0

@Czyhrynski nie no jak za 40zl to bym się nie zastanawiał tylko brał, jak jesteś fanem HP to znajdziesz tam dużo fajnych smaczków, lokacji itd

20

Przecież takie coś to jest skandal i szczyt żenady. Dla mnie osobiście autograf ma największą, a nawet JEDYNĄ wartość jeśli zdobędę go sam. Nigdy nie kupowałem i nie będę kupować przedmiotów już podpisanych, bo na cholerę mi to? Nawet jakbym miał pewność że to podpisała dana osoba to nie o to chodzi w zdobyciu autografu. Takie praktyki są niedorzeczne i powinny być zakazane.

0

@Czyhrynski ja pograłem kilkanaście godzin i odstawiłem przy czym fanem HP nie jestem. Szkoda, bo potencjał duży, ale czegoś zabrakło. Fabuła raczej kiepska, ale sam świat ciekawy i ładny. Klimacik jest, ale czy warto to ciężko powiedzieć. Jednego zapewne wciągnie na dziesiątki godzin, a innemu nie podejdzie. Jeśli cena nie jest wygórowana, a sam jesteś fanem HP to spróbowałbym na Twoim miejscu, zawiedziony nie będziesz nawet jak odstawisz jak ja po kilkunastu h.

1

@Lionel_Messi10 co z tego że porównywany jest do Leo? Na boisku jest 11 chłopa i zapieprzac musi cała drużyna. W meczu PSG również zagrał bardzo dobrze indywidualnie, ale na co to było jak PSG nas zmiażdżyło i z trudem kreowalismy sytuację?

1

@Lionel_Messi10 a co ma pokazać? Widzieliśmy już co się działo w meczu z PSG bez pressingu partnerów z ataku i pomocy

1

@fcbarcafan19 ja już wcześniejszy model czyli m4 dostałem bez ładowarki :P

0

@Popitek12 a Ty wiesz, że ciuchy po silce można prać i iść w tej samej tylko świeżej wypranej dzień później co nie? :D

Czy aktualnie siłka to rewia mody i trzeba mieć inny outfit na każdy dzień? Oczywiście odpowiednio drogi, bo bieda to obciach.

0

@KmN oficjalna strona, cena 400 euro

0

@ProMILs no tylko widzisz, brak tego podatku powoduje właśnie haj lajf i skupowanie mieszkań pod inwestycje, trzymanie pustostanów itd. narzucając wysokie podatki od kilku mieszkań nie spowoduje to podniesienia cen najmu, bo inwestorzy musieliby podnieś je do poziomu abstrakcyjnego, który mógłby przewyższyć koszty zarobków najemców, a nie możesz z dnia na dzień podnieść cen lub wyrzucić lokatorów na bruk. Zmuszony byś został do odsprzedaży w dłuższej perspektywie i zwolnieniu mieszkania na rynek do ogólnego obrotu, a nie trzymania go pod inwestycje. To również przełożyłoby się na znaczny spadek wartości, a skoro mniejsza wartość to i mniejszy kredyt i brak konieczności zdzierania wysokiego kosztu najmu. Trzeba się w końcu ocknąć i przestać rzucać piękne hasła wolnościowe, bo to jest super, ale tylko dla bogaczy i tej grupie najbardziej zależy na zachowaniu aktualnego stanu rzeczy.

0

@ProMILs przede wszystkim coś na wzór Katowic (Kraków z tego co wiem też już za tym poszedł), ale podatek katastralny uważam że również przyniesie więcej korzyści i nie trafia do mnie argument, że koszty zostaną przeniesione na najemce. To spekulacje i wolnościowy bełkot, bo nie w interesie wolnościowców jest nakładanie kolejnego podatku, który jest niezbędny i dzięki któremu ukrócić można te patologie. Nie da się dowolnie przenosić kosztów na najemców, bo oni też mają swoje prawa to raz, a dwa w końcu wolny rynek to wyreguluje co nie? Wiele ludzi zrezygnowałoby z najmu, przyniosłoby się na obrzeża lub szukało jakiejkolwiek alternatywy i wynajmujący zostałby z ręką w nocniku, z kredytem na karku oraz ekstra podatkiem co dla wynajmującego oznaczałoby zaciskanie pętli na szyi.

0

@July_6_BcN ja słyszałem określenie, że to właśnie kobieta zderza się ze ścianą co jest uwarunkowaniem biologicznym oczywisice. Za młodu wiele kobiet szaleje i to one mają później poczucie, że budzą się z ręką w nocniku i łapią się pierwszego lepszego bo ich zegar biologiczny tyka. Jeśli w tzw między czasie znajdą lepsza opcje to się przerzucą, a u faceta co by nie mówić często jest tak że i po 40stce czy 50tce dalej może założyć rodzinę z młodszą partnerką, więc u facetów ta presja jest mała i ze ścianą oni się nie zderzają tak jak kobiety gdy licznik pokaże im 30, a ciągle są same.

0

@vangoor już podobno są przypadki gdzie nastolatki uciekły i już nie wróciły, bo zginęły (prokuratura ustala okoliczności).

0

@Eto'o9 R10 takie dziury, że masakra?:D kadra jest dziurawa to fakt, kuleje obrona co przekłada się na pomoc, doszły kontuzje i ciężko wymagac od pomocy żeby ogarniała wszystkie 3 formacje, więc nie dramatyzowalbym bo mamy jedną z najlepszych pomocy na świecie. Tyle że taki Olmo w ogóle nie powinien być rozpatrywany jako zawodnik pierwszego składu aktualnie, a niestety musi grać i jest jak jest.

4

Dudek pajacerka. Pretensje do młodej dziewczyny w meczu towarzyskim, że nie podniosła chorągiewki i co najważniejsze prawidłowo tego nie zrobiła :D

1

@BezglutenowyPedri aż boje się zapytać co to za hotel :P

1

@APTAPT kolejna sprawa, dlaczego komuś kto ma wykupiony karnet na cały sezon, wspiera i dopinguje swoją drużynę na miejscu ma przepaść możliwość oglądania meczu, bo akurat mecz został sprzedany i drużyna zamiast grać u siebie na stadionie to leci na drugi koniec świata?

0

@Muszynianka a Ty wiesz jaka jest sytuacja ze stadionem? Zaglądasz czasem na LR lub czytasz newsy na głównej?:P mam wrażenie że ten temat jest wałkowany codziennie i łatwo znaleźć tutaj od groma informacji :)

W normalnych warunkach bilety dla zwykłego Kowalskiego są w sprzedaży kilka tygodni wcześniej, po ogłoszeniu dokładnej daty i godziny rozgrywania meczu.

0

@Kubsoleon to bzdura. Po pierwsze kolega @Tasde opisał co z Tobą robi alkohol i dlaczego wydaje Ci się, że łatwiej Ci się rozmawia. Po drugie, to złudne wrażenie i uzależnianie siebie i swojego humoru od alkoholu od tego jaki masz mieć niby nastrój i otwartość do rozmów. Mam w pracy ludzi, którzy nigdy w życiu nawet nie spróbowali alkoholu i uwierz mi bardziej wygadanych, otwartych ludzi wcześniej w życiu nie poznałem. To jaką mają łatwość w nawiązywaniu nowych kontaktów jest zdumiewające, po prostu wcześniej nie posiłkowali się "dopalaczami" i nie przyzwyczaili swojego mózgu do takiego stanu rzeczy, w którym jemu wydaje się że tego właśnie potrzebuje.

1

Mnie dziwi trochę fakt, że mało kto zwraca uwagę i nie wiąże naszego nieefektywnego ostatnio presingu z brakiem Raphinhi. Brazylijczyka nie ma od 3 meczow i od tego czasu nasza gra obronna leży i kwiczy :) fajnie, że Rashford daje nam liczby i został MVP, ale zwróćcie sobie co robi rashford jeśli chodzi o grę obronną (praktycznie nic, zero asekuracji, nie wraca, bardzo mało presuje) i porównajcie to z tym jak zasuwa cofając się do drugiej linii Rapha i ile piłek odbiera, które napędzają nasze groźne ataki i kontry.

Nie twierdzę, że to jedyny powód naszej gry, ale dziwię się że to tak umyka i nikt o tym nie mówi. Albo jest praca zespołowa, albo nie ma nic. Ten sam problem miał real czy PSG z neymarem, Messim, mbappe. Jak linia ataku nie zasuwa, nie wraca i nie asekuruje (a tego dzisiaj nie widziałem) to nic się nie będzie zgadzać na boisku, częściowy presing nie zadziała.

1

Mendes ale brama bezpośrednio z wolnego, co to jest za gosc

0

@Encore mógł podać, ale nie musiał. W takiej sytuacji ustawiony jest na wprost bramkarza i to jest jak rzut karny. To musi być bramka. Podanie też można spartolic, a Rashford miał gorszy kąt.

1

Co by nie mówić reakcja jakas w drugiej połowie była, albo to Sevilla opadła z sił po szalonym presingu. Zdarza się, nie będziemy wszystkiego wygrywac, przegrywamy dzisiaj na własne życzenie mając dużo sytuacji w drugiej połowie. Kluczowy moment to bez wątpienia zmarnowanie 11stki przez Lewego, bo wleciałby wiatr w żagle i myślę że zrobilibyśmy remontade.

Martwi mnie jedynie obraz pierwszej połowy. Pytanie czy to Pedri i De Jonga nie dojeżdżają, ale dziury są ogromne. Ja mam swoje spostrzeżenie, że to Rashford mimo że daje sporo z przodu to w obronie i presingu go nie ma. Gdy Raphinha jest zdrowy to jest nasz największy pershing, gość dwoi się i troi asekurując Pedriego i De Jonga. Poza tym cóż, bez Yamala też wiemy że nam średnio idzie, nie ma kto wygrywac pojedynków i robić przewagi pochłaniając teren.

0

@AlexDark00 zapraszam do dyskusji

5

Dzisiaj Lewy tak się kopie po czole, że czułem w kościach że zmarnuje. Powinien Rashford strzelać mocno

1

@Jurny no jeśli ktoś odnosi się do aktualnej sytuacji finansowej naszej czy realu to niestety, ale to są pokłosia wielu lat wydawania/oszczędzania i jeśli ktoś tego nie rozumie to się to tłumaczy, a nie wspomina.

6

@SelloutCrowd co xD przez lata nie robili prawie żadnych transferów, a w tym czasie my na byle placka pokroju Andre Gomes wydawaliśmy po 40mln bijąc rekordowe okienka za czasów Bartomeu.

1

@Eklerek ja już prawie 10 lat temu przestałem w to grać. Przez takie praktyki stało się to tak gówniana gra, że szkoda komentować. Szkoda, bo tryb jak wychodził był świetny. Z założenia same złote karty, bez sztucznego przyspieszania i nakręcania i jedynie mocniejsze ich wersję po drużynach tygodnia czyli IN FORM. Raz do roku drużyna TOTS i TYLE. No ale trzeba było zacząć w co raz to bardziej bezczelny sposób zdzierać z Maćków kasę i jest jak jest.

0

@Dzejkob97 oczywiście, że nie tylko, bo jest wiele czynników, ale poniekąd to również. Presja społeczeństwa na życie na wysokim poziomie. Jeśli odwolujesz się do wysokich cen w większym mieście to zapewne wiesz, że zarobki w tym mieście są również dużo wyższe, a czasami wręcz abstrakcyjnie wysokie. Jeśli jest się na początku drogi zawodowej to nikt nikogo nie zmusza do wynajmowania mieszkania w samym centrum przy pałacu kultury (W-wa) czy Wawelu (krk). Można wynajmować na obrzeżach i dojeżdżać jeśli praca tego wymaga. Jest też dużo opcji pracy zdalnej. Będąc młodym trzeba dać sobie też na luz i powoli dążyć do celu. 200k nie odłoży się w rok czy nawet 2 lata.

1

@KmN większe miasto to większe zarobki. Jak się nie dostało po rodzicach czy w spadku to trzeba samemu zasuwać. Zmieniać pracę, piąć się do góry. Osiadając na laurach i wydając na wygodne życie każdą zarobioną złotówkę nie odłoży się nigdy. Poza konsumpcjonizmem oczywiście oczekiwania są wielkie, każdy myśli że powinien mieć w wieku 26 lat własne mieszkanie jak jeszcze nie zaczął dobrze pracować i zarabiać.

4

@Stagiryta ale co Ty tam wiesz. FATALNA Barcelona przegrała z REZERWOWYM składem PSG - w trakcie meczu można to było usłyszeć dobrych 10x z ust komentatorów, a po meczu było to powtarzane na kanałach spprtowych i takie coś powtarzane tyle razy utrwaliło się w pamięci wszystkich odbiorców w PL :)

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?