2

@Kgorecki2500 Trochę niepoważne ale chyba Menzten wyszedł z założenia żeby po prostu gadali o tej nazwie i przyciągnąć jeszcze więcej młodych wyborców.
Wolę to niż te zakłamane nazwy typu platforma obywatelska czy prawo i sprawiedliwość które nie mają nic wspólnego z rzeczywistością.

5

Nowa nazwa partii Menztena xd.


0

@misterio XD
To mam lepszy pomysł zróbmy minimalną na poziomie 10 tysięcy czemu nie.

0

@Kinginiesta To ty teraz odleciałes.
Praca lekka nie odnosi się do fizyczności tylko.
Praca umysłowa to też ciężka praca która wymaga dodatkowych kwalifikacji i trochę więcej rozumu.
Praca lekka to ta która nie wymaga dużego wysiłku fizycznego,nie wymaga myślenia np portier.

0

@Kinginiesta No właśnie nikt nie zatrudnia.

0

@Kinginiesta Dlatego lekkie prace powinny osoby ograniczone,chore.
I jako społeczeństwo powinniśmy się na to składać .
Mi chodzi o osoby w pełne zdrowe którym się nie chce kształcić, rozwijać a jedynie siedzieć na dupie.

0

@clyde A dlaczego niby mamy mówić o pełnym wymiarze godzinowym?
Jeden zrobi więcej roboty w 4h niż ktoś w 10h

0

@clyde Czyli według ciebie sztuczne podnoszenie nie miało wpływu na inflację?

0

@Jakchcesz
Skoro ich praca jest tyle warta to tak uważam.
Dałbyś osobie która np roznosi ulotki 3-4 godziny dziennie minalną krajową?
To się do tego sprowadza.

Większość ludzi też nie zarobi na Mercedesa a zapieprzac muszą.


0

@Kinginiesta Tak ale w sytuacji gdzie minalna dajmy na to wynosi 5k i ten portier tyle zarabia a magazynier,baba sklepie zarabiają wyraźnie więcej.

To sztuczne podwyższanie płacy minimalnej właśnie doprowadziło do inflacji i spłaszczenia wynagrodzeń.

0

@clyde A dlaczego ceny wszystkiego rosną od lat i właśnie człowiek za te 3500 nie może przeżyć?

0

@Comentateiro Nic dziwnego.
Dochodzi do spłaszczenia wynagrodzeń.Jak co roku sztucznie podwyższają płace minalną to tak jest.

1

@Jakchcesz no tak, sprawiedliwie byłoby gdyby ten gość na portierni zarabiał tyle, że ledwo starczy mu na życie.

Aha czyli nie ważne co się robi to z góry należy się hajs xD
To po co się wysilać i zapieprzac by zarabiać tyle samo?

1

@Jakchcesz Ale dlaczego od razu podajesz jakieś skrajności 2zl/h ?
Zgodziłbyś się pracować za tyle?
Bo ja nie, ktoś cię zmusza do tego?
Przestań robić z ludzi niedołężnych idiotów którzy nie potrafią zadbać o swój interes.

Uważasz że człowiek który siedzi i praktycznie nic nie robi, najczęściej oglada telewizorek albo zajmuje się innymi rzeczami ma zarabiać tyle co baba w sklepie która wraca do domu zmordowana?
Gdzie tu logika i sprawiedliwość.

0

@Jakchcesz Bo zanika różnica między osobą pracującą np w Warszawie a np gdzieś w małym miasteczku gdzie są inne koszty życia.
Zanikają też różnice między poszczególnymi zawodami, ktoś kto pierdzi w stołek np na portierni zarabia podobnie co osoba która musi zapieprzac na magazynie.

Jeśli już ma być ta minalna to nie na takim poziomie i powinna być inna dla poszczególnych miejsc.

0

@Jakchcesz @Kgorecki2500@Mateonvious
Wiecie ile procent Polaków zarabia minalną krajową?
Około 10 procent.
Czyli jednak przedsiębiorcy mimo że mogą płacić mniej czyli minalną krajową płacą więcej.
Oczywiście są też nieuczciwi pajace którzy by chcieli tylko człowieka wykorzystać ale to jest margines.

Uważam że minalna krajowa więcej szkodzi niż pomaga, w szczególności że jest narzędziem polityków do bardzo wielu rzeczy.
Ludzie powinni sami zadbać o swoje zarobki i po prostu nie pracować tam gdzie się ludzi wykorzystuje.


4

Menzten z nowym formatem xD


20

Laporta zamiast przelać hajs na Cancelo to omyłkowo wykupił dożywotnią subskrypcje w pizzerii.

9

Już widzę ten pressing w wykonaniu Mbappe hahaha.


1

@KobeFR Ludzie sobie chwalą mini bieżnie do pracy.
Podobno bardzo szybko idzie się przyzwyczaić
Oczywiście zależy od marki od modelu ale nie jest to aż tak duże.
https://zapodaj.net/plik-kg6af5Uo1G

2

@KobeFR aktywność fizyczna np siłownia by tu sporo pomogła.
Ale i regularne spacery by pomogły.
Jeśli masz możliwość to zamiast siedzieć przy biurku to kup sobie bieżnie i po prostu chodź na niej pracując.

3

Znamy powód dla którego głosowanie na przewodniczącego polski 2050 było nieudane.
Oni chyba mieli postulat by w wyborach sejmowychi prezydenckich można było głosować przez internet a nie poradzili sobie z 800 osobami xd.


3

@Safrani To brzmi jak żart.
Za tyle to można grzać dupsko w ciepłych krajach all inclusive.

0

@ShawnC Grał gorzej,Casado był mega tragiczny.

2

6

@kanver_ Lewy ty draniu oddaj rower.

12

Wiadomo gdzie madryciaki się pochowali po wczorajszym klasyku xd


1

@michal26 Jakie 15mln netto to byłaby kompromitacja. To 30mln brutto czyli kosmos.
Jak chce zostać to max 10-12 brutto.
Chłop już nie biega, wczoraj to spacerkiem cały mecz chodził.
Uważam że jak mamy poważnie myśleć np o LM to każdy musi biegać i pressowac.
Mógłby być rezerwowym ale nie za takie pieniądze.

1

@prokar1 A to tak ale to było wiadome.

5

Czy Xabi się sam zwolnił czy nie to jest to kompromitacja na każdym szczeblu.
Od zarządu po piłkarzy.

Rządzą gwiazdeczki, Mbappe wczoraj zachował sie jak prostak i pokazał brak szacunku wobec trenera, reszta piłkarzy także.
Xabi sobie nie poradził z szatnią a gra wyglądała za niego po prostu słabo.
Zarząd na czele z Perezem na to wszystko pozwala, ściągają samych pajaców byle by mieli głośne nazwisko a potem są dymy w szatni. Uprawiają obrzydliwą politykę na temat sędziów i to też się udziela się piłkarzom.
Tam jest taki burdel że to szok.

Arbeloa wyleci szybciej niż nam się wydaje.

Nie żebym narzekał.


Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?