0

@Emhyr Przecież on trenował i miał nawet jakieś osiągnięcia w boksie.

0

@sevs Na tym to polegało, Neymar przypajacował ale od bramkarza to i tak wymagało pełnego skupienia bo musiał wyczekać.

1

@Volk No bo nie umie. Jak na napastnika to ma słaby wynik.

0

@kamiVeB A lepszy jest? Przez niego Francja wypadła z ME. Oni w PSG robią to na zmianę.

4

@macio_944 PiS ma 2 grupy wyborców, bandę idiotów w różnym wieku ale przeważnie starych dziadów którzy stanowią żelazny elektorat, zwykłe katodebile. Oni byli z PiSem zawsze i zawsze dawały im te 20% głosów. Druga część elektoratu to po prostu ludzie przekupieni, ich jedynym interesem w rządach PiSu są te programy socjalne, ale żeby się nie przyznawać do tego, racjonalizują sobie to jakimiś bredniami o wartościach, narodzie i innym syfie.

7

@barcelonaLM Tak, to brzmi pięknie bo jest przefiltrowane przez prosty chłopski rozum.
Prywatna edukacja - powrót do średniowiecza. Polska jest za dużym i za biednym krajem na prywatną edukację. Wystarczy prosta statystyka analfabetyzmu na świecie po wprowadzeniu powszechnego dostępu do edukacji, spadł drastycznie. Co się stanie jak zlikwidujemy szkoły i każemy płacić po kilkaset złotych miesięcznie od dziecka za tą usługę? Ile osób w Polsce się na to zdecyduje w kraju który ma średnią pensję na poziomie 3000 zł?
Obecnie, przy uwzględnieniu nieuczciwej konkurencji państwa koszt edukacji jednego dziecka to około 1000 zł czesnego miesięcznie.
Przy takim wydatku + poddaniu edukacji warunkom rynkowym który będzie cały czas podwyższał koszt edukacji wyjdzie ci, że masa dzieci nie zostanie poddana edukacji a to w krótkiej perspektywie czasu (15 lat max) da ci na rynku masę osób zdolnych do wykonywania tylko najprostszych prac z których ani państwo ani społeczeństwo nie będzie miało większego pożytku. To doprowadzi do spadku wpływu z podatków i to większego, niż oszczędność tych 3-4 miliardów jakie państwo wykłada obecnie na edukacje.

Z opieką zdrowotną podobnie, wystarczy spojrzeć na USA. W Polsce poziom służby zdrowia jest fatalny, ale z jakiego powodu? Nie, nie publicznego statusu. Wynika to głównie z powodu niedofinansowania a te wynika bezpośrednio z niskich zarobków Polaków. Przeciętna składka na ZUS wynosi 300-500 zł z których część idzie na emeryturę a część na NFZ. Powiedzmy, że płacisz miesięcznie na NFZ 300 zł, wiesz ile kosztuje leczenie złamanej nogi i to lekko? 3000 zł. Czyli przeciętny Polak musi pracować 10 miesięcy tylko na to, żeby mu wyleczyli dość częstą kontuzję nogi, która nie wymaga ani wielkiego wysiłku ani zaangażowania.
Oczywiście, nie codziennie łamiesz sobie nogę, możesz nigdy w życiu nic nie złamać ale i tak ktoś w tym czasie czeka na wezwanie by w razie czego ci pomóc a to też kosztuje. Każda poważniejsza choroba a na 100% takich dostąpisz jeżeli dożyjesz starości to dziesiątki tysięcy złotych które wyjmiesz z systemu. Przy średniej pensji krajowej twoje 40 lat pracy nie pokryje twojego kosztu leczenia raka.
I stąd biorą się problemy, ale ludzie nie chcą słyszeć o wzroście składek zdrowotnych.
A wracając do USA, tam ubezpieczenie zaczyna się od 300 dolarów za miesiąc.
Przy takim ubezpieczeniu lepiej umrzeć niż trafić do szpitala, bo wyjdziesz z niego jako bankrut więc minimalnie co ludzie biorą to 500 dolarów za miesiąc, co dalej nie jest zbyt korzystne bo chociażby w tej stawce masz jedną darmową wizytę w przychodni rocznie a za każdą kolejną płacisz jakieś tam symboliczne kilkanaście dolarów a w razie hospitalizacji ponosisz koszty do 5 czy 10 tysięcy dolarów, więc de facto oprócz ubezpieczenia jeszcze sam płacisz za leczenie.
Dobre ubezpiecznia zaczynają się od 800 dolarów za miesiąc a zwróć uwagę, że w USA średnia pensja jest podobna do Polski (nie chodzi o wartość tylko ilość papierków), w 2018 było to 60 tysięcy dolarów rocznie brutto, czyli koło 45 tyscięcy netto (zależnie od stanu) co daje nam 3750 dolców do ręki co miesiąc z czego na dzień dobry zapłacisz przynajmniej 500 dolarów ubezpieczenia.
Pomyśl co się stanie jak w Polsce wprowadzisz prywatną służbę zdrowia, po pierwsze to wywindują ceny usług (tak jest w USA), po drugie wszyscy obywatele stracą więcej kasy niż z NFZ.
A ewentualnością jest to, że masa ludzi nie wykupi ubezpieczenia, szpitale będą ich leczyły za darmo obciążając niespłacalnymi długami które zniszczą im życie a do tego zubożą resztę społeczeństwa bo albo szpitale odkują się na innych podwyższając tym samym koszt ubezpieczenia albo wyciągną ręce do państwa więc zapłacisz w podatkach.

Więc na dzień dobry dwie rzeczy które wymieniłeś oznaczają, że nie tylko nie oszczędzisz co wydasz jeszcze więcej niż do tej pory wydajesz dzięki systemom socjalnym. Opłaca ci się to? Mi nie.
Co do zmniejszenia biurokracji to lep na naiwnych. Zajrzysz w rozpiski budżetowe i ci wyjdzie, że najwięcej z tej "biurokracji" pobiera edukacja i służby państwowe które i tak są niedofinansowane.
Sami urzędnicy kosztują koło 3-4 miliardów rocznie, niby dużo ale w skali kraju to tyle, że redukcja nawet o 80% nie będzie dla ciebie odczuwalna w kieszeni.
Tyle, że zredukować się nie da od tak, to wymaga potężnej informatyzacji i utrzymania systemów a do tego bardzo dużych zmian prawnych we wszystkich praktycznie dziedzinach. Koszt takiego przedsięwzięcia ci się nie zwróci, więc to kolejny mit Korwina o naprawie gospodarki.

14

@barcelonaLM No tak, są przyciągające dla kogoś kto pojęcie ekonomiczne ma na poziomie 15-latka, dlatego to jest przerażające, że i dorośli ludzie przyklaskują temu co oni opowiadają.
Korwin dawno temu mówił to co powtórzył Mentzen u Stanowskiego, nie da się obniżyć podatków bo Polska ma zobowiązania, zarówno zagraniczne w postaci pożyczek jak i wewnętrzne w postaci choćby emerytur.
Każdy myślący wie, że tak jest i dlatego nie głosuje na Konfederacje czy Korwina bo realnie nie ma niczego do zaoferowania, ale dość spora rzesza ludzi tego nie rozumie i łyka te bajki o "gospodarce" które opowiadają przy każdych wyborach, które nie mają kompletnie nic wspólnego z tym o czym oni na prawdę myślą.
To czym to się różni od takiego PO, skoro obiecują rzeczy których wiedzą, że nie zrealizują?

7

@barcelonaLM Czyli czym? Bo nigdy żadnych konkretów nie usłyszałem.

2

Dopiero oglądam Hejt Park, ale Korwina zaorał ten naukowiec. I ja rozumiem, Korwin to stary dziad, on już nie przyjmuje żadnych nowych informacji i posługuje się czystym chłopskim rozumem, wiedza na poziomie lat '60 gdzie o takich rzeczach się nie mówiło więc nie wie. Gorzej, że cała masa młodych ludzi mu przyklaskuje w tym.

0

@Woland10 Zawsze obrońca normalnie biegnie, takich z premedytacją jest 1 na 100 może a nawet i więcej. CHcesz gwizdać ręce tylko specjalne?

0

@Woland10 Akurat właśnie tak powinno się gwizdać ręce a nie jakieś przepisowe wygibasy, że w ataku nie możesz musnąć ramieniem centymetr poniżej pachy a w obronie możesz sobie odbić piłkę wyciągniętą ręką bo tak. Ręka to powinna być ręka a tutaj jeszcze miała wpływ na tor lotu piłki, to kiedy jak nie teraz gwizdać?

0

@Virusk3 Zrobił zmyłkę, bramkarz się na nią złapał i poszedł w drugą stronę. Nie koniecznie tragiczne wykonanie.

0

Komentatorzy którzy nie siedzą na stadionie tylko w jakiejś klitce i oglądają mecz w TV to nie są komentatorzy. Od komentatora chciałbym się dowiedzieć czegoś z meczu czego nie widać w transmisji okiem kamery a w takim układzie to oni mi mówią co sam widzę i to często źle a jak nadawca się pomyli, pokaże złą kamerę albo powtórkę podczas akcji to się niczego nie dowiemy oprócz jakiś bredni wyczytanych w internecie przez tych baranów.

0

@Mroziu Nie. Barca TV nie ma praw do spotkań Barcelony, pokazują tylko mecze towarzyskie.

2

@NaFazieHitman A tobie polecam poszukać sobie danych w internecie zamiast sugerować się jakimiś niewiadomymi wpisami.
Możesz sobie przeczytać o ile wzrosła ilość zatrzymań krążenia czy zapaleń mięśnia sercowego z samego faktu COVIDu. W samym USA ilość ZMS w 2020 wzrosła o 40% w stosunku do 2019, we Włoszech w Lombardzii ilość zatrzymań akcji serca w 2020 wzrosła o 52% w stosunku do 2019. Wszystko przez szczepionki które zaczęto podawać w 2021?

1

@Jakchcesz To jest fakt. Skutki wypisane na lekach jako niezwykle rzadkie występują 1 na 10,000 osób, zapalenie mięśnia sercowego po szczepieniu na COVID zależnie od rasy jest w granicach 1 na 9000 - 13,000 osób.
Tymczasem Aspiryna może wywołać astmę oskrzelową, wylew krwi do mózgu, niewydolność nerek, zaburzenie czynności wątroby i kilka innych rzeczy, potencjalnie groźnych dla życia i tym się jakoś nikt nie przyjmuje i żaden typ nie wypisuje, że "jakby mi ktoś powiedział, to bym nie łyknął tabletki".

0

@masq To niestety cię muszę bardzo rozczarować, ale w Cyberpunku nie można zaplanować charakteru postaci, fabuła jest bardzo schematyczna a nasza postać od góry narysowana. Nawet jak będziesz używał innych dialogów, to w rezultacie doprowadzą cię do tego samego punktu a epilog wybierasz pod koniec gry i ewentualnie zależnie które misje zrobisz a których nie zrobisz to będą się różnić detale.
Niestety fabuła Cyberpunka jest bardzo schematyczna i liniowa, jakiś portal odpowiedzialny za robienie poradników przejścia gier podsumował, że 98% "wyborów" nie wpływa na nic.

0

@masq Nie ma to znaczenia żadnego czym przejdziesz grę, pochodzenie ogranicza się do kilku dodatkowych opcji dialogowych, które kompletnie nic nie wnoszą do gry bo w 95% to nasza postać coś się wymądrza a NPC odpowiada "aha", pozostałe 5% to dodatkowe ścieżki które są tymi samymi ścieżkami co uniwersalna odpowiedź, ale nasza postać się powymądrza na co dostanie odpowiedź "aha". Do tego korposi mają strasznie słaby początek który trwa 15 minut i w którego trakcie 50% czasu po prostu lecisz AV.

0

@Boromir4 No trudno, żebyś zwracał uwagę na coś, co działa gorzej niż w grach sprzed 20 lat (i to dosłownie).

0

@Explode Gra w domu Realowi w niczym nie pomaga a często szkodzi, ich forma jest taka, że nie oddali celnego strzału a będą grali bez Mendiego i Casemiro

2

Hazard by idealnie pasował do PSG. Drogi i bezużyteczny.

1

Real nic nie gra, PSG ma najdroższy atak świata i nikt tam nie potrafi bramki strzelić bo sobie sami przeszkadzają, walą na pałę byle się wpisać na listę strzelców i niczego nie ogarniają. Jeden wielki chaos.

3

Chciałbym, żeby w piłce nożnej sędziowie pisali uzasadnienia decyzji jak jest w F1. Bardzo chciałbym się dowiedzieć, czemu sędziowie uznali, że Militao po prostu przekopując Verrattiego bez nawet najmniejszego kontaktu z piłką to czyste zagranie a nie faul i druga żółta kartka.

0

@DawidekFCB Wykonywał, bo oni strzelają na zmianę.

1

I co, nie ma karnego? Militao mu zaje**ł kopa w stopę i nic xD

1

@macio_944 Oni się wymieniają karnymi

1

Rób wślizg we własnym polu karnym na gościa z przyspieszeniem jak Mbappe xD Chłop co ma łeb.

1

@Uukasz_93 Oczywiście, że wieku nie oszukasz, Messi sporo stracił z wiekiem na szybkości i mobilności, ale to nie jest problemem w jego grze obecnie. Tutaj problemem jest samo PSG i to jak idiotyczny mają skład a do tego grę pod gwiazdeczke Mbappe. PSG albo gra głęboko i sadzi lagi na Mbappe albo kompletnie bez składu tłoczą się w polu karnym. Pomoc to tam nie istnieje, napastnicy typu Mbappe pchają się koniecznie pod bramkę zamiast na skrzydło, zasadniczo to każdy gra tam sam sobie. W takim burdelu nikt się by nie odnalazł, jedynie Mbappe daje radę jak gra jest na niego i sobie pobiega, ale jak ktoś ogarnięty go wyłączy z gry jak City to ta drużyna nie działa w ogóle.

0

Jeszcze samobój na koniec, dobre to Bilbao

0

@macio_944 Wyszło w grudniu i dostaje patcha 1.5 nie dostając przy okazji patcha 1.4 i przy tak tragicznym stanie technicznym ostatnią garść poprawek która prawie nic nie naprawiła dostała 6 miesięcy temu. Czy da się bardziej napluć w ryj graczom?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?