Herbert
Dołączył/a: sierpień 2020
7 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@nikemercurial Oficjalnego potwierdzenia jeszcze nie ma, najprawdopodobniej 27 października o 17:00.
14
„Ansu Fati nadal pracuje z drużyną”.
Nadal? A to już kolejna kontuzja w drodze?
2
„Finansowe Fair Play i te różne kwestie”. :)
2
@Boss227 Nadal mimo wszystko takie „Mundo Deportivo” pod tym się podpisuje (a zwykle konkretni jego ludzie). Takie twitterowe podjazdy są o tyle świńskie, że są praktycznie anonimowe i sprawiają mylne wrażenie „woli ludu”.
Tak czy inaczej barcelońskie powiązania klubu i mediów to cyrk.
2
@lukkobe No, tylko jest jeden mały haczyk. Real Madrid TV robi to z otwartą przyłbicą, Bartomeu jak tchórz i szczur pod przykrywką fałszywych kont tworzonych za pieniądze klubu.
Jedno i drugie jest obrzydliwe, nie mam jakoś ochoty czerpać satysfakcji z rozważania, która obrzydliwość jest bardziej obrzydliwa. Z błota po prostu trzeba się umyć, szkoda wchodzić w tony „moje błotko jest lepsze niż twoje”...
1
Z tym przyspieszaniem wyborów robi się już jakaś plaga. Nie tylko na polu sportowym zresztą.
0
@Rewolucja123 A, to przepraszam, zupełnie przegapiłem ten fragment. To jeszcze mniej poważnie w takim razie to wszystko wygląda. Zresztą większej żenady w tej całej sprawie obaj panowie odstawić chyba już nie mogli – jeden się zapierał rękami i nogami, że odejdzie i zdecydował o tym już przed przedłużeniem kontraktu (!), drugi wyrzucił go bez skrupułów parę tygodni po przytulasach i innych żółwikach, gdy w zasadzie nic się właściwie nie zmieniło...
Najważniejsze, żeby udało się szybko zapomnieć o zeszłym sezonie.
0
@fenix1983 Tylko mogą coś zmienić... w czym, skoro w zasadzie konkretnej daty nie ma?
0
@BORO_12 Ale ja Ci tylko wykazuję właśnie, że też tylko domysły, a nie „fakt”. :)
0
@BORO_12 Ale skąd wiesz na pewno, że akurat z tego powodu? Nawet sam Laporta dotąd tego nie potwierdził.
Chociaż nic mnie w tym cyrku Xaviego i Laporty nie zdziwi, wiarygodność obu w całej sprawie jest bliska zeru. ;)
17
Ten cytat „może to nastąpić później lub nawet wcześniej” ma taką głębię w sobie, że chyba go powieszę sobie na ścianie. :)
2
@BORO_12 Akurat to, że Laporta wywalił Xaviego za słowa na konferencji, to też są tylko domysły. :P
1
Més que una democràcia.
Niestety czasem takie machinacje wychodzą pomysłodawcom na korzyść.
0
Wychodzi na to, że drużyna nie ma z tym wszystkim problemu, skoro nadal wybierają go na kapitana. Albo mają jakiś absurdalny prikaz trzymania się kurczowo ponownego wybierania dotychczasowych kapitanów, póki sami nie odejdą.
0
A, no to tak przynajmniej z 30 meczów mu jeszcze brakuje, no, może trochę mniej. Czymś trzeba zapełnić gazety. :P
1
@Stinger_ Mogliby to podzielić na dwie grupy po pięć drużyn i już mieliby 40 zamiast 90 meczów. Albo jeszcze jakoś inaczej. Ale wolą się bawić w ten cyrk. :)
0
@norbi77 Tak, ale to „tylko” z powodu poszerzenia EURO. Na Mistrzostwach Świata nadal mamy jako Europa na tyle mało miejsc, że awansować wciąż dużo trudniej.
I tak nie do przebicia jest Ameryka Południowa, gdzie z uporem maniaka grają 90 meczów eliminacyjnych, ale tylko po to, żeby wyeliminować z MŚ... trzy drużyny (ewentualnie cztery) i jadą z tymi eliminacjami od roku. :P
0
@Stinger_ Jedyne „szczęście” z tego nowego kretyńskiego formatu KMŚ to to, że będą tylko raz na cztery lata. Ale już najbliższe to beka, będą musieli skupić ten turniej na wschodnim wybrzeżu USA, bo na zachodnim w tym samym czasie będą grali Złoty Puchar CONCACAF. :P
0
@norbi77 To w eliminacjach do Mistrzostw Europy, gdzie odjechali z tymi 24 drużynami. W eliminacjach do MŚ od lat nie da się wyjść z bezpośrednio z grupy z 2. miejsca. Inna sprawa to te cyrkowe baraże powiązane z Ligą Narodów. ;)
0
@norbi77 A skąd takie założenie? Mnie by nie zdziwił wtedy powrót do 22 drużyn w Primera División czy Premier League albo jeszcze większe dowalenie meczów w pucharach. W końcu kasa. :)
0
@norbi77 UEFA cokolwiek stara się teraz luzować, jeśli chodzi o reprezentacje. W eliminacjach do MŚ część drużyn zagra po osiem meczów, część tylko po sześć. Nie będzie teraz grup sześciozespołowych, a poprzednio było ich aż pięć. W eliminacjach MŚ 2018 wszyscy grali po... dziesięć meczów. W eliminacjach EURO też likwidują na przyszłość grupy sześciozespołowe, wszystkie będą mniejsze z mniejszą liczbą meczów.
0
@norbi77 A myślisz, że gdyby było mniej przerw reprezentacyjnych, to nie graliby wtedy piłki klubowej? No też raczej nie. :)
0
@Stinger_ Tak po prawdzie to akurat każdy z uczestników Superpucharu Arabii (d. Hiszpanii) gra najwyżej tyle samo meczów co kiedyś, czyli dwa. ;)
1
@norbi77 Ale tak szczerze to patrząc czysto na liczby samo wprowadzenie Ligi Narodów właściwie nie zmieniło liczby przerw na reprezentację czy granych przez nie meczów.
W tym wieku przed wprowadzeniem LN graliśmy rok po roku:
11, 13, 15, 13, 14, 16, 14, 17, 13, 14, 14, 14, 13, 10, 9, 14 i 8 meczów.
Po wprowadzeniu LN:
13, 10, 8, 15, 13, 10, 13 meczów.
Ja tu nie widzę większych zmian. Przynajmniej 10–12 meczów reprezentacji w roku mamy praktycznie od lat 70.
3
Zastanowiłbym się też nad minutami Yamala w klubie. Chyba nawet bym od tego zaczął...
2
Przegapiłem, że w ogóle klub się z nim dogadał i byłem przekonany, że dalej trwa walka w sądzie pracy.
2
@Gall Tak szczerze to ja nawet nie wiem, co ten fragment z Guardiolą ma wspólnego z całą resztą felietonu. Chyba tylko samo miasto Barcelona...
3
Okienko transferowe jak widzę w toku. :)
0
„Według Salmurriego przypomina się również, że w sezonie z mistrzostwem nikt nie mówił o przygotowaniu fizycznym, które było bardzo dobre, więc jest to niesprawiedliwe”.
Bo może... w kolejnym sezonie było gorsze?
Swoją drogą, to „otoczenie Xaviego” też teraz ma wakacje i czeka, aż szef wróci gdzieś na ławkę trenerską, czy może jednak podnoszą swoje kwalifikacje czy coś?
0
Ludzie, dajcie żyć. Nie ma to jak początek nowego okienka kilka dni po zakończeniu poprzedniego. :P