Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Nie wierzyłem w Yamala, myślałem że może jednak półfinał z Francją to już za ciężki gatunkowo mecz dla 16-latka i nie będzie tak błyszczał.
Z tego powodu nie dałem mu kapitana w Fantasy a cały dzień się z myślami biłem. I jak boleśnie się pomyliłem, diament.
2
To żeby jeszcze jutro usłyszeć wiekopomną pieśń o słowach: "It's coming home, english team coming home" czy jak to tam szło i można powiedzieć, że futbol wygrał.
3
Dawaj Rekin, ukąś teraz, kąsaj do krwi
0
Upamecano też obligatoryjna żółta, czemu sędzia nie dał?
2
Ładuje gościa łokciem w ryj, udaje że nic nie zrobił a potem jeszcze cieszy miche, że gościa boli.
2
Widzisz panie Deszamp, śpisz z grubasem w jednym pokoju to grasz jak grubas
0
@Kamiloza91 Może nigdy nie chodziło o maskę
0
Złota piłka loading
0
@Poversky1000 Też się zastanawiam
0
@Arden Dlatego rok temu zdobyliśmy mistrzostwo Hiszpanii...
Żadna drużyna nie jest gwarantem, nawet Bayern przegrał w lidze, w której nie mógł przegrać.
To co, pójdzie do PSG żeby mieć gwarancję mistrzostwa ligi ogórów? Bo City też nie maluje się kolorowo jak Guardiola odejdzie.
8
O cie pierdole, za taką bramkę nawet bana mogę przyjąć.
0
@Lucerfi Ale nie jest słabo, jest właśnie bardzo dobrze bo to nie był zwykły szaraczek z ulicy, który może nie znać języka, to jest gość, który był przez lata prezesem państwowej spółki paliwowej.
Od niego nie tylko można, ale nawet trzeba wymagać więcej a tu nie mówimy o tym, że on nie dysponuje piękną angielszczyzną tylko o tym, że musi sobie spolszczać wymowę pojedynczych wyrazów i to nawet nie jakichś trudnych czy łamańców językowych, ale gdzie jest trudność wymowy Ernst & Young?
0
@Lucerfi No nie musi. Teraz niech wróci opowiadać, że duże biznesy to się właśnie robi tak, że się leci na obiad do Singapuru, stąd te rachunki na jego karcie.
Bardzo ciekawe, jak załatwiać biznes w Singapurze, nie potrafiąc nawet czytać po angielsku.
1
@Radioactive9705 Bez stanika chodzę codziennie i całe szczęście dla mnie, natomiast inną drogą do pracy się nie udam, bo innej drogi nie ma.
0
@vangoor Spalamy węgiel, którego u nas nikt nie chciał i zalegał na hałdach, bo taka jest ta nasza "czarna żyła złota", że bardziej opłaca się importować go z drugiego końca świata.
2
Tydzień bez pożaru to tydzień stracony.
W zeszłym tygodniu mieszkanie w kamienicy, dosłownie 50 metrów ode mnie. Dziś ze 200 metrów, nie wiem jeszcze co bo mi się iść nie chce, ale prawdopodobnie stare przedszkole. A w maju spłonął dach liceum w trakcie matur.
Tyle pożarów w okolicy nie widziałem nigdy.
https://i.ibb.co/JvkBTGQ/449925016-10160519667246559-8351729854513469060-n.jpg
1
@aleksandrowielki Wiesz kto to wymyślił? Węgierski premier.
I nie pojechał tam w imieniu Węgier tylko w imieniu UE, bo Węgry przejęły prezydencję. Pojechał do Kijowa, Moskwy i Pekinu, dziś opowiadał o tym jak Chiny są mocnym partnerem w walce o pokój i mediacjach między ruskimi a Ukrainą, w tym samym czasie ruscy walili rakietami w szpital dziecięcy.
11
Trzy dni temu na spotkanie z Putinem w imieniu (choć bez zgody) UE poleciał Orban.
Cała nasza prawica ryczała, że tak się robi dyplomacje, że pojechał załatwiać pokój bla bla bla.
No to najwidoczniej świetnie mu poszło, skoro 72 godziny później ruscy zrobili zmasowany atak rakietowy i to tylko i wyłącznie w celu terrorystycznym.
Ofiarami tego ataku były tak groźne, banderowsko-nazistowskie potwory jak chore dzieci z największego w kraju szpitala dziecięcego.
Brawo Viktor, oby tak dalej.
1
@FCB_dimiC Tak, jego. Na bodajże 39 albo 38 okrążeniu pytali go czy chce medy czy softy. Powiedział, że chce softy jak Hamilton.
To była jego decyzja no i kluczowe, bo potem jeszcze sobie pitstop zepsuł na 4,5 sekundy bo źle się zatrzymał.
1
@mekston Piastri by był na podium gdyby nie ta kolejna idiotyczna decyzja McLarena. Oni go po prostu traktują jak powietrze, ile razy coś się dzieje, to wszystko na koszt Piastriego.
I mam cichą nadzieje, że to się na zespole zemści w WCC, że wolą forsować Lando do karkołomnego wygrania wyścigu niż zadbać o wynik obu kierowców.
0
@FCB_dimiC Ale to była decyzja Norrisa o softach, chciał gonić na siłę Hamiltona a skończyło się spadkiem na P3.
Tak naprawdę głównie to żal Piastriego, który znowu został poświęcony na rzecz Norrisa, który nie dowiózł.
5
Ten wyścig na Silverstone doskonale pokazał gdzie jest różnica między szybkim kierowcą a mistrzowskim kierowcą.
Mądra jazda, dobre decyzje, rozumienie wyścigu i chłodna głowa.
Tym wykazał się dziś i Hamilton i Verstappen.
Natomiast "złote dzieci" jak Norris, Russell czy Leclerc nie potrafią dowieźć tego co mają.
Szczególnie u Norrisa jest to bolesne, bo chłop marnuje okazje na zwycięstwo, marnuje okazje nawet umacnianie swojej pozycji i pogoń za liderem.
I to wszystko przez gorącą głowę. Dziś mieli świetny bolid, mieli tempo ale słabo poszło im w deszczu, nie podjęli dobrych decyzji, ale na końcówce zespół dał mu wybór i Norris wybrał używane softy bo był tak podpalony pogonią za Hamiltonem, że chyba nie podumał co ma zrobić.
Zamiast wziąć twardszą mieszankę, a miał dostępne mediumy i cisnąć do końca, to wybrał miękkie. Potem w pogoni je mocno zużył a potem musiał zarządzać tempem, dlatego Verstappen go wyprzedził.
Ogólnie mam takie wrażenie, że Norris jest tylko tak dobry jak jego bolid. Gdyby to on jechał Redbullem w Anglii to by skończył gdzieś na P5 albo P6, bo nie umiem przypomnieć sobie sytuacji, żeby Norris potrafił dodać coś od siebie i wyjść poza ograniczenia maszyny.
No i Leclerc to samo, cholernie szybki ale zawsze gdy jest do podjęcia zła decyzja, on ją podejmie. I nie ma argumentu, że ma zespół idiotów, bo Sainz ma ten sam zespół i jakoś potrafi się obronić przed idiotycznymi decyzjami.
Tu na prawdę nie ma jakiejś filozofii, żeby kierowca wziął na siebie decyzje i chciał pojechać bezpiecznie po punkty zamiast świrować pawiana "a bo może się coś uda".
Taką taktyką Sainz dojechał na P5 a Leclerc na P14, bo dał sobie założyć deszczowe opony na suchy tor.
2
@mekston Nie umiem rozpoznać, bo czytając opinię fanbojstwa Ronaldo nie ma argumentu niemożliwego.
Czytałem już takie rzezy jak to, że Ronaldo mimo gównianego Euro dalej jest wielki, bo strzelił 35 bramek w jednym sezonie ligi pustynnej.
Dzięki czemu jest o 1 bramkę lepszy od legendarnego zawodnika Abderrazaka Hamdallaha, który dzierżył rekord 34 bramek xD
0
@Bagsik88 Leao zagrał połowę mniej czasu niż Ronaldo, trudno mówić żeby go blokował.
4
Statystyki Ronaldo z tego turnieju:
488 minut rozegranych (z 510 możliwych)
23 strzały
10 celnych
xG 3,52
6 kluczowych podań
3 udane dryblingi
8 spalonych
5 popelnionych fauli
3 faule uzyskane
0 bramek
1 asysta
To jest obraz porażki, grał praktycznie wszystko i wszystko zmarnował, trener go nie zdejmował nawet widząc, że typ kopie się po łbie a na ławce gnili rezerwowi.
Jakie było ryzyko zdjęcia Ronaldo i wpuszczenia kogoś innego? Dosłownie zerowe, nie istniała możliwość bycia bardziej bezużytecznym.
Dlatego mam tak ambiwalentne uczucia co do tej kadry, bo zasadniczo chętnie bym ją lubił, ale z Ronaldo na pokładzie się nie da.
On marnuje najlepsze lata kolegów, bo to też nie jest tak, że on jest po prostu weteranem co sobie chce pokopać jeszcze piłkę, on musi być gwiazdą, on musi brać na siebie grę, on ma być najważniejszy na boisku.
Dlatego bierze praktycznie wszystkie rzuty wolne i strzela z pozycji z których lepsi od niego nie próbowali strzelać; zajmuje dogodne pozycje wypychając tym samym innych zawodników którzy może by te piłki wykorzystali, ale na pewno Ronaldo ich nie wykorzystywał.
I tego niestety w statystykach nie widać, ale każdy kto oglądał mecze wie ile miał sytuacji pod nogą, ale nawet nie był w stanie oddać strzału bo się przewrócił albo zgubił piłkę.
Nie wiem jak on obecnie gra na tej pustyni bo szanuje swój czas na tyle, żeby tego nie oglądać, więc nie wiem czy jego dyspozycja na tym Euro to kwestia fatalnej formy czy on już po prostu tak wygląda w każdym meczu, ale jak dla mnie Portugalia nie wygra ani Ligi Narodów ani Mundialu, jeżeli dalej będą się upierać, żeby ten człowiek był na boisku.
3
@Pedri16Future Nie, nie jest ok bo należy rozróżniać symbolikę nienaturalną, która została zaadaptowana przez zbrodniarzy, a symbolikę naturalną, stosowaną również przez zbrodniarzy.
To rozróżnia swastykę od wilczego salutu, że swastyka nie była popularnym symbolem w Europie. Stosowano ją raczej okazjonalnie a potem sobie naziści przyjęli ją na własność.
Tymczasem wilczy salut jest używany w Turcji od setek lat. Jest symbolem nacjonalistycznym, ale za równie nacjonalistyczny można uznać pocałunek z herbem na koszulce.
Od jakiegoś czasu jest pewnym tematem tabu, ale używany jest przez wszystkie strony polityczne, w tym nawet te dalekie od terrorystów.
0
@mekston Mam nieodparte wrażenie, że patrzysz tylko po nazwach a nie formie.
Belgia nie była wyzwaniem, przecież oni wygrali tylko jeden mecz w grupie. A mecz z nimi wygrali po samobóju.
Portugalia kompletnie indolentna w ataku, grali praktycznie w 10 bo Ronaldo nie stworzył żadnego zagrożenia, za to maścił każdą piłkę, i tu Francja nic nie pokazała, skończyło się na karnych.
To na papierze jest mocniejsza drabinka, realnie przeszli ją tylko fartem a ich mecze to najgorsze rzeczy jakie na tym turnieju można oglądać.
0
@Lucyfffer Pewnie ktoś z Ekstraklasy by chciał, ale sądzę, że van de Beek wolałby dostać rozwolnienia niż grać w Polsce.
0
@Matheu12 Nie wydaje mi się, że obijanie się po karnych to jest celowe działanie. I to nie jest niski nakład sił, to jest bardzo duży nakład sił. Gdyby grali dobrze to by załadowali szybko kilka bramek a potem sobie pykali a nie się kopali, żeby nie stracić przypadkowej bramki.
0
Melodię hymnu Holandii znam lepiej niż Polski.