0

@July_6_BcN to bardzo ciekawe co piszesz, bo jeszcze nikt nie powiedział, co będzie na tym przedmiocie. Czyżbyś był pracownikiem Tuska? Fur Deutschland?

2

W przyszłym roku w szkołach pojawi się nowy przedmiot - poinformowała minister edukacji Barbara Nowacka. Edukacja zdrowotna jest przygotowywana przez trzy resorty i ostatecznie ma zastąpić wychowanie do życia w rodzinie (WDŻ).

- Powołałam zespół wspólnie z ministrami (edukacji i sportu - red.), który przygotuje założenia i podstawy programowe do nowego przedmiotu, który będzie nazywał się edukacja zdrowotna. Ten przedmiot zastąpi dotychczasowy WDŻ - przekazała podczas konferencji prasowej Barbara Nowacka.

4

@macio_944 jak drużynie nie idzie, to winny trener. Jak drużynie idzie to zasługa zawodników. Czego nie rozumiesz?

2

Podczas debaty w Sejmie wszystkie kluby poselskie poparły rozszerzenie polsko-ukraińskiej umowy o pomocy prawnej.
W 2020 r. skazano w Polsce 7111 obywateli Ukrainy, którzy popełnili w Polsce przestępstwa. A dwa lata później, w 2022 roku, takich skazań było prawie 37 tysięcy.

Zmiana ma umożliwić skuteczne pociągnięcie do odpowiedzialności osób, które popełniły m.in. przestępstwa, za które nie grozi kara pozbawienia wolności, a np. grzywna, praca społeczna lub konfiskata.

1

@sewciu50 ale to trzeba się zastanowić nad innymi ruchami. Z Raphy dużo kasy nie będzie, bo on jeszcze nie jest zamortyzowany. Ja bym sprzedał de Jonga, bo tu kasa może być nawet większa, niż za Raphe, a i amortyzacji nie ma. Raphe sprzedać tylko wtedy, gdy sięgniemy po Williamsa.

2

@sewciu50 serio mamy bogactwo? Jak się okazało Rapha świetnie się spisuje jako pół lewy lub fałszywy lewy skrzydłowy. Kto tam jest jeszcze? Felix, który nie jest nasz? Ferran, który odstaje?

1

@RomanHoffer miałem to ostatnio z ojcem, który pewnie jest w porownywalnym wieku, co Twoja babcia. Dlaczego tak mu spadło? Nikt nie wie. W każdym razie wprowadzono go na prostą.

1

@DonAndrzejos pamiętam. I jeszcze żółwie były. Kupowałem po kilka dziennie.

0

@barcanawieki możliwe nowotwory języka, przełyku, jamy ustnej, a nawet kręgosłupa.

0

@Recha_0684 no słowo "danina" jest synonimem słowa "podatek".

0

@sokot ja go bardzo rzadko słucham. Żeby nie powiedzieć wcale.

0

@maroon ok. Zgadzam się z Tobą.

0

@TheNekro94 jeśli o to chodzi, to wtedy byłem za, dzisiaj też byłbym za. Choć głównie dlatego, że alternatywy są straszne.

0

@sokot szczerze powiedziawszy, to nie kojarzę takiej obietnicy Donka.

0

@maroon rozwiń "nie myślisz przy wyborach", bo w sumie to może wszystko oznaczać.

2

Wdrożenie unijnej dyrektywy ekologicznej oznacza nałożenie nowej daniny na węgiel i paliwa do aut - informuje "Rzeczpospolita".

Jeśli dyrektywa zostanie wdrożona, ceny węgla mogą wzrosnąć nawet o 50 proc., a paliwa samochodowe mogą podrożeć o 50 groszy na litr. A to de facto oznacza wprowadzenie nowego podatku, który będzie podobny do akcyzy. Danina obciąży sprzedawców paliw, gazu i węgla. Przewiduje się, że nastąpi to prawdopodobnie w 2027 roku - informuje dziennik

5

@Destroyer_of_Worlds e tam, Keita ma 44 lata. Już by nie dał rady.

3

@ranger3120 chyba egzamin trzeba zdać na nowo.

0

@supraomnes1 El Capitano to pewniaczek

4

@Benz nudny w uj.

2

@ranger3120 że sklepów mięsnych. Żadnych tam z Lidla cz Biedry pakowanych. W delikatesach centrum mają też dobre na ladzie.

0

Piękny to był wczorajszy wieczór. Piłkarze dali nam wiele satysfakcji. Na uwagę i brawa zasługuje podniesienie się po tych dwóch gongach PSG.
@HighestInTheRoom czasem lepiej milczeć i sprawiać pozory.

1

W 2026 roku ruszy w Zawierciu zakład recyklingu akumulatorów litowo-jonowych stosowanych w elektrycznych autach.

W obiekcie prowadzony będzie demontaż, rozładowanie i recykling akumulatorów EV. Produktem końcowym będzie tzw. czarna masa wykorzystana między innymi do produkcji materiałów do nowych akumulatorów EV, w tym aktywnego materiału katodowego (CAM) i prekursora katody (pCAM). Zakład będzie miał zdolność recyklingu do 12 000 ton akumulatorów rocznie, czyli około 28 000 akumulatorów EV rocznie.

2

Tu Tusek pojechał

0

@FcPortoFan1999 można, jeszcze jak. Sam bym kręcił.

1

@FcPortoFan1999 no raczej

14

Lis jak zawsze miał rację


1

Jeszcze pięć godzin. Napięcie rośnie.

0

@BorzyKrzys ale ja nie pisałem o Tobie. Pisałem ogólnie.

9

@macio_944 taki przedmiot jest bardzo groźny dla populistów, dlatego niektórzy się go boją. O czym będzie mówił Sławek Mentzen, jak młodzi wyniosą wiedzę ze szkoły?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?