadczy o tym całościowe ujęcie tematu, a nie wybieranie cząstkowych kategorii. Bierzemy wszystkie aspekty, oceniamy i sumujemy. Mierzymy wagę kategorii i wyciągamy wnioski.
Mnie nie interesuje "uważanie", mnie interesują jak zawsze zobiektywizowane dane.
Weź sobie sytuację z orzeczeniem trybunału. Taka wieść się niesie po świecie i potem masz opinię o Polsce gotową. A w dodatku jeśli na bieżąco czytam mizoginów na La Rambli z małą liczbą facetów dających im odpór, to sam zaczynam się zastanawiać nad tym doskonałym do życia środowiskiem dla kobiet.
0
@Kusco15 Za dużo dyskusji tu prowadzę by zapamiętać nicki. Wpisz w googlach jakieś "gender lub sex inequalities in EU" czy coś w podobnym tonie to może Ci wyskoczy. Przecież dla chcącego nic trudnego.
1
@Kusco15 Nie ponieważ, oglądałem go dobry tydzień temu i nie zapisałem strony. Ale w przeciwieństwie do Ciebie, tamten kolega, nota bene też obrońca uciemiężonych mężczyzn, miał coś na poparcie swoich tez. Oczywiście teza jak się okazało dotyczyła tylko kategorii przemocy. Reszta kategorii nie wypadła korzystnie dla kobiet w Polsce, a generalnie Polska uplasowała się w ogonie państw dbających o prawa kobiet.
3
@Encore Swoją szansę zmarnowali pudłując 20 trójek z rzędu w meczu z Golden. Lepszego składu niż wtedy mieć nie będą, lepszej okazji do zdobycia mistrzostwa również. Teraz mamy pozorowane ruchy,bez szans na cokolwiek. Ta słynna 2 runda max. to dobre podsumowanie ich szans.
16
@Avatarr Tu nie ma żadnych statystyk. To garść informacji bez kontekstu, z absurdalnymi przypisami i nie skonfrontowana w liczbach z resztą Europy. Bezkontekstowy, groteskowy tekst i w dodatku pozbawiony jakiejkolwiek metodologii.
20
@Kusco15 Wygląda to jak rozprawka typu "opinii" Tylko, że nawet w niej wymaga się kontrargumentu. Wymagać rozprawki "za i przeciw" byłoby już chyba marzeniem ściętej głowy.
A jeszcze niedawno ktoś tu wrzucił wykresy dot. nierówności płci w EU w poszczególnych kategoriach i Polska jest na końcu stawki (w sensie nierówności są duże na korzyść mężczyzn). Polska brylowała pod względem niskiej przemocy wobec kobiet. Ale w innych kategoriach wyglądała dość marnie.
1
Komentarz usunięty
2
Komentarz usunięty
2
A propos wigilii:
Niezapomniana rozmowa pomiędzy generałem SB, Zambikiem, a pułkownikiem Molibdenem:
– Czy wy nie uważacie, że my za mało prywatnie się widujemy? Zaprosilibyście mnie kiedy do siebie.
– Gdyby towarzysz generał zechciał dać się zaprosić na tradycyjną wigilię.
– Bardzo chętnie. Kiedy urządzacie?
–24.
– Aha, znaczy jeszcze przed świętami. Może i słusznie.
0
Wy idziecie spać, a ja do roboty. Po meczach LM i LE muszę powyłączać wszystkie światła bramki.
4
@DLFCB A ludzie podniecają się na temat swoich możliwości. Co za ograniczony gatunek.
4
@kamiVeB I jeszcze jedno kluczowe pytanie, czy indywidualista Irving nie stanie się zawalidrogą w realizacji celów klubu?
0
@arasz1819 Oby
0
@arasz1819 Nie pamiętam kiedy widziałem tak tragicznie grający zespół w LM jak Ferencvaros. Dlatego nie jest to punkt odniesienia do niczego. Ja tego stylu na razie nie widzę w meczach z przyzwoitymi rywalami. Może się pojawi ale powstrzymałbym się z jego obwieszczaniem.
0
Proszę nie robić zbiegowiska. Barca ograła 16-tą w tabeli Osasunę i potężny Ferencvaros. Na razie nic nie zmierza w żadnym kierunku.
Sytuacja nie jest pod kontrolą, a światło w tunelu jest nikłe.
Tup
Tup
Tup
Tup
Tup
Schodzimy na ziemię
6
Wczoraj ze Szpakiem komentował Zieliński, którego cenię za takie ślicznotki językowe:
"Solskjaer nie osiągnął pułapu osiągania sukcesów"
"Mając do pomocy Verattiego w linii pomocy"
Szpaku jednocześnie wie i nie wie czy był spalony:
"Jeśli był to minimalny, ale był"
I na koniec dowiedzieliśmy się, że Szkoci to jednak nie Brytyjczycy:
Szpakowski o McTominayu: "brytyjska szkoła" na co Zieliński "raczej szkocka szkoła"
0
@juliacicha aniele dobrej wieści, pod Marcą zgubiłaś chyba jakąś literkę w słowie finałe.
5
@NeroTFP Popieram, znakomicie się ogląda ten film.
1
Ásd el azokat a Magyarokat, egyetértesz? He, he