7

@draxidox
mówi to łeb co pisze kaszojady xD

weź człowieku lepiej się nie wypowiadaj bo prezentujesz poziom wypowiedzi rynsztoku i menelstwa

już abstrahując co ty porównujesz, chleb je prawie a nawet sobie niektórzy pieką
a o posiadaniu dzieci, wychowywaniu itp. raczej nie dowiesz się wiele z filmów czy będąc wujkiem 2h na miesiąc, słyszeć a posiadać to zupełnie różne rzeczy

a już najbardziej śmieszy mnie jak mówisz że wspierasz tych co wybrali wygodne życie:)

oświecę Cię, ja mając 2 dzieci, podróżuje z nimi na wakacje dłuższe 2-3 razy do roku, wypady weekendowe praktycznie co tydzień

i jakoś tzw. "karierę" też robię, choć ja nie lubię takich określeń bo dla mnie to praca, bo pieniądze używam tylko aby spełniać marzenia a nie jako środek to określania swojej osoby
życie z dziećmi jest inne, ale to nie znaczy że nie możesz mieć wygód

ale co ja mówię do człowieka co traktuje dzieci jako "kaszojady"

taka rada- miej choć trochę szacunku do ludzi bo w realu pewnie nie raz jak walniesz taki tekst to wyłapiesz strzała na własną kaszę właśnie

żegnam


3

@Zoker
ciężko aby ktoś kto nie ma dzieci wypowiadał się o tematach związanych z dziećmi bo za przeproszeniem gówno o tym wie

zresztą o życiu z całą stanowczością mogę powiedzieć że też nie wiele wie i powie ci to każdy kto nie miał dzieci a teraz ma, bo obserwuję to na każdym znajomym co decyduje się na powiększenie rodziny

co do 500+ się nie odnoszę wiem jednak że takie programy są praktycznie w każdym państwie UE, była gdzieś kiedyś statystyka że chyba w 19 czy 20 państwach na 28

3

@TheNekro94
mówi to koleś co nie zna życia i nie ma dzieci:)

nie odnoszę się tu do stawki 500 plus itp., ale opieka nad małymi dziećmi to też praca, a najwięcej do powiedzenia widzę mają ci bezdzietni

0

@panczo
z Lewym też wielu nie wierzyło

kandydat na prezydenta Barcelony też wyśmiewał że Kounde, Lewego itp. nie będzie

a jest jak jest, Kimmnich jest za dobrym piłkarzem by go usadzić a jak widać w Monachium nie dzieje się ostatnio najlepiej

ja tam nic nie wykluczam

1

@Kidd
bez szans może nie ale raczej na przegranej pozycji

na jednej stronie masz Barcelonę - piękna pogoda, el classico, mimo wszystko mistrz kraju, Lewy, za chwilę może Messi i mimo wszystko historycznie klub na innej półce - jak Real, Milan, Bayern, Liverpool czy United

po drugi może i ciekawy projekt ale klub który był gorszy od Twojego obecnego klubu w lidze w której grasz, słabsza pogoda, mimo wszystko brzydsze miasto

wg mnie decyzja łatwa

0

Borussia:) nie skopac tego i po mistrzostwo Niemiec:)
Oby w tym roku się udalo:) BVB:) do boju

2

Laurent Blanc

Całkiem nieźle prowadzi teraz Lyon. Ciekawe jak to będzie wyglądało za sezon:)
Po przygodzie zBordeaux i PSG kojarzę go jako dobrego trenera. Za jego czasów PSG grało chyba najlepsza piłkę w ostatnich latach.

Oby mu się wiodło

0

@panczo
Tak jak Lewgo usadzili.

Jak Kimmnich się uprze to i za 60 go kupimy

0

@AmigoBlancos
gwoli ścisłości nawet w Hiszpanii najlepsi nie jesteście:) ale to widzę już nie przechodzi ci przez gardło podkreślić:)

0

@AmigoBlancos
nic Real nie zapomniał tylko jest po prostu słabszym zespołem

widzę zaczyna się już szukanie wymówek:)

a liczę strzały celne z pierwszej połowy bo Real grał u siebie i to wstyd tak grać, gdyby City miało lepszy celownik nie byłoby po co wychodzić na drugą połowę:)

ale cóż co się odwlecze to nie uciecze i w rewanżu City pokazało swoją zdecydowaną wyższość wygrywając 4:0:) a mogło i powinno być wyżej:)

chłopie jak ci fakty wskazują teraz nie jesteście ani najlepszym zespołem w Europie ani w Hiszpanii:) im szybciej to zrozumiesz tym łatwiej Ci będzie z tym żyć:)

0

@AmigoBlancos
tak samo jak City mogło spokojnie wygrać i zabić mecze w pierwszym meczu:) ile Real oddał strzałów w pierwszej połowie u siebie? 1 celny strzał życia, gdzie City mogło już wygrywać z 2:0 i byłoby po meczu i dwumeczu pewnie

ochłoń chłopie bo gdyby nie drabinka nawet w półfinale by was nie było, nie jesteście nawet najlepszą drużyną u siebie na podwórku:)

1

@Sulimo
Colina był chudy ale miał szacunek u piłkarzy

u mnie Marciniak co najwyżej wywołuje politowanie

każdy sędzia jak ci powie że wylecisz to piłkarz jak ma rozum bierze to do siebie

chyba za dużo przypisujesz Marciniakowi bo Haaland raczej się go nie boi:)

1

@Sulimo
chyba śmiech wzbudza, a co miał Norweg zrobić wyleci z boiska to osłabia zespół

0

@AmigoBlancos
pierwszy mecz do wygrania? oki widzę żyjesz w swoim świecie

narka

0

@michal26
no dokaldnie, teoretycznie te nazwiska przed sezonem nie były złe, ale Ferran jednak słaby sezon, Kessie mam mieszane uczucia a Fati niestety po kontuzjach to kompletna klapa o Alonso i S.Roberto szkoda gadać ale mam nadziej że to bede max 17-18 piłkarze w kadrze

zakładając że masz
Ter stegen

Kounde-Araujo- Christensen-Balde

De Jong- Gundogan

Dembele-Messi-Pedri

Lewy

a na ławce Inigo Martinez, Alba, Gavi, Raphinha, Vitor Roque

+ jeszcze jakiś Foyth lub inny PO, Amrabat lub lewo skrzydłowy

to wg mnie już byłoby kim rotować

u Ciebie pewnie byłby Raphinha przed Dembele:) i to jest OKI bo chodzi o to aby miec 15-17 równorzędnych w miarę piłakrzy

my mieliśmy w tym sezonie 12 o conajmniej 3-4 za mało

pomyslmy teraz jakby mogło to wyglądać jakby w miejsce kontuzjowanych w meczach z Interem czy takim Realem w PK grali Inigo Martinez, Gundogan czy Messi i jakiś Foyht albo jakiś PDŚ albo jakiś LS - pisze o tych co mogą przyjść i wzmocnić zespół

sądzę że wtedy ten sezon mógłby wyglądać jeszcze lepiej:)

widzę te plotki o Kimmnich coraz lepsze źródła podają, zbyt piękne aby bylo możliwe ale dla mnie jakbym mial na kogoś wydać kasę w to okienko to on

za darmo (nie liczac podpisów czy pensji) można tylu fajnych piłakrzy siaganac jak Inigo, Gundogan, Messi, Thuram cze jednego kozaka można by kupic

1

@P33ck
tylko tu nie ma reguły, w LM z Interem byliśmy jawnie przekręceni w tych meczach a z United nie do końca wiem czy im się chciało

uważam tak jak @michal26 że ćwierćfinał to plan minimum powinien być

0

@michal26
wszystko zależy czy uzupełnimy głębie składu, w tym roku zmiennicy byli słabi

wraz z przyjściem Inigo Martinez, Gundogan, Messi i kogoś jeszcze liczę że będzie inaczej

0

Ależ to piękny poranek po wygranej City i deklasacji Realu:)

a był tu taki nawet @AmigoBlancos co zastanawiał się czy my mielibyśmy szanse z Liverpoolem (forma z lutego) a sam nie odbierał do wiadomości że są gorsi od City po prostu:)

City i Inter to zdecydowanie najlepsze drużyny końcówki sezonu i nie ma co tu dyskutować, finał będzie fajny choć za ten błędy sędziowskie w naszych meczach z Interem niesmak mi wobec Włochów pozostaje


2

@Ghostface
ależ oczywiście że jest to realne i optymalne w sumie
popatrz na City np., albo Inter

my w tym sezonie mieliśmy 11-12 sensownych piłkarzy do gry, stąd w przypadku kontuzji 2-3-4 nagle był problem

a mając 14-16 fajnych zawodników jest to optymalne pod kątem fizycznym, długości sezonu, patrząc na ilość kontuzji meczów itp. to że napisałem Gavi w obwodzie nie znaczy że by nie grał, tylko grałby z rotacjami a jak dzięki temu byłaby optymalna dyspozycja byłby chęci i możliwości zagrać nawet podobną ilość spotkań co teraz patrząc że w LM można by grać dalej w fazie pucharowej

jesienią zgubiła nas krótka ławka właśnie, to sam w rewanżu z Realem w PK, przyjmij teraz że w miejsce kontuzjowanych mielibyśmy Gundogan, Inigo Mrtinez, Messi i ktoś jeszcze, myślisz że wtedy odpadlibyśmy w rewanżu PK?

głębia składu o 2-3-4 klasowych graczy tego nam obecnie brakuje to sukcesów w Europie

19

@AmigoBlancos
1/2 LM i odpadnięcie na tym etapie pasuje do wzoru:)

1

@gumaz
Ter Stegen

Kounde- Araujo- Christensen- Balde

Kimmnich- De Jong

Dembele-Messi-Pedri

Lewy

w obwodzie masz piłakrzy ktorzy spokojnie mogą grać w pierwszym składzie i dużą rotację: Inigo Martinez, Gundogan, Gavi, Raphinha, Carrasco?/Vitor Roque

przecież taka kadra to byłoby marzenie, bo miałbyś 16 piłkarzy co mogą bez starty jakości spokojnie tworzyć pierwsza jedenastkę

0

@AmigoBlancos
ależ oczywiście, jeden mecz, Inter gra niewygodną piłkę dla każdego a z drugiej strony mają na prawdę fajnych piłkarzy jakby nie patrzeć, może nie mają dużo piłakrzy typu super star - bo z ich obecnego składu za takich bym uznał tylko Latauro i Barella

ale z drugiej strony mają tylu piłkarzy bardzo dobrych, że jest kim u nich grać - Onana, Vrij, Skriniar, Acerbi, Calhangolu, Mkhitaryan, Dumfires, Brozovic, Dimarco, Lukaku, Dzeko, Gosens, Correa

0

EUROLIGA 2O23

już w piątek final four i między innym mecz Real - Barcelona

a w drugiej parze Olympiakos - Monaco

czy będziemy w finale wg Was:) szanse sądosyć spore na 3 trofeum Euroligi w historii:)

2

SIATKOWKA LM 2023

Jastrzębski- ZAKSA

Za kim jesteście w finale? i kogo obstawiacie na zwycięzcę

w lidze Jastrzębski dosyć łatwo rozstrzygnął tytuł, może to i pora aby po raz pierwszy wygrali LM w historii:)

finał dla polskiego kibica zapowiada się mega i już nie mogę się doczekać

ja chyba odrobinę bardziej Jastrzębski aby był to pierwszy tytuł w historii, choć ZAKSA też lubię:)

0

@P33ck
Lakers do finału:)

0

@AmigoBlancos
tylko na jakiej podstawie tak twierdzisz? bo nie kumam
skoro wy nie mieliscie z liverpoolem problemu a nie jesteście jakoś lepszym zespołem niż my

poza Waszym zasięgiem pewnie też:)

1

@priest9999
dlatego miejmy nadzieję że Inigo Martinez, Gunodogan i Messi do nas przejdą a to powinien być początek

bo jeszcze jakiś DPŚ jeden + PO/lub skrzydło lewe lub napastnik powinien przyjść, wtedy jakoś będzie to wyglądać

ter stegen, balde,kounde,araujo,christensen,de jong, gavi, pedri,dembele,raphinha,lewy,alba - ja tu naliczyłem 12 zawodników

jak przyjdzie tych 3 będzie już 15 sensownych do grania, więc jeszcze jakiś 2-3 jeszcze by się przydało wtedy sensownych byloby 17-18

+ wiadomo w obwodzie tacy gracze jak s.roberto, alonso, pena, yamal

1

@AmigoBlancos
co ty koleś gadasz gdzie Liverpool z tamtego momentu poza zasięgiem Barcelony:) ? Liverpool wtedy był fatalny
ty widzę serio uważasz się za lepszych od nas a bilans z tego sezonu to 3-2 dla Barcelony:)
widzę lekko odjechałeś ale przypomnę Ci tylko kto jest najlepszym zespołem w Hiszpanii:) Barcelona, także wcale od Was gorsi jestesmy

a City pewnie poza zasięgiem i Barcelony i Realu zarówno

2

NBA 2023/2024

fajnie byloby zobaczyć w tym roku finał Lakers - Celtics :)

i walkę o 18 tytuł pomiędzy najlepszymi ekipami w historii:)

Tatum kontra James:)

ależ to byłby finał

nie wiem jak Wy ale Denver i Miami zupełnie takie nijakie są więc liczę na taki finał

0

KADRA

Sezon zakończony to można pomału przyglądać się kadrze i tym kto powinien zostać a kto nie. Wg mnie poziom Barcelony to obecnie ci piłakrze

Ter Stegen,Pena, Koude, Christensen, Araujo, Balde, Alba, Gavi, Frankie, Pedri, Raphinha, Dembele, Lewandowski - czyli 13 piłkarzy wg mnie nietykalnych

nie liczę Busi bo wiadomo ze odejdzie

Alonso i S.Roberto niestety zostaną - 2 niepotrzebnych ale raczej zostaną

Cała reszta jak najbardziej do pożegnania w zależności od tego jak się będzie układało okienko

potencjalne transfery o których się dużo mówi: Inigo Martinez, Gundogan, Messi - dawałoby 18 piłkarzy łącznie (13+2+3) więc jak widać czeka nas kolejne ciekawe lato

Carrasco, Foyth, Zubimendi, Vitor Roque o których się też mówi na pewno by się przydali, zobaczymy jak to będzie też z odejściami bo kolejka to odejść też się robi nie mala- Ferran, Fati?, Kessie, Garcia

to będzie z pewnością równe ciekawe lato transferowe jak poprzednio

Media

Sonda

Której reprezentacji, do której powołany został zawodnik Barcy, kibicujesz?