Tabaluga37
Dołączył/a: grudzień 2018
Wwa
4 obserwujących
2 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
6
@Comentateiro Trochę nie rozumiem tego argumentu, że koszulka nie jest produktem wieloletnim i należy je wymieniać co sezon, ponieważ się pocimy. Kierując się tą zasadą w takim razie, spodnie, koszule czy bieliznę również powinno się wymieniać po każdym sezonie letnim, bo przylegają bezpośrednio do ciała, a to już jest przynajmniej pół garderoby. Po to jest pralka, proszek i inne płyny by te ubrania odświeżać i nie widzę w tym nic niehigienicznego. Oprócz tego pokuszę się o postawienie argumentu trochę politycznego, że tak częste wymienianie części ubrań z szafy jest wybitnie nieekologiczne przy dzisiejszym deficycie wody jaki mamy na świecie.
Odnośnie postawionej tezy, że nie warto płacić za koszulkę więcej niż te 30-40zł kompletnie się nie zgodzę. Dobra koszulka, z dobrej jakości bawełny wytrzyma spokojnie nam kilka lat i nadal będzie w świetnym stanie. Pamiętam jak za małolata kupowałem choćby koszulki w Croppie to po kilku praniach nadawały się na śmietnik (wyblakłe, porozciągane i bardzo często tworzyły się mikro dziurki). W porównaniu do T-shirtów np. polo RL czy Carhartta to jest zwyczajnie przepaść i nawet kilkuletnie, które mam w szafie nadal są w bdb stanie i śmiało można w nich wyjść. Inna sprawa, że typowo basicowe koszulki niezłej jakości można już nabyć za 60-80 zł np. Uniqlo, Cos czy te z kolekcji H&M premium też są podobno całkiem w porządku.
Odnośnie marki CK tu akurat poniekąd się zgodzę, ponieważ jakość ich ubrań nie idzie kompletnie w parze z ceną i pozostawia sporo do życzenia. Podobnie jak Tomek, Emporio Armanii jest to w mojej opinii trochę marka dla bananowych dzieci, które chcą poszpanować znanym logiem.
1
@VegetaPolska https://tvn24.pl/swiat/indie-katastrofa-kolejowa-1450-zabitych-i-rannych-w-zderzeniu-pociagow-7162102
Przy katastrofach kolejowych nie giną ludzie? Co to za brednie Vegeta, masz tu niedawny przykład z Indii.
Najbezpieczniejsze są samoloty, ponieważ najmniej ludzi zginęło w katastrofach lotniczych.
0
@Albatros influencerzy to synonim upadku dzisiejszego społeczeństwa, dla pieniędzy zrobiliby niemal wszystko, a właściwie już robią, bo sprzedają swoje prywatne życie. Do dzisiaj nie mogę tego pojąć jak ludzie z przeciętnych randomów poprzez pokazywanie swojego życia na jakiś rolkach stali się swojego rodzaju gwiazdami i przykładami dla innych.
5
@ranger3120 To jest ogólnie nieprawdziwy stereotyp z punktu widzenia psychologii, ale jak dla mnie jeśli między dwoma osobami jest uczucie, jesteście dla siebie dobrzy i akceptujecie siebie nawzajem to wcześniej czy później odkryjecie w sobie jakieś punkty wspólne, które was jeszcze bardziej ze sobą zbliżą. Poza tym szukanie na siłę partnera na podobieństwo siebie właściwie zawsze skończy się porażką, bo nie ma dwóch takich samych ludzi.
1
@deszczyk89 Toyota Yaris - klasyczek jeśli chodzi o miejskie auta, benzyny bezawaryjne. Z ładniejszych i ciekawszych aut Volvo c30, chociaż pewnie będzie trochę trudniej znaleźć egzemplarz godny uwagi i koszty utrzymania będą trochę większe. Poza tymi dwoma autami może jeszcze spojrzeć na Suzuki Swift, fajny japończyk, bezawaryjny silnik 1.3. Tak jak u wszystkich japończyków przed zakupem na pewno pojedź na kanał i oceń stan podwozia (rdza).
1
@barcelonaLM jedno jest pewne, będzie bardzo ciekawie na jesieni. Na dzień dzisiejszy w żadne stałe koalicje Konfederacji pomiędzy kimś z POPiSu nie wierzę, prędzej obstawiałbym rząd mniejszościowy. Chyba, że PO lub PiS będą w stanie mocno zmienić swój kurs i pójść na duże ustępstwa w co mocno wątpię.
2
@Popitek12 a nie można na to i na to jeśli lubisz chodzić do kina (rozkładając sobie oczywiście na 2 weekendy)? W pierwszych recenzjach oba filmy zebrały dobre opinie, a wyjście do kina jakimś kosmicznym wydatkiem nie jest. Jeśli ja miałbym wybierać to zdecydowanie Oppenheimer, ponieważ Barbie to niezbyt moje klimaty.
4
@barcelonaLM mimo wszystko to nie jest turniej nawet rangi WTA 500, więc wiadome było, że nie zbudują jakiegoś oszałamiającego kortu z trybunami w ciągu kilku tygodni. Grunt, że jest coś robione w tym kierunku by rozwijać w Polsce tenis i być może w przyszłości dostać turniej o większej randze i zainwestować w budowę bardziej profesjonalnej areny.
1
@Comentateiro i wzajemnie, bardzo szanuje, że nie jesteś zacietrzewiony ślepo na jedną opcję tak jak wielu tutaj i można z Tobą kulturalnie podyskutować.
W ocenie poszczególnych opcji partyjnych trochę się różnimy, ale z ogólnym wnioskiem, że obecnie nie ma na polskiej scenie politycznej partii na którą można z czystym sumieniem oddać głos w pełni się zgadzam. Właściwie każdy ma sporo za uszami i sam będąc raczej umiarkowanym konserwatystą nie widzę dla siebie idealnej opcji i mocno będę się zastanawiał czy na zbliżające się wybory w ogóle pójść. Konfederacja przekonuje mnie przede wszystkim tym, że stoi w opozycji do reszty jeśli chodzi o stosunek do obecnie realizowanej polityki społecznej, bo w jakąś rewolucję podatkową Mentzena prawdę mówiąc również średnio wierzę przy obecnych wydatkach państwa. Choć nie ukrywam, że gdyby mieli jakiś realny wpływ na rząd w przyszłej kadencji sejmu i udałoby im się znieść podatek od zysków kapitałowych i spadków to już mieliby u mnie ogromnego plusa.
4
@Comentateiro pozwolę sobie zabrać zdanie, bo z Tobą kolego można w normalny sposób dyskutować pomimo, że mamy zupełnie inne zdanie :)
Odnośnie pierwszego zarzutu o korzystanie z świadczeń socjalnych czy pomocy dla przedsiębiorców w czasie pandemii myślę, że tylko frajer by z nich nie skorzystał. Każdy widząc leżące 100zł na ulicy schyli się i je podniesie, a nie stwierdzi, że lepiej będzie zostawić je dla kogoś innego.
Tak naprawdę nie ma polityka, który nigdy by nie skłamał i nie próbował dopasować głoszonych przez siebie postulatów podczas kampanii wyborczej do osób będących potencjalnie jego wyborcami. Na dzień dzisiejszy bardzo ciężko ocenić wiarygodność Mentzena czy ogólnie Konfederacji, chociaż oczywiście sam zdaje sobie sprawę, że niektóre ich pomysły trzeba włożyć między bajki. Wiem jednak jedno, że mając na uwadze poprzednie rządy PO nie można im kompletnie ufać. Zresztą można nawet obecnie zobaczyć jak Tusk się mota w wielu tematach i dopasowuje swoje wypowiedzi pod obecną opinię publiczną. Są totalnie nijacy, bo obecnie wyglądają na ludzi, którzy nie mieliby własnego zdania.
1
@Comentateiro właśnie uświadomienie sobie tego, że jesteśmy od czegoś uzależnieni jest pierwszym krokiem i chyba najtrudniejszym w powrocie do zdrowia. Raczej tak z tego co mi wiadomo, bo wiele osób niestety wraca do tego nałogu tak jak do wspomnianego przez Ciebie alkoholizmu, nawet po przebyciu terapii. Co tu dużo mówić ciężka sytuacja, mam nadzieję, że jakoś ta osoba da radę z tego wyjść i najbliżsi nie będą musieli cierpieć z powodu jego uzależnienia i uda im się ostatecznie ponownie obdarzyć tą osobę zaufaniem (o co pewnie nie będzie łatwo).
9
@Encore indywidualnie lepszym piłkarzem nie był, ale osiągnął więcej. Plus pograł w dwóch najlepszych ligach na świecie na tamten czas, gdzie Neymar większość kariery spędził w Francji.
1
@Comentateiro tak naprawdę każde uzależnienie jest niebezpieczne i zawsze należy starać się zachować zdrowy rozsądek w wszystkim co robimy. Przykra sprawa, bo samemu ciężko pomóc takiej osobie i co najgorsze jego uzależnienie może skutkować problemami dla reszty rodziny w postaci długów :/
0
@Cukson moim zdaniem całkiem uczciwa cena jak na dzisiejsze realia. Obecnie spokojnie top10 bramkarzy na świecie, bardzo dobry poprzedni sezon z kilkoma rewelacyjnymi występami m.in w Lm, wchodzi tak naprawdę w najlepszy wiek dla golkipera i ma około 8-10 lat grania przed sobą.
0
@Rl9k1nG mieszkam w mieście pod samą Warszawą (15-20km od centrum), więc jestem z nią bardzo związany. Uwielbiam te miasto za klimat i różnorodność jaką posiada. Uważam, że dosłownie każdy się w tym mieście odnajdzie, ponieważ znajdzie tutaj wiele pięknych zielonych terenów do chillowania z bulwarami na czele,
klimatyczne zabytkowe ulice do spacerowania (Nowy Świat, Francuska, okolice Placu Konstytucji czy ciekawą i robiącą wrażenie nowoczesność w postaci drapaczy chmur. Ponadto nikomu na pewno nie będzie się tutaj nigdy nudzić, bo organizowana jest masa eventów, koncertów, super restauracje z kuchniami z całego świata, świetne centra handlowe do robienia zakupów, kina, teatry, muzea, no jest co tutaj robić. Jadąc do każdego innego większego miasta w Polsce każde jednak wydaje mi się dużo mniejsze i nie wzbudza takich emocji i przyjemności z przebywania w nim, może poza Gdańskiem, który sklasyfikowałbym na drugim miejscu.
Komunikacja miejska też jest całkiem fajnie rozwinięta i nie ma większych problemów by dostać się nią szybko do większości miejsc w Warszawie, pomijając typowe sypialnie jak Białołęka.
2
@antymadridista100 A - Nazario, idol z dzieciństwa i pierwszy mundial, który cały świadomie śledziłem. Jeden z najlepszych indywidualnych występów na mundialu w historii.
0
@barcelonaLM mój okręg :D trochę słabo mimo wszystko wygląda na listach żona czołowego polityka partii, która nie ma zbyt wielkiego doświadczenia w polityce i większość pewnie nigdy nie słyszała jej żadnej wypowiedzi na jakikolwiek temat :/
0
@Janas11224 serial genialny, ale zakończenie mnie zawiodło, jest totalnie irracjonalne w mojej opinii i nie zamyka wielu rozpoczętych wątków, ale skoro jesteś jeszcze w połowie 4 sezonu to nie będę spoilerował.
Gra aktorska tam to jest top topów, właściwie każda z czołowych postaci jest świetnie napisana i zagrana przez aktorów. Do tego jak dodamy sposób kamerowania, budowania atmosfery, muzykę, korposlang, odwołania do mitologii i Szekspira, fajne przybliżenie świata wielkiego biznesu mamy jedną z najlepszych produkcji jakie powstały w ostatnich latach.
4
@MesQueUnClub96 tak, na Wimbledonie z swoim serwisem każdemu sprawiłby duże problemy
1
@wasacz swoją drogą świetne spotkanie. Brawa dla Ons, raczej niewielu przewidywało, że uda jej się podnieść w 2 secie i wyciągnąć ten mecz na swoją korzyść. Oby tym razem nie spaliła się w finale i wygrała swojego pierwszego wielkiego szlema. Technicznie zdecydowanie najlepsza zawodniczka z czołówki.
1
@wasacz niestety :( szkoda tego tie-breaka w pierwszym secie, bo miała już w nim dobrą pozycję
3
@Encore chłop nigdy nie wszedł na top poziom i raczej na zawsze pozostanie wonder kidem z potencjałem na dużą karierę
0
@Deviler co dla Ciebie oznaczają duże pieniądze? czyli ile chciałbyś zarabiać konkretnie?
Poza IT dużo zarabiasz w wielu branżach. Budownictwo (mając uprawnienia można wyciągać naprawdę sporo), finanse jak jesteś ogarnięty, medycyna (wbrew powszechnym opiniom lekarze szczególnie z specjalizacją zarabiają duże pieniądze).
0
@konrad1661 Biznes przede wszystkim przelicza się na pieniądze a nie na jakieś prywatne niechęci. Rosja posiada zbyt wielkie złoża surowców naturalnych by być izolowana przez cały świat (ropa, gaz czy uranu w Kazachstanie). Kwestia czasu aż zachód wróci do interesów z Rosją.
Inna sprawa, że PO realizowało wybitnie niekorzystną politykę dla Polski byle sprzyjać interesom rosyjskim. Mam tu na myśli przede wszystkim uzależnianie bezpieczeństwa energetycznego od Rosji, podpisywanie niekorzystnych kontraktów na gaz (totalne zaniedbania w transformacji energetycznej przez 8 lat, PiS obudził się dopiero pod koniec kadencji) czy brak odpowiednich działań na rzecz budowy tarczy antyrakietowej.
0
@tomek8756 Millera to już od dawna nie powinno być w polityce. Naprawdę nie rozumiem dlaczego społeczeństwo nadal wybiera takie osoby do polskiego parlamentu bądź do instytucji europejskich.
5
@FcPortoFan1999 elegancko, Jabeur zawsze bardzo przyjemnie się oglądało na trawie. Gra dużo ciekawszy i bardziej urozmaicony tenis w porównaniu do Rybakiny, Sabalenki czy Swiatek. Teraz tylko trzymać kciuki za nią w pojedynku z Sabalenką.
2
@tristan87 wyborcza i wszystko jasne ...
4
@Kondziubarca można nie lubić Ronaldo, ale umniejszanie na siłę jego dokonań zakrawa o śmieszność. Cassano nawet nie był wielkim piłkarzem i bardziej się pamięta go z skandali poza boiskiem niż z tego co pokazywał na nim, a teraz zwyczajnie próbuje zabłysnąć kontrowersyjnymi wypowiedziami.
1
@RomanHoffer czyli rozpuszczają się szybko i musisz je od razu po włożeniu do jamy ustnej połknąć
0
@Criss18Barca nie i raczej żadna myśląca wpływowa osoba nie prowadzi konwersacji na tematy biznesowo-zawodowe za pomocą tych komunikatorów. Nawet jak spojrzysz na adresy mailowe to wiele ważnych instytucji czy korporacji ma własne serwery pocztowe do komunikacji.