2

Czy InPost pozostanie polski?

Fundusze Advent, FedEx, A&R oraz PPF złożyły ofertę przejęcia wszystkich akcji InPostu po cenie 15,60 euro za akcję - podała spółka. Proces miałby się zakończyć w drugim półroczu 2026 roku.
Łączna wycena wszystkich wyemitowanych i znajdujących się w obrocie akcji InPostu wynosi 7,8 mld euro, co oznacza premię w wysokości 53 proc. w stosunku do średniej ceny ważonej wolumenem z trzech miesięcy poprzedzających dzień 2 stycznia 2026 r.

Nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy InPostu planowane jest na 29 czerwca.

@michal26 @mmaciass @Aragorn33 @Kgorecki2500

2

@misterio nie dosyć, że Słowianka, biała to jeszcze niewierząca.

Pasja
Pasja 2
Pasja Reaktywacja

Może kiedyś Pasja Początek.

0

@BorzyKrzys ależ ja tylko zadałem pytanie.

0

@lithotripter no dobra, a muzea? Po co je utrzymywać? Porobić tysiące zdjęć, wrzucić do internetu i każdy będzie mógł obejrzeć za darmo. Sprzedać Wawel, sprzedać Zamek Królewski to jeszcze państwo zarobi.
Zaznaczę, że w Polsce nie ma muzeum, które by się bez dotacji utrzymało. A przecież to też kultura.

0

@Hellrider o to właśnie chodzi

1

@Profesorek Kuba Sierra Maestra

4

@Comentateiro czytam ten wątek i muszę przyznać, że mam pewien dysonans poznawczy. No bo z jednej strony wiem jak ciężko wybić się zdolnym artystom, bo niestety żyjemy w świecie układów i układzików i bynajmniej nie chodzi mi tu stricte o Polskę. Z drugiej strony, jak widzę, że taki Jaś Kapela dostaje pieniądze no to mnie krew zalewa.
Serio, jakby się nad tym zastanowić, to wszystko nie jest takie proste.
Weźmy choćby pod uwagę koncerty organizowane przez miasto. Jeden powie, kurła dziury w drogach, a oni setki tysięcy wydali na kliku artystów. Drugi zaś powie, że dzięki temu, że miasto zapłaciło część ludzi ma możliwość obcowania z tą kulturą, bo w innym przypadku w ogóle jej nie obejrzą/posłuchają. Oboje będą mieli rację.
@pluszek wstawileś tu film o ratowaniu sztandaru. Ale i tu kij ma dwa końce. Jeden powie ratujmy bezcenne dziedzictwo, a drugi, że od tego lepiej mu się żyć nie będzie. Oboje będą mieli rację.

Na końcu posłużę się cytatem kardynała Wyszyńskiego - "Naród bez przeszłości, bez tradycji, bez kultury nie jest szanowany przez nikogo".

@NeroTFP1 @lithotripter @PeRRy @BorzyKrzys @Eklerek @Roobo @esem91 @fantasyoosh i inni

0

@tbas dziecko może inaczej ten film odbierać.

6

Szczęść Boże i Fur Deutschland oraz OZE sroze.

Kinowy Mandalorian za mną. Ech... Po co ten film powstał? To miał być ten wielki powrót GW do kin?
Jest może nie tyle źle, co po prostu średnio. Film wydmuszka. Pozbawiony jakichkolwiek emocji.
Film zupełnie zbędny, bo nic nie wnosi.

@Azrik @Kgorecki2500 @BillyButcher @MirusAmisz i inni

2

@Konradowskyy świetnie.

1

@FcPortoFan1999 cześć Oski.
Komu kibicujesz w Serie A?

1

@Kgorecki2500 dzisiaj oglądamy Mando? Ja zaraz wyjeżdżam do kina do miasta Uć.

1

@Gall mamy tak samo

0

@michal26 wiesz, do tanga trzeba dwojga. Zobaczymy jak AfD będzie się zachowywać wobec nas po ewentualnym zwycięstwie i przejęciu rządów. Bo być może tak, że się po prostu nie da współpracować, a może być tak że po obu stronach wygra pragmatyzm.

1

@michal26 w sumie racja

4

Ech ta inteligencja

0

@michal26 na chwilę obecną nie ma co się martwić. Tam zrobią wszystko, łącznie z zupełnie nieoczywistymi sojuszami, żeby ich do władzy nie dopuścić.

1

@Batys oczywiście. Świetny.

1

@kubix05 u mnie nigdy nie było tradycji picia herbaty. I teraz w zasadzie mi nie smakuje.

0

@michal26 no na AfD to u nas nikt nie jest gotowy. Nawet Konfa.

0

@michal26 on ma bardzo lukratywną ofertę z Widzewa. A czy się na nią zdecyduje? Trudno powiedzieć.

Ale najpierw Widzew musi się utrzymać.

1

@kubix05 cześć, dobrego dnia.
Ja herbaty w ogóle nie piję.

1

@Kidd oczywiście, że wyjdą. To jest po prostu moje myślenie życzeniowe.

1

@Kidd nie mają szans na strefę medalową. Ćwierćfinał to max.

Ja oczywiście mam nadzieję, że obok Argentyny nie wyjdą z grupy.

4

Szczęść Boże i Fur Deutschland oraz OZE sroze.

A @Kessie wciąż próbuje. Nigdy się nie poddaje.

https://zapodaj.net/plik-oaQ37VZ0aa

0

@gumaz daje buziaka żonie i wychodzę z łóżka. Idę do kuchni wciskam przycisk i robię dwie kawy. Biorę te kawy i idę do żony do łóżka.

5

@MesQueUnClub_87 nie oglądałem Puls.
A za to, że wczoraj nie było zgłoszony oczywiście.

0

@Kubsoleon stop argentynizacji Barcelony.

Na szczęście kilka klubów z Anglii go chce.

2

@Criss18Barca postać znana?

13

Od przyszłego sezonu nie będzie już Ligi Europy. Będzie Liga Unaia Emery'ego.

Oski zapisz to @FcPortoFan1999

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?