0

@Image To w końcu rozmawiasz o ostatnich meczach (bo wspominałeś przecież Sevillę), czy o całym sezonie? Bo wtedy wypadałoby przypomnieć wyniki Barcy z tymi samymi zespołami. Czy tak będziesz wskazywał to, co w danej chwili Ci wygodne?

1

@Image Wybacz, ale porównujesz Granadę i Levante do Sevilli?

0

@LatajacyHolender
1. Nie, o pozostawieniu Evertonu w strefie spadkowej, kiedy go wywalano za fatalne prowadzenie zespołu przez cały pocżątek sezonu. O rozpieprzeniu od środka Walencji, gdzie do dziś piłkarze wspominają go bardzo źle. O kilku innych wywaleniach na pysk z uwagi na żenującą grę prowadzonych przez niego zespołów (za Wikipedią: "W grudniu 2001 został trenerem Ajaksu Amsterdam[10]. Jednak po słabych występach Ajaksu zarówno w lidze holenderskiej jak i Pucharze UEFA w lutym 2005 roku zrezygnował[10][11]. Od lata 2005 był trenerem portugalskiego zespołu SL Benfica[10]. W maju 2006 został trenerem PSV Eindhoven[12]. 2 listopada 2007 opuścił klub i podpisał kontrakt z Valencią[13]. 21 kwietnia 2008 został zwolniony z tej funkcji po przegranym 1:5 meczu z Athletikiem Bilbao[14]. Na początku sezonu 2009/2010 Koeman został trenerem AZ Alkmaar[15]. 5 grudnia 2009 zwolniony z funkcji po przegranym 1:2 meczu z SBV Vitesse[16]."). Widzisz, co chcesz widzieć.
2. Czyli wychodzi na to, że podobnie jest obecnie, nie graliby młodzi, gdyby byli dostępni "starzy". Wprowadzanie "starych" zawodników od razu po kontuzjach do pierwszego składu to potwierdza. Gdyby Koeman mógł ściągnąć tych, których chciał, graliby młodzi? Więc w związku z Twoją interpretacją zawartą w punkcie 7, na czym polega ten geniusz Koemana? Że zrobił, co zrobił, bo nie miał innego wyjścia?
3. Bzdury. Nie ma w tym ŻADNEJ logiki, jedynie chęć usprawiedliwienia baboli trenera. Ledwie wrócił po kontuzji i od razu pierwszy skład, efekt znany. To nie był pierwszy mecz Sergio, spisał się słabo w poprzednich i gdybyś naprawdę używał logiki, to doszedłbyś do wniosku, że w momencie, kiedy Real się potknął z Sevillą i jakieś szanse jeszcze są, nie wolno ryzykować. Porównanie do ZZ bardzo dobre, jednak chyba nie taką miałeś intencję. Obaj są uparci w brnięciu w bagno. I efekty podobne, biorąc pod uwagę grę i pozycję obu drużyn. Różnica jest taka, że ZZ pokonał Koemana dwa razy (jak zresztą każdy trener mocniejszej drużyny w tym sezonie). Racjonalizujesz złą decyzję, kiedy większość ekspertów nazywa to złą decyzją.
4. Uważam, że rozwaliłby MC. Guardiola rotuje praktycznie wszystkimi, zaś Koeman zrobiłby to, co u nas. 15 osób i koniec, a potem padają na pyski. On nie ma zmysłu taktycznego i tyle. Nie sprawdzimy tego nigdy, więc mam takie same szanse na rację, jak Ty. Kolejny raz pokazujesz jedynie pozytywy, zapominając o negatywach, tak jak wskazywanie miejsca Evertonu, który ostatecznie zostawił w strefie spadkowej po dramatycznie słabym początku sezonu. Z Walencją było podobnie, niby sukces, a zostawił zespół w rozsypce. Obawiam się, że u nas może być podobnie.
6. Kolejny raz bzdury. Poprzednik Flicka miał TYCH SAMYCH zawodników i grali żenująco słabo. Dlatego przecież wyleciał, prawda? Czemu kręcisz? Barcelona ma słabszą kadrę od REZERW Granady czy zespołu Levante? Co Ty wypisujesz w ogóle? To ma być ta Twoja logika?
7. Chodziło mi o Twoje podśmiechujki z młodych zawodników, gdzie kilku z nich jest uważanych za bardzo zdolnych (ten wyśmiewany przez Ciebie Orellana na przykład), a mimo to nie są sprawdzani. W odpowiedzi na pkt 2 już napisałem, co o tym myślę.

0

@LatajacyHolender A kto to był Iniesta, kto to był Xavi, Puyol, zanim Guardiola zrobił z nich zawodników? Dwaj pierwsi wcale nie grali na początku koncertowo, wręcz przeciwnie, a Puyola kibice wygwizdywali kiedyś, ale Ty pewnie tego nie pamiętasz Młody zawodnik popełnia błędy, ale 30-latek ograny w pierwszej drużynie powinien zachowywać się odrobinę inaczej. Twoje brnięcie w obronę wystawiania Sergiego Robeto zakrawa na głupotę, kiedy zawalił ostatnie mecze i przyczynił się do praktycznie odpadnięcia z walki o mistrzostwo. Zakładasz sobie klapki na oczy i nie widzisz niczego, z czym Koeman sobie nie radzi, a on po prostu jest mierny taktycznie i każdy mocniejszy trener go pokonuje. Jedynie z Sevillą mu się udało. Jedyny zarzut? Znowu udajesz, że tylko o to chodzi, bo łatwiej zdyskredytować krytyków. Bzdury piszesz, lista zarzutów jest o wiele dłuższa i wystarczy być uczciwym, a nie zapatrzonym w Holendra fanboyem. Napisałem poprzednio, dyskutuj z faktami, a nie swoimi wyobrażeniami. A te są takie, że z Roberto graliśmy w 10, nic nie dawał, a sporo zawalił. Trener zmian albo nie robi, albo robi takie, że z dwubramkowego prowadzenia robi się remis 3:3, albo w ogóle przegrana. Bronisz biedaka, że nie ma kim grać, że taka posucha. Flick wszedł do Bayernu i z tych samych zawodników, którzy grali kupę, zrobił mistrzowski team. Dyskredytowanie młodych zawodników jest żałosne, bo to z wychowankami osiągnęliśmy największe sukcesy, trzeba im tylko dać szansę, a nie ciągle kłócić się z sędziami, pomstować na VAR i udawać nieomylnego.
Polecam:



P.S.: Nie odniosłeś się w ogóle do "kariery" Koemana w poprzednich zespołach. Wszędzie mu kłody pod nogi rzucali? On zawsze był biedny, tylko cała reszta zła?
Nie odniosłeś się w ogóle do rozpaczliwego wystawienia Puiga, z którego kpisz. No to jak to jest? Twój idol już nie wiedział, co ma zrobić, więc z desperacji wrzucił tego Puiga na boisko, bo a nuż się uda. Co Ty na to?

0

@LatajacyHolender Jak się okazało, była to bardzo głupia decyzja. W poprzednich meczach widać było, że sobie nie radzi, a stawka była wysoka, więc Twoje pytanie o to, kiedy ma się Roberto odbudowywać, jest po prostu bez sensu. Ma się odbudowywać w meczach decydujących o mistrzostwie? Naprawdę? No to masz efekty. Podyskutuj z faktami i nie próbuj maskować złych decyzji tym, że gdzie indziej jest kijowo. Nie ma 9? Czemu nie próbujemy Manaja? Czemu nie gra Orellana? Są rokujący zawodnicy, ale Koeman jest uparty i nie umie czytać meczu. Usiłujesz racjonalizować sobie porażki, ale fakt, że kompromitujemy się regularnie z zespołami, którym choć trochę chce się grać, nie jest przypadkiem. Nie jest też przypadkiem "kariera" Holendra w poprzednich klubach i opinie, jakie mają o nim byli podopieczni. To nie są pojedyncze przypadki.
W ostatnim meczu włożył swoimi decyzjami kij w szprychy zespołowi. Nie jest to opinia jedynie moja, ale też ludzi, którzy znają się na piłce o niebo lepiej. Z bezradności i desperacji wpuścił nawet na boisko Puiga, którego wcześniej przez dwa miesiące ignorował. Jakbym widział Ernesto, który z tych samych powodów wprowadzał w Liverpoolu Malcoma, którego wcześniej traktował podobnie jak Koeman Riquiego. Bo może dokonają cudu.

0

@LatajacyHolender Kto w takim razie trenuje Lengleta? Kto wpuścił Roberto po popisie we wcześniejszych meczach? Czyją decyzją są takie zmiany i gra wybraną grupą piłkarzy aż do zajechania? Czy trener w ogóle za cokolwiek odpowiada w tym klubie? Bo wychodzi na to, że nie i nigdy nic nie jest jego winą.

0

@tom9001 Messi nie jest sam. Co robi reszta liderów? Bo przy zwycięstwach gęby im się nie zamykają i ich tzw. media społecznościowe pełne są pysznych wpisów. A jak dostaną w dupala, to cisza, nic się nie stało, łby w piasek. Biznesmen Pique może by się wypowiedział, czemu nie ma koncentracji? Wrażliwy Alba? Niemrawy Roberto? Może Koeman chociaż raz by przyznał, że coś zawalił, zamiast pieprzyć, że trudno coś wytłumaczyć?

1

Moment, czyli znacznie słabszy (w teorii) zespół, nie walczący dodatkowo o nic, umiał się spiąć, a wielka Barcelona, która miała jeszcze szansę na LL, podkuliła ogon i poddała się? To o co tu chodzi w tej drużynie? Trener ma coś do zdziałania, tzw. liderzy mogą cokolwiek zrobić? Czy kończy się jedynie na bibie u Messiego i nieudolnych wyjasnieniach Koemana "nie da się wytłumaczyć"? Naprawdę, ciężko pojąć i zaakceptować takie informacje.

0

@damiano996 I oni też dostaną bana! :)

0

Tak jest, widać wyraźnie, że Koeman musi zostać. Nawet do Puiga się przekonał nasz złoty trener :)

0

@Greenalley Dlatego napisał, że masz problem z czytaniem ze zrozumieniem. On się zgadza z Tobą co do Brajtka i pyta, czemu w takim razie Koeman nie próbuje kogoś innego, czyli Manaja? Sam stwierdziłeś, że nie ma 9, wiec proponuje Ci inną opcję.

Zresztą, co tu gadać, masz kunszt naszego trenera w dzisiejszym meczu z Levante. Obsrał się tak przy 3:3, że nawet tego Puiga wpuścił. I jak ten Puig gra? Gorzej niż Roberto? A to przez jego zmiany i upór ten wynik w dużej mierze. Litości.

0

@Greenalley Człowieku, odpisał Ci konkretnie na każdy Twój argument. Ty zaś, ponieważ nie umiałeś znaleźć sensownej kontry, to zacząłeś wycieczki osobiste: "uparciuch", "odpowiedź jest zwykle nieudolna". Nie odniosłeś się w ogóle do jego argumentów - bo i jak, skoro nie umiesz? - co więc Ci pozostało? Nieudolna próba podważenia interlokutora. Uznałeś wcześniej, że tak mądrze się wypowiadasz, że szokiem musiał być fakt, że ktoś ma odmienne zdanie, potrafi je uargumentować w sensowny sposób i zbił wszystkie Twoje twierdzenia, które uważałeś za "pewne". Co więcej, kiedy wytyka Ci brak logiki w Twojej wypowiedzi, zapada cisza. Najpierw twierdzisz, że przebudowa to 3 lata, a potem, że Orellanie ciężko będzie wejść do pierwszego zespołu i się odnaleźć. Dostajesz pytanie, skąd w takim razie przyszli Araujo, Oscar i Moriba i co? Zatkało, bo nawet się nie zastanowiłeś, że sam sobie przeczysz w tym co piszesz i wyciągasz jedynie te fakty, które są dla Ciebie wygodne. Pewien francuski arystokrata powiedział kiedyś, że nikt nie jest zadowolony ze swojej fortuny, za to każdy - ze swego rozumu. Warto się nad tym zastanowić.

1

@Dankhog Niby dlaczego? Skoro są dwie drużyny, które mają tę samą ilość punktów, to jak ocenić, która jest lepsza? Bo nastrzelała innym więcej, czy też może jaki mają bilans między sobą, w bezpośrednich meczach, czyli która była lepsza, kiedy grali ze sobą? Co jest bardziej sprawiedliwe?

0

@lukasik17 Przecież to dla niego nie ma znaczenia. Dopasuje po swoją spiskową teorię najwyżej.

0

@kkbarca Kurna, łatwo stać się Twoim wrogiem...

1

@leonek160 I jeszcze Luis zbanowany. Tragediom nie ma końca...

0

@Rewolucja123 Wypadałoby temu kibicowi dołożyć do zakupu okularów, wtedy może by zobaczył, ż jakim napisem na koszulkach biegali zawodnicy Realu :)

47

@Rewolucja123 Może rozwiń temat o tej przegranej futbolu? Oblewali się wczoraj ropą naftową, czy jednak grali w piłkę?

0

@gumaz "Neymar Junior, syn marnotrawny, czy pazerny najemnik? Oceń postać na podstawie plotek transferowych."

0

@tristan87 No nie. Najpierw prezydent (były) Barcelony to żart, a teraz już całe życie też. Przewróciło mu się w głowie! :)

0

@Batys Lech nie powinien mieć z nikim żadnych kos. On każdego podłącza do tlenu. A na Weszło powinni się bić w piersi, bo kpili ze zmiany Ojrzyńskiego na Gąsiora i z tego, że prezes chciał trenera ze szczęściem :) Jak się okazuje (na chwilę obecną), to prezes miał rację :)

0

@LuisSalvano No, już mistrz Setien zwykł tak mawiać :)

0

@Batys Ten mecz, to jak nasz z Granadą. Podobny poziom frajerstwa przegranych.

1

@LuisSalvano Koniecznie na czole, żeby wszyscy widzieli, że wierzyłeś do końca :).

2

"A teraz musimy wyciągnąć wnioski,
bo jesteśmy drużyną specjalnej troski."

1

@Kwasiak98 Jak go znam, to myślę, że niczego by nie zgłaszał przez miesiąc, a potem po prostu noga by mu odpadła.

0

@4Fabregas4 On się nigdy nie zamortyzuje, bo nie grał trzy sezony. Za to może się w każdej chwili połamać na kolejny. Zgodnie w artykułem sprzedaż za podaną kwotę ma jednak zapewnić - przynajmniej na papierze - amortyzację. Trzymanie go dalej przy opisywanym podejściu (o ile informację są prawdziwe), to ryzyko, że skończy się tak jak w obu poprzednich klubach, czyli buntem i strajkami.

0

@4Fabregas4 Nie, korzystniejsze będzie, jak odejdzie za darmo :)

4

@Image "Co jak co, ale on nie jest zbyt inteligentny i gada to co mu ślina na język przyniesie."
Nie przepadam za Pique, ale przeraża mnie jak mała jest wiedza kibica (chyba) o piłkarzu własnego (chyba) klubu... A weź sprawdź sobie, jakie ma IQ, ok?



Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?