0

@Kitek1640 mamy olbrzymi potencjał w pozyskiwaniu energii elektrycznej z wiatru (głównie mam na myśli sektor offshore), polecam najnowsze raporty :)
Rząd PiS niestety blokował rozwój tego sektora przez lata przez co tej energii z tego źródła pozyskujemy stosunkowo niewiele w stosunku do posiadanego potencjału.
Odnośnie drugiej części wypowiedzi pełna zgoda, tak jak napisałem wcześniej transformacja energetyczna powinna być dostosowana do naszych uwarunkowań i sam osobiście jestem zdania, że całkowicie od węgla nie powinniśmy odchodzić, jednak nie może on stanowić ponad 70% w strukturze naszego miksu energetycznego jeśli chcemy by nasza gospodarka była konkurencyjna.

0

@Kitek1640 Mamy za to spory potencjał w energetyce wiatrowej :) Od węgla niestety musimy odchodzić z kilku względów:
- polityka klimatyczna UE, system ETS, który czyni polską energię jedną z najdroższych w UE;
- inwestorzy zagraniczni przy podejmowaniu decyzji inwestycyjnych coraz bardziej kierują się zrównoważonym rozwojem;
- wbrew powszechnym opiniom wielu osób nie mamy już wcale dużo złóż węgla (przede wszystkim kamiennego), z których rzeczywiście wydobycie jest rentowne.
Najważniejsze by transformacja energetyczna była przeprowadzana z głową (stworzenie miksu energetycznego opartego na kilku źródłach pozyskiwania energii) dostosowana do naszych obecnych uwarunkowań i zapotrzebowania na energię.

5

@Herato Ci co nie dostali amnezji nie zagłosują zarówno na KO jak i PiS. Rządy Tuska kojarzą się z porównywalnym kolesiostwem jakie masz za PiSu, do tego z licznymi kłamstwami (vat, wiek emerytalny), umowami śmieciowymi, wysokim bezrobociem i podobnym dziadostwem organizacyjnym w instytucjach publicznych. KO tak samo głosowało za lockdownami, więc tak miałbyś również za ich rządów wysoką inflację

5

@Kgorecki2500 Na pewno jest to ogromna szansa dla Bosaka i Tuska by przeciągnąć na swoją stronę sporą część osób niezdecydowanych. PiS raczej ma więcej do stracenia niż do zyskania w tej debacie. Będzie ciekawie w poniedziałek.

0

@Aragorn33 Trochę nie rozumiem tutaj Twojego zarzutu. To normalne, że podczas kampanii wyborczej powinieneś używać pewnych haseł, które pozwolą nam wyróżnić się spośród konkurencji, a wyborcy będą nas z nimi kojarzyli. Podstawy marketingu.
Odnośnie Mentzena na początku wniósł fajny powiew świeżości grając luzaka i intelektualistę znającego się na podatkach, jednak z biegiem czasu wyszły na jaw jego pewne wady i brak obycia politycznego, które w mojej opinii w ostatnim czasie pociągnęły w dół notowania Konfederacji.

1

@Deeespacito nie ma

0

@Barca1922 Bellingham jest znacznie bardziej konkretnym piłkarzem, a w piłce chyba o to przede wszystkim chodzi, a nie o eleganckie poruszanie i robienie kółeczek. Nie umniejszam Pedriemu, bo jest rewelacyjnym graczem jak na swój wiek, ale mimo wszystko Bellingham wygląda na kompletnego gracza

0

@PatrykBarca W sumie to Coutinho jeden rewelacyjny sezon u Kloppa i później totalny regres po transferze do Barcelony.
Jovic kupiony przez RM
Belotti, chociaż on powiedzmy po tym jednym rewelacyjnym sezonie utrzymywał w miarę solidną formę i około 10 bramek na sezon potrafił strzelić

0

@Kozinho. Jedyne zauważalne różnice stanowią kwestie światopoglądowe związane z aborcją, kultywowaniem historii i tradycji i nie uleganiem ideologii LBGT. W kwestiach ustrojowych i gospodarczych tak jak napisałeś obie te partie specjalnie się od siebie nie różnią.

1

@Przemek2323 no tak, bo na bank był milion tak jak Donald Ci powiedział xD Zresztą totalnie nie rozumiem tej dyskusji o liczebności tego marszu.

0

@Pawlak1992 jeśli rzeczywiście podpisali kontrakt to raczej nikt się nie wycofa, ponieważ straciłby olbrzymie pieniądze. Prawdę mówiąc totalnie nie widzę Usyka w starciu z Furym. Jedyną szansą dla Ukraińca jest brak profesjonalizmu i olanie przygotowań do walki przez Fury'ego.

0

@xVENUMx każdy konfigurator PC w sklepach typu morele czy proline ma taką możliwość. Chyba, że chodzi Ci o jakiś starszy sprzęt to sprawdź jakie masz gniazdo na płycie głównej (socket) i po nim szukaj kompatybilnych procesorów

0

@barcelonaLM Wygrają, Las Palmas dopuszcza do zbyt wielu sytuacji. Gdyby nie tragiczny Joselu to pewnie schodziliby z 3 bramkowym prowadzeniem na przerwę

4

@DonMatteo901 kwestia czasu aż do wszystkich dotrze, że wprowadzenie polityki klimatycznej UE w takim kształcie zabije europejską gospodarkę, która nie będzie w stanie rywalizować z USA czy państwami azjatyckimi

1

Potrzebuje na prezent jakiś alkohol do max 150-200 zł, który łatwo dostać w jakimś supermarkecie. Jest w stanie ktoś coś polecić? myślałem wstępnie nad jakimś whisky

1

@Kidd z tego co widzę siedzi w nim mechanizm Seiko NH38, co prawda jest on rzadziej spotykany niż 35, ale nie słyszałem o nim jakiś złych opinii. Sama marka również ma dobrą renomę, więc jakością wykonania czy też awaryjnością bym się nie przejmował. Przy przeglądach mechanizmu co kilka lat powinien posłużyć bardzo długo :)

1

@Kidd nie wiem o jaki model konkretnie chodzi, ale są to solidne zegarki, bardzo często na bardzo dobrych mechanizmach od Seiko. Jeśli Ci się podoba i nie masz parcia na znanego szwajcara to raczej możesz śmiało brać :)

0

@FcPortoFan1999 Wszołek był dowołany przez kontuzje, a Ślisza z tego co pamiętam nie było na żadnym zgrupowaniu. Obecnie są w takiej dyspozycji, że śmiało można ich spróbować jako starter w reprezentacji.

0

Mam nadzieję, że Ślisz i Wszołek dostaną powołania do reprezentacji. Super początek sezonu w ich wykonaniu.

0

@Popitek12 kwestia co masz na myśli pisząc olewała, czy powiedziałeś jej wprost co czujesz czy jak Vegeta nie potrafiłeś nawet wprost gdzieś jej zaprosić. Jak to pierwsze i Cię olała to daj sobie spokój.

1

@HypeR jeśli dojdziemy do ćwierćfinału to całkiem możliwe

2

@MichalZZZ Poza wymienionymi to sferis, RTV euro agd, ale w morelach i x-komie będziesz miał zdecydowanie najlepsze ceny i największy wybór.

2

@RomanHoffer 6-7k na rękę to raczej minimum by przeżyć od 1 do 1 zakładając, że żona zajmuje się wychowaniem dzieci, a mieszkanie wynajmujecie.

1

@Robert1603 w momencie gdy potwierdziły się informacje o tym, że odpięli totalnie wrotki i zdecydowali się wprowadzić składy mieszane w Ultimate team to zrezygnowałem z zakupu tegorocznej edycji

1

@MadafakinGuy Liverpool nie zakwalifikował się do tej edycji LM :)

0

@lucca87
1. City, Bayern, Real
2. Arsenal, Barcelona (kadrę mamy super, ale jednak trzeba podejść odo tegorocznych rozgrywek z pokorą mając na uwadze ostatnie wyniki w Europie), Inter
3. Napoli, PSG


3

@tristan87 Przy paździerzu jaki ta reprezentacja grała w ostatnim czasie nie byłbym taki pewny tego awansu na euro. W potencjalnych barażach wcale nie będzie jakiś łatwych rywali, a inny szkoleniowiec będzie potrzebował czasu na wdrożenie i poprawę wielu elementów.

1

@PaPo W tym roku moim zdaniem te kolorystyki są wyjątkowo kiepskie, ale jeśli miałbym już wybierać to czarny albo beżowy.

8

@FcPortoFan1999 viaplay miało się wycofywać z naszego rynku, więc nie ma opcji, że będą tutaj inwestować. Walka będzie się toczyć pomiędzy Polsatem i Canal+.

0

@RomanHoffer nie ma żadnych szans, że będą puszczać mecze na otwartym. Zwyczajnie nie po to zapłacili za prawa do transmisji by teraz nie maksymalizować zysku od nich. Może jak będą mieli dobry humor zdecydują się puścić finał, chociaż w to też wątpię, bo jako stacja prywatna patrzą wyłącznie na wynik finansowy.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?