1

@kosol11 Lew Jaszyn śmieje się z grobu, gdy to czyta. ;)

4

@Edinho19911991 Ale widzisz gdzieś wśród innych czołowych piłkarzy jakieś wyraźniejsze podkreślanie, skąd pochodzą? Ogromna większość kibiców i tak wie, że Messi jest z Argentyny, Ronaldo z Portugalii, Neymar z Brazylii czy Lewandowski z Polski. Już naprawdę się nie biczujmy kompleksami.

1

Obawiam się, że niejaki p. Rousaud nie wyczuwa nastrojów i dość odważnie szermuje tezą, jakoby Neymar „był chciany” w Barcelonie. Chyba już nie aż tak. Ja w ogóle nie nastawiałbym się na to, że on sam aż tak bardzo chce wrócić, a Rousaud dałby sobie palec o to uciąć. To mógłby być kaleką.

0

@4Fabregas4 Czyli rozumiem, że Real dostał Athletic, bo i tak go przejdzie? Taka jest Twoja myśl?

5

@4Fabregas4 To Athletic byłby teraz trudniejszym przeciwnikiem od Sociedad? Odważna teoria.

16

@zibiku I obowiązkowo reprezentację Kataru, żeby się ograła przed mistrzostwami u siebie!

1

@Azi Na razie zostawili sobie dwa tygodnie odstępu, ale to Hiszpania, wszystko jest możliwe. ;)

2

@Byczek9393 Pytanie to raczej bylo jajcarskie, ale faktem jest, że ten zaległy finał to też już jaja.

5

@Azi Tak się uparli, że chcą zagrać ten baskijski finał Pucharu Króla z kibicami na trybunach, że prędzej rozegrają finał kolejnej edycji. ;)

0

@Iberatista Ale po prawdzie tak wyszło przez przypadek, bo nie wiedzieli wcześniej, kto będzie mistrzem itd. Co innego, gdyby zaczęli nagle majstrować przy regulaminie, a tego nie zrobii.

0

„Final four” brzmi dość zabawnie, bo to jest raczej „only four”, skoro nikt wcześniej nie odpadł. ;)

2

@mikokarla Najlepiej to będzie, jak ktoś z baskijskiej dwójki to wygra. To byłby chyba pierwszy superpuchar w historii futbolu zdobyty przez jakąś drużynę przed rozstrzygnięciem innego pucharu, dzięki któremu... zagrała o ten superpuchar. ;)

2

Ostatnio losowanie dwóch par (a w zasadzie jednej) trwało jakieś pół godziny. Zobaczymy, czy jeszcze dadza radę to wydłużyć. :P

1

@Korti1921 Zarzad sterował mediami, żeby uzasadnić ten transfer innymi względami niż kreatywna księgowość. Tak to widziałem i widzę do tej pory. Jak dla mnie Pjanić trafił do Barçy trochę przypadkiem.

1

@tbas A to może nie sztab, tylko natura jest winna? Czasem przecież okazuje się, że to sam organizm daje do zrozumienia, że do sportu wyczynowego na sensownym poziomie po prostu się nie nadaje.

1

@Korti1921 Pjanić miał być zbawieniem czegokolwiek w grze Barçy? Ja odniosłem wrażenie, że miał być bardziej zbawieniem klubowych księgowych...

10

@Fenelon Przede wszystkim litość budzi to, że takie „newsy” wypływają po wielu tygodniach, miesiącach, czasem wręcz latach, bo nagle ktoś sobie „przypomniał”...

2

Jak dla mnie to nikt nie potrzebuje wsparcia prasy, bo prasa nie jest od tego. Chociaż w Hiszpanii może widzą to inaczej, specyficzny kraj.

A o tym całym „autobusie” to powoli czytać się nie da. Słowo-wytrych, jedno z najbardziej wyświechtanych i nadużywanych we współczesnym futbolu. Każda drużyna bardziej broniąca niż atakująca od razu to od razu „autobus”.

5

@zibiku Miał bardzo trudno wygrać, tryplet zrobił swoje. Mimo wszystko i tak dostał 1/3 głosów.

0

@Pawlak1992 Bo może jest tam trochę socios?

2

@ShawnC Podobno są na świecie ludzie, których takie duperele interesują i nawet nimi żyją. Nie rozumiem, ale odbiorcy są.

0

To już mamy gwarancję rozdmuchania tego na pięć najbliższych dni, jak to mają w zwyczaju hiszpańskie pseudomedia. ;)

0

@polcza Tylko po co PSG miałoby proponować dobrą kwotę? Nie widzę aż takiego interesu z ich strony, żeby to miało sens.

0

@Mateo87p Myślisz, że Barça sprzeda Messiego rywalowi w LM na pół roku przed końcem kontraktu? :P

0

@swiergol2 A nie, z „jednym z najgorszych meczów” to dla mnie też trochę odlot, ale i z tą skutecznością to nie jest problem jednego meczu. Sam nie powiedziałbym nigdy, że jakaś drużyna zagrała „bardzo dobry mecz”, strzelając jedyną bramkę w 76. minucie. Choćby miała jeszcze ze trzy słupki. „Dobry” tak, ale „bardzo dobry” już nie.

0

@Marjando Hmm, może to, że nie widzę sensu porównywania obecnie Barçy z Bayernem?

1

I w sumie, żebym nie był gołosłowny, oto aktualna tabela:

1. L´Hospitalet ... 9 m, 16 pkt, br. +1
2. Gimnàstic Tarragona ... 8 m, 15 pkt, br. +11
3. Badalona ... 8 m, 12 pkt, br. +2
_________________________________
4. Cornellà ... 8 m, 11 pkt, br. 0
5. Lleida ... 8 m, 10 pkt, br. +1
6. Llagostera ... 8 m, 10 pkt, br. –1
7. Barcelona B ... 8 m, 10 pkt, br. –2
_________________________________
8. Espanyol B ... 8 m, 10 pkt, br. –3
9. Andorra ... 6 m, 9 pkt, br. 0
10. Olot ... 8 m, 8 pkt, br. –6
11. Prat ... 7 m, 6 pkt, br. –3

Drużyny 1–3 grają później o możliwość gry w barażach o awans do Segunda División i będą miały zagwarantowane co najmniej utrzymanie w trzeciej lidze, drużyny 4–7 będą walczyć o pozostanie na trzecim poziomie, drużyny 8–11 walczą o uniknięcie spadku do piątej ligi, a gwarantowany mają spadek co najmniej do czwartej.

0

De Jong powinien sobie wyjaśnić chyba z Albą stanowisko co do ogólnej oceny gry w tym meczu. :P

10

A VAR powiedział, że nie. I tyle w tym temacie, bo nie wiem, jak mógłby to gwizdnąć. Bardziej uciekać ręką od piłki to już Umtiti tutaj chyba nie mógł.

1

@swiergol2 A skuteczność to nie jest też ważny element oceny gry w danym meczu? Jak dla mnie jeden z kluczowych.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?