Matheu12
Dołączył/a: wrzesień 2021
Małe
5 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@koksik2700 niedocenia się Trzaskowskiego, jeżeli nie będzie prezydentem, to on będzie następcą Tuska. Nie ma nikogo silniejszego od niego. A to, że jest miły dla szefa, to taka specyfika polskich partii politycznych, które są oparte na systemie wodzowskim, czyli jest jeden czy dwóch co trzyma ster, reszta się stosuje. Wyjątkiem jest Konfederacja, ale to jej główna słabość, że ich szefowie nie są szanowani wewnątrz. A Braun? Chłop nie ma poparcia, trzeba mieć poparcie, aby mówić, że ktoś jest silny, bo na pseudointelektualne gadanie to niemądry się nabiera.
0
@Safrani to prawda, tragiczna ona jest. Ale trochę pasowała do tamtych trochę dzikich czasów. Tak mi się wydaję, choć wtedy jeszcze się nie narodziłem.
1
@macio_944 pochwalę się, że miałem okazję z nim rozmawiać, jak czekałem na dworcu w Katowicach. Był to początek wojny na Ukrainie, pełen dworzec uchodźców i na tym samym peronie go zauważyłem i zagadałem. Jak go zapytałem, czemu zrezygnował z polityki, to powiedział, że nie tak sobie to wszystko wyobrażał, a woli robić biznes (głównie rolnictwo). Też bardzo cisnął ówczesną geopolitykę Polski, obawiał się, że nas zachód zdradzi z takimi politykami. Wiadomo był on wicepremierem w PO, ale też potrafił pochwalić PiS i przyznał mi, że porażka była tylko przez to, że po wielu latach wyrzeczeń przez kryzysy i budowę gospodarki, nie odważyli się coś dać ludziom (500+ czy odważniejsza podwyżka płacy minimalnej).
2
Chyba muszę sobie dać spokój z czytaniem wiadomości politycznych na najbliższy miesiąc, bo teraz mnie skręca z irytacji nad tymi wszystkimi idiotami.
0
@MesQueUnClub_87 a ktokolwiek będzie rządził to będą jaja. Dla mnie przejęcie TVP było bardzo krzywe, a teraz PiS z Dudą odwalili demokrację 3. świata.
0
@Aragorn33 no według mnie podjął słabą decyzję z punktu widzenia PiSu. PiS w ten sposób miał męczenników i budowanie narracji o złych rządzących do niektórych by trafiła. A tak wypuszczą ich z więzienia i rządzący będą mieć czyste ręcę, bo wszystko jest zgodne z prawem. A i mandat Kamiński z Wąsikiem stracili, więc jednego ważnego polityka PiS mniej (Kamińskiego)
5
Jak to by powiedział Leszek Miller dla prezydenta Dudy, milczenie nie jest złotem, a jest szansą xDD
0
@Aragorn33 Duda politycznie to tragicznie rozegrał, a rządzący mogą zyskać, bo w sumie tematu nie dotykali za bardzo i sam PiS rozszumiał sprawę i wyjdzie na to, że PAD zwalnia kryminalistów
2
@krol211 @Bobo25 Duda zrobił z siebie głupka przez tą całą szopkę. PiS na tym może stracić.
1
W sumie z punktu widzenia Polski podjął dobrą decyzję, bo skończy się drama w sposób cywilizowany. Ale za to politycznie Duda wraz z PiSem zrobili z siebie giga idiotów oraz będzie można gadać, na Dudę i PiS, że chce zwalniać kryminalistów z więzień xD.
1
@The Game 10 Kwaśniewski też mimo paru wpadek na końcu można ocenić jako dobrego prezydenta. Prezydent ma stać na straży konstytucji i moim zdaniem nie walczyc z rządem na siłę. Może mieć swoje opinie i czasami coś blokować, jak się z tym osobiście nie zgadza
2
@Miszak ja widzę tylko jednego i jest nim Lech Kaczyński. Ten kolega po lewej nigdy mu nie dorówna, co pokazuje obecna sytuacja.
3
Duda już w moich oczach zaczyna się stawać jednym z gorszych prezydentów, ponieważ w takiej sytuacji próbować jako mąż stanu uporządkować sytuację, to dalej dzieli i buduje nienawiść w Polakach w tak niepewnych czasach. Lubi pokazywać się przy obrazie z Lechem Kaczyńskim, który mimo rządów PO nie odwalał takich cudów i patrzył na interes narodowy. Wstyd.
2
@hayek no jeszcze ten Su-57 był odpowiedzia chyba na F-22, samolot skonstruowany w latach 90. Więc trzeba dokręcać śrubkę, aż Rusek się zesra.
1
@TR3YWAY rozrywka lubi pustych idiotów co wszystko zrobią dla sławy
0
@IrekPOL Czy Ty umiesz czytać, Duda dał prawo łaski przed wyrokiem, a nie da się nadać raczej prawo łaski niewinnemu jeszcze człowiekowi. Teraz SN, który jest szefem spraw z prawem karnym kazał znowu wykonać rozprawę, ponieważ nie było żadnego wyroku na tych ludzi. Teraz dostali wyrok, to prezydent by mógł skorzystać z prawa łaski, ale tego nie zrobił i nie zrobi prawdopodobnie. A to, że już posłami nie mogą być to też totalnie proste, bo nawet po łasce już nim nie można być.
1
Jak na razie jeżeli chodzi o słabe akcje rządzących jest remis z PiS 1-1, bo akcja z TVP nie była legalna, a teraz PiS z prezydentem jajca sobie robią z prawa.
1
@michal26 Duda znowu nie popisał się intelektem. Niestety. A wielu go uważa za dobrego prezydenta. Łatwo nim być, jak Twoja własna partia rządzi krajem, a w Polsce obecnie tylko Kwaśniewski oraz Lech Kaczyński umieli z klasą działać dla swoich oraz nie niszczyć Polski.
0
Prezydent teraz sobie powinien dać łaskę temu Kamińskiemu i Wąsikowi, ale tego nie zrobi, bo wyjdzie na obrońcę skazanych ludzi, więc lepsza politycznie jest dla nich ta cała szopka. Tylko o to tutaj chodzi. A posłami nie mogą być, bo jeżeli ktoś jest skazany prawomocnie to już nie może mieć mandatu. Proste.
2
@hayek Panie ja dzisiaj napisałem głupotę o CPK i przyznałem Ci rację, a teraz @Aragorn33 nawet mi rozświetlił wiedzę na ten temat i zamiast mu przyznać rację, bo argumenty totalnie orają to co teraz Duda kombinuje i to co Ty próbujesz bronić.
1
@hayek przyznam Ci rację, moje niedoczytanie tych liczb wyszło
1
Co do CPK obecnie mam mieszane odczucia, zwłaszcza jeśli chodzi o lotnisko, bo szybka kolej jest zdecydowanie potrzebna. Ale lotnisko obecnie to ogromny wydatek naszego budżetu, a obecnie na przykład z projektów infrastruktualnych energetyka wręcz czeka i błaga o jakieś działania. To też ogromny wydatek, a na pewno pilniejszy w tej chwili niż lotnisko. Gdyby na przykład jacyś inwestorzy zagraniczni mocno dofinansowali ten projekt to zdecydowanie można budować a i można będzie się zająć tą nieszczęsną energetyką w której mało co robiono od komuny.
0
Ciekawe co PiS chce w ten sposób ugrać. Większość Polaków ma raczej gdzieś tą sytuację z Kamińskim i Wąsikiem, zwłaszcza, że zostali normalnie skazani. Już ta sytuacja z TVP była krzywa. Tutaj osobiście nie mam do czego się przyczepić.
8
Dajcie spokój temu Balde, chłopak jest młody, a obecnie chyba każdy piłkarz Barcy się cofnął w rozwoju. Zresztą kogo będziemy mieli na lewej stronie? Alonso?
0
@hayek @insp1re na moje za szybko on jest wciąż młody i jest pole do rozwoju. Dodatkowo każdy zawodnik w obecnym składzie pod okiem Xaviego cofnął się w rozwoju, więc nie ma co wieszać na nim psów jeszcze. Zresztą kogo na lewą stronę weźmiemy?
1
@against_modern_football jedynie Razem Zandberga jest paradoksalnie konkretniejszym i sensowniejszym wyborem dla wielu ludzi. Sami zresztą się zdynsawali od reszty Lewicy i od samego Tuska
0
Może ktoś mi podać linka do takiej stronkę, na której jest opisana bieżącą realizacja obietnic KO?
6
@Cotutajsiedzieje najgorsze to zrobił Hołownia, to zdjęcie przy możliwych kolejnych atakach hybrydowych może być pożywką dla Kremla
0
@Miszak pragnę Panu przypomnieć jak działać powinno referendum.
Na początku należy stworzyć pewnego rodzaju ustawę, czy jakiś formalny dokument opisujący co oznacza wybranie tak lub nie w referendum.
A dawni rządzący stworzyli sobie sondaż za państwowe pieniądze i gdyby frekwencja była wyższa niż 50 to i tak nic by to referendum nie znaczyło, bo nie było żadnej ustawy, które to referendum miało zatwierdzić, więc dla mnie głosowanie w nim to była idiotyczna groteska.
1
@Death_voice nie uważam, to za idealne rozwiązanie, bo oczywiście nie jest to zrobione z gracją, ale co innego można zrobić? Przepychanki z prezydentem, by trwały w nieskończoność, a jak ma to przywrócić normalność jestem za. A jak się okaże, że będzie dalej propaganda, no to będę się złościć tak samo jak na PiS o to.
@Rhaan rozumiem to, ale prezydent w tym nie pomaga, a odcinanie od finansowania by ich nie zrujnowało. Zobaczymy co da ta zmiana, jak będzie git to nie będę narzekał.