0

@IronSanHybrid Praktyka i prawo jest takie, że każdy głosuje w swoim imieniu i na tym temat się kończy. By był zakaz zmiany partii, to by po prostu taki poseł będąc w SLD głosował jak PIS a partie zmieniłby po kadencji i nic mu nie zrobisz. Posła z sejmu wyrzucić nie można, bo mimo partii ludzie nie głosują na partie tylko na konkretną osobę

2

@IronSanHybrid A co miałoby to zmienić? Każdy poseł głosuje w swoim imieniu, nie musi przechodzić do innej partii, żeby zagłosować po jej myśli.

2

@macio_944 Nie, to nie jest powód dla którego PO przegrało. Z jednej strony PiS miał cholernie mocny i cholernie dobry zespół propagandowy, który z największej głupoty robił aferę (jak właśnie z Szogunem czy krzesłem). Z drugiej strony kluczowym składnikiem było coś, o czym opozycja nie chciała myśleć, bo przy wszystkich swoich wadach miała podstawową odpowiedzialność za państwo: rozdawnictwo. Komorowski mógł jeździć po całym kraju, całe PO mogło jeździć, mogli robić wszystko, mogli nawet spełnić swoje obietnice z 2007 roku - przegraliby z kretesem, bo nie da się konkurować z rozdawaniem pieniędzy.

0

@Johnson Nie, to nie jest demokracja, to jest dyktatura. Nie ma demokracji, gdy reprezentanci narodu coś przegłosowali a potem rząd bezprawnie anulował głosowanie.

0

@Bogan Tak, zmienia się prawdopodobieństwo, tyle że na takie, gdzie tylko 1,1% hospitalizowanych z powodu COVID było zaszczepionych.

8

@MaTt_BarcaFan No i ch*j, przynajmniej ma pewność, że nie trafi pod respirator, ty takiej pewności nie masz.

3

Super, a UEFA to się kiedyś zajmie tym, że PSG ściągnęło w jedno okienko 3 piłkarzy z bajecznymi pensjami, mimo że Francuska liga ma straty większe niż wszystkie inne ligi?

3

Czyli co, CVC da 2 miliardy a w zmiana będzie rozwijać ligę za darmo? Czy może jednak pobierają przychody generowane przez LaLiga czym jednocześnie obniżają to co LaLiga będzie mogła dać klubom? Tym, że liga nie będzie się rozwijać z prędkością 3% to też sobie w stopę strzelają, przecież Real zrobił wyliczenia z których wynika, że nawet gdyby LaLiga straciła ponad 70% to i tak CVC na tym zarobi. Z kogo oni idiotów chcą zrobić? Nie mówiąc o tym, że oczywiście na rzeczową analizę z cyframi, nie wykazali żadnej analizy tylko sobie słodko pierdzą, że kluby muszą się zadłużyć na 40 lat, bo nie dogonią Premier League

0

@Encore No nie, kadra za miliard, ściągnie gwiazd a w rezultacie nawet w lidze sobie nie poradzili, nie mówiąc o tym, że tylko dwa razy udało im się dojść dalej niż do 1/8.

1

@msmsms Cytując artystę: Cóż jedyną matką jaką znasz, jest nadzieja... głupią matkę masz

1

@Kgorecki2500 No to cie zasmuce, bo dopiero co wygrał przedwcześnie ogłoszone wybory, w których startował sam i jego kadencja zaczęła się kilka miesięcy temu.

0

@Whudi Rejestracja nie kończy się za 3 dni, za 3 dni trzeba zgłosić zawodników do najbliższych spotkań ale rejestracja trwa do 31 sierpnia. I dotyczy tylko i wyłącznie Emersona który jest transferem, Garcia, Depay i Aguero mogą być zarejestrowani nawet w październiku bo byli wolnymi transferami i jedynie muszą się wyrobić do września aby zarejestrować się na LM...

0

@bartulek98 Był już taki prezydent, który stawał na głowie, żeby zakontraktować piłkarzy. I mu się udawało, zakontraktował takich zawodników jak Coutinho, Dembele, Griezmann, Umtiti, gdzie żeby tego dokonać zadłużył klub na wiele lat, jednocześnie sprawiając, że ci zawodnicy są niezbywalni bo mają takie pensje, że nikt ich nie weźmie.
Laporta powinien się uczyć, oczywiście nie to, żeby wszelkie problemy wzięły się właśnie z takiego postępowania, ale mógłby tam Laporta oddać kilku piłkarzy do konkurencyjnego klubu gdzie będzie im opłacał pół pensji, albo jakiś kredycik o ile ktoś jeszcze by chciał jakiś dać, albo nie wiem, może jakąś umowę gwarantującą generowanie strat przez 50 lat, byłoby idealnie.

0

@Kgorecki2500 Mógł Laporta pojechać bezpiecznie, tylko wtedy na pewno zostałbyś bez Messiego, Aguero, Depaya, Garcii, Emersona a w rezultacie w następnym roku pewnie witałbyś Ligę Europy.

0

@barcelonaLM Sprawa jest prosta, mimo Messiego PSG zasługuje, żeby nie wygrać niczego. Nie walczą na równych zasadach, nawet City nie ma takiego handicapu w postaci wtyk w UEFA, które urywają łeb każdej podejrzanej sprawie, sprowadzanie gwiazd za petrodolary, niszczenie rynku, niszczenie futbolu. To są sprawy większe od Messiego i mam nadzieję, że tam zaliczy jeszcze gorszą kompromitacje niż zaliczał w Barcelonie a PSG żeby w całej swojej historii pod rządami araba nie zdobyło ani jednego pucharu międzynarodowego.

0

@Kgorecki2500 Naiwność. Plan Fonta to brednie, jak mógł cokolwiek mieć zaplanowane "na już" jak nie znał nawet sytuacji klubu, wszystko opierał na tym, co dostarczał zarząd Bartomeu a zagadka: za co Bartomeu ściga prokurator?
Za przeproszeniem gówno by zrobił, bo co mógł zrobić? Wziąć kredyt? Laporta też wziął i nie pomogło na limity budżetowe, a czemu podpisał nowych piłkarzy nie wiedząc, czy może ich zarejestorwać? Bo jakby ich nie podpisał, to nie miałby kogo rejstrować, nikt by nie czekał 3 miesięcy aż Barca ogarnie finanse tylko by poszli do innych drużyn.

0

@masa11 Moje podłoże nienawiści do PSG sięga dużo dalej niż obecny Messi czy nawet przeszły Neymar. Dla mnie ten klub powinien zostać zdegradowany i zawieszony w LM na lata a cały zarząd wsadzony do więzienia za jawne matactwa i korupcję w UEFA.

0

@DIPENNN Dream team to kolektyw, sama nazwa wskazuje, że chodzi o team. PSG tylko w tym okienku sprowadziło (o ile Messi przejdzie) 3 charaktery a już w klubie mieli wywalone ego Mbappe i Neymara. Trudno mi sobie wyobrazić, że ta trójka będzie ze sobą współpracować, gdzie każdy będzie chciał być najlepszym, Neymar z PSG to już nie ten sam Neymar co w Barcy więc i tu współpraca może nie być owocna a do tego za plecami też będą zgrzyty. W PSG to mocno widać było od początku szejkowania, że mają z tym problem i ten problem tylko się pogłębi.

0

@Kgorecki2500 Najpierw odpowiedz sobie na pytanie, czy taki Font potrafiłby zrobić cokolwiek więcej, skoro miał idealny plan który przestał funkcjonować już w marcu po tym jak ze wstępnego audytu się okazało, że Barca ma stratę za sezon nie 160 tylko 350 milionów by potem wyszło, że jednak 480. Laporta wpadł w gówno, którego skali do dziś nie znamy a wy oczekujecie, że zdziała cuda w 5 miesięcy po 7 latach rozwalania klubu.

3

@Kusco15 Ale jeżeli go przekonali, to bardzo dobrze dla nas. Z Superligi miałbyś więcej kasy z samej pożyczki, do tego więcej kasy za transmisje bo wszystko czego nie zabierze holding trafia prosto do klubów a nie na roztrwonienie przez UEFA która zbiera 80% zarobionej kasy i umowa z bankiem przy Superlidze nie jest na pół wieku. Z finansowego punktu widzenia Superliga wypada lepiej niż CVC.
Pozostaje jeszcze kwestia tego, że chętnie mówi się o Superlidze w kontekście CVC, ale przecież one ze sobą nie kolidują, bo Superliga to projekt międzynarodowy zastępujący Ligę Mistrzów a nie konkurujący z LaLigą której dotyczy umowa z CVC, więc jedynym polem sporu tutaj jest to, że Superliga może obniżyć poziom sportowy LaLiga przez co CVC może nie zaliczyć takiej stopy zwrotu jakiej oczekuje.

1

@Kusco15 Oczywiście, jak wymyślasz historie dyskredytującą kogoś, to łatwo zrobić, żeby brzmiała logicznie.
Tak samo logicznie brzmi to, że umowa z CVC na 40 lat zadłuża kluby a na 50 odbiera im część praw audiowizualnych, gdzie fundusz w kilka lat zarobi więcej niż wsadził a kluby w zamian za to dostaną zwrotny zastrzyk gotówki w wysokości śmiesznych 200 milionów, których nawet nie mogą wydać według uznania tylko z narzuconymi z góry zasadami (na pensje z tych 200 milionów moglibyśmy przeznaczyć jedynie 40 mln). Umowa z CVC jest szkodnikiem, który został już odrzucony przez 2 inne ligi, czy według pana Tebesa, macki Pereza i Superligi sięgają aż do Serii A i Bundesligi?

2

@Qaz123 Ale o czym wy ciągle gadacie... Po pierwsze, Messi sam do sytuacji doprowadził, bo chciał odejść. Gdyby przedłużył umowę wcześniej, to dziś nie byłoby tematu. Laporta namówił go na pozostanie w klubie i obniżenie pensji o czym jeszcze pół roku temu nie było rozmowy. Potem wyszło, że klub ma jeszcze większe straty niż zakładano, piłkarze już nie chcieli redukować pensji i masz barierę limitu płacowego. I tu pojawia się problem, że nie ma żadnej innej możliwości oprócz dalszego zadłużania klubu i taką ofertą jest CVC, 200 milionów euro w zamian za 40 lat długu i 50 lat obniżenia o 11% przychodów z praw, oferta kompletnie nieadekwatna, szkodliwa i nie bez powodu już 2 inne ligi odrzuciły tą współpracę. Laporta, nawet jeżeli pod wpływem Pereza to podjął świetną decyzję, Messi jest wielki ale nie może być większy od klubu, za 50 lat Messi już najpewniej będzie leżał w piachu a Barcelona jeszcze odczuwałaby skutki przedłużenia z nim kontraktu na 2 sezony, to jest kategoryczny absurd, żeby coś takiego zrobić.
Mówisz o tych piłkarzach, jakbyś realia znał tylko z Fify, klikniesz dwa przyciski i Coutinho, Griezmanna i Dembele nie ma w drużynie. Po pierwsze, zwolnienie jednego z nich dalej nie rozwiązałoby problemu, po drugie ktoś musiałby za nich zapłacić duże pieniądze żeby ich kupić a co więcej musiałby płacić ogromne pensje. Nikt nie jest debilem i frajerem, żeby na coś takiego pójść, żaden klub ich nie weźmie za taką kasę a innej możliwości nie ma, nie możesz rozwiązać jednostronnie umowy bo to będzie droższe od trzymania ich w klubie.

1

@oskaritto Wyminął 4 myśliwce Hiszpańskich Sił Powietrznych a potem panenką wylądował na lotnisku.

3

Dwie ligi już odrzuciły ten deal, teraz przyszli do Hiszpanii gdzie siedzi złodziej za sterami a kluby toną w długach, żeby wykorzystać okazje. Oprócz tych, którzy teraz by uratowali klub, nikt inny na tym nie zyska a jedynie straci, bo na tym dealu zyskać się nie da. CVC będzie miało 11% udziału przez 50 lat, a kluby będą musiały zwrócić pożyczony hajs co do grosza w ciągu 40 lat. CVC się zbogaci, LaLiga nic nie straci a kluby będą w dupie, super biznes, nie ma co.

0

@totalcrack Ale Chelsea też nie jest żadną wykładnią, ile piłkarskich warków z kosmicznymi kontraktami mieli w ostatnich latach? Barca nie ma problemu z przerostem kadry, że musi pozbyć się piłkarzy mało przydatnych. Barca ma problem z piłkarskim szambem, zawodnikami którzy praktycznie nie grają w piłkę. Co ma do tego Chelsea, gdzie najwięcej zarabiający piłkarz dostaje trochę więcej niż u nas dostał 30-letni Pjanic? Jak go sprzedać, jak on bierze ponad 8 milionów pensji i nic nie gra? Umtiti samo gęste z dna zbiornika z szambem, gość z wieczną kontuzją z której nie chce się leczyć, nie gra w piłkę praktycznie od 4 lat za co dostaje 12 milionów rocznie, z taką pensją byłby w TOP 5 każdej drużyny z Premier League a jest niegrającym obrońcą. Coutinho, który nie potrafi się odnaleźć w Barcelonie, był rezerwowym w Bayernie a do tego też więcej siedzi w szpitalu niż gra - 19 milionów euro rocznie, pensja na top 2 w dowolnym klubie Premier League.
To znajdź teraz magika, który przekona kogokolwiek do płacenia takiej pensji za totalnie wypalonych zawodników do zasilenia ławki rezerwowej, ewentualnie niech zmusi piłkarza do dobrowolnego zejścia o 80% z pensji. To jest nierealne do wykonania, nie ważne kogo byś na tym stanowisku nie postawił.

0

@totalcrack Ale kto potrafi? Inne kluby nie są w ogóle miarodajne w odniesieniu do Barcelony, bo mówimy o zupełnie innych pieniądzach. Co innego jest sprzedać gościa, który straci na kontrakcie 5-10% po zmianie klubu, czym innym sprzedać gościa który musiałby obniżyć pensje o 50-80%, nie bez przyczyny Barcelona jest na szczycie tabelki z najwyższymi płacami. Do klubu z topu dałoby się kogoś opchnąć, ale klub z topu wymaga zawodnika z topu, a kto weźmie Umtitiego po 4 latach bez gry? Tylko słabsza drużyna, ale weź teraz zmuś Umtitiego z 12 milionami pensji, żeby poszedł do Lyonu grać za 2 miliony max.
Zobacz, że nawet Perez który słynie ze świetnego podejścia biznesowego, gość potrafi zarobić kasę na odpadach a mimo to takiego Bale od kilku lat nie może sprzedać, bo nikt go nie chce z takim kontraktem i w rezultacie odejdzie za darmo za rok. To są skutki polityki Bartomeu, nierynkowe pensje dla zawodników nie tylko zapychają budżet ale też uniemożliwiają sprzedaż, kto weźmie Pjanica bez jakiejkolwiek formy z pensją 8 milionów?

0

@YoungMan Ale jak wy to sobie wyobrażacie, że miał wyjść w kwietniu i powiedzieć: Messi nie zostanie bo mamy limity budżetowe i małą szansę, że uda się cokolwiek załatwić? Do póki były perspektywy to działał a dziś się na niego pluje i oczywiście nikt nie pamięta, że Messi w ogóle w klubie nie chciał zostać i to jest powodem większości tego zamieszania. Mógł podpisać kontrakt w trakcie sezonu, w zeszłym roku jak odszedł Bartomeu i dziś nie byłoby tematu, nie zrobił tego bo nie chciał tu zostać a Laporta go przekonał.

1

@Mroziu I co te pół miesiąca zmienia? Umtitiego i Coutinho sprzedać próbują od kilku okienek bez żadnego rezultatu, nikt ich nie chce z ich pensjami, z drugiej strony to jeszcze oni muszą zechcieć odejść.

0

@Lucassito Jak na razie to o czym ty pisziesz? To, że człowiek Laporty nie zmienia faktu, że mentalnie jest człowiekiem Bartomeu, bo to właśnie chciał zrobić, zastawić się byle utrzymać Messiego na kilka dodatkowych sezonów.
A twoje wróżby są kompletnie z dupy, mówisz coś o Vidalu czy Malcomie, jakby to nie był syf po Bartomeu właśnie a Laporta jak na razie myśli przyszłościowo i nie popiera syfu z CVC na 50 lat, co Bartomeu pewnie by podpisał byle dostać te 200 milionów na teraz.

3

@david89 Ale tu nie ma się czego bać, jeżeli Perez na prawdę ma taki plan, to jest to jeden z najgłupszych planów Pereza. Mbappe ma rok kontraktu i jak nie będzie chciał zostać w PSG to za rok odejdzie za darmo a Real będzie mógł za 4 miesiące go podpisać. To niby przejście Messiego, które miałoby zmusić szejka do sprzedaży Mbappe to bezsens, bo co Real na tym zyska? Dostanie Mbappe rok wcześniej ale za grubą kasę której też nie bardzo mają.
I trzecia sprawa, czy Mbappe będzie chciał iść do Realu? Liga słabnie, Zidane odszedł, Messi odszedł, problemy finansowe, wielkie podatki. Jego przejście tutaj nie musi być takie oczywiste.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?