0

@jeyx77x A teraz powiedz, że żadna z tych drużyn nie ma problemu.
City wczoraj grało żenadę pod bramką i te 2 gole nic nie zmieniają bo mogliby ładować więcej ale większość ich dośrodkowań było w puste pole karne albo do ludzi którzy nie są egzekutorami i walili prosto w bramkarza.
PSG też nie istnieje jak odetniesz ich od grania lagi. Wczoraj Mbappe 0 strzałów, Neymar 2 celne strzały, Di Maria 1 celny strzał. Żaden z nich nie był większym zagrożeniem dla bramkarza a mieli 45 minut w których totalnie gnietli City.
Chelsea też udowodniła swoją indolencję, mieli masę okazji, byli lepszą drużyną a wyjechali z wynikiem 1:1 i kilkoma strzałami oddanymi prosto w Czibo.
Real przecież przewalił mistrzostwo przez grę bez napastnika, Benzema regularnie łapie zawiechy, ostatnie kilka spotkań to remisy z rywalami z którymi przegrać jest trudno.
No i Barcelona, masa punktów stracona przez brak wykończenia, oddajemy po 20 strzałów na mecz a wyjeżdżamy z jedną bramką, z PSG też polegliśmy bo nie miał kto strzelać, mimo że w rewanżu ich rozgnietliśmy jak robaki i zmarnowaliśmy 9 setek w głupi sposób oddając strzał prosto w bramkarza.
A przecież to samo spotkało Bayern, który w dwumeczu oddał 45 strzałów a zabrakło kogoś kto potrafi zamienić dogodną sytuację w bramkę.
I zobacz na Atletico które wystrzeliło w kosmos dzięki Suarezowi do póki miał tylko szczątki swojej topowej formy.

0

@Maciux7 Można zrobić cuda. Fati tyle dostał w 2019 roku i to wykorzystał.
I nie Koeman tylko wszyscy mają Puiga gdzieś a Koeman jako jedyny miał jaja mu to powiedzieć. Można sobie dorabiać filozofię że nie stawiano na młodych, dlatego Puig nie grał, ale Valverde nie bał się wystawić Araujo, Fatiego, Alena czy Pereza a Puiga nie chciał. Setien też na niego nie liczył w ogóle. Tak samo jak nie liczył na niego nikt w młodzieżowych reprezentacjach.
Po prostu ten chłopak nie nadaje się do gry na takim poziomie. Fizjonomia dziewczynki, chaos, brak umiejętności defensywnych. Fajnie że pcha do przodu, tylko że on zawsze to robi, nie ważne czy może czy nie może. Tak się grać nie da i trzeba pamiętać, że tylko ty go widzisz przez te 5 minut na boisku, trenerzy widzą go codziennie i na tej podstawie oceniają jego przydatność.

1

@zeko0 Mógł i wchodził do póki nie pojawił się Moriba. Obecnie Puig nie ma już żadnego sensu i sam sobie karierę niszczy parciem na szkło. Mógł odejść i się rozwijać, to go kolejne dzieciaki wyprzedzają w hierarchii co chyba jasno udowadnia, że to nie fakt bycia młodym a po prostu słabym sprawia, że nie gra u żadnego trenera czy to w Barcy czy reprezentacji. Nawet Valverde postawił na Fatiego, Araujo, Pereza czy Alena a Puiga wystawiać nie chciał.

1

@saczers438 Jakie potrafiła lepiej bronić? xD Jak dajesz oddać przeciwnikowi ponad 20 strzałów z czego 9 powinno zostać zamienione na bramkę to raczej nie bardzo.
Nie jest żadną zasługą ichniejszej obrony, że Dembele 4 razy mając przed sobą tylko bramkarza oddaje strzał albo prosto w niego albo w trybunę.
Co, z Bayernem też się świetnie bronili dopuszczając do oddania prawie 50 strzałów na własną bramkę w dwumeczu? Z City też było ich planem obronnym sprawić, żeby Foden kopał prosto w Navasa? Bo tylko to im ratowało wyniki w tej edycji ligi mistrzów, strzały do których Navas nawet nie musiał się ruszać.

7

@saczers438 Tak, bo pamiętam też jak potem Firpo wycierał Mbappe podłogę a od remontady dzieliła nas jedynie indolencja strzelecka bo mieliśmy 9 setek i oddaliśmy ponad 20 strzałów gdy PSG nie potrafiło wyjść z własnej połowy.
I Bayern z nimi robił to samo i też polegli na żenującej skuteczności, więc to że nas wyrzucili z LM głównie po debilnych wylewach naszej obrony, która sama podawała piłkę do Mbappe nic nie znaczy w kontekście tego jak przehypowane PSG jest.

5

@Ronaldinho10VB Nie ma znaczenia czy wyjazd czy dom, bo oni grali cały czas to samo czyli murarka i laga na szybkiego. Problem był taki, że drużyny które z nimi nie grały nie był na to przygotowane i robiły jakieś głupie wylewy obronne a potem się ogarniały i już PSG nie miało takiej siły rażenia bo chyba nie powiesz, że PSG z Bayernem lepiej zagrało w pierwszym meczu mimo że strzelili więcej bramek.

7

@Kamilos84 Ostro? xD Messi dostaje po 5 takich kopnięć w jednym rajdzie i biega, normalne zderzenie przy interwencji obronnej a to że Neymar po każdym kontakcie tarza się z bólu to inne sprawa.

3

No cóż, Foden nie zauważył tej ciekawej korelacji między ilością strzałów prosto w bramkarza a ilością zdobytych bramek.

0

Mógłby pokazać ta... A w pierwszej połowie takie samo zagranie i bez gwizdka było.

1

Kasa z ropy i koledzy w UEFA nie pomogą wygrać Ligi Mistrzów gdy masz gen frajerstwa.
A jutro będzie news że Neymar nie jest zadowolony w Paryżu.

2

I dlatego nie chce tego człowieka w Barcelonie. Ładnie sobie piłeczkę prowadzi ale jak mu nie idzie to albo zwija się z bólu dwa dni albo się gotuje i robi głupoty.

0

@Qlewer Nie rozumiem pytania. Jakby kopnął do bramki to byłby strzał. To nie jest Fifa że masz różne przyciski od różnych zagrań.

0

@Qlewer Padła bramka więc był strzał, to że w zamiarze miał wrzutkę nic nie zmienia.

0

No i dobrze mówiłem. Idzie strzał trudniejszy niż prosto w Navasa i pada bramka.

9

Trochę żenadę sędziuje dzisiaj Brych. Stempla na stopę nie widzi a gwiżdże bo Neymar się spłakał że przegrał pozycję.

5

@Thomson29716 Nie tylko dziś, nawet Firpo go gasił jak peta. Jak mu nie dasz lotniska do sprintu to Mbappe przestaje być taki fenomenalny.

4

Mam wrażenie, że Navas to ma magnes w dupie... Czy to Barca, czy Bayern, czy City nic nie próbują w żaden sposób go zaskoczyć i ma może z 3 trudne interwencje zaliczone a cała reszta to piłki prosto w niego.... Cała pusta bramka a oni załadowali tak, że Navas nawet stopy od ziemi nie oderwał.

0

No i super, ładne dośrodkowanie po ziemi tylko do kogo? No do nikogo.

0

Nie wiem jaką wizję gry ma Pep, że gra bez napastników. Przecież to wygląda żałośnie, że ich skrzydła zbiegają do linii końcowej a potem dośrodkowują przed pole karne bo w środku nikogo nie ma.

0

@Matchess Ta, porównywanie gówno pensji do milionów... Nie wszystko się obraca wokół kasy jeżeli jesteś na odpowiednim poziomie, ja sam miałem oferty pracy o ponad 1500 zł więcej niż mam obecnie i mnie to nie kusi przez gorsze warunki pracy.
Mój mentor u którego miałem praktyki dekadę temu też rzucił pracę w której mógł wyciągnąć 10 tysięcy miesięcznie na rzecz stałych 5 tysięcy przez fakt na ciekawsze zajęcie i lepsze warunki.
A z tymi x razy więcej to poleciałeś w kosmos, PSG nie dysponuje taką kasę i nie może nikomu tyle płacić bo ma ograniczenia finansowe wynikające z zysków klubu a te we Francji są słabe i PSG mocno ucierpiało na pandemii. A trzeba być naiwnym, żeby sądzić że będą się wychylać poza FFP w tak napiętej sytuacji jaka obecnie panuje wokół UEFA.

0

@greymid Sądzę, że Messi jest na tyle inteligentny, że zdaje sobie sprawę iż PSG nie jest żadnym gwarantem LM. W ostatnich 5 latach to Barca częściej była bliska pucharu gdy PSG frajerzyło już w 1/8. I też główną robotę robił u nich Mbappe, który nie może być w PSG jeżeli miałby przyjść Messi, więc Leo w Paryżu dostałby Neymara który co sezon wylatuje na długi czas z kontuzjami a z tyłu bandę patałachów gorszych od obecnej Barcelony.

13

Tylko podstawowe pytanie: Po co Messi miałby iść do PSG? Trudno uwierzyć, żeby sama kasa była istotna dla kogoś kto już ma miliard, szczególnie że przez pandemię i PSG mu kosmicznej podwyżki nie da względem tego co ma w Barcelonie bo ograniczenia płacowe.
Do tego strasznie słaba i mało atrakcyjna liga bez większej konkurencji (bo doskonale wiemy, że PSG przegrać może tylko gdy się samo o to postara) a przy tym cholernie niewygodna do gry, bo większość ligi gra toporną piłkę z brutalnymi faulami przez co sam Neymar cierpi od kiedy tam poszedł.
A i Paryż jako miejsce do życia jest cholernie nieprzyjazne. Miasto w większości jest brzydkie, pogoda słaba jak na kogoś kto przyjedzie z Hiszpanii a i niebezpieczne jak diabli, gdzie przecież niedawno włamali się do domu piłkarzy w których była ich rodzina gdy oni grali mecz a gość dysponujący miliardem będzie łakomym kąskiem.
To co, Messi miałby tam iść na koniec kariery, rozwalając swoją legendę dla kilku milionów więcej, żeby grać z "przyjacielem" który od niego uciekł przy pierwszej możliwej okazji? Jakby chcieli grać razem, to Neymarowi bliżej do Barcelony niż Messiemu do PSG.

5

@Encore Ba! On jako jedyny brzmi, jakby na prawdę oglądał piłkę nożną a nie tylko czytał z kartki wyniki poprzednich meczów.
To, że pojęcie januszowe, ale imię zobowiązuje. Lepsze to niż gotowanie schabowego.

1

@saczers438 Ale wiadomo, że TOP 1 bramkarzem jest Szczęsny, bo się sam polecił do Juventusu i z którego duża szansa, że zaraz wyleci i nie zagości w wielkiej piłce przez jakiś czas

0

@Kamiloza91 Typowa La Ramblowa karuzela. Brać Jovica, brać Wernera, łeee frajerski zarząd nic nie robi a inne kluby się wzmacniają w promocje. A jakby przyszli, to byłoby że frajerzy i nieudane transfery, tak jak jest z Coutinho i Dembele gdzie ludzie jajami klaskali na wieść o ich przyjściu by 2 lata później uznać, że nie powinniśmy ich kupować.

1

@danio1899 Trudno powiedzieć, żeby był na boisku w ogóle.

2

@Kvothe07 Czysta wiedza komentatorska, poziom godny drogiego abonamentu i najważniejszych meczów Ligi Mistrzów. Nazwać tiki-taką wymianę kilku podań w ataku pozycyjnym.

3

Chelsea świetnie rozgrywa między ścisłym pressingiem Realu, ale komentatorzy wychwalają Real, że dobrze pressuje a Chelsea się gubi xD

0

@tristan87 O tym mówiłem, dla mnie to był faul ale nie wiem czy VAR to widział czy nie.

3

Wydawało mi się, że Casemiro z faulem, wjechał ramieniem na łeb do wyskoku.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?