0

@Pawlak1992 I przegrał z Realem dwa razy, zgarniając tylko Puchar Króla gdy Valverde zdobył dublet i zakończył sezon z 1 przegraną ligową.

2

@Midast Valverde robił późne zmiany, Setien robił późne zmiany, Koeman robi późne zmiany. Albo trafiają nam się sami tacy co robią późne zmiany, albo po prostu trenerzy nie mają zaufania do naszej miznernej ławki rezerwowych.

0

@Pawlak1992 Na początku sezonu, gdy miał rozbity odejściem Neymara skład. Od tamtego momentu nie przegrał ani razu.

0

@Wojtas1080pl W sumie tak może być.

4

@fcbarcafan19 Zaraz taniej będzie kupić ich akcje niż paliwo.

0

@Wojtas1080pl Tego nie znam, ale sprawdziłem i chyba nie to miałeś na myśli?
"W Porytem chrześcijanie zamordowali we młynie całą rodzinę - matkę, syna z żoną i dzieckiem - i wrzucili do kanału dołu torfowego"

0

@Wojtas1080pl Tej co ma jaja z gumy?

0

@PEDRIII Kibicowanie Messiemu to jedno, kibicowanie drużynie, która niszczy ten sport korupcją i petrodolarami to drugie. Nigdy w życiu nie będę kibicował wynikom szejków, nawet z Messim w składzie i jeżeli miałbym wybrać, czy wolałbym żeby LM wygrał Real czy PSG z Messim to wybiorę Real.

4

@PEDRIII Pewnie zerknę, ale tylko i wyłącznie z nadzieją, że Leo wbije 3 bramki a przeciwnicy za każdym razem będą wbijać po 4.

1

@Tomek54321 Irytują mnie takie kompletnie niemiarodajne porównania... Wtedy by Neuer poszedł do ataku i zdobył bramkę, w takim stanie była wtedy drużyna co w żaden sposób nie zmienia faktu, że Coutinho skończył u nich na ławce i to jeszcze przed pandemią, go Bayern nie grał dobrze, u nas ani wcześniej ani w tym sezonie nie pokazał niczego (oprócz tego, że potrafi iść do szpitala na pół sezonu).

0

@FCBR4N Ale dziwi cie to, że pojemność szpitali zmalała przy natłoku chorób zakaźnych? Nie możesz położyć zakaźnie chorych i zwykłych, czy by to był COVID czy gruźlica.

0

@barcelonaLM Tylko, że to nie do końca tak, że szpitale nie przyjmowały ludzi z innymi chorobami, dużo ofiar braku dostępu do służby zdrowia wynikało z tego, że kilka razy na przełomie 2020/2021 wszystkie szpitale były po prostu przeciążone, nie było w nich miejsca bo leżeli tam chorzy na COVID którzy wymagali hospitalizacji i to jest problem w działaniu rządu, który odpowiada za każdą śmierć bez opieki medycznej, nie ważne czy na COVID czy bez wirusa bo ktoś i tak by umarł.

7

@smieszek Nie, ten numer nie powinien być zastrzeżony żadnym kosztem. Osłabienie kadry na rzecz oddawania honorów nie ma żadnego sensu.

0

@Norbi2021 To są przepisy LaLiga, które nie pozwalają rezerwować numerów na koszulkach bo kluby mogą nadawać jedynie numery z puli 1-25 i nic poza tym.

4

@cracker A odrodził się w Bundeslidze, czy wylądował na ławce rezerwowych? On nie potrafi dźwigać presji wyniku gdy grasz o coś więcej niż utrzymanie się w TOP 5. Z resztą crackiem nigdy nie był, przypomnij sobie wyniki Liverpoolu z nim a zaraz po jego odejściu, do tego nawet u Kloppa miał problem z pozycją, dlatego grał na skrzydle i kondycyjnie zawsze leżał i nie był w stanie grać pełnych 90 minut.

3

@Fenyx Lepiej w ogóle nie grać i mieć w pamięci CD Projekt jako to dobre studio od Wiedźmina. I serio to mówię, 9 miesięcy po premierze a oni otwarcie się przyznają, że jeszcze część zdolności postaci nie działa. Skalowaną minimapę, która jest w większości gier od dawna dodali dopiero teraz, tylko że się nie skaluje w zależności od prędkości pojazdu tylko po prostu w samochodzie się oddala a to, że tyle czasu jej nie było zwalili na to, że konsole są za słabe. Ta gra jest syfem i syfem pozostanie, nie naprawią jej bo tylko naklejają kolejne plastry, serio nie warto ich wspierać w tym tytule.

0

@Fenyx To zagraj, inaczej nie docenisz ich pracy, jak nie będziesz wiedział co naprawili a co dodali, bo dużych problemów od 9 miesięcy nie ruszyli a zajmują się tylko pierdołami.

0

@tbas Jak się ogląda powtórki tych bramek, to zasadniczo te 3 bramki strzeliłby nam nawet Rasiak, skoro sami mu podawaliśmy piłkę w polu karnym i nikt go nawet nie próbował kryć. Szkoda, że już nikt tak chętnie nie wspomina drugiego meczu, gdzie Mbappe już tylko na dupie jeździł a zeszmacić go potrafił nawet Firpo i to nie był przypadek, bo City tak samo go zeszmaciło, że nawet strzału na bramkę nie oddał, a oni mocną obroną nie słyną.

0

@BARCA1899Messi Za Coutinho to dobry byłby ktokolwiek, od 3 lat ten człowiek nie wniósł niczego do zespołu.

1

@AntekGriezmann Ale czemu mam wymieniać plusy Bidena? Jego polityka jest bardziej stonowana i racjonalna, nie jest neurotykiem i nie podejmuje decyzji w oparciu o własne widzimisię tylko na podstawie tego co mu doradcy zalecają. Masz przykład z Nord Stream 2, gdzie się wycofał, bo realnie sankcje nie miały absolutnie żadnego sensu, inwestycja była ukończona i to co wprowadził Trump nie zmieniało niczego i nikogo nie obchodziło. Ale i tak nie uważam, że Biden jest jakimś super prezydentem, jest za stary na noszenie ciężaru głowy USA, ale samo nie bycie Trumpem jest już dużym plusem i dla Ameryki i dla świata.

4

@AntekGriezmann Nie, Trump udawał że ogarnia, miał lepsze rozgarnięcie ogólne, ale to była kwestia PRu, gość się nie gubił w myślach jak gadał. Problem w tym, że gadał kompletne bzdury i kłamstwa, często rzeczy które sam sobie wymyślił, bo trzeba pamiętać, że Trump nawet nie jest biznesmenem (większość jego biznesów zarządzana jest przez syndyk bo bankrutowały jeden po drugim, on zachował jedynie prawa do nazwy). To celebryta, aktor i osoba medialna, on potrafi wykreować dobry PR. To, że gość wyjdzie do mediów i powie coś składnie, nie oznacza, że wie co się dzieje.

3

@AntekGriezmann Biden nie jest gorsze od Trumpa i to już duży plus. Pomarańczowa morda był totalnym szkodnikiem, ładnie mówił na przemówieniach ale też nie ogarniał co się dzieje, zmarnował wiele miliardów dolarów podatników USA, naraził życie milionów amerykanów swoją głupotą w sprawie COVID, dolewał oliwy do ognia przy największych zamieszkach w USA od niepamiętnych czasów, rozmontował stosunki dyplomatyczne USA, podważył autorytet kraju, osłabił supermocarstwowość ameryki na rzecz wojny z Chinami, na czym oczywiście Chiny niczego nie straciły, zyskała Rosja a obywatele USA zapłacili własnymi pieniędzmi.
A dla polskich spraw dorzucę ciekawostkę, że budowa muru z Meksykiem, za którą miał zapłacić Meksyk nie dość, że się nie udała, to jeszcze nie zapłacił za nią Meksyk tylko USA, z militarnego budżetu co spowodowało zastopowanie wojskowych inwestycji w Europie Wschodniej w tym w Polsce.
A i jeszcze jedna ciekawostka: Obecna sytuacja w Afganistanie w 100% jest odpowiedzialnością Trumpa, mimo że bardzo usilnie się zwala winę na Bidena bo akurat rządzi. Rzecz w tym, że Biden akurat poprawił sytuację choć w marnym stopniu, przedłużając misję o kilka miesięcy i zwiększając kontyngent bezpieczeństwa o dodatkowe 3000 osób, bo Trump chciał zabezpieczać wyjście z kraju siłami 2500 żołnierzy. Oczywiście z propagandy anty-Bidenowej nie dowiecie się, że to administracja Trumpa pod koniec kadencji i za plecami afgańczyków negocjowała z talibami i obiecała im wycofanie wojsk (Trump chciał to zrobić jeszcze w styczniu) co dało talibom motywację i czas na przygotowanie ofensywy. Także pod naciskami Trumpa, afgańczycy z więzienia musieli wypuścić przywódcę talibów, który zaraz zostanie głową państwa.

0

@marcin000019 Tak, podnieśli opłaty dla najwyższego pakietu. Średni pakiet pozostał w starej cenie a najniższy potaniał.

1

@culesjasiules Jest też chłop co wrzuca informacje o wulkanach, inny cały czas pisze o Tolkienie, bez przerwy gadają o polityce, grach, książkach, filmach i innych duperelach. La Rambla to nie jest miejsce do dyskusji o Barcelonie, to portal społecznościowy dla kibiców Barcelony do rozmowy o czymkolwiek. A akurat rozmowy o Realu są dla nas istotne, bo to nasze piłkarskie podwórko.

1

@NaFazieHitman Ale prawdę mówiąc, jaką odpowiedzialność ma USA za to co się wyprawia w Afganistanie? Przybyli im z odsieczą, gdy talibowie siłą przejęli władzę, dali im 20 lat normalnego, cywilizowanego życia bez religijnego bata nad głową, Afgańczycy nie zrobili absolutnie nic, aby pomóc USA w wytępieniu talibów. Dostali szkolenia, dostali nowoczesny sprzęt, uzbrojenie i wszystko oddali grupce zaszczanych, niepiśmiennych pastuchów z 40-letnimi kałaszami, bez oddania choćby jednego strzału. 20 lat szkoleń ich wojska poszło w piach w ciągu tygodnia, bo Afgańczycy to takie same miernoty jak większość wojska w arabskich krajach. Kradli sprzęt i sprzedawali go talibom, ćpali co nie miara talibańskie opium, były nawet momenty, gdy armia Afgańska atakowała sojuszników. Tam nic nie pomoże a teraz prezydent USA ma brać odpowiedzialność, że Afgańczycy ewidentnie lubią żyć w syfie?

0

@michal26 To jest zupełnie inna mentalność narodowa. U nas jak ktoś nie był w wojsku, to miał piękne życie u nich odwrotnie, jak nie byłeś w wojsku to jesteś frajerem. I to nie jest tak jak u nas, że z poboru brali tylko z własnowolnie się zaciągano. Oni mają zupełnie odmienne spojrzenie na świat, nie widzą lepszego miejsca na ziemi niż USA a to w konsekwencji znieczula ich na prowadzenie wojen, to jest coś czego Europejczyk nie zrozumie, bo dla nich to świetna zabawa, sami nigdy nie byli zagrożeni a ostatnią wojnę jaką prowadzili to wojna domowa. To sprawia, że są gotowi na wydawanie kasy w tym celu i ginięcie na frontach.
Inną sprawą jest, czy wiedzieli czy nie wiedzieli. Nie mieli doświadczenia po prostu. Jak zaczynali z Afganistanem, Irakiem i bliskim wschodem, to nie mieli rzetelnego przykładu działania tamtejszych ludzi, w 2001 roku nie przypuszczali, że 20 lat szkoleń i prób zmian mentalnych nie przyniesie żadnych rezultatów i całe wojsko podda się bez oddania jednego strzału.

1

@Kgorecki2500 Na pewno nie Trump. Gość przegrał nawet w republikańskich stanach, to jest porażka.

0

@michal26 To są imperialistyczne zapędy USA. Kolonko to tłumaczył za czasów, gdy jeszcze nie oszalał do reszty. Pokaz siły i znaczenia, budowanie stref wpływu. Oni przeważnie nie mają żadnego interesu ekonomicznego w tych wojnach, bawią się w szeryfa i prężą muskuły. Próba zainstalowania swoich rządów w Afganistanie czy Iraku, ataki na Syrie. To są miliardowe koszty, żeby prowadzić takie operacje, gdy mogliby zabezpieczyć swoje interesy innymi metodami, to samo było z Wietnamem, 10 lat walczyli i nikt za bardzo nie wie po co. Łatwo się stroi żarty z "wprowadzania demokracji", tak samo łatwo przychodzi prosty wniosek że chodzi o ropę, bo trudno jest ludziom zrozumieć motywacje kogoś, kto ma tak ogromną władzę. I to nie tylko USA dotyczy, przecież Rosja też ma zapędy imperialne, ataki na Gruzje, utrzymywanie Białorusi na smyczy, wojna na Ukrainie, Osetia. Ekonomicznie te tereny nie są im do niczego potrzebne, ale atakują dla łechtania ego imperium.

3

@michal26 Tyle, że się mylisz. Afganistan ma złoża, ale nie są jeszcze zbadane i wydobywane. To co się wydobywa nie jest warte dla USA tego, ile kosztowała ich ta wojna a i tak bezpośrednio zysków by z tego nie mieli, tylko zabezpieczone surowce sprzedawane po dobrych cenach.
Twoja teoria jest po prostu błędna bo nie rozumiesz na czym polega walka z partyzantami, tam nie masz zaznaczonych wrogów jak w grze, nie noszą też mudnurów. To zwykli cywile, którzy ukrywali się między innymi cywilami, nie tworzyli armii z którą poszedłbyś na wojnę, nie mieli baz i siedzib, cały czas się przemieszczali. Ich wierchuszki siedzieli poukrywani w niedostępnych górach, które tylko można było bombardować co jest mało skuteczne. Walka z partyzantką i to na obcej ziemi jest prawie niewykonalna, niezależnie od przewagi technologicznej, USA musiałoby wybić każdego Afgańczyka jakiego zobaczy, żeby talibów zwalczyć. Do tego oni prężnie działają, cały czas rekrutując nowych żołnierzy którzy wtapiali się w tłum, były nawet przypadku, gdy wśród żołnierzy Afganistanu ukrywali się talibowie, tak zaatakowano i zniszczono kilka samolotów USA w bazie wojskowej, przebrani talibowie to zrobili. Dochodziło też często do ataków armii Afgańskiej na sojuszników. Do tego oni są mobilni, nie żyją w jednym miejscu, masa talibów kryła się na terenie innych państw gdzie USA już nie mogło swobodnie operować.
To jest powód, dla którego nie udało im się tej wojny wygrać, walczyli z niewidzialnym wrogiem. Z tego samego powodu i ZSRR poległo w Afganistanie, z tego samego powodu USA nie dało rady w Wietnamie, z tego samego powodu notorycznie dochodziło do przejęć kraju przez partyzantów jak np. na Kubie, gdzie dyktator z profesjonalną armią został obalony przez bandę obdartusów. Nawet nazistowskie Niemcy nie potrafili skutecznie zwalczać partyzantki w okupowanych krajach. Więcej, w Anglii działało swego czasu IRA, z którą też rząd brytyjski nie dawał sobie rady.
Na końcu tego wszystkiego masz Afganistan, który już 30 lat temu, w ten sam sposób został przejęty przez talibów, też miałeś starcie państwowej armii z bandą pastuchów i ta banda pastuchów wygrała tamtą wojnę.

0

@Whudi Ile z tego drugiego miejsca to kwestia dobrej gry a ile to kwestia tego, że w sezonie covidowym innym szło dużo gorzej niż zwykle? Liverpool po mistrzostwie ledwo na LM się łapał, Chelsea zmarnowała połowe sezonu na trenerskie eksperymenty. Jeżeli w tym roku by zgarnęli podium bez nerówki, to można gadać że się odbudowują, ale mówimy o wielokrotnym mistrzu Anglii i LM, Arsenal nigdy nie wygrał nic poważnego na arenie międzynarodowej a mistrzostwo kraju to już prawie 20 lat temu widział, oni nigdy nie byli taką marką jak United.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?