DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
8
No wspaniałe info dzisiaj widzę, wszystko co najgorsze to się pojawia. Nie dość że u Fatiego coś drgnęło, to jeszcze chcą na siłę tego dzbana ignorując Amrabata, może pójdźmy dalej i sprzedajmy np. Pedriego, i w jego miejsce dać Roberto, jak już niszczyć to z przytupem! Oby to się nie potwierdziło...
1
Do przewidzenia, też myślę że tak to się skończy, czyli Balde-Alonso, ech ta Barcelona...
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 Ter Stegena bym nie sprzedawał bo jest w świetnej formie i powinien też zostać kapitanem.
Zgadzam się ze sprzedażą Alonso jak najbardziej, zarówno na boku jak i na środku będzie zbędny, jedyny scenariusz, w którym by został to pożegnanie Alby i porażka w sprowadzeniu kogoś w zamian. Osobiście uważam że Alba to bardzo dobry zmiennik, jednak jest to rozwiązanie krótkoterminowe, więc z racji końca kontraktu Grimaldo, to nim powinna się zająć Barca, ale jestem w tym temacie pesymistą i pewnie zostanie nam Balde-Alonso.
Środek zależy od tego czy sprowadzimy kogoś na prawą obronę, jeśli tak, to pojawia się kolejna zależność, bo nie wiemy czy Garcia przekonał sztab do roli defensywnego pomocnika, jeśli nie przekonał i prawy obrońca zostanie sprowadzony to Garcia powinien zostać sprzedany, bo wtedy na jedną pozycję mamy Araujo -Kounde-Garcia i oczywistym jest że Eric sobie w takim układzie nie pogra, do tego jeszcze jest Riad, którego już powinniśmy wprowadzać.
Ja też wolę Ndickę, ale Martinez pewnie już jest przyklepany, w obu przypadkach Alonso idzie na sprzedaż.
Na prawej stronie mamy lipę i trzeba będzie się szarpnąć, uważam że Pavard to bardzo nieopłacalne rozwiązanie, ja myślę że Arnau Martinez to bardzo dobra opcja, ale Xavi preferuje kogoś defensywnego, podobno wymarzony jest Foyth, ale to też droga opcja, niestety tu nie będzie tanio...Roberto to nie ma już tu racji bytu, a z Kounde to boję się że go tam zmarnujemy.
Z defensywnym pomocnikiem to też ciężki temat, ale myślę że mamy dużo więcej ciekawych opcji, moim zdaniem Garcia to bardzo średnie rozwiązanie, mnie nie przekonał, ale to zaledwie jeden mecz. Myślę że Gonzalez powinien zostać jako zmiennik, dla mnie najlepiej postawić na Amrabata, ale skąd na to pieniądze...
De Jonga nie powinniśmy ruszać, chłop wreszcie odpalił i będzie mega. Moim zdaniem Gundogan to idealne rozwiązanie na teraz, kiedy mamy młodych zdolnych, którzy jeszcze potrzebują czasu żeby grać na miarę pierwszego składu, do tego czasu Gundogan wystarczy,
Kessie - out, Torre - wypożyczenie, zgadzam się.
Kamada to moim zdaniem świetna opcja w razie niepowodzenia w sprowadzeniu Messiego, gdyby nie ta kwestia, to Kamada byłby dla mnie wręcz pewniakiem do sprowadzenia. O Tielemansie możemy zapomnieć, on nie będzie się bawił w grosze, które oferujemy, pójdzie tam gdzie lepiej zapłacą, poza tym rola zmiennika pewnie go nie kręci, a takim by był przy De Jongu.
Lewy skrzydłowy to dla mnie powinien być Fati i Abde na zmiennika, Torres na tej stronie to gorzej niż tragedia, jeśli mamy go zostawić w klubie to nigdy więcej po tej stronie boiska. Zaha powinien być sprowadzony tylko w przypadku sprzedaży Fatiego, w przeciwnym razie nie ma co powiększać puli zawodników na tej stronie, gdy powinniśmy skupić się na grze z czterema pomocnikami i sprowadzeniu porządnych zmienników dla Pedriego i Gaviego (Gundogan, Messi, Kamada - być może nawet jeden z nich wystarczy).
W środku znakomicie by było sprowadzić Roque, ale to marzenia ściętej głowy, jednak mamy alternatywy w postaci Aubameyanga i Firmino, wiem, klub emeryta, ale Thuram mnie nie przekonuje, myślę jednak że na kogo by nie padło, byłoby całkiem nieźle, a w przypadku Roque wręcz zarąbiście.
Po prawej mamy Dembele, Raphinhę i Torresa i sam nie wiem, jak dla mnie Raphinha nadal jest na sprzedaż, bronią go liczby, ale Griezmanna też broniły, z drugiej jednak strony, przy sprowadzeniu Messiego przydałaby się jego praca w obronie, jednak Dembele też pokazywał że potrafi bronić, więc gdyby go do tego przygotować w presezonie, to mogłoby zajarzyć. Torres gra padakę wszędzie, ale na tej stronie wygląda najlepiej, być może jest szansa że przy regularniej grze po prawej by się rozbujał. Moim zdaniem Dembele jest świetnym skrzydłowym i mimo ryzyka kontuzji powinniśmy go zostawić, natomiast Raphinha i Torres to zawodnicy z którymi powinniśmy się rozstać, kogo na zmiennika? Myślę że Abde, na lewej to Fati i tak byłby zmiennikiem, więc Abde może być alternatywą na obu skrzydłach.
Generalnie wygląda to na dość dużą przebudowę przy zachowaniu fundamentów, wątpię żeby Xavi widział to tak jak my. W mojej, wymarzonej wersji są trzy duże wydatki: Arnau Martinez/Foyth, Amrabat i Roque, przy jednoczesnym sprowadzeniu darmoszek w postaci Grimaldo, Ndicka/Martinez, Gundogan, Messi/Kamada i ewentualnie Zaha przy odejściu Fatiego, poza tym powrót z wypożyczenia Gonzaleza i Abde.
Brzmi potencjalnie drogo, ale mamy kogo sprzedać/rozwiązać kontrakt: Umtiti, Lenglet, Garcia, Alonso, Alba, Kessie, Roberto, Collado, Trincao, Raphinha, Torres i potencjalnie Fati, no i Busquetsa już nie ma.
8
Tu jest potrzebne zielone światło w kwestii odejścia, nie mówiąc już o kolejnej kontuzji za rogiem.
4
Króciutko, teraz musimy dbać o każdy nawet najdrobniejszy wysryw.
0
Hahah już widzę jak Barca wygrywa tę rywalizację "best i can do is 20 eureos". Placek dziennikarski pod negocjacje.
0
@Xavifcb6 rozwiązanie kontraktu? A jaką w tej kwestii widzisz różnicę, skoro obaj mają rok kontraktu? Pensja to jest właściwie jedyny problem, ale ja napisałem to pod względem sportowym, gdzie Alba miażdży Alonso. Marcos będzie nam już zbędny jeśli sprowadzimy tego nieszczęsnego Martineza, lub jeśli ktoś wreszcie tam zacznie mysleć, Ndicke. Moim zdaniem aby wzmocnić, lub zachować siłę lewej obrony, powinniśmy negocjować z Albą i go zostawić, lub pozbyć się go i sprowadzić Grimaldo, lub Guereirro. W obu scenariuszach Alonso jest do odpalenia, jedyna opcja żeby został to odejście Alby i żadnej alternatywy i pewnie się tak skończy, bo to Barcelona...
14
Niesamowity piłkarz, prawdziwy unikat wymykający się wszelkim normom na swojej pozycji. Jak jego najwybitniejsi koledzy to przede wszystkim niesamowity umysł, był bardzo ważnym elementem układanki, która dominowała rywali do poziomu absurdu. Precyzja podań, wizja, technika, niezwykły luz w prowadzeniu piłki, znakomite ustawianie się, które niwelowało jego braki motoryczne niemal do zera.
Co prawda można to podpiąć trochę pod fanaberię Guardioli (kwestia opinii, moim zdaniem nie), ale fakt, że zdołał wygryźć w tak młodym wieku TEGO Yayę Toure to wielki wyznacznik jego jakości.
Z biegiem lat i błędnie dobieranej kadry (w reprezentacji swego czasu to był zupełnie inny zawodnik niż w klubie), pojawiły się gorsze czasy, ale żaden z trenerów, nawet "szary" Valverde nie wyobrażali sobie składu bez niego. Mimo to Busquets, grający wszystko od deski do deski, nie schodził poniżej pewnego poziomu i nadal raczył nas ciasteczkami, tylko coraz rzadziej.
Z perspektywy czasu myślę że rozstanie przyszłoby wcześniej, ale Barcelona z uśmiechem na swojej głupiej gębie zaczęła sama siebie niszczyć, więc zastąpienie Busquetsa, które było niezwykle ciężkie, stawało się wręcz niewykonalne.
Dzięki Sergio Busquets, należysz do panteonu prawdziwych geniuszy, którzy tworzyli niesamowitą drużynę magii i cudów na kiju.
Na koniec dwa cytaty, które moim zdaniem najlepiej opisują Busquetsa :
Del Bosque: – Oglądając mecz, nie zwrócisz uwagi na Busquetsa. Ale jeśli przyjrzysz tylko jemu, zrozumiesz, dlaczego miał taki przebieg
Riquelme: – Sergio zepsuł futbol. Przez niego, każdy defensywny pomocnik musi umieć i bronić, i atakować, i rozgrywać. A umie to tylko Busquets
1
Gra toczy się tu przede wszystkim o zaległe zobowiązania Barcelony wobec Alby, to wielka kasa, która bądź co bądź mu się należy. Dodatkowo Alba nie jest chętny do przeprowadzki ze względów prywatnych. Sportowo jestem całkowicie za pozostaniem Alby jako zmiennika Balde, przy jednoczesnym pozbyciu się Alonso...właściwie pozbycie się go pasuje do każdego scenariusza. Jednak gdyby odeszli obaj, to mamy opcje na rynku jak Grimaldo. Dla Barcy to kluczowy temat, bo bez tego ciężko im będzie ruszyć z transferami i rejestracją Araujo i Gaviego.
0
Hahahahaha no kabaret, już widzę jak Alemany będzie dyrektorem na dwa kluby. W gorącym okresie bez dyrektora sportowego, tylko w Barcelonie XD
Pokazujemy niekompetencję w nieskończoność, ale to byłby już szczyt :D
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 Gundogan to świetna opcja, bo my mamy ludzi na przyszłość i nie są oni teraz w stanie dać wymaganego poziomu, potrzebujemy kogoś kto wzmocni realnie skład już teraz i odciąży Gaviego i Pedriego, ale nie będzie ich jednocześnie blokować. Mam nadzieję że to Dembele zostanie, a tamci dwaj odejdą, oby za dobry hajs, ale wiadomo jak to w Barcelonie się załatwia...
Kupowanie lewoskrzydłowego przy pozostaniu Fatiego to według mnie błąd, bo nasza taktyka powinna skupić się na czterech pomocnikach, a to powoduje że to Fati grałby z doskoku, przy środku pola z dobrymi zmiennikami dwóch lewoskrzydłowych sobie nie pogra i moim zdaniem Fati i Abde grający po obu stronach wystarczą.
Tak, powinniśmy temat sprzedaży ogarnąć jak najszybciej, ale kupować też musimy od razu bo nikt na nas czekać nie będzie. Zanim uporamy się ze sprzedażami to tych bez kontraktu, prócz złomu, już nie będzie.
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 Opcje zdecydowanie są, tylko musimy to tak ogarnąć żeby mieć miejsce na ich pensje, czyli musimy też się zacząć pozbywać, a jest kogo: Lenglet, Umtiti, Alonso, Kessie, Roberto, Torres, Raphinha i Trincao, to bardzo poważna grupka, która dla mnie jest balastem, a dojść do nich mogą jeszcze Garcia, Alba, Busquets i Fati.
Wyobraź sobie że w zamian bierzemy Ndickę, Grimaldo (tak jak obaj pisaliśmy, przy odejściu Alonso i Alby), Gundogana, Kamadę/Messiego, do tego wraca Gonzalez i Abde, co przy pozostaniu Fatiego i Dembele (według mnie powinni zostać) wystarczy, może ewentualnie Zaha, on obowiązkowo przy odejściu Fatiego.
Na dodatek mamy na horyzoncie cały czas Aubameyanga, lub Firmino, choć nie ukrywam że moim marzeniem byliby Amrabat (szczególnie przy odejściu Busquetsa), Arnau Martinez (choć przy naszej taktyce lepszy byłby Foyth) i Roque, ale to byłby potężny wydatek, który nie jest w naszym zasięgu.
0
Szkoda że wzięliśmy Martineza zamiast Ndicki, albo jeśli Alba musi odejść, to niech odejdzie też Alonso i bierzemy Grimaldo. Gundogan i Kamada to takie łakome kąski nooo, ale tu też zależy kogo się pozbędziemy i czy przyjdzie Messi.
4
Ech no cóż, powrót Messiego to moje marzenie, chcę aby ta historia zamknęła się piękną klamrą. Jednak jeśli potwierdzi się to co tu czytamy, to sportowo niekoniecznie musi być tragedia, według mnie miejsce Messiego na boisku to ofensywny pomocnik, jeśli jednak nie przyjdzie to klub powinien się skupić na Gundoganie i Kamadzie (choć tutaj zupełna cisza ze strony Barcy), rezygnując tym samym z Kessiego i Roberto, oraz wypożyczając Torre (ewentualnie go zostawić jeśli Kamada nie wypali, ale wszyscy wiemy jak Xavi wierzy w Torre... ).
Odejście Busquetsa powinno oznaczać walkę z całych sił o Amrabata, ale przecież wraca też z wypożyczenia Gonzalez, w którego Xavi również nie wierzy, ale z braku opcji będzie do tego zmuszony i to może wyjść nam na dobre.
Najgorzej jest z Albą, bo to naprawdę dobry zmiennik Balde, ale tu również mamy okazje rynkowe, które można rozważyć, no i Alba to duże obciążenie finansowe.
Podsumowując to nie byłby koniec świata, a być może nawet okazja do czegoś wielkiego i odważnego.
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 Może być, ktokolwiek, byle nie Roberto
0
Ten Foyth wraca jak bumerang, ale ani on dupy nie urywa, ani nawet nie jest lepszy od Kounde, który nie gra na swojej pozycji. Poza tym uważam że Gonzalez zasługuje na szansę, jeśli pozbędziemy się Kessiego (co powinniśmy uczynić) i nie uda się sprowadzić Amrabata, to Nico byłby zmiennikiem zarówno Busquetsa (myślę że zostanie), jak i De Jonga. Szkoda że z jakiegoś powodu Martinez jest postrzegany za zbyt słabego zawodnika, tym bardziej że byłby on pewnie zmiennikiem Kounde, przynajmniej na początku.
0
@sebsbastiams.fcb.fan92 kogokolwiek, poza tym mamy niby tego Araujo
0
A ten Mendes ciągle mendzi o tym Nevesie, się chłop uparł :D Oczywiście że to zły deal, Fati nie gra dobrze, to jest fakt, ale zauważyłem też, że robi postępy, w żółwim tempie, ale poprawa jest, w ostatnim meczu jego aktywność i udział w grze były już wyraźnie lepsze, brakowało nadal wyczucia i precyzji.
Amrabat to świetna opcja i biorąc pod uwagę że musimy wzmocnić środek pola to powinniśmy się o niego starać, przy sprowadzeniu Marokańczyka możemy bez żadnego żalu sprzedać Kessiego, jeśli przyjdzie i Gundogan to pozbycie się Roberto powinno być wręcz naszym obowiązkiem (wolę kogoś z rezerw niż Sergiego na prawej obronie).
Jako że taktyka z czterema pomocnikami zdecydowanie najbardziej nam służy to nie kupowałbym żadnego lewego skrzydłowego, chyba że odejdzie Fati, wtedy taki Zaha, lub Abde nam wystarczą.
3
Christensen to symbol naszej zdecydowanie najlepszej formacji w tym sezonie, pozbywać się Go byłaby skrajną głupotą.
2
Brozovic to świetny zawodnik, do tego powinien do nas pasować, ale to zbyt krótkoterminowe rozwiązanie i do tego drogie, według mnie kompletny bezsens. Myślę że Amrabat wydaje się bardziej optymalną opcją, no i wątpię żeby to były jedyne okazje na rynku.
1
Musimy pamiętać że naszą największą siłą jest teraz środek pola, to oni dominują mecze i, tak jak wczoraj, dostarczają wiele ciasteczek w pole karne, więc ograniczenie skrzydłowych wcale nas nie zaboli, tym bardziej że Raphinha nie ma profilu zawodnika którego potrzebujemy.
Moim zdaniem taka sprzedaż byłaby wymarzonym scenariuszem, sprawdźmy Abde, jak się nie okaże się za słaby, to szukajmy dalej. Pieniądze są nam potrzebne na zmienników Gaviego, Pedriego, De Jonga (jeśli odejdzie Kessie), Lewandowskiego i prawego obrońcę.
0
@JarekS O tak, w zupełności się zgadzam, strategią Laporty wydaje się marketing, narobienie szumu, trochę też zaprzeczenie rzeczywistości, narobienie nadziei i zasianie ciekawości, potem myśli jak te oczekiwania spełnić :D Przed sezonem poszedł vabank, ale to byłby cud gdyby Barca nawiązała tak szybko równą walkę z europejskimi potęgami i szczerze mówiąc to było nawet blisko, ale jednak okazało się że nadal jesteśmy piętro niżej od czołówki. Wielka szkoda, bo myślę że mieliśmy wielką szansę na równomierny i stabilny rozwój bez tak wielkiej presji, jaka została wytworzona tymi głośnymi transferami i propagandą Laporty. Zyskaliśmy bardzo konkretne środki pod zastaw i myślę że niezbyt dobrze je wykorzystaliśmy.
Też odnoszę wrażenie że w relacjach sztab-dyrekcja-zarząd były tarcia ego i nie zawsze myślano o dobru i rozwoju drużyny, ten pęd za wynikiem jak najbardziej istnieje, stąd Barca stara się o Messiego, Gundogana i Inigo Martineza, to zawodnicy na już, mają dać natychmiastowy efekt, myślę że w swojej megalomanii Laporta celuje nawet w wygranie LM, bo przecież cała trójka prawdopodobnie będzie sportowo dobra na nie więcej niż jeden sezon.
Paradoksalnie więc odejście Alemaniego może być bardzo dobre, niestety jednak nie tylko on musiał smyrać swoje ego.
20
Mega mecz, świetnie się to oglądało, W drugiej połowie Real był bezradny nawet jeszcze przed odcięciem prądu Carvahala. Sociedad zrobiło swoje i byli w tym bardzo pewni.
Jak ja szanuję Davida Silvę, porównania z Iniestą są jak najbardziej trafne, chłop tworzy magię na boisku.
1
Czy jest to fatalna informacja to się dopiero okaże kiedy dojdzie do zmiany, ale moje pierwsze wrażenie było takie że klub się sypie. Jednak myślę że nie ma co wieścić czarnych scenariuszy, Alemany bez wątpienia dokonywał cudów, ale nie do końca jestem przekonany czy niektóre cuda były potrzebne.
W tą bzdurę z Azpilicuetą to nie wierzę, bo na ten moment to byłby podobny transfer do Marcosa Alonso, a myślę że z takiej desperacji już wyszliśmy, ale konflikt z zarządem zawsze jest możliwy, w końcu to Laporta.
Alemany prócz lepszej kasy wybrał spokój, ile można się szarpać o transfery, wyginać żeby spełnić FFP, no i na horyzoncie nadal majaczy afera Negreiry, o której może wiedzieć znacznie więcej niż my i to może być dla niego okazja wypisać się zanim szambo znów wybije, tym razem byłby to prawdziwy superwulkan szamba.
Myślę że mamy pełne prawo czuć się nieswojo z tą informacją, wydźwięk raczej negatywny, pozostaje czekać.
0
Co za druga połowa, cała masa zmarnowanych okazji, to co pokazał Fati...ewidentnie coś złego siedzi w jego głowie, umie znaleźć pozycje do strzału, dostrzega też dobrze ustawionych kolegów, ale decyzyjność i precyzja to jest dramat, ta ostatnia akcja to klasyczny Fati sprzed kontuzji, jednak jego skuteczność leży zupełnie. To jak zabrał piłkę Pedriemu, to nie pierwszy raz kiedy tak wchodzi w paradę koledze, brakuje mu wyczucia akcji.
W kreacji błyszczeliśmy, jednak w finiszu nadal bardzo kiepsko, na szczęście w końcu coś wpadło i to po dość nietypowej akcji, kto by pomyślał, że Lewandowski tak zagra, a De Jong świetnie wymyśli to zgranie do Alby, który miał sporo szczęścia że to wpadło.
Kolejne 1:0 niech w końcu przyklepią tego majstra.
0
@KibicBarcy84 Ale przecież ten sam artykuł właśnie zaprzecza twojej tezie, obaj przyszli za darmo, jeden okazał się kozakiem i jest nie do ruszenia, drugi miał potencjał na drugiego Keitę, ale bardzo średnio mu to idzie, więc nie dziwię się że Barca w swojej sytuacji sprzeda go bez większego żalu.
8
Chad Christensen
1
No no, pozytywne zaskoczenie, nikt nie może nawet powiedzieć że kartka ustawiła mecz, bardzo ważne jest abyśmy zadbali o dobrych zmienników w przyszłym sezonie, ustawienie z czterema pomocnikami też nam służy dużo lepiej niż to klasyczne. Lewandowski jak zwykle sporo zepsuł, ale jego aktywność i kilka dobrych zagrań to zrównoważyły, zaskakująco łatwo tworzyliśmy okazje, Betis był dość nieuważny w obronie, ale co najważniejsze to wreszcie było bardzo dużo ruchu bez piłki, a ci którzy ją posiadali często dostrzegali kolegów. Wrócił Christensen, De Jong i Pedri wyglądali o niebo lepiej niż w ostatnim meczu i już wszystko się spieło. Nie ma oczywiście co piać z zachwytu, ale zmyło to gorzki smak to Rayo.
2
@bulo Ta kreatywność jest w tej drużynie, ale nie na tą chwilę, Gavi przestał grać kreatywnie na rzecz agresywności i zaangażowania, De Jong i Pedri jeszcze się nie odnajdują po kontuzjach, ale ta trójka to potrafi, problem polega na braku zmienników, jedynym który w jakikolwiek sposób nawiązuje do ich gry to Torre, ale on jest zupełnie odpuszczony na ten sezon, ta kumulacja spowodowała zupełną katastrofę w środku pola w tym meczu. O mieliźnie w ataku wiemy już od jakiegoś czasu, Raphinha i Torres to zupełnie inni zawodnicy niż chce Xavi, odkąd nie ma Dembele, a Fati został totalnie zgruzowany kontuzjami, to nie mamy tam nikogo, kto mógłby przeprowadzić więcej niż jeden skuteczny drybling na 3 mecze i umiał grać szeroko. Na dodatek chemia między zawodnikami nadal jest stanowczo za mała, prawie nie ma automatyzmów, nikt nie dostrzega ruchu bez piłki, zagrania bywają dramatycznie niedokładne, biorąc pod uwagę, że rotacja jest raczej niewielka, to tak niski poziom boiskowego zrozumienia jest co najmniej zastanawiający.
0
@brd42 Aha ok, tego nie zarejestrowałem.