2

Racja, same powtórki nic nie zmienią. Potrzebny byłby kompleksowy system oceny sędziów po meczach np. - 3 poważne błędy (błędna ocena spalonego, brak podyktowania karnego, nieuzasadniona kartka, brak odgwizdania faulu) równają się zawieszeniu w sędziowaniu na 5 kolejek. Zastosować system awansów i spadków - 5 arbitrów z największą ilością błędów spada sędziować do niższej ligi. Jeśli arbiter spadłby dwukrotnie pod rząd traciłby dożywotnio licencję. Sędzią nie może zostać osoba powiązana w JAKIKOLWIEK sposób z JAKIMKOLWIEK klubem sportowym z Europy. Konferencje pomeczowe na których sędziowie tłumaczyliby osobiście każdą podjętą decyzję (ostre i surowe warunki? - sami na to sobie SOLENNIE zapracowali). Sposobów jest mnóstwo, wystarczy chcieć.

1

I powiem tak, skończy się na tym że przestanę oglądać ligę hiszpańską.

Bo to już w ogóle nie ma nic wspólnego ze sportem, dawno temu ukradziono nam piłkę nożną.

Do oglądania pozostanie jedynie liga niemiecka i angielska, taka jest smutna prawda. Krawaciarze i sędziowie w końcu zabiją ligę hiszpańską.

0

Nie trafione ;) Po moim błędzie czy przeoczeniu w pracy, gniew pracodawcy to byłoby moje najmniejsze zmartwienie. Akurat mam takie stanowisko, gdzie ponoszę pełną i osobistą odpowiedzialność za to co robię.

1

Przepraszam, Borbalan był na boisku za karę? Ktoś mu kazał tam wybiegać? Sędzia na boisku jest od pilnowania przepisów, co mnie obchodzi że tego nie widział? Skoro nie ogarnia sytuacji na boisku to nie nadaje się na sędziego, prosta sprawa.

1

I to jest właśnie sprzeczne z zasadami i powinno się to piętnować. Poziom sędziowania w La Liga jest jednym z NAJGORSZYCH W CAŁEJ EUROPIE. Trzeba w końcu o tym głośno i wyraźnie mówić - hiszpańscy sędziowie ZUPEŁNIE NIE NADAJĄ SIĘ do prowadzenia jakichkolwiek spotkań piłkarskich.

1

Bzdura. Co mnie to obchodzi czy widział czy nie? Sędzia na boisku JEST OD TEGO żeby widzieć, nic innego robić nie musi. Zgodnie z Twoją logika Borbalan błędu NIE popełnił w tym przypadku?

1

Bzdura. Gra się 11 na 11, zasady gry w piłkę są jasne. Może za chwilę walniemy tekst że Barca powinna wychodzić w 10 na mecze bo i tak powinna sobie poradzić?

1

Złożyć mogą, ale Adurizowi nic zrobić nie mogą z tego co wiem. Jeśli sędzia nie umieścił tego w protokole nie ma żadnej możliwości nałożenia na niego kary.

23

Oczywiście, zawodnicy Barcy zagrali bardzo słaby mecz. Jednak weź to pod uwagę: 2 karne dla Barcy + czerwona kartka dla najgroźniejszego zawodnika drużyny przeciwnej (i to jeszcze w pierwszej połowie). Daje nam to (wysokie) prawdopodobieństwo zwycięstwa 3-2, oraz brak występu Aduriza w rewanżu. Tu po prostu chodzi o sprawiedliwe sędziowanie. To, że Barca jest (teoretycznie) lepszą drużyną do Athleticu nie uprawnia sędziego do EWIDENTNEGO gwizdania przeciw niej. A te dwie czerwone kartki dla graczy Bilbao wydają mi się pokazane "na alibi" - żeby nie było że nie karał zawodników przeciwnej drużyny.

3

Ewidentny karny, nie wiem o czym dyskutujecie. Spóźniony (!) atak nogą z wyskoku (!!), bez szans trafienia w piłkę (!!!), w zawodnika który oddawał strzał na bramkę z czystej pozycji (!!!!). Karny + żółta kartka minimum.

0

Brawa? Za chamstwo i zezwierzęcenie na boisku? Jeszcze bym rozumiał, gdyby naprawdę grali ciekawą piłkę, ale to żenada powinno się odnosić do większości "piłkarzy" Bilbao. A jeśli ten "zawodnik" Aduriz nie zostanie ukarany zawieszeniem na co najmniej kilka kolejek to można mówić i skandalu.

Co do gry naszych zawodników, to jeśli nie będą skoncentrowani na 100% przy takich meczach to będziemy oglądali takie właśnie wyniki. Który to już mecz, kiedy przeciwnik ma 1-2 akcje i wszystkie wykorzystuje, a my mamy 15 i wykorzystujemy JEDNĄ do ciężkiej cholery?!

6

Przecież to jest czerwona kartka. No kurwa mać, ile jeszcze takich sytuacji będziemy oglądać na boiskach? Nie ma sposobu na zwierzęta ma boiskach?

0

Nie, nie będzie. Tragicznie gramy od początku sezonu co widać po ligowej tabeli. Bezsensownie klepiemy piłkę, tracimy głupie bramki a za odrabianie strat bierzemy się w 80. minucie. Chyba że szybko strzelamy bramkę - wtedy mecz jest ułożony.

0

No niestety bramka w całości na konto Iniesty. Najpierw złe podanie, pytam odpuścił Aduriza.

0

Spóźniony atak bramkarza nogami w zawodnika, bez szans sięgnięcia piłki. To nie powinien być faul?

3

No taki Busquets jedyne co zostawiał na boisku to wrażenie. Bardzo złe wrażenie. Grał tylko i wyłącznie za nazwisko i zasługi bo był okres, w którym nie miał prawa łapać się do 18 meczowej - gra w jego wykonaniu to była istna tragedia.

0

Rakitić nie zaliczył regresu, tylko spadek (miejmy nadzieję chwilowy) spadek formy. Sergio już też najmłodszy nie jest, to doświadczony, stary wyga, a grał czasami tak, że miałby problem w Barcy "B" się łapać do wyjściowej 11. Podobnie Mascherano, który osobiście zawalił kilka (co najmniej) bramek w tym sezonie. Mam nadzieję, że Ivan formę złapie w drugiej połowie sezonu bo to chyba jedyny pomocnik, który zapieprza tam i nazad, potrafi zagrać ostrzej i nie odpuszcza w meczu. Sorry, ale drugiego takiego nie mamy - najbliższy pod względem jest Iniesta bo to co się z Busquetsem stało ostatnio to tragedia - zero walki, już Messi więcej walczył z tyłu.

0

Wow. Co Iniesta z Messim porobili to głowa mała. Piłkarze Espanyolu wyglądali przy nich jak raczkujące po boisku niemowlaki...

0

Jakim prawem "piłkarz" Caicedo jest jeszcze na boisku?

0

No właśnie nie jestem pewien, na jednej powtórzę dodać było że machnął nogą. To mogło (choć nie musiało) zmylić Cecha.

0

Jedna bramka jeszcze nie znaczy że ktoś gra bardzo dobrze. Po prostu mam takie wrażenie oglądając Sterlinga że jest strasznie przereklamowany i nie wiem czym się ludzie tak podniecają, bo według mnie nie gra jakoś wybitnie. O wiele lepiej prezentuje się Kevin de Bruyne według mnie.

0

Ale bramki bym raczej nie uznał że względu na Davida Silvę.

0

Tak oglądam City - Arsenal i uderzyła mnie pewna myśl. Te "gwiazdeczki" zapowiadane od dawna przez dużą część ludzi na "wielkich graczy", typu Sterling, Sane, Lingard czy Rashford grają straszną żałość. Za to zawodnicy z tego medialnego "marginesu" jak de Bruyne radzą sobie bardzo dobrze. Takiemu Sterlingowi wychodzi dobrze sprint przed siebie i machanie łapami (vide ostatnia akcja).

1

Jak Ivan to tylko od początku. To jest zawodnik, który ma bardziej defensywę wspierać i łatać luki po Messim i Sergim Roberto na prawej stronie. Wprowadzanie go w drugiej połowie mało co da. Można mieć pretensje że gra asekurancko i bezpiecznie, ale nie że nic nie daje w defensywie. Z Espanyolem będzie miecz walki, dlatego postawiłbym na Rakiticia od początku.

1

Jeśli nie będzie można z nich korzystać w trakcie meczu (przez sędziów, trenerów) to będzie to tylko ciekawostka, nic więcej. Robią robotę to fakt, ale póki co mogą powodować tylko coraz większą frustrację :)

0

Bzdura. W karnych było 1-1 - jeden dla Realu po oczywistym faulu na Lucasie, a dla Barcy karny po ewidentnej ręce Carvajala.

2

Spokojnie i my i Real możemy takie błędy po dzisiejszym meczu wyrzucać. Problem jest taki, że sędziowie w Hiszpanii prezentują strasznie niski poziom. Nie posądzam ich o stronniczość (dzisiaj ciężko powiedzieć żeby Gomez faworyzował jedną z drużyn) tylko o brak profesjonalizmu, NIEUMIEJĘTNOŚĆ czytania gry, niewystarczająca znajomość przepisów oraz brak konsekwencji. Najchętniej wymieniłbym ich na sędziów włoskich lub niemieckich (angielscy też ostatnio zjechali odrobinę z poziomem).

0

Kto do jasnej cholery wybrał tak tragicznego "sędziego" na taki mecz. Po 20 minutach gry pretensje o karnego możemy mieć i my i Real...

0

Ja już nie wiem jak to się dzieje. Taka Chelsea drugi mecz z rzędu NIC nie gra (poprzedni mecz z Tottenahmem). Zero pomysłu na grę, ociężałość, problem ze wszystkimi aspektami gry. Aż nagle jeb - bramka kompletnie z dupy. I nie zdziwię się, jeśli ten mecz ostatecznie wygra nie grając ZUPEŁNIE NIC.

4

Bez sensu. Jakim prawem Cahill nie dostał kartki za gorsze wejście w Aguero, a Otamendi od razu dostał żółtą?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?