Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@macio_944 Zapomniałem, że taka gra istnieje. Kiedy to wyszło? W 2020?
0
@emjot Idź do sklepu i wymień godność na chlep, stracisz godność a chleba nie dostaniesz. Bo tyle jest warta godność, bardzo dużo jej będziesz miał, jak się będziesz obijał gdzieś po 4 lidze jak klub zbankrutuje.
1
Dziadzio bredzi jak potłuczony. Piękne jest życie romantyka, tyle że zawsze jest pełne hipokryzji albo skrajnej biedy i ubóstwa. Bo tylko jedna z tych rzeczy może się romantykowi przydarzyć.
Spotify robi sobie tam coś, kogo to obchodzi? Dają kasę za reklamę, czysta usługa. A jak w tych czasach żyć bez kasy? Jak chce konkurować o najwyższe cele? Za darmo?
Xavi i młodzież... Tej młodzieży zaraz nie będzie jak nie będzie kasy. Barcelona to klub z historią, ale nikt się historią nie naje. Te chłopaczki poświęcają całe życie czemuś tak niepewnemu jak sport, często nie kończą szkół albo robią to po łebkach, nie wychowują się w naturalnym środowisku tylko pod ścisłym rygorem. Zamiast szaleć za młodu z kolegami to muszą rano przychodzić na treningi w świetnej formie. Czy można poświęcić życie tylko za to, że sobie potem powiesić zdjęcie w trykocie? Nie, chcą za to pieniędzy, które ich ustawią do końca życia, bo tyle go poświęcili żeby być tu gdzie są.
Więc jeżeli się cenią, to pójdą tam gdzie ktoś im godnie zapłaci a takich znajdzie się masa, więc i Barcelona musi mieć kasę żeby ich u siebie zatrzymać. A kasa to nie do końca romantyczne umowy.
Tylko tyle i aż tyle.
0
@pomi11 Ale ja nie o młodym mówię bo on powinien wylecieć. Mówię o tym, że sędzia dał drugą żółtą Pique z czapy. Coś go tam smyrnął a ten Melamed najpierw wywalił mu z bara a potem jeszcze go szturchał i łbem zaczął szturchać i za to Pique też kartkę dostał.
0
@Cvzx Strzelił.
0
HA TFU NA ESZPANIOL
3
Ale w sumie za co kartka Pique? On go nie uderzył, położył mu rękę na plecach za co został znowu skasowany z bara a potem jeszcze był zaczepiany. Za takie rzeczy kartki w derbach...
0
Dembele to gdzie wrzuca? Czy on w ogóle rozróżnia kolory i wie, że nasi są w żółtych strojach?
1
Garcia to dziś poziom jakby jakiegoś młodziaka ze Znicza Pruszków wpuścili.
0
@KrwawiaceoczyVEB No, by nie poszła jakby Dembele wbiegł po tym jak podał do Busiego, tylko zamiast wbiegać to Dembele się zatrzymał przed polem karnym i się gapił.
0
W 11 gramy dziś gorzej niż w 10 z Atletico...
0
@KrwawiaceoczyVEB Chodzi o Busiego? Zagrał świetnie i by była groźna akcja, gdyby tylko te debile się ruszały po boisku, bo piłka przeszła między obrońcami a Dembele sobie przed polem karnym łazi zamiast wbiegać.
0
@Firestone Busquets dobrze zagrał, na pamięć ale tak się powinno grać żeby zaskakiwać obronę. Nie wiadomo tylko czemu nikt nie próbuje wbiegać pod bramkę, tylko jest piłka na 20 metrze a oni sobie łażą.
1
Kiedy Bembele wszedł? Pierwszy raz go widzę na boisku.
0
@Momals11 Skutki tego, że jeden zawodnik tłucze wszystko. Nikt nie miał nawet możliwości się w tym aspekcie rozwinąć gdzieś poza treningiem.
0
@masq Gdyby stał gdzieś indziej to piłka by wyleciała za linie a nie Gaviemu pod nogi.
1
Ciekawe jak to będzie wyglądało w PL, czy wycofają się z Caraboa Cup? Przy takim natężeniu spotkań, gdzie już teraz pojawiają się konflikty terminów z takim KMŚ to dołożenie kolejnych spotkań w LM będzie zabójstwem.
Ogólnie spadnie poziom piłkarski, bo zarobki nie będą dużo większe, by utrzymać wysoki poziom ławki rezerwowej a ilość spotkań nie pozwoli gwizdom grać od dechy do dechy.
0
@mat3o Nie, nie będą odgrywały żadnej istotnej roli, bo kryptowaluta jest cokolwiek warta tylko ze względu na spekulacje. Jako środek płatniczy nie jest i nigdy nie będzie warte czegokolwiek, nie jest poparte żadnym autorytetem a do tego trwają pracę nad komputerami kwantowymi. Nie wiesz czy za pół roku czy za rok taki nie powstanie, a wiesz ile wtedy będzie warte takie BTC? 0$, bo komputer kwantowy zaora cały algorytm
0
@Pilka_jest_okragla Pytanie ile my będziemy w stanie wycisnąć z Auby czy Traore w bardziej typowym meczu niż radosny futbol z Atletico. Szybkość i technika mało się przydadzą gdy będziemy przez 90 minut stali w polu karnym rywala próbując złamać autobus, Adama ma jeszcze tą przewagę, że on tą obronę może po prostu podnieść i wyrzucić na trybunę ale kluczowa będzie idealna kontrola nad piłką, krótkie trzymanie jej przy nodze, precyzyjne podania z pierwszej piłki i zwrotność.
Czy Auba da radę grać na małych przestrzeniach?
2
@Neutral Zmuszać do gry kogoś z potencjalnym urazem to już totalna odklejka. Cholo chyba jest już na wykończeniu jeżeli się do takich rzeczy posuwa.
1
@dzagos Why not both?
1
Jednakowo widzę duży problem w zestawieniu naszego ataku. Auba i Traore, do tego jeszcze Dembele na pół roku i wygląda to ładnie ale w meczu z takim Atletico, które nie stawiało autobusów. Przyjdzie mecz z jakimiś ogórkami które przez 90 minut będą trzymały 10 zawodników we własnym polu karnym, my zaczniemy nasze standardowe oblężenia i na ile wtedy przydadzą nam się umiejętności naszego nowego napadu?
Tu będzie powrót do przeszłości jeżeli Xavi nie ogarnie taktyki, aby wyciągać autobusy i tworzyć przestrzenie.
0
I co tu się stało? Czemu rzut wolny skoro Herrera dostał kartkę za faul?
5
Sędzia kompromitacja. Powinien chociaż zobaczyć na VAR w akcji Torresa, przecież tam było szarpanie za koszulkę i chwytanie za rękę, to było na bezpośrednią czerwoną.
0
@Deviler To była czerwona kartka dla obrońcy jakby był faul.
1
Czerwona Alvesa
0
Gdyby nasza obrona była tak skuteczna w defensywie jak w ofensywie, to byśmy mogli myśleć o trofeach, ale do póki będą takie wylewy, to nie ma szans.
1
Wyglądało jakby wszyscy myśleli że poleci w trybunę xD
0
@GeneralXavi Szczepionka to nie jest magiczna bariera chroniąca cię przed każdym złem. Szczepienie to nauczyciel, który przychodzi, tłumaczy ci co i jak i zostawia twój układ odpornościowy zdany sam na siebie. Dalej to już rola twojej odporności jak sobie poradzi z wirusem i w jakim stopniu wykorzysta nabytą wiedzę.
Dalej musi dojść do infekcji, organizm musi wykryć zagrożenie i zacząć z nią walczyć, bez szczepienia marnuje się sporo czasu zanim organizm ogarnie z czym ma walczyć, szczepionka tego uczy co skraca czas infekcji i jej zaawansowane, ale dalej wszystko zależy od twojego układu odpornościowego. Jak masz z nim coś źle, jest osłabiony albo upośledzony to nic ci nie pomoże, albo przejdziesz infekcję gorzej mimo szczepienia, bo twój organizm mimo wiedzy nie będzie potrafił skutecznie się bronić. Dorosłemu człowiekowi zapalenie pęcherza przyniesie częste szczanie i ból, dla człowieka po chemioterapii to wyrok śmierci, dlaczego? Bo mimo, że układ odpornościowy wie jak zwalczać taką infekcję to nie jest w stanie tego zrobić.
I dodaj do tego mutacje wirusa, skuteczność szczepień spada wraz z kolejnymi odmianami, bo te mutują zmieniając swoją specyfikację i sprawiając, że organizm jej już tak dobrze nie potrafi zwalczać. Do tego stopnia to działa, że jak przechorowałeś wersję alfa to nie ma większego problemu, żeby drugi raz zachorować na omikrona.
Tylko widzisz, wytworzył się klimat negowania w ogóle szczepionki zamiast racjonalnego podchodzenia do tematu i w tym momencie myślisz, że szczepionka która ratowała sporo żyć przed przyjściem omikronu (statystyki nie kłamią) nagle się jakoś "ośmieszyły". Nie, pomyśl, że jeżeli Davis doznał kontuzji serca mimo szczepienia to bez szczepienia jego choroba mogła być poważniejsza w skutkach a z infekcją w obszarze serca nie ma żartów i nawet zdrowi ludzie okazjonalnie doznają zapaleń od zwykłej grypy i najczęściej kończy się to przeszczepem.
16
@GeneralXavi Oczywiście, że się dowiemy. Po pierwsze, to taki NOP występuje u 0,005% ludzi więc szansa na to jest taka sama jak zgon po Apapie (i też nie tak do końca, bo 0,005% to statystyka z USA a badania wskazują, że największą podatność mają biali mężczyźni latynosi, czarnoskórzy dużo rzadziej doznają tych przypadków).
Po drugie, skutki uboczne szczepienia występują maksymalnie do miesiąca po podaniu szczepienia a wszelkie badania zapalenia mięśnia sercowego po szczepieniu wskazują, że mediana wystąpienia takiego NOPu to 2 dni od przyjęcia szczepionki.
Więc jeżeli nie nastąpiło to w ciągu nawet tych 5 dni od szczepienia to szansa, że to przez szczepienie jest jeszcze mniejsza a jeżeli wystąpiło miesiąc po szczepieniu to nie ma żadnej szansy, że to wina szczepienia.
Mechanizmy nie są dokładnie poznane, ale zarówno przy zakrzepach jak i ZMS fakt jest jeden: szczepionka podana domięśniowo w pewnych okolicznościach potrafi się uwolnić do krwioobiegu.
Po takim uwolnieniu jest niewielka szansa na to, że zagrozi zdrowiu np. docierając do serca i wywołując tam stan zapalny.
Zakrzepy tez są powodowane uwolnieniem do krwioobiegu składników, wtedy organizm potrafi źle zinterpretować jeden ze składników i tak go oblepić, że zatka żyłę.
Innym faktem jest, że takie NOPy są skrajnie nisko prawdopodobne, dosłownie są to promile.
Z drugiej strony są wirusy, które mają dużo wyższą szansę niż szczepienie na wywołanie takich NOPów. Co prawda na wywołanie zakrzepu koronawirus jest dość słaby (to domena rotawirusów, które mają ten same mechanizm, że organizm zalepia własne komórki tworząc skrzep blokujący żyłę), ale już w przypadku ZMS to koronawirus ma 10x większą szansę na wywołanie takiego schorzenia (to dalej margines, ale jednak mieć 0,005 a 0,05% szansy to spora różnica).
Ba! Nawet zwykła grypa przy złym zbiegu okoliczności może doprowadzić do ZMS a problem przy infekcjach wirusowych jest taki, że są to schorzenia dużo cięższe niż te po szczepieniu, najczęściej oznaczające trwałe i znaczne uszkodzenie serca kwalifikujące się do przeszczepu.
Do tego nie sam ZMS jest problemem, koronawirus ma potwierdzony wpływ na wszelkie narządy człowieka, może wywołać inne uszkodzenia narządów niż tylko stany zapalne, więc Davis może cierpieć na inne schorzenie, którego już szczepionka nie wywołuje.
Podsumowując ten krótki wykład, jeżeli Davis nie przyjął szczepienia w ciągu kilku ostatnich tygodni to nie ma szansy, że problem wynika ze szczepienia. Wszelkie NOPy poszczepienne są nagłe, występują tu i teraz, najczęściej w ciągu pierwszych dni gdy szczepionka aktywnie działa. I objawy nie są zatajone, objaw ZMS występują natychmiastowo i są łatwo rozpoznawalne bo wywołują duży ból w klatce piersiowej. Z każdym kolejnym dniem szansa na cokolwiek maleje, a po miesiącu już nie ma co uszkodzić zdrowia, bo składniki szczepienia ulegają metabolizacji i po 30 dniach w organizmie nie ma już śladu.