Toretto
Dołączył/a: marzec 2015
9 obserwujących
14 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
1
Jasne że Christensen teraz trenuje, bo zbliża się kolejna przerwa na reprezentację, a jak wiemy on za swój kraj dałby się pokroić i absolutnie jak za dotknięciem magicznej różdżki jest zdrowy jak ryba gdy trzeba grać dla repki. Obstawiam, że ta sama magiczna różdżka tuż po przerwie na repke i powrocie Duńczyka do klubu spowoduje, że dostanie on sraczki lub zacznie go boleć mały palec u prawej ręki co wykluczy go z dostępności do gry na długie tygodnie :/
22
@michal26 "sprzeczne z przyjętymi aksjomatami w żywieniu"? Ja nigdy z polonistyki dobry nie byłem, ale może wytłumaczysz co masz na myśli? Bo brzmi to jak masło maślane dla mnie. Czy twierdzisz, że to co aktualnie przedstawiają dietetycy na całym świecie to niepoparte niczym teorie? Ja odsluchalem cały wywiad tej profesor i w moim odczuciu to ona wygaduje swoje herezje i teorie spiskowe (można w nie wierzyć lub nie), ale to generalnie ona szerzy nieprawdziwe informacje najczęściej niczym niepoparte. Mnóstwo znanych dietetyków w Polsce już to skomentowało i oni posiłkują się najnowszymi światowymi badaniami w przeciwieństwie do pani profesor.
16
@RozowaPantera warto sobie samemu zdanie wyrobić i odsłuchać ten wywiad :D ja bym nie uogolnial, że to Lewa strona się rzuciła na niego. Może jest taki wydźwięk z racji tego, że w internecie króluje co by nie mówić większość młodych ludzi, którzy utożsamiają się z prawicą i oni generalnie chwalą ten materiał. Prawdopodobnie dlatego, że jest tam mnóstwo teorii spiskowych, a gość rymanowskiego atakuje "zachód" i wygłasza wolnościowe tezy. To moje przypuszczenia, bo innego powodu nie widzę szczerze mówiąc. Na rymanowskiego spadła krytyka, bo zaczął rozpowszechniać ten wywiad, w którym było po prostu dużo bzdur i teorii spiskowych, a Newsweek opisał to jako "bzdury u Rymanowskiego" czy jakoś tak. Oczywiscie sam Rymanowski jak to się brzydko mowi (i przy całej mojej sympatii do niego) wyciera teraz sobie mordę wolnością słowa co przecież jest w zgodzie z prawicowymi poglądami być może stąd taka polaryzacja, że to przecież lewica atakuje biednego Rymanowskiego który stoi w obronie wartości prawicowych xD tak jakby trzeba było to polaryzować i nie można było wytknąć błędu najlepszemu dziennikarzowi w Polsce.
3
Bardzo ciekawy i wartościowy odcinek VAR.
Oby więcej takich materiałów na YouTube od fcbarca! Polecam każdemu do obejrzenia.
Odnosząc się do samego odcinka, zaczynam mieć co raz więcej wątpliwości do tego czy Laporta to właściwy człowiek na właściwym miejscu. O ile jego kadencja kończy się z końcem sezonu, o tyle niestety ma on bardzo duże szanse na drugą kadencję i kolejne 6 lat. Jeśli tak się stanie, a on sam nie przywróci nam dopingu, który sam odsunął to będzie to tragedia dla nas kibiców, a finalnie zapewne nawet dla piłkarzy i wyników sportowych. Byłem w życiu na kilku meczach Barcy, ale zawsze był zorganizowany doping i atmosfera była świetna. Bez tego dopingu to szczerze nie widzę powodu żeby jechać na kolejny mecz. Gdy wychodziły newsy na ten temat i zamieszanie z raphinha, który chciał opłacić karę to nie docierało do mnie, że to może mieć tak duży wpływ na sytuację w klubie.
Niestety, ale zgadzam się z teza, że my każdym meczu gramy ja wyjeździe i nawet powrót na nowe Camp Nou może tego nie zmienić. Niestety upatruje tutaj również potencjalnie słabszych wyników sportowych teraz i w przyszłości.
3
@mmaciass ogólnie się zgadzam, ale ta cała wolność słowa to bardzo płynne pojęcie i często nadużywane i wykorzystywane. Nie można skrajnie mówić, że wolność słowa ma być w każdym wymiarze, bo gdyby tak było to promowane byłyby cenzurowane treści np faszystowskie, więc sama cenzura jak widać również jest potrzebna, w kłóci się ona z definicją wolnosci słowa.
Druga sprawa, ja nie mam problemu z tym kogo Rymanowski zaprasza. Ten odbity głośnym echem wywiad był ogólnie rzecz biorąc dobry, mimo że było w nim mnóstwo bzdur i ta cała Pani profesor w moim odczuciu mocno odklejona jest, ale rozumiem że ma swoich fanów w kręgu teorii spiskowych. Ludzie lubią takie rzeczy. Sam Rymanowski w obronie na okładkę Newsweeka rzuca teze, że wierzy w zdolność samodzielnego myślenia swoich słuchaczy. Powaznie? Możemy wierzyć, że wiekszosc ludzi w Polsce ma taką zdolność i jest na tyle inteligentna, żeby stwierdzić co jest bzdurą, a co faktem, ale umówmy się to już trzeba być człowiekiem bardzo mocnej wiary.
Trzecia sprawa, ja nie mam problemu o to kogo on zaprasza, bo sam wywiad był dobry tak jak wyżej wspomniałem. Mam natomiast problem z tym, że on z tego wywiadu robi później wycinki rolki, które robią milionowe zasięgi i w tej rolce są zawarte herezje. To już jest coś co on powinien zweryfikować już po wywiadzie, bo w jego trakcie oczywisice nie ma obowiązku wiedzieć czy to prawda czy fałsz.
4
@Encore fajna ta powtórka, taka niepokazujaca spalonego mbappe
2
@chosenone nie. Makembe był już na spalonym w tej sytuacji
13
Haha XD
Fajne te przepisy z tymi rękami, takie niespójne. Co chłop miał z tą ręka zrobić jak nabity z odległości 20cm? Za to ręka Tchouameniego z klasyku gdzie Ferran strzelał to oczywisice karnego nie było bo nabity z bliskiej odległości xD
0
@PatrykBarca jasne. Generalnie z tą wartością Orlenu to dla mnie taki dodatek, bo on realnie nie wpływa na portfel Polaka. Bardziej we wcześniejszej wypowiedzi skupiłem się na zobrazowaniu cen paliw poprzednia władza vs aktualna niezależnie od sytuacji Orlenu, która w dalszym ciągu ma się bardzo dobrze. Z tym, że różnica jest taka że wcześniej nam wmawiano że ta bardzo dobra sytuacja musi odbijać się na cenie paliw. Jak widać nie. Nie musi.
0
@Kubsoleon na pilot wp zakładam, że nie będzie eleven w 4k, więc dla mnie tak czy siak zmiana niestety na minus, no ale co zrobić..
0
@ad289 tak, takie mniej więcej wtedy były ceny zgadzam się. Z drugą części wypowiedzi Twojej nie mogę się już zgodzić. Ropa nie spadła, a jest droższa niż w końcówce 2023. I o ile na cenę surowca wpływu nie mamy o tyle na kurs dolara już tak. Jest on aktualnie znacznie niższy, a złotówka się umocniła, ale to wynika w głównej mierze właśnie ze zmiany polityki i rządu. W skrócie dzięki nowej władzy mamy teraz tańsze paliwo i jest ono aktualnie z tego co podpowiedziało mi AI w bardzo dobrym ekonomicznie miejscu czego nie można powiedzieć o cenach z 2023. Jasne, zapewne teraz te marże mogłyby być jeszcze niższe i paliwo tańsze o jakieś 10-20gr na litrze, ale wtedy Orlen nie notowalby tak dobrych wyników jak z artykułu powyżej.
0
@ad289 a ile płaciłeś w analogicznym okresie 2 lata temu pod koniec rządu PiS i Obajtka? 6,5 -7,0?
2
@draxidox o proszę, a myślałem że Tusk miał to zaorać. Swoją drogą tak na poważnie to mówiło się, że Orlen bije rekordy z racji wysokich cen paliw, ale jednak da się to dalej rozwijać przy niższych cenach na stacjach, ciekawe.
1
Czy mnie coś ominęło czy jak to się stało, że La Rambla przeszła suchą stopą przez gorący temat, który spolaryzował opinię publiczną czyli ostatni podcast u Rymanowskiego?
Odcinek spotkał się z dobrym odbiorem, ale dużo materiałów już do niego się odnosi mówiących jak wiele w nim jest dezinformacji, bo gość mocno kontrowersyjny i sporo teorii spiskowych przedstawia.
2
@baster82 z Elche i tak by nie zagrał bo dostał czerwo, więc zostają tylko dwa, w których i tak większość kibiców domagałaby się jego rotacji, bo jest zajeżdżany i sam Flick ostatnio już go szybciej ściągał. Umówmy się, LM w obecnym formacie nie jest tak istotna i damy radę bez Pedriego nawet gdybyśmy mieli nie wygrać tego meczu to dużo stratni nie będziemy, więc de facto zostaje jeden ważny mecz ligowy z Celtą.
0
@APTAPT no w tym wypadku niestety nie jesteśmy i nie mamy z federacja hiszpańska tak dobrych relacji, żeby być w stanie po prostu się z nimi dogadać i nie puszczać na kadrę danego zawodnika, więc musimy kombinować.
11
Liczę na to, że kontuzja Pedriego to celowa zagrywka klubu żeby nie puszczać go na kadrę tylko dać mu miesiąc odpoczynku. Dwa mecze bez niego musimy się obejść i tyle, a potencjalnie zyskać możemy dużo więcej w perspektywie całego sezonu.
To samo przydałoby się Yamalowi skoro wrócił za szybko i ma ciągle uraz pachwiny/pleców.
31
A być może to celowa zagrywka, żeby dać mu dłuższą przerwę. Dwa mecze bez niego wytrzymamy, być może i tak byśmy stosowali rotację. Dzięki temu nie pojedzie na reprezentację, więc ekstra dwa mecze odpocznie i może trenować indywidualnie.
Taka sama opcja dobra by była dla Yamala jeśli faktycznie ma niewyleczony uraz pleców czy pachwin to powinien miesiąc odpocząć i się wyleczyć, a w jego miejsce szwed. Niestety kalendarz jest tak napięty, że nie będzie kiedy indziej tego zrobić, a teraz z przerwą na repke jest najlepszy czas.
0
@Matheu12 no niestety. Konto bankowe to umowa z bankiem i taka jakby wspólność majątkowa w tym wypadku, więc musi zostać podzielona równo na współwłaścicieli konta. Ta połowa powinna przejść na spadkobierców. Jeśli nie ma współmałżonka to na dzieci. Wiesz, musiałbyś pewnie umowę z bankiem jeszcze znać, bo może tam były zapiski jaka część konta komu się należy i co zrobić w takiej sytuacji. Generalnie najlepiej wybrać się do prawnika na fachową poradę, to nie kosztuje majątku odbywa się jak zwykła rozmowa konsultacja i będziesz konkretnie dużo więcej wiedzieć jak sam dokładnie wytłumaczysz jak to wygląda. Na pewno warto.
0
@Matheu12 "jej", "jej siostra", "jej ojciec", sorry ale próbowałem 3x czytać i trochę nie ogarniam.
Jeśli dobrze rozumiem to rozchodzi się o to, że matka Twojej kobiety nie żyje, ale żyje ciągle jej niepełnosprawna siostra i one obie współdzielily konto tak? Jeśli tak, to połowa konta nalezala do matki i ta połowa powinna przejść na współmałżonka lub jeśli go nie ma podzielona na dzieci oczywisice jeśli nie ma zapisów, dyspozycji itp.
Czy coś źle zrozumiałem?
0
@bezalkoholowy widzisz, a może gdyby nie kolesiostwo i dbanie o własne partyjne interesy to przestępcy siedzieliby w pierdlu, a nie śmiali się nam przeciętnym Polakom w twarz. Jeśli sami na to przyzwalamy to jest to najlepsze świadectwo, że można nas robić na szaro i doić ile wlezie, bo sami przyzwalamy na takie precedensy i ułaskawienia. Jeśli dla Ciebie to szopka to spoko. Dla mnie to mógł być pierwszy od wielu lat przykład skazania kogoś z najwyższego okręgu rządowego. I nie byłaby to szopka, a jasny przykład, że każdego może dosięgnąć sprawiedliwość. Być może następny w przyszłości przy korycie dwa razy by pomyślał czy warto, a tak? Cóż, hulaj dusza.
3
@bezalkoholowy nie bądź naiwny? Ale co ma naiwność do tego, że już niektórzy zostali skazani i siedzieliby w pierdlu dawno gdyby Duda ich nie ułaskawił? To jest fakt, a nie bycie naiwnym.
Była okazja w końcu powsadzac całą zgraję złodziei, ale teraz z prezydentem partii, w której jest najwięcej podejrzanych i którym aktualnie stawia się zarzuty to faktycznie trudno na to liczyć.
0
@tbas nobel pokojowy dla Donalda miał być czy nie?
3
Widze, że ciągle wałkowany jest temat filmiku Cwiakaly. Mnie to szczerze nie grzeje jakos specjalnie, ale jak już wiele osób się bulwersuje i zastanawia jakby Cwiakala nazwał filmik gdyby to Barca wygrała to można po prostu sprawdzić na jego kanale tytułu z zeszłego roku gdy dosłownie robiliśmy Realowi wiadomo z czego jesień średniowiecza, a mianowicie:
- "Klasyk w cieniu jednego wielkiego syfu"
- "Ze względu na wąski zasób słów nadużywam słowa fenomenalny"
I jak już wspomniałem, nie grzeje mnie to, ale faktycznie jak groteskowo to brzmi. W zasadzie nawet postronny widz nie pomyśli o co chodzi po samym tytule jeśli nie odpali filmiku. Całkowicie bezjajeczne tytuły.
Dodam tylko, że po meczu z PSG gdzie również wynik był stykowy i wyrwane zwycięstwo w końcówce inne kanały sportowe i tego typu twory również pisały o kompromitacji, deklasacji i żałosnej Barcelonie w tytułach swoich programów :D
1
@Nightraider problem w tym, że my niemal wszystkie pozycje mamy obsadzone na styk. Ławki w zasadzie nie mamy i nie mieliśmy, a w zeszłym sezonie przeszliśmy niemal suchą stopą bez kontuzji co było aż dziwne. W końcu niewielkie kontuzje dopadły nas w dwumeczu z Interem i przez to polecieliśmy. Aktualnie ratują nas wychowankowie i mlodzieniaszki bo oni nie wymagają wysokich pensji. Cały czas spuścizna Bartomeu daje się mocno we znaki. Liczę, że odkujemy się gdy w końcu wrócimy na Camp Nou, ale właśnie.. tutaj znowu kompromitacja i te opóźnienia nie pomagają.
3
@KamQiX ta brama z Realem to jak wiemy z zeszłego sezonu.
@Katalończyk 99 @4drian0 podobno Kounde w wakacje przeszedł jakiś ogromny zawód miłosny, więc kurde te zdjęcia potwierdzają, że on myślami jest gdzie indziej i może mieć depreche. To by sporo tłumaczyło, bo on faktycznie wygląda jak podmieniony gość na boisku.
2
Ja zazwyczaj daje, ale jak obsługa jest kiepska to nie ma szansm
0
@michal26 tak, rozumiem i dlatego obawiam się też tego o czym mówisz. Pełna zgoda, tylko staram się zachować dystans i nie dowalać mu jeszcze, bo uważam że ostatnie czegoś potrzebuje to hejt od własnych kibiców. Mimo wszystko to może być za duża presja jak na 18latka, każdy z nas miał kiedyś 18 lat i uważam że większość była taka fifa rafa do przodu z wieloma tematami.
@Gibbon_FCB Messiego to mimo wszystko bym nie porównywal. Ok, oczywisice to widać gołym okiem że to zupełnie inna osobowość, ale czasy również się mocno zmieniły. Żyjemy w erze tik tokow, internetu, a sami piłkarze zarabiają znacznie więcej siana aktualnie.
A wracając tylko do wczorajszego meczu, bo o to się głównie rozchodzi. Uważam, że większość zagrała jeszcze gorzej niż sam Yamal, a mimo to jemu obrywa się najbardziej, bo kibice pokładając największe nadzieje w gwieździe zespołu, która ma 18 lat.
1
Mnie też irytują zagrywki Yamala, ale ciągle tłumaczę sobie że to jeszcze dziecko. Może za kilka lat jak mnie historia zweryfikuje popatrzę na to wszyskto inaczej, ale na ten moment patrzę na to wszystko z dużym dystansem.
Nie dziwi mnie w tym wszystkim to, że to głównie dziennikarze, pismaki, media nakręcają wszystko co w okol Yamala się dzieje - to normalne z czegoś muszą żyć, a to im się dobrze klika. Dziwi mnie natomiast podejście wielu z nas tutaj i ogólnie kibiców Barcy. Zamiast wspierać swoich zawodników w gorszych chwilach, to serio część z tego grona będzie wymagać i cały ciężar odpowiedzialności za grę naszego zespołu zrzucać na Yamala? Dowalić mu bardziej i wrzucić mu na garb zamiast wsparcia więcej hejtu i presji, bo mało sam na siebie jej wrzuca? Nie zdziwię się jak presja nie samych mediów, ale własnych kibiców go w końcu przygniecie na dobre. Dobrze, że każdy z Was w wieku 18 lat był taki rozważny i mierzył się z wszechobecnym hejtem wzorowo :) wstyd za co po niektórych i tyle.
2
A ja powiem, że spodziewałem się dużo większych cyrków. Nie obyło się w tym meczu bez kontrowersji, ale większość sytuacji umówmy się była mega ciężka do oceny i jeden kibic powie tak, a drugi inaczej. Dla mnie ani sytuacji z potencjalnym karnym, ani ze spalonym, ani z łokciem na cubarsim, ani z ręką nie była jednoznaczna i klarowna. Jak na to jak ciężkie zadanie miał sędzia, którego miałem przed meczem za tragicznego to i tak jestem pełen podziwu, że jako tako ogarnął to. Uważam, że akurat w tym klasyku nie ma się do czego bardzo mocno przyczepić.