0

@Kamiloza91 Wiem, ale teraz mogliby wymyślić akurat to, bo tamto już nie wchodzi w grę. ;)

2

No to teraz klub już się nie wykręci brakiem Olmo w składzie z przyczyn zdrowotnych. Chyba że coś mu się – odpukać – jeszcze stanie...

0

„Zapewniam, że Barça nad tym pracuje”.
Czy to jest ta sama praca, którą wykonał zarząd, żeby powrócić do zasady 1:1?

0

@Terroriser Zwłaszcza że i Olmo grać przecież też nadal nie może. :P

0

@Jacento2105 Rzeczywiście Laporta nie wszedł drugi raz do tej samej rzeki, bo ta rzeka się zmieniła. :)

0

@Terroriser Co jak co, ale Roberto odszedł 30 czerwca, a szanse na to, że coś się zmieni, były iluzoryczne. Chociaż oczywiście sposób rozegrania tego był, jaki był – ale po cyrku z Xavim mało kogo chyba już to razi...

0

„Marc Pubill nie wiedział nic o zainteresowaniu ze strony Barçy, ale cieszą go takie powiązania”.

W sumie na jego miejscu jeszcze pomyślałbym, że to jakaś wkrętka kolegów z szatni. :)

0

Detal – to już nie jest Ligi Konferencji Europy, wyrzucili Europę z nazwy od tego sezonu. Po prostu Liga Konferencji.

2

@dzefrej234 W takim razie o tych „sprawach, o których my nie wiemy”, powinni jednak dowiedzieć się socios. To nie jest prywatny folwark Laporty i spółki!

4

Już jutro – a najpóźniej w sobotę – dowiemy się, że Olmo jest po prostu niedysponowany i tyle na ten temat. :)

1

@PauloPaz No to proszę o szczegóły, chętnie się zapoznamy. :)

0

„Te dwie operacje, a być może nawet tylko ta z udziałem Francuza, umożliwiłaby rejestrację Daniego Olmo”.

To jest kwintesencja obecnego cyrku medialnego wokół klubu. Może jedna operacja wystarczy, a może dwie, a może jednak nie, a może coś tak. Większość pismaków kija wie w sprawie FFP, a klub jest tak „transparentny”, że tylko daje paliwo do tych wymysłów i domysłów. Do tego dochodzą jakieś cuda na kiju z „interpretacjami” LaLigi co do FFP.

Pozostaje wierzyć, że ktokolwiek w klubie nad tym panuje. O ile rzeczywiście głównym planem nie była od początku sprzedaż Araujo i nie pykło, a teraz trwa szycie...

0

On w ogóle trenuje w tym City?

0

@PauloPaz Myślisz, że słowne ustalenia były takie, że gość przyszedł na dwa lata, ale z góry zaplanowanym odejściem za rok za frajer, a do tego trener mówi parę dni wcześniej, że wierzy, że zostaje? :)

1

„Katalońscy dziennikarze zwracają z kolei uwagę, że jest to sprzedaż, która wraz z odejściem Gündoğana zdecydowania pomoże zarejestrować Daniego Olmo”.

Spokojnie, jutro „katalońscy dziennikarze” dojdą do wniosku, że jednak nie wystarczy. Calma. :)

3

„Mundo Deportivo nie poddaje się”. :P

0

@Faro I dopiero te treningi przekonały Flicka do takiego „cięcia”? No też jakoś pozostaję sceptyczny, że dopiero wtedy zobaczył aż takie wady pozostania Gundogana w jego systemie.

Musiał się widocznie pokazać z wyjątkowo i zaskakująco złej strony, bo jednak rzadko żegnasz człowieka sprowadzonego rok wcześniej, który się do tego sprawdził i my – laicy – nie wiemy za bardzo, o co chodzi.

Myślę, że to nie jest „jakiś” Casadó, żeby koniecznie trzeba było oglądać go na iluś treningach, żeby podjąć taką decyzję.

Pozostaję przy tym, że najbardziej wydaje mi się prawdopodobny wariant, że Laporta kazał wytypować Flickowi „grubą rybę” do odstrzału z przyczyn finansowych, a Flick wskazał Gundogana lub po prostu Laporta wprost rzucił jego nazwisko i Flick się zgodził, bo nie miał nic przeciwko.

Prawdy i tak się przecież nigdy nie dowiemy, chyba że wszystkie strony będą podawać te same powody.

0

@Ronad10 Widocznie Flick doznał jakiegoś oświecenia na tych treningach i zobaczył rzeczy, których nie spodziewał się zobaczyć u niemal 34-letniego piłkarza. Mogło tak być, ale chyba pozostanę jednak sceptyczny. :)

0

@Ronad10 Nie wiemy, kiedy ta rozmowa była, więc skąd wiesz, czy przestał trenować akurat po niej? Ale nawet gdyby ona była kilka dni temu, naprawdę nie uważasz, że druga połowa sierpnia na tego typu decyzje czy rozmowy ze strony Flicka to „trochę” za późno?

Bo jak, powiedział nagle Gundoganowi „sorry, ale chyba jednak nie do końca jesteś mi potrzebny?”

0

@xavi890 Niewiele byśmy chyba rozwinęli się jako ludzkość z takim podejściem. ;)

3

Zawsze to jakiś nabytek do wachlarza sponsorów, więc brawo. Była też już zmiana dostawcy kateringu i pozyskanie firmy od dezynfekcji.

A może jeszcze ktoś pamięta o największej umowie w historii futbolu albo potwierdzeniu zaległej płatności za Libero? Bo usłużne media jakoś tak z dnia na dzień zapomniały chyba...

1

@zabibarca Jedna tylko „drobna” rzecz mi tu nie pasuje – gdyby to decyzja Flicka była głównym powodem odpuszczenia Gundogana, podjąłby ją raczej zdecydowanie wcześniej niż w drugiej połowie sierpnia. Przecież obaj są w Barcelonie nie od dziś.

Tymczasem jeszcze tydzień temu nie było praktycznie żadnych sygnałów, że w ogóle Flickowi on nie odpowiada i będzie mógł odejść. Były co najwyżej jakieś mniej lub bardziej zabawne doniesienia o ofertach z Kataru i Turcji.

Wygląda mi na to, że jeśli już, Flick poparł decyzję podjętą już przez zarząd, ale nie był jej inicjatorem. Gdyby to Flick naciskał na zarząd, wiedzielibyśmy już raczej o tym wcześniej (w Barcelonie nie ma prawie tajemnic), a samo to, że ten ruch jest podjęty tak późno, wygląda średnio poważnie.

4

Maszyna losująca nazwiska nie zatrzymuje się!

1

„Crvenej zvezdy”, crvena to przymiotnik, czerwona gwiazda po prostu. ;)

0

@martool2 A myślisz, że je otrzymają? Jakoś w czerwcu był tu tekst o kilkudziesięciu konkretnych pytaniach grup socios do zarządu na piśmie. No i... zadali je, tyle z tego wyszło.

0

@kacperFCB_ Przecież jest o tym w tekście. ;)

Ale nawet i jeden z czterech to wynik cokolwiek zastanawiający...

3

Jeszcze tydzień temu nikt by w to nie uwierzył.

1

@Koriolan Jeśli to jednak (bardziej) decyzja Flicka, dlaczego zapada tak późno?

1

@bady48 W zasadzie teoretycznie Barça jest w prywatnych rękach, tylko tych rąk jest najwyraźniej zbyt wiele. Może mieć w zasadzie wywalone na socios i elo. Niby jest instrument wotum nieufności, ale ogólna bierność „otoczenia” i niejasna alternatywa nie dają większej nadziei.

1

Przynajmniej usłużne media nie rżną głupa, że „wielkim transferem” było sprowadzenie niejakiego Daniego Olmo.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?