Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
2
@killingjoker101 Nie czytasz chyba uważnie. Nie kłócę się z Twoim przesłaniem. Więcej, obecne rządy uważam za szkodliwe w większości sfer. Ale czy naprawdę aż tak bardzo brak Ci innych przykładów niż Hitler, czy to bardziej z lenistwa?
2
@killingjoker101 Ale przykład z Hitlerem jest wyjątkowo głupi i ośmiesza Twoje przesłanie, nie uważasz?
6
@msmsms Nie było w historii Polski rządu partii, która dostałaby ponad 50% głosów (oczywiście wykluczam komunistów). Rozumiem, że żaden rząd nie był „nasz”?
0
@BarcaSupporter Tak to jest z mediami. Cytuje się jako wiarygodne jakiekolwiek doniesienia, choć większość z tych źródeł na 15 swoich „newsów” trafia z jednym. Produkcja doniesień wyssanych z palca lub głuchego telefonu przekracza granice absurdu.
0
@Pablit Ja nie wiem, czy on sam w ogóle wie, na kogo by się nadawał. ;)
Kurna, z Douglasem to przynajmniej z grubsza było wiadomo, że to jakiś kolega Neymara do brydża i element jakichś rozliczeń. Ale ten gość...?
0
Czyli nawet tu nie zmieścił się wskrzeszony niedawno z martwych Douglas 2.0?
0
@Cave Ciężko wywieźć kogoś taczką z limuzyny. :P
0
W ciągu 14–15 dni to oni będą mieli raczej pozew za brak ogłoszenia terminu głosowania...
0
@Wymyslilemtosobie Dziękuję, zdarza się.
Tylko i tak nadal nie będziemy sie zgadzać, niestety. Trochę tam Ramos się odepchnął, ale w tym momencie Lenglet powinien go puścić i sam się przewrócić. Po co trzymał Ramosa dalej i uniemożliwił mu wyskok? To jest dla mnie błąd Lengleta, nie wydaje mi się, żeby aż tak mocno został popchnięty. A jeśli tak, to powinien się położyć, a przede wszystkim już się nie trzymać Ramosa. Pewnie sędziowie po prostu puściliby grę dalej. Koszulka to nie poręcz czy lina ratunkowa.
1
@Artuuuuur Dlatego też wydaje mi się, że zarząd miałby szansę utrzymać się po tym głosowaniu, ale nie z powodu poparcia dla samego rządu, tylko z powodu obecnek sytuacji pandemicznej i bliskiego terminu wyborów.
Oczywiście Bartomeu dostaje się tu już czasem za to, że śmie w ogóle oddychać (też pewnie czasem przesadzam), ale myślę, że ma też na to wpływ wyjątkowa niekiedy bezczelność i propaganda większości członków zarządu, zupełny brak autorefleksji, regularne wypływanie brudów i prowadzenie cześci mediów na pasku Bartomeu (czasem jestem zdumiony stanem miejscowego dziennikarstwa, lizusostwem części z nich). Teraz jeszcze to ewidentne mącenie z terminem głosowania.
A co do powodu złożenia wniosku o wotum nieufności, wydaje mi się, że głównym powodem był jednak cyrk z Messim.
PS. Aha, jeszcze krótko o Espai Barça – projekt i finansowanie zostały zatwierdzone w referendum sześć lat temu, w lutym przyszłego roku miala zakończyć się... nierozpoczęta dotąd przebudowa Camp Nou. Zarząd zrzuca winę na wszystko – zmianę władzy w mieście (to było... pięć lat temu), biurokrację, a nawet COVID. Oni wszystko zrobili cacy.
0
@Wymyslilemtosobie Do czasu wymyślania od „mojego klubu” nie przedstawiłeś mi żadnych argumentów, więc nie mam ani siły, ani ochoty walczyć z syndromem „jak nie jesteś nasz, to jesteś ich”. Plemienne walki na poziomie piaskownicy średnio mnie interesują, chyba że mnie czasem rozbawią.
0
@bady48 Niestety możesz mieć rację.
0
@Wymyslilemtosobie Real to mój klub? Wszyscy zdrowi? Z takim podejściem, kolego, muszę sobie zapamiętać, żeby cię omijać szerokim łukiem.
0
@kuz Bartomeu odejdzie w czerwcu, a nie w marcu.
0
@Wymyslilemtosobie Może po prostu uznał, że Ramos nie przekroczył przepisów. Ja sam takiego ujęcia nie widziałem, a Ty widziałeś?
0
@NightShadow Bartomeu chyba nadal nie zakodował, że Messi w ogóle mógłby jeszcze próbować odejść. Zafiksował się i snuje opowieści o tym, że Messi zostanie jeszcze przez lata, najlepiej tak z 15, żeby jako piłkarz otworzył nowe Camp Nou (a to było zaplanowane na... luty 2021, jeśli ktoś pamięta).
0
@Wymyslilemtosobie Ale czy my wiemy w ogóle, czy tego też sędzia nie widział na monitorze?
0
@kaamil1910 Mały problem jest taki, że i tak nadal trerzy mogliby się upierać, że mieli rację, choćby sędzia orzekł inaczej. W siatkówce, oprócz oceny tzw. podwójnego odbicia, nie ma czego interpretować – aut, boisko, blok, antenka, nadepnięcie linii, to wszystko nie podlega interpretacji. Za to futbol to jedna wielka interpretacja.
3
Chciałbym coś z tego zrozumieć, ale nie wiem, co to znaczy „mieć niezależność jako grupa”.
1
Ale co miałyby potwierdzić jakieś taśmy? Liniowy może mieć swoje zdanie, a główny swoje. Przecież czasem nawet aut sędzia glówny przyznaje w inną stronę, niż pokazał liniowy, albo nawet uznaje, że błędnie wskazuje spalony. Liniowy jest tylko pomocnikiem i już.
0
@Neymarinho Oby chociaż to, dzięki. I oby inne trupy z szafy jeszcze nie wyleciały...
0
„Czy permanentne sprawy sądowe klubu to dziedzictwo, jakie chcą po sobie zostawić?”.
A jak w sumie jest z Vidalem czy Setienem? Sądzą się z klubem o pieniądze, ktoś coś może wie?
0
@Artuuuuur Kadencja zarządu kończy się 30 czerwca, a nie w marcu, to spora różnica. W marcu miałyby ponoć być same wybory.
Co do reszty Twojego komentarza, po części się zgadzam, ale jeszcze są dwie bardzo ważne przewiny, o których nie wspomniałeś.
Totalną kompromitacją obecnego zarządu jest sprawa Espai Barça, to jest niewytłumaczalne. A druga rzecz to niemal zupełny brak rezerw finansowych i machinacje księgowe. Obie te rzeczy to wyłącznie problem złego zarządzania.
0
@Rafcio10911 Widać wyraźnie, że ogólnie propaganda zarządu jest raka, że jeśli już cokolwiek jest (czy w zasadzie było) gorzej, to na płaszczyźnie sportowej. Cała reszta rzeczy w klubie jest fantastyczna.
0
@bady48 Mimo wszystko wydaje mi się, że ma dość spore poparcie tam na miejscu. A niejeden zagłosowałby przeciw odwołaniu tylko dlatego, że uznają ten moment na zmianę władzy za zły.
1
@-Tomasso- Jeśli tak, to trezba by znacznie podnieść próg liczby złożonych podpisów. Bo to też nie byłoby w porządku, gdyby zarząd takiej instytucji obalić wolą 15% zainteresowanych.
0
@Takizwyklyobserwator Gdyby nie mecz z Juventusem, to niewykluczone. ;)
0
@betonito Ale nadal to Sejm musiałby się rozwiązać (skrócić kadencję). Nawet gdyby cały PiS był za tym, to jeszcze musi mieć poparcie całej KO lub Lewicy + PSL. Wydaje mi się, że opozycji teraz te wybory są zupełnie nie na rękę. Do tego choćby były te przedwczesne wybory, to najwcześniej w połowie grudnia.
A groźby paraliżu kraju w ogóle nie widzę. Ostatni raz taka groźba była chyba tak na serio w latach 1980–1981, choć chyba wyolbrzymiana przez komunistów, żeby łatwiej uzasadnić stan wojenny.
0
@betonito Rozumiem, ale żeby rząd upadł, to przynajmniej iluś posłów musiałoby się najpierw odwrócić od PiS-u. Do tego jeszcze rząd nawet bez większości w Sejmie może przetrwać jeszcze kilka miesięcy, jeśli nie dłużej. Skąd więc miałyby się wziąć wybory?
0
@Maker0 On liczy sobie tych 15 dni dopiero od momentu, gdy władze katalońskie przyklepią im wszystkie możliwe procedury, czyli według Bartomeu... w ogóle jeszcze tak się nie stało i nie mogą wyznaczyć terminu, bo im Generalitat rzuca kłody pod nogo. Problem jest taki, że instytucje katalońskie nie widzą za bardzo przeszkód, żeby głosowanie było już na początku listopada, a to sam Bartomeu usilnie chce, żeby te przeszkody zobaczyły.
Ale nawet już to pomijając, sam 14 października (o ile to prawdziwa data) to już naprawdę późno. Mieli dużo, dużo czasu.