0

@Emhyr
Inigo, Gundogan, Messi, DPŚ i już człowiek byłby szczęścliwy, Vitor to byłb y miły dodatek:)

0

@Albatros
griezmann, lenglet, umititi, abde trochę tych piłakrzy co wpadnei pewnie kasa jest a juz pewnie nie wrócą tu

3

Inigo Martinez, Gundogan, DPŚ, Messi

przy odejściu Abde, Ferran, Garcia, Kessie, Pablo Torre i mi nic więcej do szczęścia nie potrzeba
no może LS tani jak Carrasco lub 9 jak Vitor, ale to byłoby już chyba za dużo prosić:)

0

@Kuba_1
pewnie Abde

0

co jak co ale przed Messim powinien być chyba jakiś DPŚ chyba że zarząd jest pewny że i takiego zakontraktuje lub kupi później

5

Ibrahimović

Nigdy LM nie zdobył ale był aż 12-ktoenie mistrzem kraju
Ajax - 2 razy
Inter -3 razy
Milan- 2 razy
Barcelona - 1 raz
PSG - 4 razy

tak na prawdę tylko w Anglii gdzie grał nie miał mistrzostwa ale z United to raczej nie możliwe:)

0

City - Inter:) za kim w finale

ja City:) głównie przez Deyna, tak grał tam nasz słynny Polak o czym wielu może nie wiedzieć i Guradiolę, choć sporo piłkarzy też lubię u nich:)
Inter by mi nie przeszkadzał ogólnie bo i trenera i pilarzy w miarę lubię, ale te błędy sędziowskie z meczów z nami to taki dramat że przez to lekko nie smakuje mi ich udział w finale

mimo wszystko to bezie pierwszy finał od wielu lat że nie mam zespołu który strasznie nie lubię w finale (np. Real, Bayern, PSG, Chelsea) także będę oglądał na spokojnie finał:) wreszcie chciałoby się rzec:)

0

Fiorentina- West Ham

za kim jesteście w finale? ja całym sercem za Fiorentiną, lubię ten klub od czasów Batistuty:)

0

marki ubrań które was pozytywnie zaskoczyły jakośią lub zaskoczyły negatywnie?

u mnie na plus C&A - niby sieciówka tania, ale niemiecka jakość, kolory mega wytrzymałe, bawełna delikatna

na minus- New Balance- po prostu bardzo słabe koszulki, po kilku praniach wyblakłe, mechacą się, ogólnie nadają się tylko do chodzenia po domu, a było to droższe niż C&A

15

Eric Garcia

już lepiej dawać szanse w pierwszym zespole Riad, Cassado niż męczyć się z nim na siłę

0

@Criss18Barca
a co ma być dla drużyny jak nie liczby? dryblingi?
nie bądź śmieszny bo Raphinha w tym sezonie dał nam dużo liczb i punktów za tym

1

WNIOSKI PO OSTATNICH MECZACH

Garcia wbrew opinii wielu tu się nie nadaje ani na DPŚ ani jako ŚO

Ferran i Kessie powinni opuścić jak najszybciej klub.
Garcia zresztą też, jak i Alonso ale on niestety zostaje.
Fati mimo wszystko ostatnie mecze dużo lepiej, ostatnia szansa?

wg mnie powinni zostać
Ter Stegen, pena, s.roberto, kounde, christensen, araujo, balde, alonso, gavi, de jong, pedri, dembele, raphinha, lewandowski, fati - mmay 15 piłakrzy więc około 5/6 nowych nazwisk musi być

Inigo na pewno, ŚPD, ŚP, LS , PO, młoda 9 - chyba w takiej kolejności powinny być transfery latem i pirytety a że po odejściu Busi trzeba się wzmocnić chyba nikt nie ma watpliwości

i o ile łatwo przewidzieć że najłatwiej będzie o Inigo Martinez, Gundogan, Carrasco tak pozycja DPŚ i PO to dla mnie największe zagadki bo spekulacji było mnóstwo na ten temat, 9 pewnie też Vitor jeśli się uda bo alternatyw chyba nie ma

1

@Messibestplayerintheworld
niech się skupią na tym co ważne czyli DPŚ + oficjalka Inigo + kontrakty niezarezerwowane a reszte sie zobaczy

1

@Gaucho
Zdecydowanie tak:) Kounde niby nie chce ale tam gra i całkiem nieźle gra

0

TRANSFERY 2023

DPŚ - jakiś crack i Inigo to powinny być pierwsze transfery tego lata

odszedł Busi i Alba i aby się nie osłabiać względem poprzedniego roku od jakiegoś bardzo dobrego DPŚ powinien zacząć zarząd + Inigo który już podobno podisany

resztę uzależnił bym od sprzedaży niechcianych piłkarzy, ale te 2 ruchy to wg mnie mus

0

@Ojciec5tkidzieci
czyli potem tylko Barcelona:)?

0

@Ukasz
tez mam taka nadzieje

odszedł Busi i Alba

i o ile Alba mało grał to Busi był kluczowy więc DPŚ to dla mnie pierwszy priorytet aby na start nie mieć gorszej kadry niz rok temu + Inigo który już podobno dogadany

2

Brawo Sevilla:) ciesz tryumf hiszpańskiego zespołu:)

Barcelona, Real, Atletico, Sociedad, Sevilla:) za rok 5 hiszpańskich ekip w LM

musimy się zbroic aby nie wypaść źle czyli Inigo i DPŚ to muszą byc pierwsze transfery

1

@RivaldoVitorBorba
rzecznik praw konsumenta tam się zgłoś i poproś o radę

0

@Xxxbarca4ever
to może wyluzuj, bez obrazy ale świat nie kończy się na głupim błędzie

0

@pt9
no niestety, a to pierwsza rzecz do reformy

0

@pt9
może jedynie zamienić swoją emeryturę na emeryturę męża, nic poza tym

nie dostaje 2 emerytur tylko wyższą emeryturę którą wybierze

dalej nie daje to wiele niestety, już nie mówię że dzieci jak rodzice nie dożyją emerytury nie dostają nic

dla mnie system do głębokiej reformy

0

@PawelLeo
środki powinny być rozłożone na średni czas życia na emeryturze powiedzmy na 25 lat, od 65 lat to akurat do 90, mało kto dożywa ponad tą granicę albo na 30 lat do 95 lat

ogólnie nie jestem nawet aby 100% było dziedziczone ale np. choć 80% z odłożonej kasy a 20% np. na Fundusz dla tzw. ludzi długo żyjących i wtedy mniejsza emerytura, bo nie oszukujmy się po 90 raczej dużo się nie wydaje

a odwrócę pytanie a co z człowiekiem co dożyję powiedzmy 55 lat i nie zobaczy on ani jego rodzina nic z pieniędzy co odkładał na emeryturę?

no właśnie- obecny system jest kompletnie nieuczciwy

0

@pt9

ale to nie jest żadne tłumaczenie, są osobno też składki rentowe i zdrowotne płacone

dla mnie odkładasz przez Państwo pieniądze na starość to co do joty wszystko co odłożyłeś powinieneś z powrotem dostać i tyle

to jest po prostu głęboko nieuczciwe i tak naprawdę to ukryty podatek na rzecz Państwa

0

@Xxxbarca4ever
ugryzło Cię dziś coś? czy typowa zaczepka smutnego człowieka?

2

emerytury

widzę poruszane są różne dyskusje społeczne mnie najbardziej denerwuje kwestia emerytur, a właściwie kwestia ich braku dziedziczenia, odkładasz na emeryturę X kasy po czym przechodzisz na emryturę i żyjesz powiedzmy 5 lat, państwo odaje ci powiedzmy 25% z kwoty X co się uzbierała a reszta? przepada, rozumiem ze małżonka może wziasć wysokość emerytury po mężu, ale ona jak nie da rady całej kwoty uzbieranej wypłacić to reszta przepada na rzecz Państwa, to jakaś paranoja, powinno być dziedziczeni i dzieci albo małżonka po śmierci powinny mieć możliwość dostać od Państwa z powrotem większość uzbieranej kwoty, a nie zabierają człowiekowi cale życie i możliwe że tak na prawdę na nic, już nie mówię jak ktoś nie dożyje emerytury

0

@Kengo
wtedy się zgadzam i mam takie samo zdanie, wtedy uważam lepiej mniej ale żyć a nie wegetować

mi zabierał ostatni kredyt mniej niż 10%, przez chwilę będę miał ca. 35% jak wezmę kolejny większy kredyt na inną nieruchomość, ale to tylko na chwilę póki się nie przeprowadzę i sprzedam obecną (bo w jednym miejscu nie potrzeba mi 2 nieruchomości, mam to w nosie i wolę odkładać kasę na inwestycje dla moich dzieci) i dla mnie już to będzie trochę niekomfortowe, ale chwilę tak przeżyję, ale jak ludzie biorą ogromne kredyty na 50-60% swoich dochodów to dla mnie hardcore, choć wg mnie trochę się to ukróciło bo po wzrostach st.proc. banki bardziej rygorystycznie podchodzą do zdolności kredytowej Polaków i chyba obecnie nie ma nawet takich możliwości, ale ci co się połakomili jak stopy były blisko zera i poszli bo bandzie to trochę się przejechali

ogólnie jestem zwolennikiem stałych stóp procentowych i tylko takich bo chyba nikomu nie zależy na ludzkich tragediach, wtedy każdy miałby jasność na co go stać nie stać, bez ryzyka

0

@Culer_1906
to byłoby wtedy idealne:) dlatego nie chciałem tego pisać bo chyba za duzo szczęścia:)

1

@Kengo
co to znaczy na przykręconym kurku?

ja brałem kredyt na 30 lat, a w piątek po 7 latach idę do banku podpisać dyspozycję całkowitej spłaty, i nie widziałem w tym żadnego ryzyka i specjalnie ustawiłem na długi okres aby mieć co miesiąc jak najwięcej oszczędności i samemu zdecydować co z tą kasą zrobić

nie zawsze 30 lat kredytu oznacza że musisz go spłacać 30 lat bo możesz znacznie krócej, to tylko kwestia możliwości twoich

a zakładam że chyba każdy chce mieć własne m2 i coś zostawić po sobie rodzinie aby miała łatwiej

co więcej wezmę potem kredyt na kolejną nieruchomość i też na dłuższy okres a spłacę wcześniej kiedy będę chciał/mógł

posiadanie własnego m2 to zaspokojenie podstawowych potrzeb bytowych,
choć często ludzie przesadzają i biorą na więcej niż ich faktycznie stać w danym momencie, no to rzeczywiście wtedy zupełnie tego nie rozumiem, ale samo branie kredytu w miarę swoich możliwości aby nie czekać dopóki się na to uskłada a nie oszukujmy się na mieszkanie dom nawet dużo zarabiając odkłada się długo, całkowicie rozumiem

nie rozumiem brania ogromnych kredytów przy średnich zarobkach na duże mieszkania/domy by potem żyć od pierwszego do pierwszego bez wizji spłaty kredytu wcześniej ani kredytu na samochody czy wakacje jak kogoś nie stać, ale kredyt dla samego zapewnienia sobie własnego miejsca na ziemi gdzie nikt cie nie wygoni i nie czekać na to 20-30 lat aż się uzbiera to dla mnie całkiem zrozumiałe i logiczne

+ jak mówiłem pozostawienie czegoś potomkom aby właśnie nie musiałay tak zapierdzielać albo jak będą mieszkały w innym mieście aby miały na sprzedaż czy też dom weekendowy czy na wynajem i dodatkowa kasa, cokolwiek ale masz to

0

FC Barcelona - transfery 2023

trzeba się przede wszystkim skupić na Inigo Martinez (podobno już podpisany) i zastępcy Busi - Kimmnich, Bruno, Zubimendi?? a potem na Cancelo i LS - tu może Thuram?

nawet po odejściu Busi, Alba i tylko z niechcianych Eric i Ferran nasza kadra wyglądałałby i tak lepiej niż rok temu

Ter stegen (pena)

Cancelo (s.roberto)- Araujo (Inigo)- Christensen (Kounde)- Balde(Alonso/Cancelo)

Kimmnich??/Bruno??/Zubimendi? - Frankie (Kessie)

Dembele (Raphinha) - Pedri (Gavi/Yamal)- Thuram (Fati)

Lewy (Thuram)

nawet bez Messi wyglądało by to OK, tylko trzeba się skupić na Inigo, DPŚ- tu jakiś crack, LS, PO

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?