ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
3
@wojtek_debiec4 debaty potrafią mocno zmienić wynik wyborów... bo kompromitacja w takiej debacie praktycznie kasuję kandydata. Dlatego faworyci robią co mogą, aby ich unikać.
"Ja wolę żeby ktoś mniej obiecywał i finalnie zrobił więcej niż odwrotnie" a jak odróżniasz takich kandydatów? Jak odróżnisz tego co się nie odzywa bo nie ma wiele do powiedzenia?
1
@Gaz Laporta to polityk, a 'dobry polityk' do hipokryta.
0
a jak się bawić to się bawić 4:2 Barcelona xD
1
@pax ale znowu to Twoja subiektywna opinia a nie ma konkretów.
" zaczął na tej pozycji pokazywac mniej od Busiego - statystyki podobne," A może po prostu przesunięto go na jego naturalną pozycję pozbawiając Busiego konkurencji? Z góry zakładasz, ze przyczyną przesunięcia była słabsza gra de Jonga na defensywnym pomocniku :-) z tego co ja pamiętam, z wywiadów z trenerami, z Koemanem, który zapowiadał przesunięcie de Jonga jeszcze przed sezonem wiadome było, że pójdzie wyżej. Chcesz to mogę Ci odkopać swoje komentarze z przed prawie roku w których pisałem to samo. De Jong ma grać wyżej bo tam się spiszę lepiej. I stało się, ale dla Ciebie to wynik przegranej rywalizacji z Busim. Ok, mam inne zdanie.
Piszesz dużo, ale bez konkretów. Statystyki podobne ale grał gorzej... daj panie takich zawodników więcej. Nie przekonasz mnie do swojej racji pisząc w ten sposób. Muszą być fakty, statystyki są idealne do tego, bo piłka to gra którą podsumowują statystyki. Jeśli te nie są złe, to znaczy, że piłkarz nie gra źle.
Moja opinia na temat Busiego... często traci piłki i to nawet w niewymuszonych sytuacjach, defensywny pomocnik nie ma prawa tak grać!. Jest wolny, mało zwrotny i ostatnio dość słaby fizycznie. Krytyka Sergio zaczęła się w 2018 i nie pamiętam, żeby od tego czasu poprawił się w jakimś aspekcie gry. Wręcz przeciwnie, jest już gorzej bo wiek rośnie. Być może wystawianie go razem z De Jongiem na pivocie jest dużym błędem, bo Busquets nigdy tak nie grał, a i de Jong lepiej, żeby był wyżej. Co bardziej pasuję do stylu Barcy.
jeśli pytasz mnie czy mamy kogoś na jego miejsce - to nie mamy, ale czy należy szukać. Oczywiście, że tak! Gdybym miał ranking pozycji na której mamy większe problemy to jest napastnik i obrona - oczywiście nie piszę nic o kontuzjach bo nie o to chodzi. Zastrzeżenia mam jeszcze do prawej obrony, Dest na razie średniawa, a Sergio ma swoje gorsze dni.
Więc w moim rankingu, pivot to 3 najsłabsza pozycja w Barcy... a w poprzednim sezonie druga... Dla mnie wielkie składy budowane są wokół wielkich DPŚ, Busi taki był, na dzisiaj nie jest to zawodnik, który robi różnicę....
0
@pax aż tak precyzyjne te statystyki nie są, ale zakładam, że skoro upierasz się, że przy swoim zdaniu, to prowadzisz taką bazę i zaraz nam tutaj wkleisz piękne zestawienie w przeliczeniu na pełne 90 min z uwzględnieniem pozycji.
Ja nie piszę tego aby udowodnić, że de Jong powinien grać zamiast Busiego, tylko powinniśmy kupić kogoś na jego miejsce, bo Busi nie jest wyraźnie lepszy niż piłkarz który grywał nawet na 9 tce! Pozycja pivota w tym momencie w Barcy wymaga wzmocnień! I bynajmniej nie polegających na przesunięciu de Jonga na miejsce Hiszpana.
Tylko co zrobić w tym sezonie, stawiać na Busiego? Kto może go zastąpić? Mamy 3 pozycje w pomocy, na dwóch miejsca są dla mnie obsadzone, De Jong/Pijanic, Pedr/Puig/Coutinho, na pivocie dziura, ale ja bym wpuszczał tam Moribe, Roberto, czasem de Jonga (zależy od stawki i jakości przeciwnika) a Busi powinien być jednym z wielu. Tak naprawdę to się już dzieję Koeman szuka rozwiązań, żeby nie musieć stawiać na Sergio.
Więc może się zgadzamy? Ja nie mogę się podpisać, że Busi gra dobrze. Miewa przebłyski - parę sezonów temu był nr 1 na świecie, ale to za mało na skład Barcy. I w 11 jest tylko dlatego, że nie ma kogo wystawić. Wątek jest o tym, że Busi jest już za słaby na Barcę - a porównanie z de Jongiem jest tylko takim porównaniem. Jeśli masz jakieś statystyki, które pokażą, że Busi jest w formie to chętnie poczytam, podziel się. Subiektywne opinie to za mało, a analizowanie pojedynczych akcji jest jak kompilacja najlepszych zagrań na YT. Ciekawostka, ale nie argument
1
@pax
Nie ma co wyciągać wniosków po pojedyńczych meczach, sprawdźmy stastyki obu graczy uwzględniając La Ligę i Champions League. Do porównania posłużyła mi baza danych whoscored.com.
Ofensywa:
Busi nie ma ani jednej asysty, ani jednego gola. A De Jong, ten drugi pivot ma 3 gole i 4 asysty. Nie ma co porównywać. Możemy oczywiście, powiedzieć, że Busi ma pecha... tylko w tym sezonie nie odnotowano mu ani jednego celnego strzau na bramkę, a De Jong ma średnią 0,4.
Co do kluczowych podań, to tu również wygrywa De Jong, 1,1 KP na mecz w lidzę, 0,6 w LM, u Busiego 0,8 w lidzę, 0,8 w LM. Jak dla mnie bardzo wyrównane, z lekką przewagę De Jonga. Nawet nie mówię, że Busi uczył sięgry w systemie Barcy od dzieciaka.
W dryblingach również rysuje się przewaga de Jonga... 1,6 do 0,4 w lidzę, 0,6 do 0 w LM.
W ofensywie De Jong jest dużo skuteczniejszy niż Busi.
To może podania.
Skuteczność podań Busi 91,1% do 91% De Jonga, kluczowe podania 1,1 do 0,8 dla de Jonga, ilość podań na mecz, 73,2 do 70 znowu dla de Jonga... chyba w tej kategorii, koronnej dla Busiego znowu lepszy okaże się Holender, ale nie skreslajmy, porównujmy dalej.
Długie piłki.... i wreszcie przewaga Busiego 3,2 do 2,6!
W przypadku Ligi Mistrzów również Busi lepiej zagrywa długie piłki 1,5 do 1. Natomiast skutecznośc podań to już miazga de Jonga 95,6%(uefa przypisuje mu 97% skuteczności podań!) do 94%(uefa 96%) przy średniej liczbie podań53 do 50! KLuczowe piłki to druga (trzecia statytyka w której nieznacznie wygrywa Hiszpan 0,8 do 0,6).
W tej kategorii Busi nawiązał walkę z de Jongiem, ale po liczbach widać, że w tym aspeckie znowu jest lepszy.
A teraz defensywa.
Liga Mistrzów, odbiory 1,4 do 1,3 dla de Jonga, przechwyty 2 do 0,3 dla de Jonga, faule 0 De JOnga, 0,5 Busiego, bloki 0,2 dla de Jonga do 0 Busiego.
La Liga, odbiory 1,6 Busi 1,4 de Jong (4 zwycięstwo Busiego), przechwyty remis po 1,1, faule 1,2 do 0,8 na niekorzyść Busiego, bloki 0,05 dla Busiego dpo 0,1 dla de Jonga.
Jak dla mnie kolejna wygrna, aczkolwiek już nie tak wyraźna jak wyżej...
Nie dość, że Holender gra lepiej w ataku, lepiej rozgrywa, to jescze w defensywie robi więcej! A nie gra jako pivot... to Twoje pobożne życzenie, to w poprzednim sezonie próbowano z niego zrobić pivota, ale Koeman, za co mu należą się gratulacje, pozwala grać Holendrowi wyżej.
De Jong sprokurował karnego, zawalił jakiegoś tam gola... no tylku Busi w początek sezonu miał tak dramatyczny, że po jego błędach straciliśmy dużo więcej. Poza tym rozpatrywanie kto jest lepszy uwzględniając tylko subiektywną ocenę zawalonych bramek?!
Nawet jeśli de Jong zawalił 1-2bramki więcej, chłopie ale on robi dużo więcej w ofensywie, dużo więcej daję od siebie w kreacji, przy odbiorach, pressingu! W piłce wygrywa ten kto więcej strzeli niż wpuści i de Jong do gry Barcy daję dużo więcej niż Busquets.
Niestey Busi jest na razie nie do zastąpienia bo nie mamy nikogo na jego pozycję, to jest drugi transfer sezonu 21/22 zaraz po napastniku. Ale do de Jonga na dzisiaj nie ma podjazdu, bo Holender będzie tylko lepszy a Busi gorszy.
Tyle w temacie
0
@pax oczywiscoe ze wiecej zawalil de Jong, Busi prawie zawsze nie nadaza za akcja wiec nie ma jak zwalic na niego winy. A jest defensywnym pomocnikiem w przeciwienstwie do Jonga, ktory musi nadrabiac za niego, biegac, wracac sie a gra wyzej niz nasz Sergio... Najlepsze mecze Barca grala bez kotwicy Busketsa, w Sevilli zagral najlepiej? Szkoda ze bylo 2:0 w plecy
0
@_Specjalista ojjj tutaj się nie zgodzę, Gaaspard bije Bartomeu na łeb. Tam za grube miliony trafiali do klubu piłkarze pokroju Christenval, Rochembach, Geovanni... przy nich Brajtłąt to prawdziwy crack.
0
@MarioVeB! akurat Ty nie podałeś żadnego argumentu a tylko siejesz zamęt, więc pod co się podszywasz?
Wiesz, że regulamin jest podrzędny w stosunku do ustaw i rozporządzeń? RPK wielokrotnie zajmował stanowisko w takich sprawach, np: w przypadku braku świadczenia usług abonenckich przez operatorów komórkowych, tam regulamin nic nie mówi o SLA i ewentualnych odszkodowaniach, a jednak prawo to dość dokładnie reguluje. Tak samo wielu operatorów podaję w umowach, że gwarantują transfer do 1Gb/s, co jasno mówi, że 1kb/s też spełnia to kryterium, jednak tutaj znowu zadział UOKiK i polskie prawo. Do tego każdy ma prawo sobie zaskarżać co mu się tylko podoba!
Przypominam, że parę lat temu podpisywano niekorzystne umowy na kredyty frankowe, umowy były precyzyjne, nie było tam nic do czego można było się przyczepić, a jednak kłamliwa kampania reklamowa tak przekłamywała warunki takich kredytów, że po latach zaczęto je umarzać. Bo banki wykorzystywały to, że przeciętny Kowalski nie potrafił oszacować ryzyka kursowego i zapewniało klienta, że skoro kurs franka był przez tyle lat stabilny, to będzie stabilny w następnych latach. I wyszedł klops. Ale La Rambla oczywiście posiada samych ekspertów, którzy prawo mają w małym palcu.
To tyle w kwestii merytoryki.
Najgorsze, jest styl argumentacji - nie Twojej bo Ty nic nie argumentowałeś, tylko wyśmiewałeś - tylko innych. Świat jest pełen rzeczy, których nie zaakceptujesz, to chociaż toleruj, a jeśli nie to nie wymagaj, żeby inni tolerowali. Ja np: nie toleruję Twojego sposobu rozmowy i wyraziłem to dość jasno.
I perełka na koniec "Nie dociera? trudno fakty sa takie ,że według prawa mieli do tego podstawy " - czyli już nie umowa jest nadrzędna tylko prawo? No to sprawdzam, która ustawa, który akt prawny im na to zezwalał? Konstytucja?
Sprawa jest w sądzie nie do wygrania, ale masowe zgłaszanie tego do UOKiK może przynieść efekt. Tylko, że wtedy znowu media zaczną ryczeć, że atakuję się ich wolność.
0
@MarioVeB! On przynajmniej ma odwagę dyskutować, a nie chowa kity po siebie... naprawdę macie gigantyczne problemy z sobą, żeby atakować kolesia, który uważa, i słusznie, że nie można sobie od tak robić strajku za pieniądze abonentów. Gdzie Wasza tolerancja? Ano tak, tolerować to Nas a nie my. Ciebie jara ta dyskusja, jara Cię, że z kimś jadą. Rzuciło się paru na jednego i się teraz cieszą, że w kupie są mocniejsi, jeden co widać po komentarzach, że nie ma studiów piszę głupoty i atakuję, że ktoś inny ich nie ma. Drugi wyzywa od cebulaków, a sam przychodzi tylko sieje cebulactwo i dokłada do pieca, trzeci ma problem z rozpoznawaniem Eleven od Polsatu i TVP, ale chce uchodzić za eksperta TV, kolejny zasłania się prawem nie znając nawet 1 artykułu. Naprawdę kwiat narodu polskiego.
naprawdę jestem rad, że przynajmniej nie kryjesz się z piorunem i każdy może zobaczyć o co chodzi w ideach które reprezentujesz.... rozróba, nic więcej.
Sprawą niedostępności usług powinien zająć się UOKiK, bo strajk za pieniądze klienta? To strajkują przeciw widzom? Czy przeciw rządowi? Od tych rewolucji, manifestacji i strajków zapomniało się wszystkim w kogo One mają uderzać... komu mają życie utrudniać na razie atakują postronnych. Ludzie napie....ają się na żywo, na forach o wszystko. Ci tolerancyjni zapominają wtedy o co walczą, tolerancja przestaje być dla nich ważna.
Wszystkim tu zebranym należą się brawa za super postawę! Naprawdę pchacie ten kraj w dobrą stronę...
0
@wildzenon12 a dlaczego współczujesz? A jak trafisz na ostry dyżur i lekarze strajkują to rozumiem, umierasz z uśmiechem na twarzy w imię wolności - Ty sobie porównałeś strajk mediów do strajków za komuny to mi wolno do strajków lekarzy.
Każda linia lotnicza zwraca pieniądze za loty, które się nie odbyły z powodu strajków (nie płaci odszkodowania - bo zwrot a odszkodowania to inne rzeczy), to samo tyczy się innych instytucji. Nagle nie dotyczy to abonamentów za TV, gazety itp, bo kto by się o 5 zł kłócił powiedział ten który ma 1 mln klientów i zarobił na bierności innych 5 mln :-) tak się robi hajs! A nie na etacie. Lepiej okraść mln ludzi na 1 zeta niż jednego na milion! Bo kradzież 1 złotówki to w świetle prawa nie przestępstwo (a jak się okazuje normalna sprawa, a zgłaszanie tego do organów jest cebulactwem)
To społeczeństwo pozwala traktować się jak kiedyś traktowało się chłopów pańszczyźnianych których jakbyś pytał czy jest im dobrze odpowiedzieli by CI:'O tak Jaśnie Panie, tylko nie bij Jaśnie Panie' i z uśmiechem wrócili by na pole orać babą z pługiem pole.
0
@rzutnik " i tak na koniec pasmo darmowe jest nadawane przez mux" - żebyś miał jasność, nie można NADAWAĆ PASMA, można nadawać sygnał w pasmie! Do tego mux to nazwa pasma w którym nadaje się wiele usług i nie nadaję tego Państwo, operator multipleksu na podstawie sygnału od nadawców. W Polsce jest kilka multipleksów obsługiwanych przez kilku operatorów. Polsat, TVN są emitowane w MUX 2, którego operatorem jest spółka EMITEL, którego właścicielem od 2013 jest amerykański fundusz Alinda Capital Partners... Kurski nie ma nic do gadania...
I piszę się aha a nie acha... Ty jakie studia kończyłeś? Interesuje mnie również specjalizacja i tytuły prac licencjackiej i magisterskiej. Chcesz uchodzić za znawcę, to pochwal się. Bo po tym co napisałeś, to widzę, że wymagasz od innych tytułów a sam, tylko nie od siebie.
1
@MarioVeB! ale jaka umowa i co narusza? Wiesz, że w polskim prawie umowy cywilne muszą być zgodne z prawem? A RPK wielokrotnie poruszał kwestię niedostępności usług. Tylko to nadal jest drugim planem prawdziwego problemu, czyuli tego jak śmieszny jest to strajk :D, strajk który wreszcie wygoni ludzi do życia zamiast łykania papki medialnej!
"Zresztą sra.. sie o 1 dzien no ludzie miejcie odrobine godności :D" - ale kto się sr**? przecież to Ty mimo, że masz w tyłku problem to przychodzisz tutaj i szukasz poklasku. Właśnie część z Nas nie chce aby nas traktowano niepoważnie i 'planujemy oddolny bojkot' mediów. Oni mogą? Mogą, a my nie bo stracimy godność? No bez jaj
Kowalski spóźni się 1 dzień z opłatą i już mogą być problemy, zero 'godności' ze strony instytucji, ale my to mamy ich wspierać?
9
@mat32 dzisiaj albo jesteś z nami, albo przeciwko nam, albo kochasz TVN albo wypad oglądać TVP Info!
0
@equwesta tez tak mi się wydaje, ale bardzo nie lubię wykorzystywania idei. Dla mnie podwyżka podatków czy bogatym, czy biednym, czy starym, czy młodym jest nie dobra.
Gdyby jednak chciano wprowadzić cenzurę, to wtedy dołączyłbym się do protestu, o ile nie uderzałby w niewinnych.
1
@Midast skąd info o 1/28, ja wiem, że jest 1/15 :-) odszkodowania za dzień
3
@ksobi Wiele TV puszcza czarny ekran, część tych usług jest ekstra płatnych i ograniczanie dostępu do tych treści jest podstawą do zwrotu kasy.
Tylko nikt Ci tego nie odda, Pani się rozłączy, każą Ci iść do sądu.
Ty uważasz, że jest to normalne... ja że narusza prawo. Twoja sprawa, jak elektrownia prąd wyłączy na znak protestu to też powiesz nic się nie stało?
Ja liczę, że jak PiS albo każda kolejna władza podniosą podatki, to media zrobią to co dzisiaj . Skoro walczą o wolność to niech walczą, ale niech udowodnią że robią to w trosce o Nas a nie o swoje posady :)
5
@mat32 przerażające jest jak wiele osób które się tutaj wypowiada daje sobie pluć w twarz bo przecież większym wolno...
@ksobi "W przypadku usługi powszechnej za każdy dzień przerwy w świadczeniu przysługuje nam odszkodowanie w wysokości 1/15 średniej opłaty miesięcznej liczonej według rachunków z ostatnich trzech okresów rozliczeniowych, jednak za okres nie dłuższy niż ostatnie 12 miesięcy." - tutaj ich regulamin nie ma nic do gadania, a z tego co widzę, to oni w komunikacie piszą, że kanał jest niedostępny, więc nie jest prawdą, że nadają, ale ten komunikat.
0
ale to samo kiedyś powiedział jedne z sędziów w Hiszpanii (Iturralde?), tylko on w ten sposób argumentował to, że sędziowie gorzej traktują Real bo bo ją się posądzenia o stronniczość. Pikej nie powiedział nic nowego.
0
@Patry10 dekadę? xD niezłe. Sam już widziałeś, że młodoszy o 6 lat i Barca na czysto wzięła za niego 10 czy tam 12 mln do tego może sobie wpisać fikcyjne 60 mln, które ratuje budżet.
Do tego Arthur w Juve nie błyszczy i gra gorzej niż grał tam Pijanic. Inne grzechy Arthura to:
- problemy z wagą
- brak kondycji
- imprezowy tryb zycia. Do najsłynniejszych wpadek Arthura można zaliczyć, wypadek pod wpływem, powrót w wakacji z grubą nadwagą, kontuzja na urodzinach siostry Neymara, kiła - zdiagnozowana, stąd Arthur kalendarzowo ma 22 lata, ale z takim trybem życia organizm na bank czuję się starzej. No coż, nie płakałem po Arthurze.
0
@Murazor tak, to był Arthur, nie miał siły na pełen mecz, wolny, bezproduktywny, 99% piłek grał w bok, tył, a jedną potrafił zagrać do przodu. Bał się podejmować decyzji i zawsze jak grał do przodu do Messiego.
Wybacz, ale trzymać piłkarza dla jednego, dwóch podań? Takiego co nam zmianę zabiera bo nie daję rady? Dla mnie pomyłka. W Juve zagrał 22 meczów, 1 gol, 0 asyst, łącznie 1200 minut...średnio 60 min na mecz. Gra tak jak w Barcy, krótko i bez efektów.
4
@Patry10 Arthur byl rownie slaby, wolny i bezproduktywny.
0
@Edoss tylko kogo? Jak każdy ma bajeczny kontrakt...
0
@Keson nam trzeba w alternatywie kogoś silnego w obronie... Dest, Alba nie są tytanami. A miło mieć w obwodzie kogoś silnego
1
@sendesara włączając Emersona do składu, zyskujemy pomocnika w postaci Roberto a kasę można odzyskać ze sprzedaży Coutinho i Pijanica.
0
@Edoss dokładnie tak. Tylko nam nie potrzeba dobrych piłkarzy, nam potrzeba pieniędzy.
0
@Bogan to już wyjaśniliśmy, tylko chcę pokazać, że rozważana jest druga operacja i wyraźnie napisali, że Fati nie ufa sztabowi medycznemu i dopiero teraz Cugat zajmie się jego leczeniem na 100%. Mam też tezę, że gdyby z kontuzją byłoby ok, to Fati by to zdemontował, a On się zdenerwował, że ktoś wynosi informację z klubu... więc chyba jednak coś w tym prawdy jest.
@MysticCat to ciąg dalszy naszej dyskusji, ja uważam, że ilość kontuzji na przestrzeni ostatnich lat jest zatrważająco duża i utrzymuję się od jakiegoś czasu, co nie może być zwykłym pechem.
Na razie wszędzie widzę potwierdzenie tego o czym mówię. Zgadzam się z Tobą, że Barca nie musi mieć najlepszych medyków, ale moim zdaniem ma najgorszych z topowych zespołów. Wskaż mi który klub ma równie dużą ilość kontuzji co Barcelona?
To co piszę, traktujcie jako ciekawostkę, nad którą się od dłuższego czasu zastanawiam, bo w tym sezonie mieliśmy już chyba 15 zawodników kontuzjowanych, a samych kontuzji ok 27. Troszkę dużo.
0
@JarekS trzeciej. Druga juz byla. A z reszta racja. W sumie teraz doczytalem, niby drugiej nie bylo... Ale nie zmienianto faktu ze w Barcy gorzej nie bylo
0
@BoganNa razie kolano Ansu wciąż jest opuchnięte i nie znosi dobrze obciążeń pracą. Zawodnik rozważał ponoć leczenie poza klubem w celu otrzymania odpowiednich rezultatów. Obecnie dr Cugat utrzymuje stały kontakt z lekarzami w klubie i trzyma rękę na pulsie.
Gadalismy jakis czas temu, wlasnie to zdanie sprawia ze nie mam dobrego zdania o lekarzach w klubie. Fati rozwazal leczenie poza klubem, to nie pierwszy zawodnik ktory chce uciekac od naszych medykow. Mam nadzieje ze Cugat teraz dopilnuje wszystkiego
2
@Piechta no powiem CI, że zaimponowałeś mi tym w jak pięknych słowach napisałeś, że jest on słaby :-)