Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
14
Niech już przyjdą wreszcie te Mistrzostwa Europy, to może zaczną coś pisać o faktach, a nie o snach, fantazjach i innych bajdurzeniach...
0
A z jakiej paki Koeman sam miałby płacić za wyciągnięcie go z reprezentacji Holandii?
1
„Sport” ostro po bandzie śmiechu – dzień po historycznym triumfie Villarrealu zrobili głównym tematem... powrót Guardioli, który sami nazwali „niemożliwym”. Mogli jeszcze walnąć równie prawdopodobny powrót Neymara. :P
2
@NaFazieHitman Jak już mówiłem – choć może to jest zbyt brutalne – Barça, Real i Juventus to nie jest „futbol”, ale tylko jakaś jego tam część. Znacząca, ale tylko część. Jak w „nieuniknioną ruinę” może popaść dyscyplina, którą zainteresowanie według tych samych jegomościów wciąż się rozszerza?
1
Ale jaką „nieuniknioną ruinę”, co to jest za żenująca demagogia?
0
@Mateonvious I pewnie tak jest, tylko święcie przekonani pismacy próbowali nas wszystkich przekonać, że oczywiście jest inaczej...
0
A co z tym przyjazdem Xaviego, który według pismaków miał już mieć zaklepane rozmowy na najwyższym szczeblu? Parę dni ledwie minęło, a już wszyscy zapomnieli.
1
„Plan przedłużenia współpracy z Leo Messim, do którego miał wgląd jeden niewymieniony z nazwiska kandydat na prezydenta”.
Ale czyj plan? Jak zwykle kupa bzdur.
1
@robimen12345 Otóż to. Tak samo jak z tym Messim idącym do Guardioli – i co, jak Guardiolę wywalą z City?
0
Kolejne nielogiczne fantazje z d...
„Zdaniem Mundo Deportivo Depay czeka na decyzję, kto zostanie trenerem Barcelony w przyszłym sezonie. Jego przyjście nie jest uzależnione od pozostania Koemana, ale zawodnik chce wiedzieć, że potencjalny nowy szkoleniowiec zamierzałby na niego stawiać”.
To po co mu ta wiedza, skoro czeka z decyzją, ale i tak wiadomo, jaka będzie? :P
1
Na szczęście już niedługo Mistrzostwa Europy i będzie można zająć się wreszcie konkretami, a nie wymysłami i fantazjami pismaków. ;)
1
@nowy19pl Szczerze to nie mam przekonania, czy jakikolwiek sąd w Madrycie ma jurysdykcję nad UEFĄ. Zresztą nikt nie broni Barcelonie czy Realowi wystąpić z RFEF, wtedy tym bardziej UEFA może się cmoknąć.
0
@Scross Sam Villarreal mało cześć z tych gazet obchodzi, a Ty się spodziewasz takich historii? ;)
0
@Alan_fcbfan Mam też wrażenie, że takiego Bartomeu też krytykowano tu masowo dużo, dużo wcześniej niż tam na miejscu. Tak to bywa.
0
@Azi Przyznaję, że szczegółów i jednego, i drugiego nie znam.
Nie postawiłbym nawet 2 zł na to, że tym trzem klubom grozi cokolwiek poważnego, ale wachlarza ewentualnych sankcji nie znam. Co do klubów Red Bulla, tam chyba wytlumaczono, że nie są formalnie większościowymi właścicielami RB Lipsk (bo faktycznie nie są).
0
@Azi Jeśli to jest w przerwie między sezonami lub rundami, to nie.
Statut UEFA mówi m.in. tak:
Art. 49.1. UEFA posiada wyłączną jurysdykcję organizowania lub znoszenia rozgrywek międzynarodowych w Europie, w których uczestniczą Związki Członkowskie i/lub przynależne do nich kluby.
Art. 51.1. Żadne porozumienie lub sojusz pomiędzy klubami powiązanymi bezpośrednio lub pośrednio z różnymi Związkami Członkowskimi UEFA nie może być utworzony bez zgody UEFA.
Jak dla mnie to jest ewidentnie o takich akcjach jak Superliga.
1
Napiszcie o tym, jak będzie chciał odejść. Kogo obchodzi to, że nic się nie zmienia, czyli chce zostać?
Ci pismacy potrafią już nawet... własne plotki dementować z braku pomysłów. Komedia. Jeszcze to ubierają w hasła typu „mówi się w mediach”. :P
0
@Azi Przynajmniej w Polsce jest tak, że trzeba mieć zgodę PZPN na udział w meczach międzynarodowych organizowanych w trakcie rozgrywek krajowych. Zresztą to jest dość oczywiste – skoro jakiś klub należy do tej czy tamtej federacji, to nie może tworzyć rozgrywek alternatywnych. A Superliga niewątpliwie takimi rozgrywkami jest.
0
@dariooo A było? Samych siebie sabotują Čeferiny? :P
2
@Azi Jeśli się nie mylę, wszystkie takie akcje są zgłaszane do FIFA czy UEFA. Choćby po to, żeby załatwić sędziów.
1
@Azi Statut UEFA zakazuje tworzenia zrzeszeń, organizacji i rozgrywek klubów bez wiedzy i zgody UEFA.
0
Swoją drogą komuś się tam popieprzyło w „Sporcie”, żenska drużyna gra z Madrid CFF, a to nie tylko inny klub niż Real, ale nawet w poprzedniej rundzie ten Real pokonały...
1
@Boniek10 O ile nie chodzi o problemy Realu, gazety barcelońskie nagle zapominają nieraz o reszcie piłkarskiej Hiszpanii...
9
No, jakoś tam w „Sporcie” udało się upchnąć tak „błahe” wydarzenie, jak finał Ligi Europy z udziałem hiszpańskiej drużyny. Uff...
1
@daro22 Szczerze to akurat w tym przypadku nie widzę większej różnicy między Bartomeu i Laportą. Wtedy pismaki tworzyli mnóstwo „newsów” z d..., teraz też tworzą...
1
@Lucassito Pedri, Dest czy Moriba grali z powodu kontuzji innych? Nie powiedziałbym.
3
Co to jest, do licha, „otoczenie Koemana”? Agent, szofer, konsjerż? :P
0
Cóż to za news, ktoś się wybudził z hibernacji po kilku dniach?
0
@Stieve Tak wtedy byłoby, ale ten scenariusz najwyraźniej przerósł już autora z „Mundo Deportivo”.
1
@Deco1220 Nie, bo tu chodzi o stan rankingu na koniec sezonu 2019/2020, czyli tego, według którego są rozdzielanie miejsca w pucharach 2021/2022. Wtedy Rosja była jeszcze siódma.