16

Nasz zawodnik robi wślizg, trafia w piłkę a potem drugą nogą zahacza piłkarza Sociedad - żółta. Piłkarz Sociedad robi wślizg zza pleców i wyprostowaną nogą trafia w nogę Braithwaita zamiast w piłkę - bez kartki.
Tfu na tych sędziów.

0

Wszedłem na chwilę na stronę białych i cała kafejka zawalona płaczami, że sędzia nas przepycha i teraz nie wiem, czy to ja oglądam inny mecz czy oni.

0

@wierbafcb Agresywne reakcje przy wystąpieniu dysonansu poznawczego da się leczyć, polecam.

0

W sumie, jeszcze jakby Emerson dał radę grać na lewej stronie, to mielibyśmy idealne rozwiązanie na mentalne załamania Alby i w drużynie już by praktycznie nie było osób dotkniętych traumą Romy i Liverpoolu.

2

Depay lepiej utrzymuje się z piłką w gąszczu obrońców niż Messi w ostatnim sezonie, gość ma niezłe papiery na granie tutaj.

0

Nie znosze kiedy mi Nazario morde zamyka. A tak dobrze się zawsze bawie wypominając później, jak słabo gra i czemu nie powinien być w Barcelonie, to nawet to mi musi popsuć strzelając dublet :(

6

Do malkontenckich łbów, które nie rozumieją co oznacza, że Barcelona w końcu wygląda jak drużyna, to to, że każdy na boisku pracuje, pressing jest zakładany już od ataku po każdej stronie, każda strona ataku się wraca i bronimy w 10 zawodników, do tego każdy bierze odpowiedzialność za grę i wynik bo nie ma cudotwórcy na boisku.
Postawa Sociedad nie ma tutaj nic do rzeczy.

1

@amanter Jak to mówią, nie zesraj się, bo się powtarzasz, na dodatek nie rozumiejąc kompletnie o co chodzi z tym, że wyglądamy jak drużyna... Wynik nie ma tu znaczenia.

3

Nie no to czysty faul był, a jeszcze znamy przypadki, gdzie zawodnik za to żółtą dostawał w LaLiga. Już człowiek zapomniał, jak to jest oglądać śmietniki zamiast sędziów.

6

Straciliśmy wiele na Messim, ale w końcu zyskaliśmy drużynę. Pięknie się ogląda, gdy nie ma dziur w formacjach a ludzie ze sobą współpracują

0

Kto to ten z 3 na koszulce co bramkę strzelił? Z ryja nie kojarzę.

0

No elo, gdzie kartka?

3

@Gwyn Lekki błąd popełniłeś, po sprzedaniu BC i wzięciu kasy z CVC mielibyśmy 86% a nie 53%. Ta pożyczka 200 milionów jest celowa i nie możemy jej w całości przeznaczyć na dowolny cel, tylko 40 mln z tego mogłoby iść na pensje, reszta musiałaby być zainwestowana.

0

@blablak Rzecz w tym, że nawet jadąc na kredycie, gdyby ktoś był inteligentny, to by miał odłożone środki ratunkowe, bo dużo rzeczy się może wydarzyć. By jakiś bank w Hiszpanii upadł i to by odbiło się gospodarczo na sporej części Europy. Tymczasem ten debil chwalił się miliardem obrotu a pół roku później wstrzymano rozgrywki na 3 miesiące i nagle klub staje się niewypłacalny, Barca nie miała środków by przetrwać 3 miesiące... To o jakim zarządzaniu my tu mówimy?

14

Jakim to trzeba być durniem, żeby po tylu latach rządów Bartomeu jeszcze mu w cokolwiek wierzyć i uważać, że ten pierd który napisał, ma cokolwiek wspólnego z prawdą...
Już na wstępie czuć kłamstwa i matactwa... Tak, Barca była potęgą finansową i gdyby nie ta cholerna pandemia, to mielibyśmy Messiego, Mbappe, Neymara i Haalanda w jedno okienko... Tylko czemu o naszych finansach źle się mówiło zanim ktokolwiek o wirusie usłyszał? Skoro było tak dobrze, to czemu po 3 miesiącach bez piłki nagle musieliśmy oddawać piłkarzy za darmo albo i dopłacać, byle zejść z pensji? Bo dobrze nie było, klub zarabiał krocie tylko nic z tego nie zostawało bo wszystko szło na kredyty i srogie pensje, nasz budżet był żywym trupem i to co się obecne dzieje wydarzyłoby się bez pandemii, tylko w późniejszym terminie, bo takie naciąganie finansów to balansowanie na linie jedną nogą, była hossa, wystarczyło że nadeszłaby zmiana koniunktury a tą śmierdziało na świecie już od kilku lat i Barca leży na plecach i robi pod siebie - z wirusem czy bez. A wy durnie teraz to czytacie i przytakujecie, wylewając wiadro pomyj na Laporte, boście się obrazili, że Messi odszedł... Tak, odszedł, a tu macie list od człowieka który jest za to odpowiedzialny, tylko i wyłącznie on, nikt więcej. To on rozdawał na lewo i prawo chore pensje, to on zadłużył klub i to przez niego Messi sam chciał odejść co jest początkiem tego, że nie został, bo gdyby nie Josep Maria Bartomeu to Messi podpisałby po ludzku kontrakt przed pandemią i byłoby po sprawie.
Kolejna rzecz od tego parszywego typa, to pisze coś o tym, że Laporta wiedział o finansach. No tak, wiedział, bo miał dostęp do oficjalnych danych, szkoda tylko że nie wspomniał, za co go prokurator ściga. Są dowody zebrane przez policje, że poprzedni zarząd kreatywną księgowością wyciągał umowy i faktury spod wewnętrznej kontroli, cała sprawa Barcagate na tym się opierała, że dzielono faktury i ich nie zgłaszano, żeby nie było po nich śladu w papierach. Chłop spędził 24 godziny na dołku z zarzutem matactwa finansowego, ale Laporta powinien wierzyć w to co wypisali w papierach...
I, że niby te cudowne deale, wszystko już dopięte tylko no wzięli i zmusili ich do dymisji a już miał kliknięty długopis żeby rozwiązać wszystkie problemy. Skoro miał wszystko tak ugadane i gotowe, to czemu jeszcze miesiąc przed dymisją tak rozpaczliwie pozbywał się piłkarzy, że aż postanowił za darmo oddać Suareza do jednego z głównych rywali i to jeszcze opłacając mu pensje? Przecież by podpisał a Suareza na spokojnie sprzedał zimą czy latem z zyskiem. Sam się wkopuje, obrazując swoje gówniane zarządzanie a i jeszcze gada (czego byłem niemal pewny), że by wziął kasę z CVC, zadłużyłby klub na pół wieku, żeby tu i teraz dostać śmieszne 200 milionów które i tak musiałby oddać.
Gość jest zerem, jedyne w czym ma racje to to, że nie powinno się zostawić klubu bez zarządu na tak długi czas, jeżeli chcieli go odwołać, to wybory powinny się odbyć jeszcze w 2020 roku a nie dopiero na wiosnę 2021, ale z drugiej strony, czy ktoś go odwołał? Sam uciekł, nie czekając na wyniki referendum.

3

@norbi77 Real też ma długi, to nie jest tak pięknie jak mówią media, Real ma realne problemy, mniejsze od nas bo nie jechali na granicy, Perez przez wiele sezonów nikogo nie ściągał a kontrakty dawał z głową. Ma takiego Bale, ale on jest jeden, my mamy Umtitiego 12 mln, Coutinho 20 mln, Pjanic 8 mln do tego połowa pensji Suareza. Dużo nazbierasz problemów finansowych wywołanych Bartomeu.
A Realowi kadrowo też nie zależy na rozbiciu Barcy, bo to nie ma sensu, gdy oba kluby stoją w topie to i owszem, kradzieże piłkarzy mogą działać jako zapalnik medialny, ale jeżeli Barcelona dołuje kadrowo, to dołuje cała liga łącznie z Realem, nie mają interesu w tym, żeby Barcelona była słaba.

4

@blablak Tyle, że nie byliśmy. Model biznesowy Bartomeu to operowanie na kredycie i żadnej zachowawczości. On się teraz zasłania pandemią, ale to gówno prawda i bajka, którą gładko można smarować, bo jest "prawdą", tyle że prawdą częściową. Bo i owszem, bez pandemii to w 2020/2021 byśmy nie mieli takich długów i straty, nie zmienia to faktu, że Barca przed pandemią, gdy notowała miliardowy zysk i tak nie miała pieniędzy. To jak to działa? A no tak, że byliśmy zadłużeni po uszy, złymi inwestycjami, kupowaniem piłkarzy za chore pieniądze i dawaniem im niewyobrażalnych pensji itp. To, że to upadnie było więcej niż pewne, bo to nie pandemia wywołała kryzys, pandemia tylko go przyspieszyła bo na horyzoncie po prostu była bessa, zwykła zmiana koniunktury, więc sezon 20/21 zamknęlibyśmy na plusie a wywalili się później. Bartomeu to patologiczny kłamca, połowe tego co napisał można do śmieci wyrzucić na start, bo jak śmie mówić o transparentności i tym, że kandydaci cokolwiek wiedzieli, skoro jeszcze zanim odbyły się wybory, to za Barto zaczęła latać prokuratura w sprawie tego, że ukrywano umowy i rozbijano faktury tak aby narząd kontroli wewnętrznej się tego nie dopatrzył.

0

@barteq A na kogo mieli zagłosować? Czy Font by cokolwiek zrobił lepiej? Nie, piłkarze słuchając o Xavim raczej nie zechcieliby jeszcze bardziej zejść z pensji, a kasa z nieba by nie spadła, jedynie co to by podpisał gównianą umowę z CVC i zadłużył klub na 50 lat by zatrzymać Messiego na 2 sezony, tyle by zrobił każdy inny prezydent.

3

@Geble Tak, zaorać starą generację, gdy nowa wciąż nie zadomowiła się na rynku przez cholernie ciężką dostępność i wywindowane ceny.

5

Niech więcej powie ten leśny dzban o Messim, ta jego liga przestaje być cokolwiek warta, odchodzą piłkarze, inne ligi śmieją się w twarz poziomem zarządzania i trwonienia środków, ale super, było w okresie covidowym jeszcze mocniej dokręcić limity budżetowe, gdy nawet UEFA zluzowała FFP bo naturalnym jest, że każdy teraz będzie miał straty. Jak na razie wszystko wskazuje na to, że Tebes specjalnie nie chciał ruszyć limitów, żeby zmusić kluby do umowy z CVC, z którą negocjował zapewne już od dawna. Teraz na niespełna miesiąc przed końcem okna transferowego wyleciał z tematem, kluby nie mogły się z nim nawet zapoznać dobrze, nie mówiąc o tym, że nie miały możliwości w żaden sposób negocjować warunków, jak dla mnie to jawny kryminał i mam nadzieję, że tym razem Real wygra sądową batalie z Tebesem.

0

@karolek981 A co ma piernik do wiatraka? CVC dotyczy LaLiga, Superliga nie konkuruje z LaLiga tylko z UEFA CL, więc realnie nic nie stoi na przeszkodzie, żeby do niej dołączyć.

2

@Tomek54321 Po pierwsze, aż tak dużego wkładu nie miał jak się promuje, rozbił Argentyne, ale nie można powiedzieć, że czarował cały turniej bo tak nie było. Po drugie, to właśnie MŚ 2018 był gwoździem do jego psychiki, jadąc tam nie było żadnej presji i oczekiwań, dopiero po turnieju zrobiono z niego ultra gwiazdę piłki nożnej co przerosło go mentalnie i doprowadziło do takiego wybicia ego, że nawet francuska prasa zaczęła go cisnąć. To doprowadzało do serii porażek PSG, gdzie nie udźwignął United, nie udźwignął Bayernu, nie udźwignął nawet Barcelony w rewanżowym meczu, gdy się okazało że Barca jednak nie jest taka słaba i potrafi naciskać. W tym sezonie każdy rewanżowy mecz, to Mbappe jest szmacony i gaszony jak pet, nawet Firpo go gasił a City które nie słynie z żelaznej obrony po prostu go zgwałciło bo nie był w stanie metra podprowadzić piłki, celnie podać, przyjąć podania a w dwumeczu oddał 0 strzałów na bramkę. O tym, że w 2021 roku zdobył okrągłe 0 bramek w reprezentacji i zniszczył kluczowego karnego gdzie po jego minie było widać, że nie unosi presji, to nawet wspominać nie trzeba.
To jest strasznie słaby mentalnie zawodnik, zaskakujący szybkością i siłą, ale z ogromnymi brakami w innych aspektach i wydaje się, że osiadł na laurach masowany przez szejków bo jest super, strzela co sezon 40 bramek pastuchom z ogórkowej Lig Ę

5

@Baniek A po co on komu? Chcesz kolejnego jeźdzca bez głowy, co ma problemy z grą na małej przestrzeni i nie unosi mentalnie żadnego meczu najwyższej wagi?

0

@IronSanHybrid Praktyka i prawo jest takie, że każdy głosuje w swoim imieniu i na tym temat się kończy. By był zakaz zmiany partii, to by po prostu taki poseł będąc w SLD głosował jak PIS a partie zmieniłby po kadencji i nic mu nie zrobisz. Posła z sejmu wyrzucić nie można, bo mimo partii ludzie nie głosują na partie tylko na konkretną osobę

2

@IronSanHybrid A co miałoby to zmienić? Każdy poseł głosuje w swoim imieniu, nie musi przechodzić do innej partii, żeby zagłosować po jej myśli.

2

@macio_944 Nie, to nie jest powód dla którego PO przegrało. Z jednej strony PiS miał cholernie mocny i cholernie dobry zespół propagandowy, który z największej głupoty robił aferę (jak właśnie z Szogunem czy krzesłem). Z drugiej strony kluczowym składnikiem było coś, o czym opozycja nie chciała myśleć, bo przy wszystkich swoich wadach miała podstawową odpowiedzialność za państwo: rozdawnictwo. Komorowski mógł jeździć po całym kraju, całe PO mogło jeździć, mogli robić wszystko, mogli nawet spełnić swoje obietnice z 2007 roku - przegraliby z kretesem, bo nie da się konkurować z rozdawaniem pieniędzy.

0

@Johnson Nie, to nie jest demokracja, to jest dyktatura. Nie ma demokracji, gdy reprezentanci narodu coś przegłosowali a potem rząd bezprawnie anulował głosowanie.

0

@Bogan Tak, zmienia się prawdopodobieństwo, tyle że na takie, gdzie tylko 1,1% hospitalizowanych z powodu COVID było zaszczepionych.

8

@MaTt_BarcaFan No i ch*j, przynajmniej ma pewność, że nie trafi pod respirator, ty takiej pewności nie masz.

3

Super, a UEFA to się kiedyś zajmie tym, że PSG ściągnęło w jedno okienko 3 piłkarzy z bajecznymi pensjami, mimo że Francuska liga ma straty większe niż wszystkie inne ligi?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?