Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@ranger3120 Jeżeli korzystasz z sieci firmowej to i tak wiedzą, że wchodzisz na La Ramble bez żadnych programów.
1
@Roobo W sumie? W sumie to taniej niż w jakimś kurorcie nad Bałtykiem.
I tu na serio wchodzi problem urlopu, bo jeżeli pracujesz na UoP to nie możesz mieć więcej niż 78 dni urlopowych, więc wtedy urlop bezpłatny.
3
@Uukasz_93 Bełkocze jak potłuczona, widać coś gdzieś słyszała ale nie wie co.
Tyle, że jak nie łykasz bełkotu PiSu i rozumiesz pewne rzeczy, to wiesz, że ona w tym bełkocie ma pełną rację (a raczej ten, kto jej powiedział to co ona chciała przekazać).
Transport śródlądowy nie ma sensu, jego wolumen na świecie spada.
Nie jest ani ekologiczny ani ekonomiczny, choć są tacy co mówią, że taniej i mniej CO2 się produkuje. No gówno prawda.
Do tego Odra jest kompletnie niespławna, żeby coś nią puścić, to tam musisz wydać miliardy, wlać miliony ton betonu, zbudować masę hydrotechniki a potem wydawać miliony na utrzymanie tego.
A i tak nie masz gwarancji, że mimo takich inwestycji utrzymasz spławność przez przynajmniej 8 miesięcy w roku, bo to jest takie minimum, żeby się opłacało w ogóle używać rzek.
Odra latem wysycha, zimą zamarza, wysychanie da się w małym stopniu kontrolować regulacją, zamarzania nie kontrolujesz, na chwilę obecną rzeka się nadaje do czegokolwiek może 2 miesiące w roku.
A sama regulacja to duże oddziaływanie na środowisko i to w kierunku który u nas i bez tego jest ogromnym problemem. Odcięcie dopływu do wód gruntowych powodujące susze na całej długości rzeki, zaburzenie fauny i flory rzek, wyniszczenie środowiska naturalnego wielu zwierząt.
To co padło w tym wywiadzie, że chociażby na Renie odbywa się transport wodny... Ren ma dużo lepsze warunki spływne, równie dobrze można by użyć argumentu, że skoro na Nilu się da to czemu nie na Utracie, a i tak mają Niemcy problem i rzeka wysycha, już kilka razy w ostatnich latach była na skraju zatrzymania ruchu.
Więcej szczegółów sobie możesz znaleźć w necie, np. tutaj
1
@tadzik447 Problem w tym, że nie trzeba jej zdawać i nikt tego nie sprawdza a potem rowerzysta zapieprza po ulicy między autami, nie wiedzac nawet co może a czego nie.
1
@ProMILs Ale zamysł nie dotyczy aut wyścigowych tylko tych, które już potrafią się rozpędzić w rozsądnym czasie a do tego wystarczy nawet i 150 koni.
Nie wiem ile przebiegu robisz rocznie, ja sporo, rzędu 40-50 tysięcy i niestety to nie jest "raz na jakiś czas". Zwłaszcza na autostradach czy S-kach, najczęściej kolizje jakie mijam to właśnie szybcy i wściekli, co nie potrafili się opanować ze swoim BMW, Audi czy nawet Passatem i musi robić rajd między autami.
1
@ProMILs A w czym problem? Dołożyłbym jeszcze psychotechnikę, jak masz wszystko ze łbem w porządku, to przejdziesz bez problemu.
Swoją drogą rowerzystom też bym dał obowiązek zdawania egzaminów ze znajomości przepisów ruchu drogowego.
2
@usztafik Bo 110 to jeszcze normalna moc dla aut które w żadnym stopniu nie są szybkie, ale są np. cięższe. Może być i 130 koni, chodzi o testy psychologiczne dla aut o większej mocy.
3
@Kidd Dalej jestem zdania, że na auto powyżej 120 koni poza prawem jazdy powinny być też badania psychologiczne.
2
@marcin62 To, że PiS zrzuci winę na PO za dosłownie wszystko to wiadomo, ich obrzydliwość, buta i bezczelność nie ma granic.
Co natomiast mnie śmieszy, to teraz odpaliły się inne jednostki jak Krzysztof Bosak, który "rozmawiał ze związkowcami" i teraz wmawia, że zwolnienie 4 tysięcy pracowników to wielkie zagrożenie dla Polski a PKP Cargo to kluczowa spółka, ważna dla bezpieczeństwa państwa i tu trzeba teraz miliard złotych im dać a nie zwalniać ludzi...
Primo, Bosak może by wiedział jak działa biznes, gdyby kiedykolwiek pracował. Wtedy może by rozumiał, że PKP straciło klientów.
O pozyskanie klienta starasz się latami a tracisz w godzinę. PKPC straciło pozycje na rynku i żadne pieniądze tego nie odwrócą, klienci znaleźli innych dostawców, podpisali umowy i wyrwanie ich teraz, bez łamania prawa (czyli dumpowania cen, szkodzenia konkurencji) jest niemożliwe od ręki.
Obsada kadrowa Cargo jest rozmiarów gotowych obsługiwać większość rynku, tak jak to miało miejsce wcześniej, ale już nie dominuje, straciło wiele kontraktów to jak ma funkcjonować płacąc ludziom, którzy nie wykonują pracy?
Kluczowe pytanie jakie można zadać: Gdzie był Bosak i związkowcy, jak PiS doprowadzał spółkę do ruiny? Milczeli, nie było ich, nie interesowali się co będzie.
Teraz nagle jak trzeba ratować bankruta to wyskakują, jaki to on jest ważny dla kraju.
1
@mkord Nic nie wmawiali, korki są najcenniejszą częścią butelki, najlepszą do recyklingu i właśnie po to jest przymocowywanie ich, bo dzięki temu odzyskujesz je razem z dużą butelką.
Korek osobno zaliczał się do drobnicy, najczęściej nie był filtrowany w sortowni i zamiast do recyklingu trafiał na wysypisko, bo nie ma jakkolwiek opłacalnej technologii wyłuskiwania tak małych obiektów
0
@karol130197 Gówno to mało powiedziane, jak pamiętam to w życiu widziałem może ze 3 mecze i to z czasów, gdy Neymar jeszcze był gwiazdą Brazylii i mógł grać na IO.
0
@Donnie_Darko błędy oczywiście że się zdarzają. Tylko trochę inaczej sprawa wygląda gdy masz duży projekt i w nim drobne błędy a co innego jak masz drobny projekt i duże błędy.
A potem robisz poprawkę i robisz jeszcze większy błąd, potem poprawiasz poprawkę i znowu robisz błąd.
A mówimy nie o kompleksowej ustawie tylko o malutkiej edycji jednego punktu ustawy, który zajmuje dosłownie 1/3 kartki A4.
Zwłaszcza gdy masz doktora ekonomii i specjalistę od podatków za szefa partii, ale jako jedyny nie widział tej ustawy.
To jest kompromitujące i tego nie da się wybronić.
A to nie jedyna kompromitacja, bo co chwila popełniają kolejne głupie gafy.
Choćby fakt, że praktycznie wszystkie projekty jakie złożyli w tym roku idą do śmietnika, bo po wyborach do PE straciły wymagane poparcie 15 posłów.
Więc cały proces trzeba zaczynać od nowa a czemu? Bo nie chciało im się zebrać większej ilości podpisów, nawet wśród własnej partii.
Wiesz, to istotne gdy kreujesz się na jedyną merytoryczną partię, ciągle się plujesz się jakie to cyrki w sejmie, jak wszyscy są niepoważni a potem się okazuje, że najmniej poważną partią jest twoja własna, bo czego się nie dotknie to odwala fuszerkę.
Jak Berkowicz który się darł z mównicy że marszałek nie chce dać pod głosowanie jakiejś tam komisji śledczej ds. Covidu a nawet listy poparcia nie przygotowali, żeby móc złożyć projekt.
0
@mleczkoo nie jesteś królem logicznego myślenia? Pomijając, że bardzo dobrze, że tego nie zrealizują, to nie wiem jak łączysz realizowanie obietnic wyborczych KO z faktem, że KO nie rządzi samodzielnie i zupełnie inna partia im coś tak zablokuje.
Bo wkleiles wypowiedź Hołowni który nie składał żadnego 91 konkretu
1
@Awtameok_Klana Ale co załatwić wirutalnie?
Kongres musiałby się odbyć maksymalnie do jutra, ale zapowiedzieć go musieliby 2 tygodnie temu, inaczej łamią statut.
A, że go nie zapowiedzieli, to złamali własny statut bo nie zorganizowali przez 5 lat Kongresu.
1
@Kgorecki2500
https://bip.warszawa.so.gov.pl/uploads/politicalsRegister/files/400.pdf
Ogólnie mają burdel w statusie, dziwne że sąd to klepnął.
Wawer tłumaczy, że wszystko dobrze, bo mają przejściowy przepis który wydłuża kadencję obecnych władz do wyboru władz na Kongresie.
Ale właśnie mają zapis który nakazuje im zorganizowanie Kongresu a już go nie zorganizują i tym samym złamali statut.
Do tego ten "bezpiecznik" jest wewnętrznie sprzeczny, bo powołał się na zapis paragrafu 22, ustęp 1 punkt 2.
A ten punkt mówi o 5-letniej kadencji a do tego mówi o 12 członkach Rady Liderów a mają tylko 9 więc jednym paragrafem nadają 5-letnią kadencję a następnym rozciągają w nieskończoność tą 5-letnią kadencję.
To jest taki bałagan prawny, że nie sądzę, by się wybronili przed jakimkolwiek sądem za pomocą furtki która odnosi się bezpośrednio do innego stanu prawnego i nie pokrywa się ze stanem faktycznym, zwłaszcza przy uwzględnieniu złamania statutu brakiem organizacji Kongresu.
3
@Kgorecki2500 Oczywiście, że muszą. Paragraf 21, punkt 1:
"Kongres zwołuje Rada Liderów, co najmniej raz na pięć lat.
Zwołując Kongres Rad Liderów wyznacza Przewodniczącego Kongresu, którego zadaniem jest organizacja i prowadzenie Kongresu"
Minęło 5 lat bez kongresu.
11
https://www.rp.pl/polityka/art40838381-konfederacja-zlekcewazyla-wazny-termin-czy-wladze-partii-beda-nielegalne
No to Konfa ma problem i to ogromny a wynika z ich własnej niekompetencji.
Otóż, Rada Liderów Konfy nie jest najwyższą władzą.
Tą jest Kongres i to Kongres wyłania na 5-letnią kadencje radę liderów.
I tu jest muka, bo za 2 dni mija 5 lat od powołania rady liderów a od tamtego czasu nie było żadnego kongresu, więc właśnie pozostały ostatnie dwa dni rządów Bosaka, Mentzena, Brauna i reszty.
A Kongresu już nie zwołają, bo żeby to zrobić, musieliby 2 tygodnie wcześniej o tym poinformować.
Czyli za 2 dni Konfederacja zostanie bez żadnej administracji, nie będzie rady, nie będzie komisji rewizyjnej, nie będzie sądu partyjnego, sekretarza ani skarbnika.
A to wszystko wynika ze statutu, który sami napisali xD
I statutu w te 2 dni też nie zmienią, bo do tego potrzeba Kongresu.
Co jeszcze śmieszniejsze, sam Kongres powinien być zwoływany raz na 5 lat więc już złamali status bo go nie zwołali ani razu.
I żeby była jasność, statut partii to nie jest regulamin na La Rambli, że sobie mogą go traktować jak chcą.
To jest sankcjonowany państwowo dokument, rzecz bez której nawet nie można zarejestrować partii politycznej, jego kształt wynika z ustawy o partiach politycznych.
Ciekawe jak z tego wybrną, ale według prawa od piątku Konfa nie będzie miała legalnego zarządu.
I oni chcą rządzić państwem, jak nie potrafią nawet własną mikro-partią?
1
@BenyBlade Informacja bez żadnego znaczenia bo przychód to nie dochód. Barcelona odnotowała 960 milionów przychodu w 2018 roku, w 2021 miała przebić miliard i co? Gówno, bo w 2021 była na skraju bankructwa.
Istotne jest, jak ten przychód będzie pracował na ich dochód a ten nie jest nadzwyczaj wielki bo 15 milionów zarobili na czysto.
Żeby uzyskać jakieś konkretne informacje ile znaczy ten miliard, trzeba byłoby mieć wgląd w dokładną strukturę budżetu, jego zobowiązania krótkie i długie itd. A do tego nikt dostępu nie ma poza zarządem.
Kwestia tego, jak im siądzie ruch na stadionie, bo wybudowali wielki moloch a to już jest pewien hazard, bo tak wielkie obiekty mogą generować duże zyski ale w razie nieprzewidzianych wydarzeń, mogą szybko pójść na dno - jak w przypadku pandemii chociażby.
0
@Tom0VeB Sąsiad zwany firmą deweloperską, który podczas budowy swoich kurników już zdewastował fundamenty zabytkowej, ponad 100 letniej kamienicy z działki obok a teraz obciąża całą ulicę swoim problemem wody w dole, bo robotnicy sobie idą do domu zostawiając odpalony wielki silnik diesla. Ale widzę, że ty lubisz jak ktoś sobie twoim kosztem zarobi miliony.
4
Wiecie, że za pozostawienie auta z odpalonym silnikiem np. na czas odśnieżania albo latem żeby je odrobinę schłodzić, grozi wam kara do 300 zł a na upartego można nawet 3000 wlepić?
Ale jest prosta rada! Musicie wmówić policji, że wy jesteście deweloperem a wasze auto to nie jest auto tylko pompa do igłofiltrów.
Wtedy możecie dosłownie wszystko!
Ja mam po drugiej stronie ulicy plac budowy, kopią sobie garaż podziemny i im się woda tam zbiera, no to sobie na noc stawiają taką pompę zasilaną dieslem i sobie idą. Pompa całą noc klekocze jak stary Passat, jednostajnie irytującym klekotem, do tego w mieszkaniu wali mi spalinami a wodę odprowadzają z pominięciem liczników do miejskiej kanalizacji. Można?
No oczywiście, że można, bo wezwanie policji w niczym nie pomogło.
0
@marcin62 Nawet nie, bo zasadniczo jak jesteś 3 na 20 to jest świetny wynik.
Gorzej, jak jesteś 3 na 3
1
@Kgorecki2500 Widzisz, milczenie jest złotem. Jak nie chcieli się chwalić porażką, to mogli nie chwalić się niczym, zamiast tego robią z siebie i z ludzi debili i wieszczą sukces po sromotnym przegraniu ze swoim największym ideologicznym rywalem z Lewicy.
21
Konfederacja żyje we własnej alternatywnej rzeczywistości.
Wielka feta, bo ich kandydat w wyborach uzupełniających do senatu otrzymał REKORDOWE 18% głosów, Konfederacja umacnia się na pozycji trzeciej siły
Bosak już chwali, mówi jak to Konfa się rozwija i jest partią przyszłości.
Zapomnieli dodać jednej bardzo ważnej informacji, zajęli 3 miejsce na 3 startujących kandydatów, nie startował nikt z PSLu, Hołowni, czy KO.
Była tylko Nowa Lewica, KWW Prawi i Skuteczni oraz Konfa.
A ta "trzecia siła w Polsce" uzyskała 18%, przegrywając z Lewicą która dostała 46% i KWW Prawi i Skuteczni (ciekawy i nieprzypadkowy skrót) którzy otrzymali 36%.
0
@budel17 Tylko że nie możesz tego robić w strefie hamowania. Verstappen tak jeździł to wprowadzono prawo Verstappena które tego zabroniło. 2 weekendy temu Verstappen dostał karę za kolizję z Lando, bo ponoć się ruszał podczas hamowania, tutaj Hamilton nie dostał kary za ruszanie się podczas hamowania co skończyło się uderzeniem w Verstappena.
Jeszcze jedna ciekawostka jak umiesz czytać telemetrię.
Bo argumentem jest, że Verstappen za szybko jechał, za późno hamował i nie zmieściłby się w torze.
No tylko że telemetria pokazuje, że przy walce z Leclercem jechał tak samo szybko, hamował w tym samym momencie i jakoś ani się nie zderzyli, ani nikt za tor nie wyjechał.
https://pbs.twimg.com/media/GTCA77QWkAAzqWC?format=jpg&name=medium
0
@budel17 Sędziowie uznali, że Hamilton nie zmienił kierunku jazdy podczas hamowania i że w sumie to na każdym okrążeniu jechał tak samo.
Jakbyś chciał poznać rzetelność sędziów, to poniżej wstawiam zdjęcie z kilku różnych okrążeń wraz z tym na którym się zderzyli. Powiedz czy jechał tak samo
https://wykop.pl/cdn/c3201142/6540a1c8ab32764d7186f811851b56759e2965149632b84a9e10b6ae32ccf782,w400.jpg?author=Tasde&auth=84f8058bbd9d9c192bf5418fa6642c7b
0
@budel17 No to musisz mi uwierzyć, jeżeli nie masz możliwości zobaczyć tego sam, że tak nie było. Max zblokował koła tuż przed wierzchołkiem zakrętu, Lewis zaczął skręcać na 50 metrze, nie wolno mu było tego zrobić bo strefa hamowania jest od 100 metra. To było przegięcie większe niż to, co robił Verstappen w Austrii, bo Max ma obcykaną szarą strefę i najpierw zmienia kierunek a potem zaczyna hamować, więc trudno mu postawić zarzut skręcania podczas hamowania a mimo to dostał karę za kolizję z Lando.
Dodam dla jasności, że do tego zakrętu skręcać zaczyna się bliżej 20 metrów, tutaj Lewis zaczął odbijać już na 50 metrach.
0
@budel17 No wlasnie, trochę obiektywizmu.
Możesz sobie zrobić własną analizę jak masz dostęp do F1TV, opal onboard i zobacz.
Hamilton skręcił w Verstappena 50 metrów przed zakrętem, Verstappen uciekał co spowodowało utratę przyczepności (bo skręcając koła tracisz przyczepność opon więc łatwiej je zablokować).
Nawet kompletną nieprawdą jest, że Max opóźnił hamowanie.
To też sobie możesz odwinąć z powtórki, zaczął redukować przed linią 100 metrów, czyli gdzieś na 110-115 metrze może. Hamilton hamował na 90-100 metrach.
Max zmieścił by się w zakręt, to nie była dive bomba nawet, tylko problem pojawiłsię w tym, że Hamilton zaczął skręcać dużo wcześniej.
Zrobił to za co chcieli powiesić Verstappena w Austrii, tylko skoro tam Max był winny i ukarany, to czemu teraz twierdzić, że Hamilton jest niewinny?
To jest właśnie obiektywizm, bo tu wychodzi zawsze to samo: Jak Max zrobi cokolwiek to jest winny, jak Maxowi zrobią cokolwiek, to Max jest winny.
0
@MichuZ44 wystarczyło nie skręcać w niego
0
@budel17 Norris w Austrii robił tak raz za razem. I nie, Max nie przepałował, blokada kół wynikała z tego, że Hamilton zaczął w niego skręcać, Verstappen próbował uciekać i to spowodowało blokadę.
1
Ciekawe, że za kolizję w Austrii z miejsca dali karę Maxowi za coś, co powinno być RI a tutaj sytuacja jest dużo bardziej oczywista, bo Lewis dosłownie skręcił w Maxa i zamiast wlepić karę to się zastanawiają i wzywają kierowców.
Sędziowanie w F1 to jest większy cyrk niż La Liga, założę się, że Hamilton nie otrzyma żadnej kary a większa szansa, że to Max dostanie karę za coś.