Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@barcelonaLM Polska gospodarka i społeczeństwo nie ma nic do gadania w sprawie wysokich cen paliw.
42
Kto jak kto, ale kibice Realu powinni trzymać się tych klubowych zasad "nie rozmawiania o sędziach". Jak sobie już wyliczają, że Barcy podyktowano 6 karnych w ciągu 26 kolejek, a już się nie pamięta o 6 karnych w 10 meczach końcowki sezonu 2019/20 z czego 5 decydowało o wyniku meczu, akurat w sytuacji gdy Real nie mógł stracić żadnego punktu ( ͡° ͜ʖ ͡°)
4
@Colin94 wywar żywej śmierci
0
@GeneralXavi Nie po to Putin siedzi w swoim bunkrze na Uralu, nosi kamizelkę kuloodporną i nie zbliża się na 40 metrów do swoich najbliższych współpracowników, by jakieś "wezwania" miały powstrzymać wojnę. To szaleniec, gdyby go obchodziło cokolwiek, to by jej nawet nie rozpoczął.
0
@Kinginiesta Mówię, że nie pamiętam, strzeliłem dwa losowe streamingi
0
@bari_94 ma być za półtora miesiąca w ofercie któregoś z streamingów, Netflix czy Amazon nie pamiętam
7
@4drian0 I to też nic nie da. W przypadku najmniejszej anomalii działania reaktora automatyka go wyłączy a ma podwójne zabezpieczenia zarówno prętami moderującymi jak i wodą z dodatkiem bromu, do tego pracuje na bardzo ubogiej mieszance.
Czarnobyl był zupełnie inną konstrukcją o innych zasadach działania a wybuchł dopiero jak ręcznie wyłączyli wszystkie zabezpieczenia, w nowoczesnych obiektach tak się nie da nawet jakby chciał, jeżeli cokolwiek ją zdestabilizuje, to się wyłączy i przez tydzień jej nie będzie można włączyć, chyba, że ktoś siłą zacznie usuwać wszystkie elementy sterujące, ale i tak zanim doprowadzi do niebezpieczeństwa to zdechnie w męczarniach promieniowania.
1
Spokojnie z tą elektrownią. Jej wnętrze to prawdopodobnie najbezpieczniejsze miejsce w Ukrainie, de facto to jest bunkier który musieliby ostrzeliwać przez cały dzień, żeby go skruszyć albo i nie.
1
@DonMatteo901 Spokojnie. Do wyborów jeszcze 1,5 roku, wojna trwa od tygodnia dopiero. Kurz opadnie, wrócimy częściowo do normalnego życia i się zaczną kompromitacje rządu, co do tego nie ma wątpliwości bo w głównej mierze siedzą tam dorobkiewicze i cwaniacy a nie inteligenci i na pewno coś spieprzą.
Z pandemią było tak samo, urosło im poparcie na początku by niecałe 6 miesięcy później pół kraju wyszło na ulice.
0
@Cule1234 I co im to da? Kogo chcą tym przekonać? Poza kacapami nikt w to nie uwierzy a w co wierzą kacapi nie ma najmniejszego znaczenia. Do tego wszystko jest pod ścisłą obserwacją wywiadu, zapewne szybko znajdą się dowody, że to nie Ukraina strzelała.
0
@Striker Tyle, że Hamilton płaci podatki w UK (co prawda płaci je jak Messi i Ronaldo) a Verstappen w Monako.
5
Tak się kończy kalkulacja zamiast gry na 100%. Bilbao ani nie ma punktów za grę rezerwami z Barcą ani nie ma PK.
0
@normasubiektywna I co im to da? Nic, ponoszą wielkie straty, każdy dzień dalszych działań to kolejne miliardy których zaraz im zabraknie a świat im nie wybaczy tej zbrodni. Ukraina nie jest ich rywalem, nie jest dla nich żadnym zagrożeniem czy konkurencją, zniszczenie jej to po prostu akt desperacji i złośliwości, który osłabi Rosję jednocześnie nie szkodząc w ogóle realnym rywalom jak USA, Chiny, EU, Turcja. Nic na tym nie zyskają, jeszcze więcej stracą niż jakby dziś obalili Putina, tej wojny nie wygrają.
0
@normasubiektywna A co ruskie mogą zrobić?
0
@normasubiektywna Teraz już dla nich nie ma kluczowych rzeczy, zostali tak dociśnięci i rozbrojeni, że świat ma ich w szachu i będą musieli zostawić wszystko jak było (plus pewnie oddać tereny buntowników) albo zaraz nie będą mieli z czego wypłacić żołdu.
Na każdym polu się przejechali i już nie mają możliwości wygrania, nawet jak im odwali do reszty i zmiotą świat w ogniu atomu, sami znikną z powierzchni ziemi bo świat się nie ugiął groźbom.
0
@LyFT Ale ten konflikt już jest wygrany. Nawet jeżeli zajmą Ukrainę, to nic z nią nie zrobią, nie ustanowią tam swojego rządu, będzie działać partyzantka a kacapy będą gniecione do ziemi sankcjami, aż zaczną żreć kamienie jeżeli nie oddadzą terenu.
Rosja miała szansę wygrać, jeżeliby podbili Ukrainę w max 2 dni zanim zdecydowano się co do sankcji, to co tam narobili wkurzyło nawet Szwajcarów, doprowadziło do zdrady Kazachstanu, nawet Chiny krzywo patrzą na kacapów a co najważniejsze, totalnie ośmieszyło i wykrwawiło armię czerwoną, nikt już nie będzie ich szanował.
Rosja po prostu popełniła samobójstwo a działania na Ukrainie robione są już z czystego rozpędu, wynik militarny tej wojny nie ma już znaczenia.
1
@squeamish Nie ma żadnych. Takie prowokacje są z obu stron robione od zawsze.
0
@Dzemik55 Oglądałem je kilka lat temu i mimo, że nie przepadam za historycznymi serialami, tak oba obejrzałem na pełnej wkrętce.
Dobra realizacja, ciekawa fabularyzacja, porządna gra aktorska no i sam temat dotyczy nietuzinkowych postaci historycznych.
0
@Dzemik55 Tak słabo średniowieczne (w sumie końcówka średniowiecza) ale polecam Dynastia Tudorów i Rodzina Borgiów.
2
@tomek8756 Czyli się patyczkują, sabotażystów mogliby przekopać tak, że by przez tydzień leżeli nieprzytomni o ile wcześniej im wojsko nie wpakuje kulki w łeb. To jest najgorszy rodzaj działań jakich można się podjąć na wojnie i żadne pakty nigdy nie chroniły takich ludzi dając pełne przyzwolenie na cokolwiek.
0
@hayek Bo odnoga wschodnia wygląda jak plan przygotowywany od miesięcy a reszta dorobiona na szybko. Rezultatem nic nie idzie tak jak zaplanowali.
0
@Cule1234 Nie okrążyli Kijowa, to więcej niż pewne że nie będą rozmawiać do póki się to nie wydarzy.
6
@NaFazieHitman Ale wiesz o tym, że to kacapy złamały tą umowę dawno temu? Ukraina nie była nigdy neutralna bo ruscy trzymali tam swoją agenturę na dosłownie każdym szczeblu i to te kacapskie rządy doprowadziły do tego, że się Ukraińcom zachciało do Unii Europejskiej? NATO nie miało zamiaru się z Ukrainą zrzeszać do póki kacapy nie zaatakowały kraju, który miał być buforem
1
@Chaoss Patrz co kacapy robią, jak nie potrafią niczego ogarnąć, jak mają zły plan tej wojny. Połącz to z Putinem który się odkleił, żadne zabezpieczenie nie zadziałało i kraj upada a on sam siedzi zamknięty w bunkrze i nawet z najbliższymi współpracownikami nie zbliży się na więcej niż kilkanaście metrów. Oni nie bardzo panują nad czymkolwiek a tu jest Baćka, gość z mózgiem wielkości kury, typem który jest po prostu głupi jak but. Szanse, że niechcący mu się coś ulało bo nie pomyślał są wysokie, oczywiście nikt tego na poważnie nie bierze ale szansa, że jest to prawda są nieracjonalnie spore.
0
@Azi Ciekawe to jest to, że jedna z tych strzałek prowadzi bezpośrednio na Mołdawie.
3
@AssisMoreira Ale zdajesz sobie sprawę, że te głowice przy granicy to tylko pokazówka? Mamy XXI wiek, te bomby wystrzelone z Moskwy mogą zmieść Madryt w kilka minut. Ukrainy do NATO nie dało się dołączyć bo nie mogą być zaangażowani w żadne konflikty militarne a od 2013 trwa tam wojna.
A izolacja Rosji zadziała lepiej niż jakikolwiek karabin.
0
@Seledynowy Ale ty czaisz, że białoruskie trepy NIC nie mają? Bez ruskiej ochrony te ich całe wojsko jest do odstrzału dla dronów? Rosja ze swoimi ponoć zaawansowanymi systemami AA nie jest w stanie pilnować własnych linii zaopatrzenia, Białorusini jeżeli cokolwiek puszczą na front to bez systemów dowodzenia i namierzania jest bezbronne i równie dobrze mogłoby ich tam nie być?
0
@Seledynowy Ty się za to orientujesz fest. Jeżeli mają upaść to upadną, Białoruś niczego nie przyspieszy bo nie jest w stanie rywalizować nawet z bronią partyzancką.
1
@NaFazieHitman I dają im jeszcze więcej, a białoruskie trepy jadą tam eksponatami muzealnymi. Oni zginą od cywilnych ataków.
1
@Seledynowy xD Chłopie, oni sobie radzą z ruską armią a białorusini mają raptem 45 tysięcy osób, z czego większość i tak nie może opuścić kraju, więc tam jeżeli pójdzie to jakaś garstka trepów bez żadnego wyszkolenia, morale i sprzętu bo 98% ich wyposażenia ma minimum 30 lat.