3

Ultima hora! Warning! Ahtung! Uwaga!

TVN24: BANKI SPANILOWAŁY. SZYMON WYWOŁUJE PANIKĘ W POLSCE. RODZINY NA TYM KORZYSTAJĄ.

Kliknij, a dowiesz się jak i Ty możesz na tym skorzystać.

111

Pedri mi niesamowicie zaimponował we wszystkich meczach po powrocie po długiej kontuzji. Zrobił ogromny progres. Zaczął wręcz ośmieszać rywali swym balansem ciała, częściej szukać strzału, posyłać groźne podania do napastników między liniami. Zawsze kiedy jest na boisku nasza gra wygląda lepiej.

Kawał piłkarza rośnie na naszych oczach.

3

Zwracam uwagę na mniej widocznych bohaterów tego spotkania: Dest/Alba.

Kiedy @JarekS pisał o potencjalnej lepszej drugiej połowie sezonu obu bocznych obrońców, którzy w końcu byli w pełni zdrowi i mogli łapać rytm meczowy strzeliłem sobie pamięciówkę.

Na ten moment pełna zgoda. Dest bardzo solidnie w defensywie. Często pojawia się z przodu wymieniając szybko piłkę. Alba wypracował kilka bramek w ostatnich kilku meczach (dzisiaj asysta i asysta drugiego stopnia przy golu FdJ). Oby tak dalej!

3

Dwie rzeczy po pierwszej połowie.

Niesamowita skuteczność Barcelony (3 strzały, 3 celne i 3 gole). Całkowite przeciwieństwo z większości meczy tego sezonu.

Bordalas miał swojego Nyoma z legendarnymi trzema celnymi podaniami w meczu przeciwko nam. Teraz ma Alderete (ŚO) z 5 celnymi podaniami po pierwszej połowie (38% skuteczności).

6

Taki napastnik w ekstraklasie O.O

1

Prime Show MMA:

To będzie jedno z najbardziej emocjonujących starć tego wieczoru. Pierwsza w polskiej historii walka polityczna przeniesie się do klatki. Jaś Kapela to skrajnie lewicowy aktywista, który gardzi tradycyjnymi wartościami. Na przeciwko niego stanie Kossakowski, który jest przedstawicielem prawicy. Między obojgiem iskrzy od dawna.

Niech mi ktoś potwierdzi w komentarzach, że nie mam schizy i to się stanie na prawdę...

0

@Rust_Cohle Zobaczymy. Na kapitanie miał być Jota, ale wypadł w ostatnim meczu. Mam nadzieję, że faraon za bardzo was nie wynagrodzi xD

27

Kiedy już zaczynasz myśleć, że jesteś naprawdę dobry:

0

@Azi Wiesz, jak zmienny jest Pan Adam ? Ja nie sugeruję tego, że tak się stanie. Sugeruję, że ww ma język jak chorągiewka :P

1

Adam Glapiński w jednym w wywiadów stwierdził, że ocena NBP pomysłu zamrożenia stawki WIBOR jest “jednoznacznie negatywna”.

Wg prezesa NBP taka decyzja byłaby niedopuszczalną ingerencją w prywatne stosunki prawne (umowy kredytowe), a także sama w sobie utrudniłaby walkę z inflacją: kształtowanie stóp procentowych rynku międzybankowego, które przekładają się na koszty obsługi zadłużenia w gospodarce to kluczowy kanał oddziaływania polityki monetarnej, który nie może być zamrożony.

Więc już wiemy, czym niebawem nas zaskoczy NBP :D

1

@Rust_Cohle Tak, zrobiona 20 min. temu :) Nie mam nikogo z pomocy/ataku LIV, a na kapitanie Trent A.A. Jak bardzo było to nierozważne zagranie niebawem się przekonamy :D

0

@NaFazieHitman To zależy. W końcu ... to na Białymstoku :D

2

Naczelnik Pierwszego Urzędu Skarbowego w Białymstoku poinformował o nietypowej licytacji, która odbędzie się już 22 lutego 2022 r. Osoby zainteresowane zakupem kryptowaluty w atrakcyjnej cenie będą mogły spróbować wylicytować ponad 0,4 BTC.

0,40716622 BTC, które znajdują się w rękach Urzędu Skarbowego, pochodzi z przejęcia. Podobnie jak w przypadku innych tego typu ruchomości, cena wywoławcza będzie niższa niż szacunkowa wartość rynkowa.

Ktoś wyrusza do Rosji na tą licytację ? :D

3

JPMorgan ostatnio intensyfikuje swoje działania związane z blockchainem. Na początku tego tygodnia firma stała się pierwszym bankiem, który oficjalnie zaczął działać w Metaverse.

Co ciekawe, jeszcze kilka lat temu Jamie Dimon, CEO banku, uważał, że bitcoin to oszustwo. Jak widać, może pod naciskiem zarządu, obecnie chyba zmienił zdanie. Stąd zapewne bierze się nowy kierunek działań JPMorgan.

Tj. pisałem kilka dni temu - JPM jak chorągiewka na wietrze.

1

@Zoker Dzisiaj za te same BTC mógłbyś kupić całe zalukaj.tv :D

1

@Naturopata Coś, co w przyszłości może pomagać milionom ludzi rocznie na początku musi mieć pewien koszt. Prześledź sobie historię testowania wielu znanych i obecnie stosowanych leków/operacji.

1

Zważywszy na gwałtowne wzrosty cen Bitcoina nie brakuje historii i memów związanych z pierwszymi transakcjami wykonanymi za pomocą tej kryptowaluty.

Jedną ze zdecydowanie najpopularniejszych jest transakcja, która została zawarta przy zakupie pizzy, na którą przystał jeden z pierwszych użytkowników Bitcoina - Laszlo Hanyecz. Nabył 2 pizze w Papa John’s za … 10 000 BTC. Transakcja miała miejsce 22 maja 2010 roku.

Ciekawe, ile razy Laszlo miał koszmary związane z tymi pizzami ... pewnie całkowicie zrezygnował z fast foodów xD

6

Co za czasy, że mniej się obawiam o Barcę grającą w Neapolu po remisie u siebie 1:1 i z dzieciakami w składzie niż o Barcę z Leo, Suarezem, Rakiticiem grającą na wyjeździe z przewagą 3:0 z pierwszego meczu xD

20

Traore jak by nie patrzeć asysta w trzech meczach z rzędu ;)

9

Pesymista: Za ten odpad z MCI zapłaciliśmy ponad 60mln ? Moja babcia by dziś strzeliła z jego okazji więcej goli niż on.

Optymista: Chłopak ma 21 lat, rozgrywa 4/5 mecz w nowej drużynie, ważne że dochodzi do wielu okazji.

0

Jak zwykle. Barca lepsza lecz nieskuteczna, Napoli jedna akcja i gol. Strasznie to irytuje.

6

To, co tak bardzo chciałem usłyszeć od piłkarzy Barcy już od dłuższego czasu:

"Xavi i jego asystenci pokazują nam wiele filmów do analizy gry naszych przeciwników. Zwykle mamy dzień lub dwa na takie przygotowania. Według mnie Napoli jest najgroźniejsze podczas kontrataków z udziałem Insigne i Ohsimena."

1

W drugiej połowie Messi/Neymar/Mbappe/Mendes/Hakimi to może już być za dużo dla tak głębokiej defensywy Realu.

1

Real oddał pierwszy strzał w tym meczu - niecelny - w doliczonym czasie pierwszej połowy. Z drugiej strony PSG ciężko stworzyć jakieś większe zagrożenie. Jakby chcieli wejść z piłką do bramki i bali się uderzać z linii pola karnego.

0

@jacobFCB Ciężko powiedzieć, bo z drugiej strony serial ma być pierwszą - główną reklamą Amazon Prime na rynku, na którym panuje duża rywalizacja. Obawiałbym się poziomu następnych produkcji, ale nie tej "openingowej".

0

Najdroższy serial w historii - cały budżet produkcji Amazonu wynosi podobno ponad 1 mld dolarów.

Akcja serialu The Lord of the Rings: The Rings of Power jest osadzona tysiące lat przed wydarzeniami z Hobbita i trylogii Tolkiena opowiadając o wydarzeniach z Drugiej Ery Śródziemia, w tym powstaniu Pierścieni Władzy i upadku Saurona.

4

PETA oskarża Thomasa Mullera o niepoprawne doprowadzanie swojego konia do orgazmu.

Muller z koniem każdego poranka XD:
https://x.com/RonaldoIsMyBoi/status/1492862191900450816

Sprostowanie: O co chodzi? Na początku trzeba stanowczo wyjaśnić, że kwestia nie dotyczy jakichś zboczeń Niemca. Absolutnie nie jest on zoofilem. Wraz ze swoją żoną, która zawodowo zajmuje się jeździectwem, prowadzi stadninę. Niektóre z koni pełnią rolę samców rozpłodowych, w związku z czym pozyskuje się ich nasienie, a następnie sprzedaje kupcom, którzy chcą dzięki niej powiększyć swoje hodowle. Niemiec poinformował, że jeden z jego koni doznał ostatnio kontuzji. PETA zarzuciła mu, że nie był to przypadek, bo koń był rzekomo nienaturalnie zmuszany do reprodukcji, co doprowadziło do jego problemów ze zdrowiem. Rzecznika organizacji stwierdziła, że gdyby nie chytrość pary, która chciała zarobić na nim jak najwięcej, zwierzak byłby całkowicie zdrowy.

0

@abram3k Na prawdę kolego nie szkoda Ci czasu na takie nic nie wnoszące komentarze ? Logicznym jest, że wrzuciłem tweeta z filmikiem, by ktoś mógł zobaczyć go od razu na la rambli, bez potrzeby wchodzenia na TT.

0

@Rust_Cohle Nie - to było na połowie Espanyolu, ale zamiast pobiec do środka pola karnego to poszedł na wrzutkę XD

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?