DJ6
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Łódź
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@Sheva77 Facet, z tego co napisałeś to wyraźnie widać że albo czytałeś po łebkach, albo czytanie ze zrozumieniem leży i zdycha.
2
Jestem wielkim zwolennikiem powrotu Messiego, ale dokładnie to samo mnie martwi, świetne wyniki naszej obrony nie wynikają tylko z naszej linii obronnej, ta praca zaczyna się dużo wcześniej, pressing , momentami morderczy, który nawet jeśli nie skończy się odzyskaniem piłki, to zazwyczaj kompletnie destabilizuje akcję rywali. Czy Messi jest gotów w nim uczestniczyć? Tak, ale nie przez cały sezon i to też teoretycznie da się łatwo rozwiązać poprzez rotacje (tym bardziej jeśli przyjdzie też Gundogan), ale właśnie...to jest Messi, nim się nie rotuje...a może jednak?
Bardzo trudno mi sobie wyobrazić żeby Xavi sadzał go na ławce, tym bardziej że to dobrzy kumple. Jednak nie uważam tego za niemożliwe, myślę że uparte stawianie na Busquetsa nie wynika tylko z bezgranicznego zapatrzenia się Xaviego w Sergio, ale za brak alternatyw, Nico nie rokował na ten sezon w ogóle, Kessie się do tego nie nadaje, De Jong za to jak najbardziej, ale moim zdaniem Xavi doskonale widzi co Frenkie daje grając na swojej aktualnej pozycji, cofając go byłoby ogromnym marnotrawstwem. Myślę że nie sprowadzono nikogo w zamian, bo były bardziej palące pozycje do uzupełnienia i przez długi Barcy wobec Busquetsa. W przypadku Messiego alternatywy będą i być może pojawi się ich jeszcze więcej, więc możliwość rotacji jest jak najbardziej obecna, a sezony są coraz bardziej zagęszczone, pytanie tylko czy starczy odwagi i rozsądku.
Co do rozwoju sportowego to tu się nie obawiam absolutnie o chłopaków, posiadanie takiego kocura z takim doświadczeniem i bez odbitej palmy może być tylko wartością dodatnią dla pozostałych, tym bardziej że w jego głowie pracuje superkomputer o powierzchni Szwajcarii :D
0
Ja uważam, że skoro system z czterema pomocnikami się sprawdza i są oni bramkostrzelni to można zacząć się spokojnie pozbywać napastników, a w zamian dołożyć w środku pola więcej jakości, sami widzimy że taki Luuk De Jong gdy ma wystarczająco dużo okazji to strzela, więc niekoniecznie musimy szukać jakiś wybitnych high endowych napastników.
Moim zdaniem z czystym sumieniem możemy się pozbyć Raphinhi i Torresa, Brazylijczyk nie ma papierów do gry na tym poziomie, powinniśmy go sprzedać póki jeszcze możemy odzyskać część pieniędzy.
Z Torresa na pewno tych pieniędzy nie odzyskamy, osobiście byłem zwolennikiem tego transferu, ale przecież w klubie są osoby które znają się ode mnie nieskończenie lepiej i mają szereg raportów na jego temat, czemu doszło do tego transferu za taką sumę? Nie mam pojęcia...
Zostawić Fatiego, bo u niego jeszcze coś tam widać, bardzo niewiele, ale myślę że jeszcze jakaś szansa jest, przedłużyć z Dembele (no chyba że ta kontuzja przedłuży się do końca sezonu), brać Aubameyanga i/lub Roque (jako inwestycja na przyszłość, może uda się go wypożyczyć z obowiązkiem wykupu), do tego wraca Ezzalzouli jako rezerwowy wiatrak na oba skrzydła i tyle. Jeśli przyszedłby Messi i Gundogan, to byłoby marzenie i zapewniłoby to nam wymaganą kreatywność i gole, oczywiście to by wymagało sprzedaży kogoś ze środka i nie tylko, Kessie to łakomy kąsek dla Serie A, ja widzę go jako zmiennika De Jonga, ale możemy się obyć bez niego jeśli hajs się zgodzi, w końcu wróci Nico Gonzalez, więc nie trzeba wpadać w panikę i się przemęczyć, chociaż na tą chwilę jest między nimi wyraźna różnica poziomów, do tego obniżony kontrakt dla Busquetsa, który radzi sobie jeśli reszta spełnia swoje zadania.
3
Widać ile znaczy dla nas De Jong, ten środek pola równie dobrze mógłby zostać w szatni, tragedia to łagodne określenie. Bramka do szatni ustawiła mecz, gdybyśmy wykorzystali jedną z szans z początku meczu mogłoby to wyglądać inaczej, ale nie ma żadnego usprawiedliwienia na klekoczące ze strachu kolana większości zawodników i kryminalna niechlujność i nieuwaga. W drugiej połowie panował u nas bałagan, którego nie dało się ogarnąć do samego końca meczu, brak alternatywy dla BEZNADZIEJNIE dryblującego Raphinhi dopełnia obraz tej nędzy. Niech jeszcze raz się ojciec Fatiego poskarży, to sam go zawiozę do tej Sevilli w bagażniku. Torres nie ma tu racji bytu nawet jako zmiennik, Abde mając powietrze między uszami daje 100 razy więcej. O Lewandowskim nie ma nawet co napisać, bo jego w tym meczu nie było. Zasłużone baty i nasranie nam na wycieraczkę, tak się nie gra o awans do jakiegokolwiek finału, jeśli teraz jakimś cudem przerypią ligę, to zalecam usiąść na ławce spartaka z rybusem.
1
*Insert sad Clint Barton meme* Don't do that, dont give me hope...
3
Normalka po reprezentacji, Pedri i Dembele na bank się nie wykurują w najbliższym czasie, a my wylądujemy z Roberto na prawej obronie. Z resztą to dopiero początek, worek z kontuzjami dopiero się otwiera.
0
@S_E_B_A Niebo jest niebieskie, a woda jest mokra, cały twój wywód jest kompletnie zbędny, nieważne czy wrócił ze spalonego, czy nie, był spalony, ja piszę o jego skali, która była bardzo minimalna i tylko VAR mógł ją wyłapać.
0
@S_E_B_A co? XD Można na polski?
0
@S_E_B_A a co to ma do rzeczy? Liczy się chwila podania.
51
Oj Jurek, Jurek, ja rozumiem że kupon nie wszedł i że wspominasz ławkę Realu z łezką w oku, ale takie wysrywy to aż nie przystoi starszemu panu ;)
3
Uff, mecz pełen emocji i zwrotów akcji, zauważyłem że próbowaliśmy grać jak za dawnych czasów w ataku, czyli oddający piłkę idzie za nią, a adresat tyłem do bramki natychmiast ją mu oddaje, oby tak częściej, bo to nadal diabelnie skuteczne, tyle że trudne w wykonaniu. Przez długi czas mieliśmy totalną kontrolę, świetny pressing, dzięki któremu odzyskiwaliśmy piłkę pod polem karnym Curtois (który znów bronił absurdalnie dobrze), ale tragicznie to marnowaliśmy.
Do 70 minuty znakomita postawa środka pola, nie zostawiali miejsca Realowi na nic, niestety to kosztowało nas ogromny wysiłek, co było widoczne później na przykładzie De Jonga i Gaviego. Zmiany Ancelottiego dały nam się mocno we znaki, co skończyło się bramką z milimetrowego spalonego. Lewandowski wreszcie zagrał lepiej, zabrakło niewiele do bramki, ale to podanie piętą do Balde było wisienką na torcie. Świetne zawody Roberto, mógł się zachować w paru sytuacjach lepiej, ale to zdecydowanie jeden z jego najlepszych meczy. Kessie znów z ważną bramką, znakomicie wchodzi z drugiej linii do sytuacji, kto by pomyślał że ci dwaj będą dzisiejszymi bohaterami.
Mam wrażenie że z Pedrim i Dembele ten mecz byłby już wyjaśniony w pierwszej połowie ;)
Mamy upragnione 12 punków przewagi, idę do łoża w bananem na ryju :D
0
Sprzedaż Christensena byłaby katastrofą pod względem sportowym i wskazywałaby desperację Barcy pod względem finansowym. Samo sprowadzenie Martineza miałoby sens jedynie przy sprzedaży Garcii, konkurencja na tej pozycji już jest bardzo duża, a kiedy uda się sprowadzić prawego obrońcę, to będzie jeszcze większa. Środek obrony jest cacy, mamy dużo większe dziury w innych formacjach.
0
Ale zajezdnia, z FIFA robi się niezły Januszex, z tą różnicą, że pracują dla nich milionerzy :D
0
@trolownik VAR wkroczył ponieważ ta ręka spowodowała przejęcie piłki przez Athletic, który piłki już nie oddał aż do strzelenia bramki, gdyby Barcelona w międzyczasie odzyskała posiadanie choćby na ułamek sekundy, to bramka byłaby uznana, tak się nie stało, więc ręka była uznana za główny powód akcji bramkowej.
0
Uff, ale fart z tym anulowanym golem, znowu będzie biadolenie że kupione, ale ręka przecież była, no ludzie... Mecz standardowy ostatnio, 1 bramka i modlenie się żeby nie wyrównali. Balde dobrze w ofensywie, w obronie różnie. Torres znów zniknął, za to Raphinha, który dużo lepiej gra bez piłki niż z nią, niewidoczny, niewiele wnoszący, czasem dobrze wyszedł do podania, ale generalnie słabo w ataku i wtem, coś mu się na sekundę przestawi i strzela. Generalnie mecz o punkty, nie o bramki, na tak trudnym terenie i z tak słabym atakiem to dobry wynik. Swoją drogą zawsze nas w Bilbao nie lubili, ale teraz to już jest czysta pogarda...
0
@rafa324 No dokładnie. Ja bym sobie życzył żeby po całej tej aferze, sprawdzono też inne kluby i mecze, bo tak jak mówisz, poziom sędziowania w Hiszpanii to dno i teraz być może wyjdzie dlaczego. Wszyscy zaskoczeni że Casemiro w Premier League zaczął czerwo zbierać, ale przecież on gra tak samo, więc co się zmieniło? No liga.
0
@rafa324 Tak, przypominają mi się niedawne słowa Tebasa odnośnie ukarania Osacuny, że te zachowania sędziów nie są oczywiste, bo to zbyt podejrzane, tylko subtelne. Moja pamięć jest dobra, ale nie doskonała, dlatego też dopuszczam taką możliwość...to naprawdę depresyjne.
Co do Laporty, to wywinie się, ale wszyscy będą wiedzieć że w tym uczestniczył, przy dobrych wiatrach nie będzie miał łatwego życia.
3
@rafa324 Niestety zgadzam się z tobą, piszę niestety, bo te 17 lat może zniszczyć wszystko na co pracowała Barcelona, potwierdzenie takiej korupcji to plama, której nie da się zmyć, Mnie tylko zastanawia jedno, czemu nie miało to odzwierciedlenia w wynikach i przebiegach spotkań? Czyżby byli aż tak niekompetentni że stali się ofiarami oszusta aż przez tyle lat? A może potem to już był tylko szantaż typu "płaćcie dalej bo gówno wybije"? Sam nie wiem co o tym myśleć, ale skoro Real nie próbuje nas bronić, to w kontekście sojuszu superligi to wygląda coraz gorzej.
0
@Mavcin1980 Możliwe że nowe otwarcie będzie narzucone z zewnątrz, jak nam prokuratura zawiesi działalność choćby na krótko, albo UEFA zdegraduje, to zacznie się exodus piłkarzy, zarząd zostanie wywieziony na taczkach, a sponsorzy uciekną.
0
@Chlebek23391 podkładający się Realowi Espanyol to już tradycja, wyjątki mnie nie przekonają że jest inaczej. Z nikim nie grają tak słabo jak z prześcieradłami
0
@Tomek54321 szczególnie twój własny powinien cię śmieszyć. Przed nami wystawiali? Masz na myśli te wszystkie wymęczone i często szczęśliwe 1:0, gdzie niejednokrotnie na koniec była obrona Częstochowy z naszej strony? No tak
11
Espanyol tradycyjnie wystawia pupkę Madrytowi, jak oni to lubią.
1
@Mavcin1980 to czyszczenie reputacji trwa już ponad rok i jest coraz gorzej.
1
@JarekS No tak, sam pisałeś to wcześniej :D
0
@kynio302 watpię, marka Barcy jest póki co za silna na to, wymieniłem tylko opcje.
2
@creativeopinion Niestety, ale konsekwencje o których piszesz byłyby możliwe gdyby to La liga nas skarżyła pod względem sportowym, jednak La Liga już tego nie może zrobić, bo z perspektywy ich uprawnień sprawa się przedawniła. Jesteśmy oskarżeni przez prokuraturę, a oni nie bawią się w odejmowanie punktów i degradację, tylko w grzywny, więzienia, zawieszenie działalności do 5 lat i zupełnej likwidacji, biorąc pod uwagę straty wizerunkowe rynek może nas zweryfikować w postaci ucieczki Spotify i gorszych warunków kredytów które już spłacamy.
2
@Ptasior Zarząd Bartomeu to katastrofa, ale to nie on to zaczął, ciekaw jestem co się dowiemy kiedy docisną Negreirę.
0
@JarekS i Gasparta, bo ustawa jest od 2010 roku i z tego co rozumiem nie działa wstecz chyba że w kwestii udowodnienia winy tych po 2010, a opłacanie skończyło się w 2018 więc obaj się wyślizgali.
3
To wygląda katastrofalnie i apokaliptycznie, ciekaw jestem postawy La ligi, na ile będzie chciała nas uwalić, a na ile chronić ligę przed utratą jednego z jej głównych atutów, z pewnością rozgłos i wyraźna złość kibiców i pozostałych klubów utrudnia im złagodzenie ewentualnego wyroku, jeśli się wszystko potwierdzi, to publiczność będzie się domagać głów na palu. Mnie jest zwyczajnie przykro i wstyd, uważam korupcję za totalne szmaciarstwo i boli mnie strasznie że to właśnie Barca będzie z tym kojarzona na wiele lat, jak widać ogromne straty wizerunkowe to tylko wierzchołek góry lodowej konsekwencji, nawet jeśli to była tylko chęć wyprowadzenia pieniędzy z klubu (co też tak średnio, 7mln w...22 lata? To nie dużo w skali takiego klubu i ludzi w to zaangażowanych), to podjęto ogromne ryzyko, które naraziło klub na wiele niebezpieczeństw i dosłownie nasranie na herb i kibiców. A tak się cieszyliśmy z Pedriego, Gaviego i Araujo...
4
Co za wstyd...Barca, z resztą bardzo słusznie, będzie biczowana za to regularnie, od teraz nawet nasze największe sukcesy będą podważane. Tyle prezydentów i zarządów po drodze, tyle fałszywych, chciwych i niekompetenych mord, każdy jeden powinien być wleczony po chodniku, wizerunkowo właśnie spadamy w przepaść. Musimy być obiektywni, gdyby to był Real, to nie zostawił bym na nich suchej nitki, wygląda to fatalnie.