0

@yoli Po prostu chyba mało kto w ogóle bierze w tym przypadku pod uwagę kwestię zysku lub straty, tylko wartością samą w sobie ma być to, że miał gdzie się ograć. Tylko czy bez tego typu układu nie miałby gdzie się ograć? Tego się już nie dowiemy.

0

@yoli Super, tylko co to za obniżka? To jest rozłożenie na 10 lat tego samego, co zarobiłby w pięć. Przy czym z tych 10 lat znaczną część spędzi poza boiskiem.

0

@The_Man No właśnie, czyli Bartomeu postawił, a Messi się przeliczył, bo nie poszło po jego myśli.

1

@Tatazolwinia O ile założyć, że 15 mln to grosze. ;)

0

@Striker Nie. Messi chciał być gdzieś indziej już od roku, tylko się przeliczył i musiał zostać.

0

@yoli Widocznie przegapiłem tak ogromną kwotę.

0

@Tibu Czyli jest spora szansa, że lepiej wyjdzie na tym ostatecznie Betis.

0

@Hasszz To poproszę o streszczenie tych „klarownych i jasnych” warunków ze źródeł oficjalnych. Albo przysnąłem, albo jedyne, co oficjalnie podała Barça, to sprowadzenie Emersona za 12 mln z Brazylii na pięć lat i że pozostanie na wypożyczeniu w Betisie do lata 2019. Chyba trochę już czasu minęło i dalej tam jest. Nigdzie nawet Barça nie ogłosiła, że zostanie tam do 2021.

Specjalnie szukałem jakichkolwiek innych oficjalnych informacji i znalazłem okrągłe zero o jakimś procencie od przyszłego transfery, zero o 9 mln dla Betisu, zero o 50% praw dla Betisu. To jest według Ciebie „klarowne i jasne”? Dopiero media zaczęły coś węszyć, a działacze Betisu mówili, że wygląda to inaczej niż podała Barça.

Przejrzystość do sześcianu.

1

@vangoor Nie wiem, co te wypowiedzi Laporty zmieniają, bo nigdzie tam nie mówi, że Messi przyniesie klubowi zysk grając tylko przez kilka lat z tych 10. Nie umiem sobie tego wyobrazić.

A za funkcje w zarządzie pensji nie ma wcale.

0

@Przemas8411 Kurski to przynajmniej wiadomo, dla kogo pracuje, a ci pismacy to jakiś odlot. ;)

0

@Melon10 A dla nich to już nie grał? No też, więc za coś zapłacili. Nie do końca rozumiem, czemu mieliby dostać aż połowę z ewentualnego przyszłego transferu. To jest ogromny procent.

0

@Tibu Dla mnie nadal jest niejasne, co wtedy, gdy Barcelona nie wykupi tych 50% praw do Emersona od Betisu, a Betis nie będzie już go chciał. Gdzie on wtedy będzie? Przejdzie do Barcelony, ale nadal bez zgody Betisu nie będzie mogła go nigdzie ewentualnie sprzedać? Na to wychodzi.

0

@prodigy Tam jest ewidentnie jakiś wałek, ale akurat pełnia praw nie wyklucza procentu dla poprzedniego klubu za kolejny transfer. Nie rozumiem tylko, jak Betis mógł wywalczyć tak ogromny procent, o ile to wszystko prawda.

1

@vangoor Faktycznie, chyba nie zrozumiałem. Masz na myśli to, że w dwa lata gry zarobi na 10 lat kontraktu, z czego połowę będzie już poza boiskiem? Jeśli tak, to niech mu w sumie dadzą 20 lat kontraktu, w pięć lat zarobi na to...

0

@Przemas8411 A to już zupełnie inna sprawa, po części bym to rozumiał. Ale rozwala mnie po prostu forma pisarstwa miejscowych „dziennikarzy”. ;)

5

@vangoor Za to, że będzie twarzą Barçy? Każdy wie, że jest twarzą Barçy i każdy będzie wiedział jeszcze przez lata. Cóż tu można jeszcze marketingowo wyciągnąć, gdy skończy grać?

0

Oho, kolejne doniesienia z czeluści mózgu Koemana. Czego to pismacy nie wymyślą...

18

@vangoor I ktoś taką furę pieniędzy płaciłby mu za coś takiego? Przecież to się w pale nie mieści.

Zapewne kolejny wymysł pismaków.

6

Oho, Matheus biadoli. :P

W sumie mógł już dostać te dwie minuty z Eibarem, żeby zaliczyć jakikolwiek występ ligowy w swojej przygodzie z Barçą, ale na co więcej liczył ten przybłęda?

0

@Krystian1588 No tak to jakoś bywa, że niektórym dość szybko coś przechodzi.

0

@yoli Spalone rzadko teraz są już większym problemem...

1

Ich niezachwiana wiara w siebie i swoją wszechwspaniałość chwyta wręcz za serce.

0

@yoli Do tej pory jestem zdziwiony, że tak dziwny układ nie był nigdzie głębiej drążony przez media, które robią dymy z totalnych dupereli, a przy tak ciekawej i nietypowej sprawie nie węszą niemal nic. Zupełny brak przejrzystości Barcelony w tej sprawie daje niestety do myślenia.

0

@totalcrack Myślę, że przy tych dwóch panach Koeman jest biedakiem, ale w sumie może masz rację, mnie tam już nic nie zaskoczy...

0

@cat_r37 A ja też już napisałem wcześniej, że różne źródła różnie podają.

A oficjalnego źródła nie ma w ogóle, bo Barcelona nie raczyła podać żadnych szczegółów jego przenosin do Betisu. Ostatnia oficjalna informacja Barçy mówiła, że Emerson zostanie w Sewilli do... lata 2019. Nic więcej później o nim zarząd nawet słowem nie wspomniał. Wiarygodność zerowa klubu w tym momencie.

2

A, no to fajnie. Ciekawe, czy Laporta o tym wie, czy dowiedział się z TV3.

0

@totalcrack Nie chodzi mi o to, czy technicznie związek holenderski dostał przelew od obywatela Koemana czy od FC Barcelony, to jest zupełnie bez znaczenia. Ale nie wyobrażam sobie, że nawet jeśli formalnie płaci za to Koeman, to że nie dostał na to pieniędzy od Barcelony. To byłby jakiś niesmaczny żart.

0

@cat_r37 Chyba jest różnica w tym, czy Betis zapłacił 6 mln Barcelonie czy Atletico Mineiro, nie? ;)

0

@cat_r37 Tylko pytanie, czy to Barça kupiła go za 12 mln, czy oba kluby kupiły go na spółkę. To jednak zasadnicza sprawa, a różne źródła różnie podają.

4

@HiddenDevil Skończy się, o ile Barcelona go nie przedłuży.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?