0

@agaFCB o i teraz jest okej. Dziękuję.

1

@michal26 USA to jedyna opcja, bo ich ludzie nie są tak zinfiltrowani jak służby meksykańskie.

0

@PeRRy co to ma za znaczenie że dali sobie zabić lidera? Najwieksze mocarstwo na świecie dało sobie zabić prezydenta, i to 2 razy, czy przez to nie byli już później mocarstwem? CJNG (popierany przez Meksykanów, bo na początku działalności byli znani z zabijania Zetas - które, lekko mówiąc nie jest przychylne cywilom) i Zetas to grupy założone przez byłych komandosów i wojskowych, mają kilkadziesiąt tysięcy członków (uzbrojonych) i specjalne paramilitarne grupy, z pełnym wyposażeniem, ciężkimi sprzętami, wyrzutniami rakiet, dronami, wozami opancerzonymi itd. Mało tego, mają specjalnych ludzi od samego oskurowania twarzy przeciwnika (oczywiście na żywca), aby później to nagrać i wrzucić w internet (polecam filmik "funky town gore" - to zrobili właśnie ludzie z CJNG). To nie koniec, oba kartele (90 % karteli tak robi ale te dwa są w tym wyspecjalizowane) co jakiś czas w odwecie za śmierć swoich popleczników lub ich zamknięcie w więzieniu, zabija od kilku do kilkudziesięciu policjantów w danym mieście, i zostawia ich ciała w najbardziej widocznych miejscach. Jak policjant ma nie byc skorumpowany, jeśli ma opcję - leżeć gdzieś na winklu z odcięta głową, lub przymykać oko i jeszcze na tym zarobić. Oprócz skorumpowanych policjantów są też skorumpowani politycy wysokiego szczebla, ministrowie a były nawet pogłoski o prezydentach. Jeśli jakiś polityk nie chce zostać skorumpowany to idzie do piachu. A teraz wisienka na torcie, kartele są największymi pracodawcami w państwie Meksyk, nic więc dziwnego że lokalna ludność jest często po ich stronie. Naprawdę nie jest latwo walczyć z takim przeciwnikiem. Te przykłady ktore podajesz, to plus minus przykłady jak Pruszków czy Wołomin, tylko jeszcze z mniejszą infiltracją w państwie niż Pruszków, bo oni jakieś tam plecy mieli.

1

@agaFCB dlaczego zaraz lepsze niż człowiek? Ja też mogę wytrzymać 24 godz bez wc i nikt mi brawo nie bije :p

1

@lucas/catalan a gdyby dostał, to i tak było by za mało xd

1

@ZuczekFCB1899 może być.

3

@ZuczekFCB1899 pluton od zawsze byl planetą i nadal jest, tyle że teraz jest planetą karłowatą.

0

@PeRRy @michal26 dodam tylko że niedawno było głośno o tym że kartele wysyłają nawet swoich ludzi na wojnę na Ukrainie, żeby Ci ogarnęli obsługę dronów wojskowych i transportowych do perfekcji. To nie są jakieś Wieśki spod trzepaka.

0

@mordini123 chamstwo, napewno nie jedna madka z bombelkami czeka na takie mieszkanie, a oni dają gówniarzowi co nawet bombelków nie ma.

0

@Ostatnikrwawygang wejdź na La Bambę i zapodaj post o polityce, wojna domowa murowana.

1

@lucas/catalan żymianin na odpłatne by się nie połasił.

12

@MichuZ44 jeszcze pejsy dzieciak powinien mieć, napewno jakiś Żymianin się załapał na darmowe pukanko.

5

@PeRRy nie porównuj ms13 i salwadorskich gangów do CJNG lub np kartelu Zetas. To jest grupa militarna, ich szwadrony są przeszkolone przez wojsko i siły specjalne. Wiedzą jak sie zachować na wojnie, znają taktyki wojenne i są mistrzami w walkach na krótki dystans (ogień zaporowy i ofensywny). Nie mówię ze sie nie da, ale to nie to samo co debile z ms13.

3

@michal26 Pruszków i Wołomin, militarnie ani finansowo nigdy nawet nie stały obok najsłabszego kartelu w Meksyku, a my mówimy o najbogatszym (15 mld dolarów rocznie z samych narkotyków) I najbardziej zmilitaryzowanym. No I jak wcześniej napisałem, mają służby i polityków w kieszeni, a może i panią Prezydent też.

0

@michal26 jakieś 30% wojskowych jest pewnie w kieszeni karteli, tak jak policjantów i polityków (wśród polityków i policjantów procent jest pewnie wyższy) takze to nie takie hop siup.
Edit : plus to ze CJNG umie w public relations i dużo meksykanów przekonali że oni są propaństwowi i walczą z tymi "złymi" kartelami.

0

@LukaszFan ale tylko taką ambasade posiadamy na La Rambli.

1

Czy Ambasada Argentyny wydała już oświadczenie a propos sytuacji w Meksyku?

0

@VamoSBarca88 szczególnie Ci nowi Francuzi.

1

@Eto'o9 R10 no jak klub goni ze stadionu ultrasów, to dziwne żeby było inaczej.

2

@VamoSBarca88 namawiałem swoją siostrę jakieś 15 lat na obejrzenie tego filmu, zawsze mówiła że nie chce oglądać bo pewnie nudny (bo dzieje sie praktycznie w jednym budynku), że grają same chłopy, że to, że tamto. Wreszcie jakieś pół roku temu ja namówiłem i powiedziała mi po filmie to, co napisał @Giwera , no oprócz tego Pana z Katowic xd

1

@Dieselzor @Ricc krycz głośniej bo nic nie słychać.

2

Ależ przepaść póki co miedzy balde a cancelo.

0

@Filipem gorszy od Balde nie powinien być.

0

@Nazio_87 inne kluby chcą przede wszystkim wygrywać i wydaje mi sie ze w doopie mają Ległe i podkładanie sie punktami pod nich :p

2

Jak dobrze że człowiek przy niedzieli, nie będzie musiał męczyć oczu oglądaniem Ferrana od pierwszej minuty. Dzięki Ci Hansi.

2

@blakkudium wszyscy mogliby wstać, żeby pan Sir Alex Ferguson mógł sie na tej ławce położyć :p

1

@clyde na zachodzie Europy to norma.

1

@MesQueUnClub_87 żabie udka, mózg świni i Percebes, tak na szybko .
Edit : od razu mówię ze zabie udka smakują mniej więcej jak kurczak.

0

@Irmscher10 tak ale jak już raz sie ją przeszło, ja pamiętam ze miałem trochę zabawy przy tym xd choć najbardziej czasochłonną misją ze wszystkich gier, był dla mnie wyścig z pierwszej części Mafii.

1

@sokot zaraz @Kapitan hawk skopiuje twój komentarz i wrzuci na notatnik, zobaczysz.

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?