2

@killingjoker101 Nie czytasz chyba uważnie. Nie kłócę się z Twoim przesłaniem. Więcej, obecne rządy uważam za szkodliwe w większości sfer. Ale czy naprawdę aż tak bardzo brak Ci innych przykładów niż Hitler, czy to bardziej z lenistwa?

2

@killingjoker101 Ale przykład z Hitlerem jest wyjątkowo głupi i ośmiesza Twoje przesłanie, nie uważasz?

6

@msmsms Nie było w historii Polski rządu partii, która dostałaby ponad 50% głosów (oczywiście wykluczam komunistów). Rozumiem, że żaden rząd nie był „nasz”?

0

@BarcaSupporter Tak to jest z mediami. Cytuje się jako wiarygodne jakiekolwiek doniesienia, choć większość z tych źródeł na 15 swoich „newsów” trafia z jednym. Produkcja doniesień wyssanych z palca lub głuchego telefonu przekracza granice absurdu.

0

@Pablit Ja nie wiem, czy on sam w ogóle wie, na kogo by się nadawał. ;)
Kurna, z Douglasem to przynajmniej z grubsza było wiadomo, że to jakiś kolega Neymara do brydża i element jakichś rozliczeń. Ale ten gość...?

0

Czyli nawet tu nie zmieścił się wskrzeszony niedawno z martwych Douglas 2.0?

0

@Cave Ciężko wywieźć kogoś taczką z limuzyny. :P

0

W ciągu 14–15 dni to oni będą mieli raczej pozew za brak ogłoszenia terminu głosowania...

0

@Wymyslilemtosobie Dziękuję, zdarza się.
Tylko i tak nadal nie będziemy sie zgadzać, niestety. Trochę tam Ramos się odepchnął, ale w tym momencie Lenglet powinien go puścić i sam się przewrócić. Po co trzymał Ramosa dalej i uniemożliwił mu wyskok? To jest dla mnie błąd Lengleta, nie wydaje mi się, żeby aż tak mocno został popchnięty. A jeśli tak, to powinien się położyć, a przede wszystkim już się nie trzymać Ramosa. Pewnie sędziowie po prostu puściliby grę dalej. Koszulka to nie poręcz czy lina ratunkowa.

1

@Artuuuuur Dlatego też wydaje mi się, że zarząd miałby szansę utrzymać się po tym głosowaniu, ale nie z powodu poparcia dla samego rządu, tylko z powodu obecnek sytuacji pandemicznej i bliskiego terminu wyborów.

Oczywiście Bartomeu dostaje się tu już czasem za to, że śmie w ogóle oddychać (też pewnie czasem przesadzam), ale myślę, że ma też na to wpływ wyjątkowa niekiedy bezczelność i propaganda większości członków zarządu, zupełny brak autorefleksji, regularne wypływanie brudów i prowadzenie cześci mediów na pasku Bartomeu (czasem jestem zdumiony stanem miejscowego dziennikarstwa, lizusostwem części z nich). Teraz jeszcze to ewidentne mącenie z terminem głosowania.

A co do powodu złożenia wniosku o wotum nieufności, wydaje mi się, że głównym powodem był jednak cyrk z Messim.

PS. Aha, jeszcze krótko o Espai Barça – projekt i finansowanie zostały zatwierdzone w referendum sześć lat temu, w lutym przyszłego roku miala zakończyć się... nierozpoczęta dotąd przebudowa Camp Nou. Zarząd zrzuca winę na wszystko – zmianę władzy w mieście (to było... pięć lat temu), biurokrację, a nawet COVID. Oni wszystko zrobili cacy.

0

@Wymyslilemtosobie Do czasu wymyślania od „mojego klubu” nie przedstawiłeś mi żadnych argumentów, więc nie mam ani siły, ani ochoty walczyć z syndromem „jak nie jesteś nasz, to jesteś ich”. Plemienne walki na poziomie piaskownicy średnio mnie interesują, chyba że mnie czasem rozbawią.

0

@bady48 Niestety możesz mieć rację.

0

@Wymyslilemtosobie Real to mój klub? Wszyscy zdrowi? Z takim podejściem, kolego, muszę sobie zapamiętać, żeby cię omijać szerokim łukiem.

0

@kuz Bartomeu odejdzie w czerwcu, a nie w marcu.

0

@Wymyslilemtosobie Może po prostu uznał, że Ramos nie przekroczył przepisów. Ja sam takiego ujęcia nie widziałem, a Ty widziałeś?

0

@NightShadow Bartomeu chyba nadal nie zakodował, że Messi w ogóle mógłby jeszcze próbować odejść. Zafiksował się i snuje opowieści o tym, że Messi zostanie jeszcze przez lata, najlepiej tak z 15, żeby jako piłkarz otworzył nowe Camp Nou (a to było zaplanowane na... luty 2021, jeśli ktoś pamięta).

0

@Wymyslilemtosobie Ale czy my wiemy w ogóle, czy tego też sędzia nie widział na monitorze?

0

@kaamil1910 Mały problem jest taki, że i tak nadal trerzy mogliby się upierać, że mieli rację, choćby sędzia orzekł inaczej. W siatkówce, oprócz oceny tzw. podwójnego odbicia, nie ma czego interpretować – aut, boisko, blok, antenka, nadepnięcie linii, to wszystko nie podlega interpretacji. Za to futbol to jedna wielka interpretacja.

3

Chciałbym coś z tego zrozumieć, ale nie wiem, co to znaczy „mieć niezależność jako grupa”.

1

Ale co miałyby potwierdzić jakieś taśmy? Liniowy może mieć swoje zdanie, a główny swoje. Przecież czasem nawet aut sędzia glówny przyznaje w inną stronę, niż pokazał liniowy, albo nawet uznaje, że błędnie wskazuje spalony. Liniowy jest tylko pomocnikiem i już.

0

@Neymarinho Oby chociaż to, dzięki. I oby inne trupy z szafy jeszcze nie wyleciały...

0

„Czy permanentne sprawy sądowe klubu to dziedzictwo, jakie chcą po sobie zostawić?”.
A jak w sumie jest z Vidalem czy Setienem? Sądzą się z klubem o pieniądze, ktoś coś może wie?

0

@Artuuuuur Kadencja zarządu kończy się 30 czerwca, a nie w marcu, to spora różnica. W marcu miałyby ponoć być same wybory.

Co do reszty Twojego komentarza, po części się zgadzam, ale jeszcze są dwie bardzo ważne przewiny, o których nie wspomniałeś.
Totalną kompromitacją obecnego zarządu jest sprawa Espai Barça, to jest niewytłumaczalne. A druga rzecz to niemal zupełny brak rezerw finansowych i machinacje księgowe. Obie te rzeczy to wyłącznie problem złego zarządzania.

0

@Rafcio10911 Widać wyraźnie, że ogólnie propaganda zarządu jest raka, że jeśli już cokolwiek jest (czy w zasadzie było) gorzej, to na płaszczyźnie sportowej. Cała reszta rzeczy w klubie jest fantastyczna.

0

@bady48 Mimo wszystko wydaje mi się, że ma dość spore poparcie tam na miejscu. A niejeden zagłosowałby przeciw odwołaniu tylko dlatego, że uznają ten moment na zmianę władzy za zły.

1

@-Tomasso- Jeśli tak, to trezba by znacznie podnieść próg liczby złożonych podpisów. Bo to też nie byłoby w porządku, gdyby zarząd takiej instytucji obalić wolą 15% zainteresowanych.

0

@Takizwyklyobserwator Gdyby nie mecz z Juventusem, to niewykluczone. ;)

0

@betonito Ale nadal to Sejm musiałby się rozwiązać (skrócić kadencję). Nawet gdyby cały PiS był za tym, to jeszcze musi mieć poparcie całej KO lub Lewicy + PSL. Wydaje mi się, że opozycji teraz te wybory są zupełnie nie na rękę. Do tego choćby były te przedwczesne wybory, to najwcześniej w połowie grudnia.
A groźby paraliżu kraju w ogóle nie widzę. Ostatni raz taka groźba była chyba tak na serio w latach 1980–1981, choć chyba wyolbrzymiana przez komunistów, żeby łatwiej uzasadnić stan wojenny.

0

@betonito Rozumiem, ale żeby rząd upadł, to przynajmniej iluś posłów musiałoby się najpierw odwrócić od PiS-u. Do tego jeszcze rząd nawet bez większości w Sejmie może przetrwać jeszcze kilka miesięcy, jeśli nie dłużej. Skąd więc miałyby się wziąć wybory?

0

@Maker0 On liczy sobie tych 15 dni dopiero od momentu, gdy władze katalońskie przyklepią im wszystkie możliwe procedury, czyli według Bartomeu... w ogóle jeszcze tak się nie stało i nie mogą wyznaczyć terminu, bo im Generalitat rzuca kłody pod nogo. Problem jest taki, że instytucje katalońskie nie widzą za bardzo przeszkód, żeby głosowanie było już na początku listopada, a to sam Bartomeu usilnie chce, żeby te przeszkody zobaczyły.

Ale nawet już to pomijając, sam 14 października (o ile to prawdziwa data) to już naprawdę późno. Mieli dużo, dużo czasu.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?