10

@FcPortoFan1999 Absolutnie, jak można za tym tęsknić? Nawet jak jest zimno, to można się grubiej ubrać, jak jest upał taki, że nawet nago człowiek się topi, nie zrobisz nic bez postawienia sobie przed ryjem klimatyzatora, co też komfortowe nie jest.
A najlepsza jest pogoda umiarkowana, nie za ciepło, nie za zimno.

3

@Kamilos84 Nie rozumiem za bardzo z czym macie problem. Wirus istnieje, nigdzie nie zniknął, po prostu sobie jest i przynosi jeszcze dość nieprzyjemne choroby.
Tu w wiadomościach dają zwykłą informacje o ognisku epidemicznym wśród kolarzy do tego kilka informacji ogólnych. Nie straszą, nie mówią niczego niepokojącego.
A z czym macie problem?

3

@Faro Nie. Udany turniej nie może zamydlić oczu tym, że prezentuje się bardzo średnio. Pamiętajmy, że po Euro 2016 można było pomyśleć, że Pazdan to jest topowy obrońca, bo tak się na turnieju zaprezentował. Ciuciubabka na co dzień aż tak ładnie nie wygląda.

1

@tomcias10 Nie, to nie jest głupota. To co robi Trump to jest głupota bo to krótkowzroczność, powtórka z czasów II WŚ, gdzie USA poszło na rękę ruskim co skończyło się zimną wojną.
I teraz jest to samo, ruscy są agresywni i zawsze będą, odpuszczenie im "a niech se wezmą część Ukrainy" to zaproszenie do kolejnej wojny za jakiś czas, bo ruscy chcą całej Ukrainy.
A to da im dodatkową siłę i zasoby do kolejnych rozrób, które na 100% zrobią, bo inaczej nie potrafią.
Do tego ruscy od zawsze atakują Europę, na długo przed wojną robili wszystko, żeby rozbijać ten sojusz. Brexit, referendum niepodległościowe Szkocji, Katalonia. Wszędzie tam znaleziono ruskie wsparcie.

I teraz masz USA, które jest na kursie kolizyjnym z Chinami, które będą miały ruskie wsparcie. Jak myślisz, czym się skończy kolizja w formacie 2vs1?
Bo Europa nie wesprze USA, jeżeli USA się od Europy odwróci a Unia pod ruską presją będzie musiała sama się martwić o swój los.
Tu nigdy nie chodziło o niepodległość Ukrainy, to jest tylko narzędzie, wojna proxy, idealna okazja do pozbycia się jednego członka przeciwnego bloku.
A to co robi Trump to zaprzeczenie imperializmu Ameryki, a utrata pozycji hegemona będzie USA kosztować dużo dużo więcej, niż problemy jakie mają obecnie w kraju.
I nie licz na to, że Trump to jakaś deus ex machina, że on to wie i ma wyśmienity plan, bo po pierwszej kadencji wszystko wygląda tak, jakby planu nie miał.
Dlatego na wiceprezydenta wybrał człowieka, który wierzy w możliwość rozmowy w Moskwą.
Wierzyć w to 15 lat temu, ok, ale wierzyć w to AD 2024? Rozmowy i umowy z krajem, który łamie wszystkie umowy?
Zarzucenie im naiwność i brak kompetencji to jest i tak delikatne określenie.

5


Ktoś tu wczoraj pytał i bardzo niedowierzał, czemu ludzie mówią, że Trump byłby na rękę Putinowi.
Oczywiście argumentów nie akcpetował, a więc tutaj mamy kolejny kamyczek do koszyczka.
Trump wybrał już potencjalnego wiceprezydenta. Jakby ktoś nie doczytał, jest to osoba, która otwarcie krytykuje wsparcie militarne dla Ukrainy. Uważa, że USA nie powinna pomagać a Ukraina powinna oddać ruskim swoje tereny.
Do tego uważa, że co prawda nie chce opuścić NATO, ale USA powinno skupić się na Azji Wschodniej, gdzie tak się składa, że nie ma żadnego kraju NATO.

Także dla Polski jest to wspaniała wizja, nic tylko kibicować Trumpowi bo on zrobi, że Ameryka będzie znowu wielka.

0

@VamosDeJong To nie jest fart tylko patologia przepisów które chcemy czy nie, ale dopuszczają taką interpretacje tamtego zagrania.

0

@PatrykBarca Sentymenty i mity.
Iniesta dopiero w wieku 20 lat rozegrał pierwszy pełny sezon, wcześniej 2 lata grzał ławę i grał ogony.
Xavi to samo, dopiero w wieku 20 lat zagrał pełny sezon.
Busi to w wieku 20 lat dopiero awansował z Barcy B.
Xabi w wieku 20 lat to jeszcze grzał ławę na wypożyczeniu w Eibarze.
Wszyscy z nich mieli ponad 20 lat gdy dopiero dostawali pierwsze powołania do kadry narodowej, to gdzie to zestawiać z obecnymi gdzie najstarszy z nich Williams miał 21 lat na początku turnieju.

0

@FcPortoFan1999 Szkółki nie szkółki, wyszkolenie to 90% sukcesu, ale jednak te 10% wymaga trafienia w człowieka z predyspozycjami.

0

Hiszpania ma ogromne szczęście do zawodników, bo w sumie to co teraz pokazali to nie była jeszcze to złote pokolenie, to było kilku piłkarzy, a przecież na horyzoncie są inni, którzy nie grali. Pedri jeżeli uda się go doprowadzić do zdrowia, Gavi, Cubarsi, może nawet Balde pod dobrą opieką. Spora część składu to już teraz jest bardzo wysoki poziom, Williamsa czy Yamala. I to są ludzie na lata, bo mówimy praktycznie o gówniarzach, zwłaszcza Yamal który na mundialu w 2034 będzie miał... 27 lat.
Trudno znaleźć obecnie inną drużynę, która ma takie perspektywy na przyszłość w szerokim składzie.

1

Patrząc na naszą scenę polityczną, to chyba tylko lewica nie posiada żadnego programu Deweloper+.
Więc wiadomo w co się opłaca inwestować.

2

@draxidox Mongolia na reprezentację quidditcha?

71

Najlepsze w tym mistrzostwie Hiszpanii jest to, że nikt im nie zarzuci "farta".
Grali najlepiej na turnieju, wyeliminowali wszystkich kandydatów do pucharu, zero przypadku, zero losowości.

6

Sędziemu można pogratulować dobrego meczu.
Złapał się na dosłownie zero płaczków Bellinghama

7

16,5 roku od bycia wykąpanym przez Messiego, Yamal zostaje mistrzem Europy.
Moim zdaniem powinni to zaliczyć na konto Messiego.

1

W sumie na wygranej Hiszpanii nie zależy mi tak bardzo jak na szlifowaniu tego pięknego rekordu Anglii. Przegrana w tym finale wydłuży rekord do 60 lat bez żadnego mistrzostwa.

1

@kanver_ Zdecydowanie jednak Yamal, udział przy bramce w każdym meczu, rekord asyst, znacznie wyraźniejszy występ niż Olmo, który ku zaskoczeniu też gra świetnie.

2

Co to było xD Jakaś akcja z dupy, Ciuciubabka to wyglądał jakby w ogóle zaspał do piłki a zrobił podanie na bramkę xD

0

@kanver_ Brak podania do Nico który stał praktycznie sam na sam z bramkarzem to jest zmarnowana setka mimo że nie liczy się do zmarnowanych setek.

0

@Toretto Nie oskarżaj napastnika, że oddał strzał na bramkę będąc całkowicie sam w polu karnym. Nie Pickford to by kto inny tą piłkę przejął, bo tam już było za gęsto

5

Jak ci Morata marnuje 3 setki w 10 minut to sobie możesz grać. Oby to był jego ostatni turniej w karierze.

0

@MesQueUnClub96 obawiam się, że nie wruci

5

Słyszycie ten trzask jakby ktoś wycinał las deszczowy? To tylko nogi Moraty schodzącego na ławkę.

0

@Vampir707 Ważniejszym pytaniem jest, co to oznacza dla Roberta Kubicy?

0

Jakiś typ na trąbie coś mnie trąbie, na słuchawkach słyszę to w jednym uchu i to głośniej od komentatorów xD

1

@Comentateiro Gówno nie urwał, faulował Carvajala stemplem na stopę.

0

Niech mu sędzia da żółtą kartę za próby symulacji, może wtedy przestanie się wydurniać z leżakowaniem po każdej stracie piłki.

10

Morata zamiast opaski kapitana powinien dostać opaskę dozoru elektronicznego na nogę. Bo to co chłop robi to jest kryminał

0

Bez Moraty sądzę, że grałoby im się łatwiej.

0

@FCB_dimiC Kogo? Nie znam typa

0

Bellingham tym meczem podsumowuje cały swój turniej i rok 2024. Nie widziałem, żeby podjął choć jedną dobrą decyzję, przegrywa pojedynki, źle podaje.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?