Tasde
Dołączył/a: grudzień 2018
14 obserwujących
0 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
@escarabajo Sporo rozwinął się pod tym kątem. Przypominam, że opinie na temat jego gry na skrzydle wyciągamy w oparciu o jego pierwsze występy, gdzie nieopierzony środkowy obrońca był zmuszony grać na obcej pozycji w nieznanej sobie klasie rozgrywek, ale w ciągu sezonu mocno się rozwinął. Może nie jest to kandydat na podstawowego bocznego, ale czasem mógłby coś wnieść.
1
@Transu96 Pełnego sezonu? On nawet pełnego meczu nie rozegrał, ma 90 minut po 3 kolejkach xD
0
@Encore Haaland to do PSG raczej nie będzie chciał iść bo to bez sensu. Planowo rozwija swoją karierę stopień po stopniu, gdzie mógł iść do dużego klubu zamiast do Dortmundu a jednak wybrał tak. Przejście do PSG to dla niego krok w tył, bo L1 jest po prostu słaba a tymi kilkoma meczami LM człowiek nie żyje. Jeżeli pójdzie z Bundesligi to prędzej Anglia, Hiszpania, może Włochy które dadzą mu rozwój a nie kopanie się z pastuchami i jedyną rywalizację na poziomie walki o miejsce w kadrze z coraz to nowszymi gwiazdami jakie sobie szejk sprowadzi.
1
Patrząc na to jak gra PSG, to albo robią na 30%, albo są po prostu słabi mimo gwiazd w składzie. Dużo niedokładności, błędów indywidualnych, kompetny brak zrozumienia. To, że wygrywają ten mecz to kwestia tego, że przeciwnik jest fatalny, druga bramka to jakieś kuriozum, braki techniczne w ataku a i tak stwarzają zagrożenie... Nie, mimo Messiego dalej będę ograniczał żabojadów do LM najwyżej, bo w tym samym czasie co PSG mogę popatrzyć sobie na ciekawsze ligi.
0
Jak ja nienawidzę Roberto. Gra tak, że chce się na niego pluć ale produkuje wyniki i zamyka mordy...
2
@jabadabadu Nie bananowe dzieci tylko Pirelli i FIA. Opony typu WET są tak gówniane, że nie da się na nich jeździć.
0
@barcamember Nie ma ostatecznie, na razie przełożono do 15:25
0
20 ich tam jeździ, czemu rozbił się akurat sympatyczny diler narkotyków?
1
@tbas Ogólnie jest dobre, jest tylko taki problem, że cholernie drogie są jakiekolwiek gry i ich cena nie spada, więc jeżeli dziecko coś będzie chciało to będzie boleć.
1
No panowie, to już zaraz
https://streamable.com/hoqfsq
Oby Toto był dziś bardzo bardzo zły.
1
@nabial Specyfikacja i cena
0
Dawaj Betis, zrób coś śmiesznego
0
@Encore Ale co mam brać pod uwagę? Już tyle scenariuszy przerabiałem i zawsze wynik ten sam: Juve już od sezonu 18/19 zaczął dołować. Czy wtedy Inter był mocny? Nie był, pierwsze wzmocnienia zrobił dopiero rok później, ale nie przekładały się one na wyniki sportowe co dobitnie udowodniło wywalenie ich z LM przez rezerwę Barcelony. Mocy nabrali dopiero w poprzednim sezonie, ale dalej to była moc jak na Serie A a to Juve cały czas się degradowało, bo potencjał i zdolności mają większe od Interu i tylko złymi decyzjami doprowadzili do takiej sytuacji.
Ale weź za przykład sezon 18/19 i zobacz ile im "dał" Ronaldo. Pomoc i obrona ta sama, Allegri na ławce, 2 miesiące wcześniej dobili do 95 punktów, zdobyli 86 bramek w lidze. Nowy sezon, z ataku odszedł Higuain i Costa ale przyszedł potężny goleador za 100 milionów. Juve zdobyło tylko 70 bramek do tego przerwała się passa 4 lat z rzędu z pucharem krajowym a mecze ligowe zaczęły być męczeniem buły i bramkami w ostatnich minutach. Czy w sezonie 18/19 poziom Serii A był wyższy niż w sezonie 17/18? Nie, był dużo niższy, wicelider miał 11 punktów straty do lidera, potem skład się zaczął rozkładać i doszło do tego co widzimy teraz.
Ronaldo osiągnął wiele, jeden z najlepszych piłkarzy w historii, nie trzeba mu jeszcze sztucznie pisać historii, że to on ciągnął słaby Juventus bo po prostu fakt jest taki, że to on był problemem. To nie jego wina tylko zarządu, że zrobił tak a nie inaczej, ale przyjście Ronaldo zniszczyło drużynę i to jest fakt. Mieli iść po LM, nie poszli po nic, gość dostał wszystkie zasługi, dostał rzuty karne, dostał rzuty wolne których wykonywać od lat kompletnie nie potrafi. Media spuszczały się tylko nad nim, robili z niego bohatera, dali mu tytuł najlepszego zawodnika Serii A po mocno nieudanym sezonie 18/19 gdzie w w statystyce bramek wyprzedził go emeryt i chłopek roztropek z Polski a on nawet się nie pojawił na gali obrażony, że nie dostał złotej piłki. Do tego walnęli mu pensje większą niż 3 następnych zawodników Juve razem wziętych i przez jego przyjście bardzo brzydko pożegnali się z Higuainem. To wszystko sprawiło, że morale drużyny trafiły do śmietnika i to widać na murawie.
1
@Encore Hmm... pomyślmy. Juventus wygrywa 7 razy z rzędu ligę i 4 razy z rzędu puchar krajowy bez większego problemu, nie idzie im tylko w LM choć widać, że brakuje im niewiele. Ciekawe w takim razie w jakim celu postanowili ściągnąć za 100 milionów 34 letniego napastnika? No mnie się wydaje, żeby wygrać LM. Co się stało od jego przyjścia? Z LM wylatywali z totalnymi underdogami, z miejsca przegrali puchar krajowy a po 3 latach przegrali także ligę. No zastanawiające, co łączy te wszystkie zdarzenia.
1
@Oskar00 Ale on odszedł 5 lat temu, czy wczoraj? Drużyna siłą była ustawiana pod Ronaldo, za te 100 milionów co na niego wydali i za tą wielką pensje mogli wzmocnić skład, postawili na supergwiazde która nic im nie dała i dosłownie od momentu jej przyjścia drużyna zaczęła się rozkładać na co jest potwierdzenie w obserwacjach, statystykach i pucharach. Trochę im zajmie posprzątanie po tym eksperymencie.
19
@Image Odwrotnie, to PSG ośmiesza cały piłkarski świat tym, że nie chce wziąć 180 milionów. To jest jasny sygnał, że oni mogą wszystko gdy reszta się kuli ze strachu o najmniejszy procent przychodu. To jest łapanie za mordę L1 i UEFA, naplucie i nazwanie ich swoją dziwką, bo w czasie pandemii, gdy wszyscy mają problemy z finansami, taki klub może sobie wyciągnąć z kieszeni dodatkowe 200 milionów na pensje i jeszcze odmówić przyjęcia takiej kasy za zawodnika, który i tak zaraz odejdzie za darmo. I nikt im niczego zrobić nie może.
0
@bixmix Ronaldo był koniem trojańskim Juventusu. Liczby zasłaniają realny obraz tego, co się tam wydarzyło. Dosłownie od jego przyjścia, Juve już nie było takie pewne. Nie wygrywali pucharów krajowych, mecze to było męczenie buły, LM to już nie był Juventus tylko popierdółka która 3 razy odpadła z uderdogami a na końcu przegrali ligę i tylko czystym frajerstwem Napoli w ogóle biorą udział w LM 2021/22.
Liczby ma ładne, ale Juventus umarł jako drużyna, zaczęto budować grę tylko w oparciu o niego i w rezultacie dostali takiego goleadora a ilość zdobywanych bramek na sezon spadła zamiast wzrosnąć. Jeżeli United zrobi to samo, to będzie ten sam a nawet i gorszy rezultat, bo liga dużo cięższa, żeby opierać grę na jednym emerycie, który ma za duże ego, żeby przyznać, że nie powinien pełnić już kluczowej roli w drużynie.
0
@Criss18Barca Bardzo, ale to bardzo byś się zdziwił, gdybym ci powiedział, że określenie takie jak lewica to pojęcie ogólne i całkowicie nieprecyzyjne i najczęściej przeklejając jedną rzecz do drugiej, łączysz różnych ludzi w jedną całość?
3
@Sysia11 Messi będzie gwiazdą we Francji, CR nie będzie gwiazdą w Anglii.
O gwiazdorstwo mam na myśli poziom sportowy a nie PRowy. Ronaldo ma już ostry zjazd formy bo wieku nie oszuka a Anglia się mocno rozrosła, Messi natomiast przeszedł do bezapelacyjnie najmocniejszej drużyny w słabej lidze i o ile nie będzie tam łamany jak Neymar to trudno szukać powodu, dla którego miałby sobie z pastuchami radzić gorzej niż z przeciwnikami z dużo mocniejszej Hiszpanii.
0
@Mario96w Zrobiła, ale to nie jest pierwszy mecz, w poprzednim też ich nie pokonali.
0
Teraz sobie dopiero wyniki przejrzałem. Jest ktoś w stanie powiedzieć, co się stało z Slavią Praga, że drużyna która potrafiła na równi walczyć z Barcą, Interem i Borussią w ciągu 2 lat odpada z eliminacji do Ligi Europy w meczu z takimi ogórami jak Legia Warszawa?
0
@IronSanHybrid Tyle, że trzeba być naiwnym, by wierzyć, że PiS zrobi tak, żeby sobie zaszkodzić.
4
@michal26 Nie, najlepszą karą jest siedzenie w celi. Praca jest nagrodą dla więźniów to po pierwsze.
Aspekty ekonomiczne to druga kwestia, koszt utrzymania pracującego więźnia jest wyższy od tego co by zarobił, to się po prostu nie opłaca w żaden sposób, bo taka praca więźniów jest skrajnie nieefektywna a do tego zabieraliby miejsca pracy ludziom z wolności. Nie ma żadnego pożytku z takiej pracy oprócz walorów resocjalizacji, gdzie uczy się więźnia zawodu i wynagradza dobre zachowanie.
0
@DaPidejpi Nie, była ładna jak na przewrotkę, ale jej uroda nie była większa niż nawet ten kiks Viniciusa z niedzieli. Inną jaką widzę myśląc o najładniejszych bramkach, to strzał piętką na długi słupek przez Suareza 2 lata temu. Ogólnie dużo ładniejszych bramek by się znalazło.
0
@Geble Chętnie bym przełączył, ale chce zobaczyć na co stać Getafe przed naszym meczem.
0
@Azi U mnie są różne worki i po prostu segregują na sortowni po kolorach, też wywożą jedną.
0
@Robert1603 Nie. On potrafi zbudować drużynę, ale nie potrafi jej utrzymywać. Może byśmy coś wygrali, ale kosztem tego, że później wypaliłby większość zawodników.
20
Myślałem, że segregacja plastików przed jutrzejszym wywozem śmieci to najgorszy możliwy sposób na spędzanie poniedziałkowego wieczoru. Sevilla vs Getafe sprawiają, że mam ochotę posegregować i u sąsiadów.
0
@FCB24 3679 kilometrów
5
@baartekk97 Tak samo twierdziłem jak odchodził Ronaldinho, wtedy dość szybko mi zamknięto mordę