43

No wreszcie, co to za okienko bez odhaczenia Neymara! Już się bałem, że nie zdążą. :P

0

@Matt_i1992 Przy drugiej bramce? Ta piłka nie szła do Lewandowskiego, w zasadzie szła do nikogo.

0

@Diablo82 Ale obniżyli mu za to ocenę do absurdu, bo ja nie mam pojęcia, jak „tylko” za to i jakieś drobnostki można dać 3/10. Oni nawet nie podali żadnych innych powodów tak niskiej oceny.

A poszedł oglądać po obu faulach, bo przecież wtedy dopiero była przerwa w grze. W obu przypadkach pokazywał, że jego zdaniem nic nie było. Gdyby nie pokazał tego i przy pierwszej sytuacji, to nie byłoby kontry.

Dosłownie w tej analizie Archivo VAR pisze: „Sędziowanie Gila Manzano poniżej [jego] poziomu w meczu Barcelona – Athletic Club, w którym pomimo dwóch rzutów karnych, odgwizdał tylko pierwszy z nich. A oba miały miejsce w tej samej akcji”. No nie brzmi to jak uwaga, że tylko jeden, choć były dwa? Idąc tą logiką, „na żywo” nie odgwizdał przecież żadnego. Ktoś widocznie nieprzemyślanie to sformułował. :)

0

@Terroriser Zawodnik wypożyczony do jednego z głównych rywali o tytuł w meczu okraszonym „formą” eksportowego sędziego Primera División. Jak dla mnie jest co pokazywać. ;)

0

No to teraz zagwozdka „geopolityczna” dla Laporty – kasiorka od kryptowalutowych Ukraińców, dalsza współpraca z bukmacherskimi Rosjanami (jak by nie patrzeć, Rosji bardzo się podoba każda „ruchawka” w Katalonii), albo jedni i drudzy, byle w końcu zarejestrować Eminema z DNA Barçy. :)

1

@Diablo82 Po pierwsze, nie napisali o tym, że „na żywo”, po drugie, skąd oni w Archivo VAR mogą wiedzieć, czy nie wstrzymał się z gwizdkiem przy Lewandowskim właśnie dlatego, że i tak miał wrócić do pierwszej sytuacji?

Gdybyśmy mieli nagranie komunikacji z VAR-em z całego fragmentu od faulu Cubarsiego do podyktowania karnego, nie byłoby wątpliwości.

Oczywiście wolałbym, żeby przynajmniej jedną z tych decyzji podjął prawidłowo od razu, ale mimo wszystko nie zgadzam się z tym, żeby obniżać ocenę w sytuacji, gdy ostateczna decyzja jest prawidłowa. Przecież taki Manzano bierze odpowiedzialność za ostateczne decyzje i to całego zespołu, a nie „chwilowy” jej brak.

5

Miło, że wydarzenia ze Stadionu Śląskiego się tu znalazły. :)

1

Nieźle tam ktoś w Archivo VAR odleciał. Ten fragment o braku podyktowania dwóch karnych polecam ślepo wierzącym w tę „wyrocznię”.

5

Z sobie chyba tylko znanych powodów Martínez Munuera musiał uznać, że to nie była „realna szansa na zdobycie bramki”, bo widocznie któryś obrońca mógłby to wybić albo zablokować Álvareza. Tyle tylko że jedno i drugie było bardzo mało prawdopodobne, a do tego piłka i tak leciała w stronę bramki. Jak dla mnie ta decyzja jest nie do wybronienia.

Najlepsze jest to, że z wolnego po tym zagraniu ręką Griezmann i tak strzelił gola, który... nie powinien być uznany, bo gracze Atlético stali zbyt blisko muru Girony. Podwójny babol sędziego, forma wakacyjna. Ale ma przecież też tych baranów z VAR-u.

1

Nic dziwnego, że Transfermarkt ma inne liczby, skoro nawet jednego z dwóch sezonów Lewego w Zniczu nie mają w bazie, a co dopiero mówić o jakichś rezerwach czy innych A-klasach...

0

Czytasz miejscowych pismaków i masz wrażenie, że pewności co do tego, ile jeszcze trzeba zrobić, żeby zarejestrować Eminema, nie ma nigdy ani ten pismak, ani klub, ani liga. Do cholery jasnej, co za burdel.

0

@19Macio93 Ja myślę, że byliby go w stanie zarejestrować między wyjściem na boisko a końcem minuty ciszy, tak już mącą pismacy...

1

@Kuchar Przepisy dotyczące VAR-u są zasadniczo takie same w Hiszpanii, Polsce i Wietnamie. Różni się w zasadzie tylko sposób komunikacji, ale przyczyny i warunki uciekania się do VAR-u już nie. Zresztą też uważam, że mimo sporego już doświadczenia iluś lat wiele jest do poprawy.

2

@TowarEK Nie ma podwójnego karania, jeśli faulujący próbuje zagrać piłkę. Oczywiście w tym przypadku czerwona nie wchodziła w grę, ale nie co do zasady.

0

A kiedy ona nie była skomplikowana?

1

@Values Boki zrywać!

0

@Elvisek Jest jeszcze lepiej – on przyjechał z drużyną na stadion, a strój czeka na niego w szatni. :P

1

Mogli chociaż ubrać to w „niedyspozycję” Olmo, ale Flick zepsuł wszystko na konferencji, bo powiedział, że jest zdrowy i gotowy. :)

0

Laporta umie strzelać karne, to już wiemy, powoli będzie musiał nabierać jeszcze umiejętności defensywnych na wszelki wypadek. :P

0

@MateuszDoniec Tam są czasem takie kombinacje, że nic mnie już nie zdziwi. ;)

Ewentualnie to nie jest kampania akurat samego Laporty.

0

Start operacji wypychania Lewandowskiego? Ktoś tam jeszcze zostanie? :)

Niby wiadomo, że macha nie od dziś, ale „timing” red. Rico cokolwiek zastanawia.

4

@Wojtek84 Być może skarbówka i prokuratura też będzie się nad tym zastanawiać.

7

@CinekPL85 Taka trochę mocno jednak inna narracja, bo Díaz nie był ściągany na chybcika pół roku przed terminem, żeby się „uczyć”, kosztował znacznie mniej i nie kupował go klub liczący dosłownie każdy grosz.

Ale oczywiście życzę mu wielkiego powrotu do Barçy. I bez żadnych ukrytych prowizji dla szemranych pośredników.

0

@Comentateiro W gazetach to zależy od mądrości etapu. Jeśli Barça ma mecz do „nadrobienia”, to liczą stan z poprzedniej kolejki i Barça jest liderem.

Ale jeśli np. Real nie rozegrał jeszcze swojego spotkania, a Barça zdołała go wyprzedzić w danej kolejce, to też Barça jest liderem. :)

3

Najlepsze jest to, że można mieć wrażenie, że nawet w Hiszpanii mało kogo to grzeje, taki to jest „wyczekiwany transfer”. ;)

0

Zbitka „ostatnia prosta” powinna być w słowniku barcelonismo zakazana. :P

4

Czytasz ostatni akapit i masz wrażenie, że tam brakuje jeszcze korzystnego układu Marsa i Jowisza. :)

2

@Rifek Widocznie ma ją natchnąć serduchem do gry. ;)

0

@maj_lo A to do wyboru kapitana paczki kopaczy potrzeba ekspertów? No też nie. ;)

0

@AlvaroHanso Przecież w poprzednim sezonie był kapitan ławki/trybun. I to pierwszy. ;)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?