0

@Uukasz_93 To czy u nas urośnie do takiej liczby to zależy od nas.
Ci debile z Włoch nawet teraz, gdy są objęci kwarantanną która według lekarzy i tak jest zbyt wąska (a obejmuje 13 milionów osób) wyśmiewają chorobę i podobnie do Irańczyków pokazują jak to jej się nie boją olewając zasady bezpieczeństwa.
Zachowanie odpowiedniej higieny, unikanie potencjalnie zaludnionych miejsc, rezygnacja ze zbędnych rzeczy jak kino, shopping, kościół, mecze, koncerty itd. i co najważniejsze to nie ruszanie dupy z domu jak czujemy się chorzy (na cokolwiek) i powinno obejść się bez tragedii. Włosi tego wszystkiego nie robili to i mają to o co się prosili.

3

@Kwiatek67 Dembele powinien odejść, ale znając życie złapie kontuzje w okienku transferowym i nikt go nawet nie będzie mógł kupić, bo badań nie przejdzie.

0

@Erik0 Dla Realu nie ma czegoś takiego jak łatwe i trudne mecze. Czy Betis to był trudny rywal? Drużyna która nie wygrała żadnego z ostatnich 7 spotkań? Albo Levante, które nie wygrało 8 z 10 ostatnich spotkań?

1

@socha Cała Hiszpania jest w dołku, naturalna kolej rzeczy, bo ile można być najlepszą ligą na świecie? Po latach zaciekłych bojów w lidze, wygrywania LM i LE przyszło zmęczenie i Atletico też jest wyczerpane deptaniem po piętach liderom przez lata.
Teraz pewnie będzie kilka lat posuchy, zmiana pokoleniowa i dopiero za 2-3 sezony powrót na szczyt.

7

Ale czemu się tu dziwić? Nie mamy zawodników, nawet Braithwait nie rozwiązuje sprawy i nie może grać w LM. Wiadomo, że Fati powinien grać, ale bez niego na obecna chwilę mamy 15 graczy zdolnych do gry z czego 13 zawodników to gracze z pola i tylko 3 napastników z czego tylko 2 może grać w LM.
I w tak beznadziejnej sytuacji kadrowej mielibyśmy ryzykować, że Fati dozna kontuzji z drwalami z trzeciej ligi? Już kilka razy w tym sezonie był kontuzjowany, jest jeszcze wątłym zawodnikiem i jeżeli mamy go narażać, to lepiej robić to w głównej drużynie.

6

Vinicius ma pozwolenie na agresywne zachowania do sędziego? W każdym meczu dyskusje i machanie łapami bez kary, nawet do Lahoza pyskował i tylko paluszkiem mu pogrożono a innych to za jedno słowo kartką wita.

0

Wiadomo, 5 minut ale nie, dużo dodatkowego czasu przy złym wyniku dla Realu to pomówienia

0

No i wieczór udany. Jeszcze piękny Ramos się zesrał.

0

O, sędzia ma kartki?

0

@dawidinho Prywatnie to nie mam pojęcia ale na boisku to jak najbardziej.

2

@Cobra303 Mówisz, masz

1

I co, Vasquez też bez kartki?

0

Kryminał, kryminał.

1

Jak Real to przewali, to wyleje się taki syf, że Messi powinien dostać czerwoną a bramka po spalonym, że można tylko popcorn robić.

0

@Twekrk Dobrze, ale informuj o tym na stronie realmadryt.pl

9

Faul Casemiro gdzie na kolanach ciałem zablokował rywala po tym jak ten go ograł to powinna być żółta kartka za faul taktyczny. Teraz spóźniona interwencja i wjazd wślizgiem w nogi po odbiorze w niebezpiecznej strefie, znowu bez kartki. To jest tak obrzydliwe jaki on ma immunitet na kary.

15

Jakie ja obrzydzenie czuje patrząc na Casemiro.

0

@Messibestplayerintheworld 3 punkty, ale wystarczą im 2 i nikt już ich nie wyprzedzi.

2

@Stoiczkow Uspokojenie sytuacji nie pomoże, wirus nie zniknie, organizacje zakładają że epidemia potrwa rok, działania w związku z nią mają na celu wydłużenie czasu epidemii. Leku nie ma i nie będzie w najbliższym czasie o ile w ogóle powstanie jakikolwiek lek (przypomnę, że do dziś nie ma skutecznego leku na SARS czy MERS).
Więc raczej stawiałbym pod dużym znakiem zapytania wszelkie międzynarodowe imprezy masowe w tym roku a szczególnie gdy mówimy o LM i mistrzostwach które przecież odbędą się w ciągu najbliższych 4 miesięcy, bo nawet jeżeli sytuacja się uspokoi to wirus jeszcze długi czas będzie krążył a mieszanie milionów ludzi mogłoby spowodować wznowienie pandemii.

0

@Hotpig Autor nie odpowiada ale spieszę z odpowiedzą: to zależy.
Jeżeli osoba nieletnia ma 17 lat to łamią prawo, jeżeli ma mniej to nie łamią.
A powodem jest to, że osoba nieletnia nie ma prawa do zawierania umów cywilnoprawnych a taką umową jest zakup czegokolwiek.
Istnieje umowa społeczna, że nieletni mogą robić małe zakupy pierwszej potrzeby typu jedzenie ale czy piwo, nawet bezalkoholowe jest takim produktem, to wątpliwe i sklep ma prawo odmówić sprzedaży.

0

@masakrator05 Ilu letniej?

8

Dość wybiórcze przykłady bo można byłoby dodać sporo innych. Czerwona dla Araujo za interwencje która nawet nie była faulem, brak karnego w superpucharze za faul na Umtitim przy rzucie rożnym (tylko kartka i powtórzenie mimo że piłka była już w grze), brak karnego w PK za faul na De Jongu, potem brak karnego bodajże z Levante za faul na Messim. Karny w meczu z Betisem po akcji zaczętej od faulu na Messim (na korzyść Barcy w tym meczu można uznać brak czerwonej dla Roberto). Brak czerwonej albo przynajmniej żółtej dla Nyoma z Getafe za atak z premedytacją barkiem na głowę Umtitiego (VAR sprawdzał akcję, uznał faul a ten drwal który już w pierwszej połowie powinien dostać z 3 kartki skończył mecz z czystym kontem).
Owszem, VAR też nam daje ale czytając tą listę bardziej wychodzi, że VAR nam częściej pomaga.

1

To się nazywa karma.
Niesłuszny karny a co za tym poszło, niesłuszny brak karnego w poprzednim spotkaniu nie był jakoś dla nich wątpliwy.

2

@Stoiczkow Jak udaje? Nie bada ludzi. Pojawił się jeden z wirusem, następnego dnia było już 5 osób. Wiesz co to oznacza? Że te 5 osób, przez kilka dni chodziło i zarażało bo zgłosili się dopiero z objawami, więc chorych w kraju jest już znacznie więcej.
Wiesz ile nasze labolatorium może zrobić testów dziennie? 1200. Wiesz ile zrobili w trakcie miesiąca? 500. Mając podejrzanych zamiast badać to dzwonili pytać czy się dobrze czują, w tym czasie potencjalnie chore osoby żyły normalnie wśród ludzi. Nie zastosowali żadnych środków zaradczych a wiedząc od 3 miesięcy o epidemii działania podjęli dopiero, gdy cała Europa była już zarażona. Teraz gdy mamy już chorych w kraju oni dopiero zaczynają się martwić zapasami dla lekarzy.
Nie jesteśmy przygotowani na epidemię, z takimi środkami zapobiegania wybuchnie u nas epidemia jak we Włoszech, które już są na skraju załamania systemu ochrony zdrowia, mimo że mają jeden z lepszych systemów na świecie.

2

@PatrykBarca Strata bramkarza ma bardzo dużo do odrabiania strat. Od samego początku muszą się odkryć, to oznacza, że bramkarz będzie miał mniejsze wsparcie obrońców a to oznacza, że będzie miał mniej mniej pola do popełniania błędów. Jedna udana kontra (a to Atletico robi dobrze) i wszystko w jego rękach, a teraz zobacz jak się skończył mecz z Chelsea, jeden farfocel i Liverpool ugotowany, otworzyli się pod koniec meczu i drugi farfocel wyeliminował och z gry. A w 2018 roku przegrali finał LM przez słabego bramkarza, mimo że cisnęli Real cały mecz, więc teoria, że bramkarz nie ma nic do rzeczy, to nonsens.

3

W Atletico był odpowiedzialny za bramki, przeważnie miał przed sobą jeszcze jednego napastnika który służył do rozganiania obrony a Griezmann wykańczał. U nas jest jednym z trzech napastników, nie gra na swojej nodze, odpowiedzialność za bramki się rozkłada a na końcu tego wszystkiego cała drużyna gra źle więc oczekiwanie, że Antułan sam sobie mecze wygra gdy nawet Messi sobie nie radzi w tym sezonie.
Sądzę, że Griezmann jest zbyt brutalnie oceniany przez kibiców i media i kompletnie niepotrzebnie nakładamy presję na jedną osobę.

0

@arraco Bo niczemu nie przeczy. Miało być stawianie na młodych, jedyny młody to Fati, który zaczynał jako podstawowy zawodnik a teraz jest rezerwowym.
Liczenie statystyk bez kontekstu to sztuka dla sztuki, nic z niej nie wynika, o niczym nie świadczy i niczego nie udowadnia, a kontekst jest taki, że za Valverde dostawał mniej minut bo była duża konkurencja do grania, teraz tej konkurencji praktycznie nie ma, mimo tego Fati minut po dwóch innych zawodnikach nie odziedziczył, bo był raptem 37% czasu więcej na boisku, niż gdy było 2 innych napastników do dyspozycji.

0

@thebaanqn No to w meczu w którym prowadzimy Messi powinien być zdejmowany kosztem młodych. Jak ma wyglądać to przygotowanie do ery po Messim, jak my nie potrafimy ściągnąć gościa nawet gdy wygrywamy?

1

@arraco Co ma do rzeczy ile grał za Setiena a ile za Valverde? Za Valverde mieliśmy komplet w ataku a oprócz Fatiego był też Perez który łapał minuty. Teraz nie ma Pereza, nie ma Suareza, gdyby byli to myślisz, że wychodziłby tak często?

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?