DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@bulo Ta kreatywność jest w tej drużynie, ale nie na tą chwilę, Gavi przestał grać kreatywnie na rzecz agresywności i zaangażowania, De Jong i Pedri jeszcze się nie odnajdują po kontuzjach, ale ta trójka to potrafi, problem polega na braku zmienników, jedynym który w jakikolwiek sposób nawiązuje do ich gry to Torre, ale on jest zupełnie odpuszczony na ten sezon, ta kumulacja spowodowała zupełną katastrofę w środku pola w tym meczu. O mieliźnie w ataku wiemy już od jakiegoś czasu, Raphinha i Torres to zupełnie inni zawodnicy niż chce Xavi, odkąd nie ma Dembele, a Fati został totalnie zgruzowany kontuzjami, to nie mamy tam nikogo, kto mógłby przeprowadzić więcej niż jeden skuteczny drybling na 3 mecze i umiał grać szeroko. Na dodatek chemia między zawodnikami nadal jest stanowczo za mała, prawie nie ma automatyzmów, nikt nie dostrzega ruchu bez piłki, zagrania bywają dramatycznie niedokładne, biorąc pod uwagę, że rotacja jest raczej niewielka, to tak niski poziom boiskowego zrozumienia jest co najmniej zastanawiający.
0
@brd42 Aha ok, tego nie zarejestrowałem.
5
Co za żałosny występ Barcelony, pierwszym błędem był wyjściowy skład Xaviego, Ferran nie zasługuje na nawet odrobinę zaufania, szczególnie na lewym skrzydle, dajemy odpocząć Busquetsowi? Nie ma sprawy, ale na miłość boską, nie dawajmy na trzech pomocników, gdzie Gavi jest pod formą, a De Jong i Pedri dopiero wrócili po urazach, przecież to aż się prosiło o taką katastrofę, Xavi myślał że to będzie jakiś spacerek?
Mógł oczywiście sobie wymyśleć taki test, ale skoro tak, to idziemy na całość i niech Torre gra za Pedriego od początku, Torres na lewym skrzydle to GWARANTOWANA gra w dziesięciu, jak Xavi nie chce tam też Fatiego, to niech daje Alarcona, jeśli spisujemy mecz na straty od początku, to chociaż coś z tego wynieśmy. Pomysł Xaviego na mecz to jedno, ale poziom niedokładności, nijakości i kompletny brak szybkości aż biły po oczach, tak to się nawet z amatorami nie wygra.
Jak ja żałuję że nam się zachciało nazwisk i gwiazd i poszliśmy na zakupy bez pomysłu, głupie zakupy na wiwat, kiedy tworzył się już zalążek drużyny i gdzie indziej były potrzebne wzmocnienia.
Teraz pytanie, pewnie wygramy tą ligę i co dalej? Bo ja tu rozwoju nie widzę, przyjdzie Messi i co? Tak jak za Valverde będzie patrzył na zagubione owieczki, które kopią się po czołach i nie będą rozumieć jego gry na jeden kontakt? A gdzie prawy obrońca, dalej mamy grać Kounde i zajechać jego talent do zera?
I czemu Gavi i Pedri muszą mieć pewny pierwszy skład? Pedri ma dobrze poukładane w głowie, ale jest kolejny sezon zajeżdżany jak koń górala. Gavi jeszcze jest mocno nieociosany, szanuję go w opór, ale to nadal dzieciak i widać że jeszcze potrzebuje czasu by okrzepnąć. Dajmy im chociaż solidnych zmienników, okazje ku temu będą. A lewa obrona? Balde jest wspaniały, ale tak jak Gavi jeszcze potrzebuje czasu, jaką ma konkurencję? Alba i Alonso? To już nie ta liga...
Z atakiem to już kompletnie daliśmy ciała, rezygnując z trzech gości mogących grać na środku (dwóch wręcz obowiązkowo). na jednego, który pasuje do Barcelony jak pięść do nosa, ale przecież trzeba było narobić szumu...
Dobrze że jeszcze mamy przewagę, a prześcieradła przebimbały jeszcze gorzej od nas to i Xavi sobie też na to pozwolił i być może testuje koncepcje na przyszłość, jeśli tak, to mamy odpowiedź, to nie działa.
4
Firmino to dobra opcja, jednak uważam że najlepszą będzie Roque, tylko że pewnie nie ma szans na taki wydatek, natomiast Aubameyang zawsze może zagrać też na skrzydle (chociaż tam nie szło mu zbyt dobrze u nas) i jest już sprawdzony. Na pewno jest jakiś potrzebny, bo sam Lewandowski na środku i to w takiej formie nie wystarczy, każdy z nich będzie wzmocnieniem.
1
Wiele w tej sprawie znaków zapytania, które wskazują na nieczyste zagrywki Barcelony, tłumaczenia są dla mnie mało przekonujące, ale z drugiej strony artykuły są pisane tendencyjnie i nie ma jeszcze na korupcję żadnych dowodów. W najlepszym wypadku to wybitna, wręcz żenująca niefrasobliwość i niekompetencja władz Barcy przy najmowaniu do tego typu zadań ludzi z konfliktem interesów, KAŻDY rozgarnięty widzi że to będzie śmierdzieć, niezależnie od tego czy coś kombinowali, czy nie.
2
Moim zdaniem możemy wręcz zredukować ilość skrzydłowych na rzecz pomocników i taktyki z czterema środkowymi, widzieliśmy jak to świetnie funkcjonuje z De Jongiem i Pedrim, również Gavi bardzo korzysta na obecności tej dwójki. Trzeba więc zadbać o dobrych zmienników ich obydwu, zarówno Kamada jak i Gundogan powinni świetnie się spisać w tej roli, pytanie więc czy dajemy dalej szansę Kessiemu, jako zmiennikowi De Jonga czy opychamy go póki jeszcze jest coś wart? A jeśli sprzedajemy, to kogo w zamian? Czy Amrabat nadaje się do tej roli?
Natomiast co do skrzydłowych to moim zdaniem Torres i Raphinha to goście do pożegnania, Torres to już skończona historia w Barcy, a Brazylijczyk wypruwa sobie flaki, a nie jest w stanie za wiele zaoferować. Zostawić Fatiego, chyba że pojawi się propozycja nie do odrzucenia, chociaż wątpię żeby znalazł się taki szaleniec, Abde to ciekawa opcja na zmiennika, który może grać na obu skrzydłach, chyba że Barca ma inny pomysł (Ziyech?), Carrasco to dla mnie słaby dowcip.
4
Czyli główną linią obrony jest zamawianie "wysokiej jakości" raportów i że tylko o to chodziło. Dlaczego nie zrezygnowano z tych usług ze względu na udział Negreiry seniora jako aktywnego wiceprezesa Komitetu Technicznego Sędziów? Bo nie mieliśmy wtedy działu compliance, no tak...
Laporta podkreślał że Negreira nie miał możliwości wyznaczania sędziów do spotkań i to prawda, jednak zapomniał jakie inne możliwości posiadał czyli awans lub degradacja sędziów i zgłaszanie ich do rozgrywek międzynarodowych, co bezpośrednio wpływa na ich karierę i zarobki.
Niestety panie prezesie, może zachował pan największe działa do sprawy sądowej i dla jej dobra nie możesz pan więcej powiedzieć, ale dla mnie ta konferencja to wydmuszka.
2
Roberto to się chyba za bardzo przyzwyczaił do bycia rezerwowym, kilka meczów od pierwszej, jeden sprint na całego i wszystko w strzępach. Treningi to on chyba ogląda na Instagramie. Atak i pomoc już nam się rozsypały, ciekawe ile obrona wytrzyma.
3
Oczywiście że transfer Lewandowskiego był sportowo nieopłacalny, miało to głównie charakter komercyjny i trochę mentorski dla młodziaków w składzie. Nasza formacja ataku przed przybyciem Roberta nie była z pewnością spektakularna, ale oferowała różnorodność i zabezpieczenie w razie kontuzji. Lewandowski to do bólu klasyczny napastnik, co prawda udało mu się rozwinąć trochę w innych aspektach, ale nie jest typem napastnika który jest potrzebny w Barcelonie. Od dawna brakowało nam skuteczności, wiele meczów i nawet tytułów przez to przegraliśmy, jednak zaczęła się ona pojawiać jeszcze przed Lewandowskim, w ciężkich bólach i nie jakoś nachalnie, ale jednak.
Według mnie sprowadzając Lewandowskiego, Raphinhę i wcześniej Torresa zniszczyliśmy ciężką pracę jaką wykonali zawodnicy i sztab żeby atak zaczął funkcjonować. Sam Lewandowski nie jest w stanie pociągnąć drużyny do zwycięstwa, zdarzało mu się, ale to nie ten typ zawodnika, on musi mieć asystentów, sam w piłce kombinacyjnej się gubi, a ostatnio to nawet piłki przyjąć nie umie i zalicza proste straty.
To nadal może się udać, ale biorąc pod uwagę koszty jego przybycia, ilu musiało odejść, ile kosztował i jak długi jest kontrakt...no tak średnio to wyszło.
0
Niestety, mimo że zarząd Laporty zaczął działać nieporównywalnie sprawniej niż Bartomeu, to jednak nadal było tu dużo wróżenia z fusów. Nie miałem wątpliwości że strategia "all in" , jest bardziej niż ryzykowana i osobiście transfery czysto marketingowe, czyli Lewandowski i Kounde zdecydowanie nie były niezbędne sportowo. Oczywiście ostatecznie obaj przyczynili się do znaczniej poprawy gry zespołu, szczególnie Kounde, ale tu potrzebna była nie tylko znaczna, ale wręcz spektakularna poprawa, a tego nie przewidywałem.
Tak jak autor wskazał, te transfery miały też za zadanie sprowadzenie kibiców z powrotem na mecze i to się z pewnością udało, w końcu nikt nie spodziewał się jakiś wielkich zakusów Barcy, a nazwisko Lewandowskiego robiło wrażenie, tak jak zwinięcie Kounde sprzed nosa Chelsea.
Dużo bardziej jednak wolałbym aby te pieniądze poszły na ustabilizowanie sytuacji płacowej, postawienie na np. takiego El Mazraouiego, plus solidnego, rezerwowego stopera (jeśli dobrze pamiętam to wtedy Vertonghen był za free) zamiast Kounde dałoby nam moim zdaniem lepsze efekty, ale nie mieliśmy wówczas tych środków, a Bayern działał bardzo zdecydowanie w kwestii Marokańczyka.
Lewandowski, Torres i Raphinha to też było ogromne ryzyko, które sportowo średnio się opłaciło, pierwszy gaśnie w oczach (tak wiem, kontuzja, ale to już dzieje się od dłuższego czasu), drugi już zgasł, a trzeci pokazał że mimo momentami ogromnego zaangażowania to jednak nie ten poziom, a już na pewno nie za 60mln. Co mieliśmy przed nimi? Fati, Depay, De Jong, Aubameyang, Dembele, plus młodzież, absolutnie żadnych gwiazd, ale czas pokazał że każdy z nich dawał coś w ataku, znakomite wejście Auby do składu i niesamowita przemiana Luuka pokazywały, że ta rezygnacja z nich na rzecz głośnych nazwisk była w mojej ocenie pochopna.
A ostatecznie to wyniki sportowe nas też pogrążają, świetny bilans punktowy w La Lidze i znakomita frekwencja na Camp Nou okazały się planem minimum bez zastrzyków z Europy, która na dodatek może być dla nas niedostępna przez aferkę, która może nam przynieść mnóstwo wstydu i pogrążyć znacząco markę Barcy na lata.
Ciągle balansujemy na bardzo cienkiej linie, wielkie transfery mimo bidy moim zdaniem ostatecznie nie pomogły.
3
Jeśli dojdzie do tego transferu, to będzie jedna z największych kompromitacji klubu, a uzbierało się ich trochę w ostatnich latach. W pewnym sensie nie zdziwiłbym się gdyby Gavi miał żal o pieniądze, na pewno widzi jak taki Fati, Kessie, czy Torres człapią zarabiając nieporównywalnie więcej od niego.
0
@Sebolinho 55 ciężkich baniek do tego :D
0
@Sebolinho widzisz @Kulakula ? Chyba aż taki młody nie jest :D
Torres to za wąski w uszach jest ;)
1
@Sebolinho to jest tak po bandzie że nie wierzę aby to było na serio XD
Wstawaj @ryba84 , ojczyzna Cię wzywa :D
2
@Sebolinho Panie, nie widzisz Pan tej ironii? ;)
1
@JUNIORcom też tak uważam, ale to sarkazm jakiego potrzebowałem po tym "meczu" :D
0
@pepulinho Po pierwsze - Osimhen, po drugie - XD Ty zdajesz sobie sprawę, że on ma kontrakt do 2025? I że będzie jednym z najbardziej pożądanych piłkarzy na rynku, przez co jednym z najdroższych, a my tymczasem nie możemy zarejestrować Gaviego i ewentualne sprowadzenie Messiego będzie wynikiem cudu i masy kombinacji?
1
@JUNIORcom haha XD
4
I zaczęło się człapu-człapu do mistrzostwa, ale nawet w takim klimacie Fati i Torres wyglądają fatalnie, gdzie powinni zapieprzać jak dzikusy i pokazać że są jeszcze coś warci. Może Lewandowskiemu te plecy przeszkadzają, ale zmarnowanie obydwu swoich okazji to jest kryminał. Mecz bez historii, podejrzewam że pierwszy z wielu do końca sezonu.
0
@Sheva77 no niezbyt, ale nie dziwię się że nie widzisz różnicy, nie spodziewam się tego po tobie ;)
0
@Sheva77 Jeśli to są dla ciebie wymysły, to twoja wiedza piłkarska, jak z resztą wcześniej wspomniałem, jest wybitnie nędzna, więc noworodki przy tobie to eksperci Do następnego, na pewno jeszcze napiszesz niejedną bzdurę ;)
0
@Sheva77 Przecież to ty się ośmieszyłeś pisząc te gnioty i ciągle nie rozumiesz jak bardzo żałosne to było, bo nie ogarniasz prosto napisanego tekstu z adekwatnymi argumentami, na dodatek zgrywałeś przy tym mądrzejszego chociaż minąłeś się tak z sensem felietonu że to nawet nie ten sam kod pocztowy. Przy tak nędznym intelekcie odradzam dzielenia się swoimi przemyśleniami, są zupełnie bezwartościowe ;)
10
Czy Abde jest lepszym piłkarzem niż Torres, czy Raphinha? Wątpię, ale mógłby wprowadzić element zaskoczenia, odwagi i dryblingu, który tak bardzo brakuje im obu, to też nadal młody piłkarz, więc można go ukształtować. Trudno stwierdzić jak wiele potencjału w nim jest, Raphinha był absolutną gwiazdą w Leeds, jednak do tej topowej piłki to mu brakuje, Abde w średniej Osacunie wygląda nieźle, jak będzie w Barcy? No to co już w niej pokazał było nawet ok, ciekaw jestem jak to wygląda teraz kiedy trochę dojrzał. Realnie myśląc to pewnie przy dobrej ofercie Barca sprzeda go bez skrupułów, chyba że w presezonie odpali jak szalony, w co wątpię.
0
@Sheva77 Ale to jest rada dla ciebie, bo beznadziejne rozumowanie to właśnie twoja cecha i ja rozumiem że od myślenia boli cię kierep, ale spróbuj chociaż raz w życiu załapać co czytasz. Póki tego nie zrobisz, zrób wszystkim przysługę i nie komentuj, czeka cię ciężka droga, ja bym się nie podjął twojej edukacji, to byłaby tortura.
0
@Sheva77 Nie martwię się o ciebie na pewno, chciałbym tylko żebyś już nigdy więcej nie pisał takiego badziewia, a jeśli nie potrafisz, to zamilcz w ogóle :D
0
@Sheva77 myślę że najlepiej dla ciebie wrócić do podstaw, jakieś podręczniki do języka polskiego ze szkoły podstawowej, zawsze możesz się też poradzić lekarzy, bo mogą być objawy np. otępienia czołowo skroniowego. Zadbaj o siebie, jeszcze się do ciebie słońce uśmiechnie
0
@Sheva77 oczywiście że pasuje bo mam rację, nie muszę próbować, sam się orasz, każdym wpisem udowadniasz że nic w tej głowie nie iskrzy, nie ma żadnych emocji prócz dobrej zabawy twoim zagubieniem w tym gąszczu słów których nie rozumiesz :D
0
@DJ6 No właśnie w tym cały pies pogrzebany że nie masz racji i to nie były pseudoargumenty, bezmyślność w twoim przypadku jest jak najbardziej aktualna, bo nadal nie rozumiesz felietonu skoro piszesz o rzekomej nieprzydatności Messiego i że argumenty nijak nie mają się do rzeczywistości. Kompletnie nie dostrzegasz też szacunku i sympatii autora wobec Messiego, ciągle przekręcasz to w niechęć wobec Leo, czego nie ma ani razu w artykule. Nie jest to obrona na siłę, ja nie cierpię zupełnie nietrafionej krytyki wynikającej z błędnej interpretacji i posiadania słabej wiedzy, chcę ci pokazać jak bardzo jesteś w błędzie, no ale zrozumienie tego wykracza poza twoje możliwości intelektualne. Spróbuję ci to wytłumaczyć tak żeby zatrybiło: ty nie rozumieć, ty nie naciskać na guziki
0
@Sheva77 nie pasują, bo nie miałeś na celu dyskusję, tylko obrażanie autora mimo że nic z tego nie zrozumiałeś, więc tak, nie pasuje mi bezmyślna krytyka
0
@Sheva77 straciłeś czas na pozostałe komentarze, więc dopuszczam taką możliwość :D