ferdas_rawa
Dołączył/a: przed 2011 rokiem
Warszawa
5 obserwujących
7 obserwowanych
Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?
Komunikat
Polecający
Ładowanie...
Historia komentarza
Ładowanie...
0
@VandaI jak chce kupic Garcia to wszyscy go krytykuja ze naduzywa władzy, odwoluje to spokanie to zarzuty ze stanowisko mu sie spodobalo... nie wazne co zrobi i tak bedzie krytykowany
0
@BARCA1899Messi Zadałeś pytanie co zrobili. Spotkanie dot. transferów w szczególności Garcia, i zorganizowano dwa takie spotkania. Na transfer naciska Koeman. KZ ma wybór, nie robić nic, albo próbować dogadać się z kandydatami.
Głosowanie korespondencyjne? A poczytaj sobie dlaczego w Katalonii były opory przez korespondencyjnym Ty wiesz, że Barca musi zoorganizować wybory zgodne z prawem, tak aby przegrany kandydat nie mógł ich zaskarżyć. Te wybory nie mogę być zrobione byle jak... na całym świecie jet problem z wyborami, u Nas też były, a na La Rambli są sami specjaliści co by to zrobili w 5 minu. Chłopaki marnujecie się!!!
0
Jaracie sie 8mln, Umtiti dostaje 11...
0
@BARCA1899Messi to ze mimo przesuniecoa wyborow zlrganizowal spotkanie w sprawie omwienia transferow z kandydatami.
1
@Coutinho007 Bartomeu to albo największy przekręt w historii, albo geniusz którego świat nie rozumiał... no nic byle do wiosny
1
@dziaraka dokładnie! A w Polsce hiszpańska mam wrażenie, że nie jest tak popularna jak angielska, czy nawet włoska a ostatnio niemiecka. Może jakby paru naszych tam trafiło
@pluszek
dokładnie! Bo nie za bardzo o co jest się bić. Ale uwierz, że gdyby tam grał kilku Polaków, do tego Lewy to C+ stoczyłoby świętą wojnę o La Ligę. Ekstraklasą się nie dzielą.
1
@Coutinho007 uffff, juz się bałem, że jaramy się transferami z NAC a ja jestem nie na bieżąco. Nie strasz chłopie...
No a nie ma nikogo w Juvenilu? Moim zdaniem Barca B za bardzo chcę być w drugiej lidzę, zapomina, że tam powinni się ogrywać młodzi
9
@kubasa 140 zeta? No dla niektorych to kupa kasy
0
@Coutinho007 a dlaczego?
0
@dawid230188 no jasne że odpisuję, tak mam, ale to akurat nie powinno Cię interesować. Nie Ty tutaj zdecydujesz kiedy skończymy xD Ale pora na męską decyzję. Bywaj, pamiętaj homo to też człowiek! Nie wstydź się!
To czy Ci puszczają nerwy czy jesteś zwykłym chamem przestało być istotne, zaczynasz pisać, już takie bzdury, że nawet nie wiem o co Ci chodzi.
Nara !
0
@dawid230188
Stary ja nie wchodzę na Twoją rodzinę, tylko radzę Ci się poradzić żony/dzieci czy 33 letni chłop, który pisze to co piszę nie jest żałosny. Mnie nie chcesz słuchać, ale może jak CI to powiedzą najbliżsi to zrozumiesz. Serio, uważasz, że jesteś taki spoko, to miej jaj o pokaż to żonie... szczególnie te fragmenty o Twoich problemach z orientacją :)
Widzisz i znowu o przytulaniu, łapaniu za rękę... znowu powiesz coś, że ja jestem ciepły?
Zaczepiłeś mnie kolego, bo Ci nie pasuje mój światopogląd. Nie potrafisz obronić żadnej swojej teorii to zacząłeś sugerować że jestem ciepły, pisać, że jestem pajacem, parówą, gimbusem (ps. ja do gimnazjum nie chodziłem, ty tak) itp.
Mnie już guzik obchodzi co piszesz, mnie ciągle zastanawia czemu to robisz?
Już 2-3 razy pisałeś, że nie masz na mnie czasu... już się z dwa razy żegnałeś, ale jednak wracasz. Piszesz, że masz ubaw, że po Tobie spływa, ale co chwilę wchodzisz na fcbarca.com aby mi odpisać. I rosną Ci nerwy bo liczba wyzwisk rośnie... i po co tak kłamiesz? :-) naprawdę nie masz honoru, żeby się tak żegnać a jednak ciągle wracać i pisać nie na temat?
0
@karci0 Nie idź moim tokiem myślenia. Bądź sobą.
ja tylko pokazałem, że nie każdy musi mówić po angielsku i to żadna siara jak zna się hiszpański. Nie wszyscy musza być identyczni. Kiedyś 'siarą' była nieznajomość łaciny, a znasz taki cytat: "Polacy nie gęsi i swój język mają".
Owszem znajomość chińskiego dzisiaj daje OGROMNE benefity, tłumacze chińskiego zarabiają teraz dużo lepiej niż tłumacze angielskiego... człowiek robi to co mu się opłaca... a nie to co nie jest siarą dla kogoś.
0
@dawid230188 napisalem ze znam sie na wiekszosci tematow? Gdzie!? Poczatek postu a pokazales wzorcowy przyklad jak zgwalcic logike polaczony z nieumiejetnoscia czytania.
A co do piz.. w swiecie, co moze zaraz wyzwiesz mnie na solo za szkola? Chlopie masz najprawdopodbniej 32/33 lata a zachowujesz sie jak dziecko z patologucznego domu, masz dzieci? Zone? Pokaz im co piszesz zobaczymy jak bardzo beda zazenowane
0
@Bisz nie gram w Fife gosciu... Nauczcie sie pisac Barcelona z duzej.
0
@Bisz to czemu Aguero nie przedluzyl kontraktu?
2
@Comentateiro tak, ale de Jong był zle wystawiany, każdy trener Frankiego mówił, że on powinien grać wyżej, natomiast często stawiano go jako defensywnego.
0
@dawid230188 jakimi teksami? Widzisz to co chcesz widzieć xD możę powoli do Ciebie dociera... może jakiś coming out?
Na pewno znam się na większej liczbie tematów niż Ty, ale czy na wszystkim? Znam się na ortografii nie piszę się cruf xD tylko Cruyff.
O czym chcesz jeszcze pogadać, bo mimo, że piszesz ze nie chcesz to ciagle piszesz xD
4
A pomyśleć, że jakiś czas temu cała La Rambla krzyczała, ze e Jong to zastępca Busiego....
0
@dawid230188 widze ze tematy gender sa ci bliskie, non stop nawiazujesz :) oceniasz wszystkich swoja miara! A jak szukasz chlopaka to na stadion slaska, a nie do mnie.
Gdzie te mecze Cruyfa widziales? Jaki mecz, link? XD
0
@dawid230188 wiesz ze lusterko odbija swiatlo, jak ja spojrze to Twojej twarzy tam nie zobacze. Takze tego...jak ty widzisz parowy w lustrze to pamietaj ze to Ty i nikt inny cie tam nie zobaczy xD
To gdzie te mecze krojfa ogladales? Jaki mecz? Konret klamczuszku.
Mam problem ze soba? Mam beke z Ciebie, to lepsze niz cyrk. Koles ktoremu puscily nerwy i obraza... Internetowy mocarz! Ale wazne ze ogladal mecze krojfa, czyli znafca
Ps nie pisalem ze jestes gown... Tylko glup... Ale milo ze skojarzyles to z kalem :)
0
@dawid230188 pan profesor za to logike poznawal tam gdzie ogladal mecze krojfa, crufa. Czyli nigdzie, ale powtarzaj te glupoty w kolko, w kolko, nie pomoze, ale bedziesz miec zajecie.
W zyciu nie widzialem takiego g.... jak Ty:)
0
@dawid230188 bo co, wciskasz kit a na pytanie nie umiesz odpowiedziec xD ogladales Barce Cruyfa a ja jestem z Marsa. Do mojego poziomu musisz ostro podskooczyc, moze dlatego nie potrafisz, bo zanizales poziom.
Nigdzie nie napisalem ze francuska jest na poziomie hiszpanskiej, zeby to zrozumiec musialbys znac podstawy logiki. Ale jak to napisales, nie ten poziom. Naobrazales sie, nawyglupiales.
A mogles przestac pisac jak obiecales pare postow wyzej. Powiem. Ci ze Jarek to przynajmniej cos tam wie, nie zgadzamy sie, ale ma sporo wiedze, ty w tej rozmowie guzik wniosles, a na koniec puscily ci nerwy i ot wielki dyskutant. Powodzenia w zyciu, przyda Ci sie
0
@dawid230188 Co widziałeś? xD I gdzie oglądałeś mecze Barcy w latach 90?
0
@master26 Griezmann, Coutinho, Dembele, Pijanic, Busi, Umtiti, Neto, choć do z Demebele to wiele zależy od tego czy podpisze nowy kontrakt. Griezmann dostaję ok 45 mln rocznie, Pijanic 8, Busi 15, Umtiti 12, Coutinho 9, Neto 4, Dembele 12 - razem daję 105 mln rocznie - rocznie! Bez premii! + Messi i jego 80-100 mln i mamy 200 mln oszczędności, a z płacami schodzimy z 500 mln do 300 mln - co i tak jest dużo...
A na ten moment, żaden z powyższych piłkarzy nie jest nam potrzebny - oprócz Dembele. Nawet oddanie ich za darmo może uratować ten klub, choć spokojnie 100 - 150 mln można wziąć.
0
@PatrykBarcelona nie zadzwoni, musiałbyś się uczyć Katalońskiego
0
@Fabik87 Hiszpański jest 2 językiem świata z 405 milionami użytkowników, angielski jest 3 z 360 milinami :-) dlaczego niby to siara?
0
@Krzywy95 on chciał pokazać, że każdy ma kredyty, zobowiązania :-) długi to troszkę coś innego.
3
Dług nie jest problemem jeśli jest płynność. Przeciętny Kowalski zarabiający 10 tys potrafi mieć 600 tys kredytu. Czyli 60 razy więcej. Barcelona ma 1.5 x dochód roczny.
Bardziej mnie martwi, że piłkarze nie mają kasy, bo to sygnał, że kasa pusta, więc musimy kogoś sprzedać, żeby je wypłacać, a do kupna kogoś droga bardzo daleka.
0
@Bisz Messi nie odszedł przez tyle lat a teraz odejdzie
0
@dawid230188 Co do trenera, to jednak próbujesz sparingu z Furym? Ty myślisz, że Guardiola grał identycznie jak Cruyf? Każdy trener do danie coś do stylu Barcy, ale wszyscy trenerzy są szukani według określonego wzorca dlatego np: odrzucono Mounrinho i wzięto niedoświadczonego Guardiolę, bo Mourinho chciał grać po swojemu. Dlatego wynaleziono Tatę Martino, bo na papierze miał właśnie styl Barcy i z Newells grał bardzo sensownie. Ty mylisz efekt z zamiarem xD i co ja poradzę, że nie rozumiesz tego co piszę
Vidal poruszał się jak mucha w smole? Akurat on ostro biegał, jako jedyny. Ale tak Rakitic, Vidal powinni odejść bo byli za słabi na Barcę i blokowali miejsce dla młodych. Ja Ci tylko piszę, że Koeman nie ma wcale gorszej Barcy niż Valverde, skoro EV i Setien przez łacznie dwa lata nimi grali, a jak to ładnie napisałeś "Oni się poruszali jak mucha w smole". Czyli jednak trener ze słabych zawodników umie coś wycisnąć?
Demebele i Coutinho są w lepszej formie, niż za czasów EV, ale dalekiej od ideału. Co tylko pokazuję, że Koeman ma równie sliny skład co EV. Ja nie piszę nic o potencjale w Europie, bo tutaj jest słabo.
"eszcze w sprawie pochetino i blanca. Ten pierwszy to może się trochę szanujmy. Jeszcze trochę to każdy będzie sobie gadał na barce co" - szanujmy się obok Barca pisane przez małe 'b'... co to szacunek?
"Blanc ale niestety jego styl gry zupełnie nie pasuje. " ale to ty w poście wyżej próbujesz mnie przekonać, że Barca nie zatrudnia trenerów pod taktykę... a teraz Blanca nie wzięli bo styl inny? A jaki styl ma Blanc? Wiesz, że w PSG wykręcał najlepsze liczby jeśli chodzi o pkt na mecz i bramki, chyba nawet Tuchel sezon temu nie pobił tego rekordu :-)
"Barcelonie niestety jest duży nacisk na wyniki i bardzo ładna grę." i dlatego Barcę prowadzi Koeman, człowiek który nie ma wyników, a jego Barca gra brzydziej niż za EV.
W ostatnim poście już tak się zamieszałeś, że sam sobie zacząłeś zaprzeczać. Jak rozmowa z gimnazjum to za wysokie progi, to posłuchaj się i przestań pisać :-) obiecałeś to parę postów wcześniej