1

@Kgorecki2500 To wiadomo, ale w rządzie są jednak nieliczni z tego grona (90% posłów tak naprawdę nie ma na sobie żadnej odpowiedzialności poza tą partyjną dotyczącą głosowań). Co więcej bardzo często teki ministra obejmują również osoby spoza sejmu, będące ekspertem w danej dziedzinie.

1

@Kitek1640 Złota fucha raczej, odpowiedzialności praktycznie zero, a pensja na poziomie managera w korpo.

1

@cris27 Uwaga w punkt :) patrząc na plany UE to za te kilka lat całkiem prawdopodobne, że przeciętnej osobie pracującej na etacie właśnie będzie się żyło gorzej niż obecnie. Ponadto obserwując globalną gospodarkę i wzrastające zadłużenie państw przed nami w stosunkowo niedalekiej przyszłości pewnie kolejny kryzys finansowy.

5

@Kgorecki2500 Ja jednak będę się trzymał opinii, że każdy klub powinien mieć prawo samodzielnie wybrać swojego kandydata do prezydium sejmu. "Demokratyczna opozycja" opowiadała coś o zasypywaniu podziałów, a już na pierwszym posiedzeniu skupili się w dużej części na gnojeniu opozycji. Wstrzymanie się od głosu posłów KO przy kandydaturze Bosaka też wiele mówi o tym jaka to niby ma być zmiana w polskim parlamentaryzmie.

0

@lucas/catalan co w tym dziwnego skoro klub Hołowni i PiSu poparł kandydaturę Bosaka. Zwyczajna reguła wzajemności

0

@mekston możliwe, że pomyliłem z okresem gdy marszałkiem był Schetyna

1

@Bykunn Gdyby jeszcze w tym KO były takie wysokie standardy to bym nic nie powiedział, ale Grodzki był marszałkiem senatu do końca kadencji i chował się za immunitetem, a teraz prawdopodobnie obejmie jakieś ministerstwo, zaś Giertych mający masę zarzutów, ukrywający się we Włoszech został kilka godzin temu posłem. Innym przykładem może być Sikorski, który najprawdopodobniej znowu zostanie ministrem sprawiedliwości, a stosował podobne metody jak Witek czyt. reasumpcję głosowania.

1

Komentarz usunięty

2

@TheCule Będzie mógł. Skoro uchwalili, że skład prezydium sejmu ma wynosić 6 osób to tyle muszą powołać. W innym przypadku musieliby przegłosować nową uchwałę. W mojej opinii jest to robienie zwykłych cyrków, bo każdy klub powinien mieć prawo do samodzielnego wskazania własnego członka prezydium.

2

@Culer9002 23/24

0

@Kitek1640 wolę się nie wypowiadać o tej postaci, bo dostanę bana

0

@Brashearr pewnie jakieś monety pamiątkowe

0

@Wittgenstein to od siebie mogę polecić wahadłowiec NASA. Bardzo fajny zestaw, który świetnie prezentuje się na półce :) stosunek ceny do liczby klocków również bdb

0

@Wittgenstein jaki budżet?

0

@Kgorecki2500 ciekawe czy znajduje się tam chociaż jeden sztandarowy postulat Lewicy, czy jednak sprzedali się wyłącznie za kilka stołków w ministerstwach i posadach w spółkach skarbu państwa

0

@bartekvisca Mieszkam pod samą Warszawą (20km), studiowałem na PW i UW i mogę powiedzieć, że na obu uczelniach około połowa roku to były osoby spoza Warszawy i okolic. Dla przykładu miałem dwie koleżanki, które dojeżdżały na zajęcia odpowiednio z Łodzi i Krakowa (ta z Krakowa przyjeżdżała tylko jednego dnia kiedy były ćwiczenia).

0

@Borneo takie fluktuacje kursu walutowego pod wpływem wystąpień prezesa NBP to coś normalnego

1

@maroon Ja również go nie skreślam :) chociaż bawi trochę, że narracja podczas kampanii wyborczej była zupełnie inna i to ekspert miał stanąć na czele MON.

2

@szymonekk próbuj ugrać coś u swojego obecnego szefa, tak jak kolega wyżej zaproponował. Jeśli jesteś dobrym pracownikiem to na bank będzie wolał dać Ci kilka % podwyżki niż szukać kogoś na Twoje miejsce i wdrażać często od podstaw (teraz wcale nie jest tak łatwo znaleźć dobrego pracownika, który jest specjalistą w swojej dziedzinie).
Odnośnie oferty rozważyłbym ją jedynie w sytuacji gdyby obecny szef nie chciał gadać o jakiejkolwiek podwyżce i nie widziałbym już szansy na rozwój i potencjalny awans.

0

@maroon To w takim razie po co nam taki minister, który nie będzie samodzielny, ślepo polegający na swoich doradcach. Jednak w mojej opinii niektórymi resortami jak właśnie ministerstwo obrony narodowej, zdrowia czy finansów powinni kierować specjaliście w danej dziedzinie, a nie laicy nie posiadający odpowiedniej wiedzy i doświadczenia. Pozostaje tylko mieć nadzieję, że odnajdzie się na tym stanowisku lepiej niż Błaszczak, Macierewicz czy Siemoniak, bo każdy z nich podjął sporo kontrowersyjnych decyzji, które były krytykowane przez wojskowych.

1

@Deviler zarówno Audi jak i VW są klepane na tych samych częściach, zatem kierowałbym się w tym przypadku wyglądem i ofertą finansową

4

@Nazio_87 aha, a przecież razem z Hołownią opowiadali przed wyborami, że w swoich strukturach mają wielu świetnych specjalistów od wojskowości, którzy mogliby pokierować tym resortem.

5

@AlwaysBlaugrana Single player w V moim zdaniem był mocno przeciętny w porównaniu do takiej IV, gdzie historia jak i sama postać Niko była mega wciągająca. W GTA V przez granie trzema postaciami tak naprawdę nie przywiązywałeś się do żadnej z nich, a niektóre wątki były zrobione na skróty.

0

@mientusek1407 Jeśli nigdzie nie idzie znaleźć wersji 14 pro w dobrej cenie to myślę, że warto dołożyć te max 500 zł do tegorocznego modelu i mieć rok dłuższe wsparcie plus wydajniejszy procesor. Z tego co słyszałem były tam jakieś problemy z przegrzewaniem się urządzenia, ale to raczej kwestia optymalizacji systemu.

0

@mientusek1407 To znaczy o jaki pomysł Ci chodzi? Przespałeś już dobry moment na zakup poprzedniego modelu, ponieważ z dniem pojawienia się nowych wersji pro poprzednie są wycofywane z produkcji, a większość sklepów pozostałości magazynowe już wyprzedało.

2

@Mario96w na postoju bez włączonej wentylacji w obecnym okresie, gdzie jest spora różnica temperatur i deszcz to normalna sytuacja i raczej nic na to nie poradzisz :/ Jedynie możesz sprawdzić uszczelki tak jak kolega wyżej napisał

1

@tomek8756 Pracuję hybrydowo tzn. 3x w tygodniu muszę być biurze, 2 przeważnie wybrane dni mogę pracować zdalnie. Bardzo różnie to wygląda u mnie, czasami są bardzo luźne dni, gdzie jest czas na ogarnięcie jakiś obowiązków domowych, a innym razem zdarza się taki zapieprz, że i nadgodziny wpadną (pracuję w kancelarii rachunkowo-podatkowej).

0

@barcelonaLM Rektor UW A. Nowak mimo wszystko bardziej przychylny PiSowi, przynajmniej kiedyś był jak miałem z nim zajęcia

1

@Aragorn33 Jeśli są dogadani to nie rozumiem jaki był problem w podpisaniu takiej umowy i przedstawieniu Prezydentowi, wytrącając mu jedyny argument z ręki.
Takim, że potencjalny rząd mają stanowić aż 4 ugrupowania o bardzo zróżnicowanych poglądach. Skoro umowy koalicyjnej do dnia dzisiejszego nie ma to tak naprawdę są to tylko przewidywania, że wszyscy posłowie "demokratycznej opozycji" poparliby rząd Tuska.

1

@Aragorn33 Mówić to można wiele rzeczy. Rozumiem, że prowadząc firmę i rozpisując jakiś przetarg też byś uwierzył jakiemuś uczestnikowi na gębę i powierzył mu realizację jakiegoś zlecenia ...
@barcelonaLM tak samo i "demokratyczna opozycja" jej nie posiada. Obecnie to jest słowo przeciwko słowu i miał jak najbardziej prawo do podjęcia takiej decyzji. Poczekać? przecież sam Tusk go poganiał xd

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?